Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 9:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Nejsou tu majitelé stavebnic RG-65 Dragon Force od firmy Joysway? S kamarádem je vlastníme a uvažovali jsme nad setkáním podobně postižených :-) Abychom na regatách RG-65 nemuseli vždycky uzavírat startovní pole za soutěžními speciály a mohli se poměřit se srovnatelnými plachetnicemi :-)
V zahraničí to už nějakou dobu - zdá se že dobře - funguje, např. tady
http://www.pryc.com.au/index.php/classe ... agon-force

Pokud jste někdo z Prahy či okolí, ozvěte se.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 10:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Sunn "... Abychom na regatách RG-65 nemuseli vždycky uzavírat startovní pole..."
Google dává v okolí Prahy Lužiny (přes mo-na-ko)
Jarní Lužiny (7. 4.) 2018 se soutěží Footy a RG-65
Další stopa vede na KLoM Olomouc,
"O OLOMOUCKÝ TVARŮŽEK" kat. RG- 65
A taky kalendáři SMČR
kalendář SMČR 2018 RG-65
7. 7. 2018, Yacht Club Vysoké Mýto na nádrži Seč

"POJEŽDĚNÍ" s "třídou stavebnic RG-65 Dragon Force od firmy Joysway"
asi zapotřebí domluvit s případnými zájemci na jednotlivých lokalitách. Když se ti pár zájemců
přihlásí(nebo je vyhledáš tam kde jezdí) můžeš zkusit nějakou "místní klubovku" vyhlásit.
A to je asi to k čemu směřuješ.
Výčet (trochu starší 2010až2012)kapitánů RG-65 je tady. Někteří už za ty roky přestali plachtit.
Téma: RG-65 Open - kolik jich je?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 10:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Soutěže RG-65 jsou mi známy, loni jsem se zúčastnil, v sobotu 7.4. taky jedu na Lužiny.
Jde mi o Dragon Force. Já vím, napsal jsem to v úvodu jen jednou, tak raději vícekrát - RG-65 DRAGON FORCE, DRAGON FORCE..... :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 14:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
njn Má tedy jít o "čistou" "Dragon Force 65 class (DF65)".
Já se nechal zmást připojenou "RG-65".
Mezinárodní pravidla třídy RG 65
Takže: "Dragon Force 65 class was recognized in November 2017 as the fourth PRYC yacht class."
Tvoje znění (i s dodatkem): "... stavebnic RG-65 Dragon Force od firmy Joysway ..." znamená, že
plachetnice ze stavebnic od jiných výrobců než Joysway jsou vyloučeny / jely by mimo soutěž?
DF65
65 Dragon Force - Joysway - INSTRUCTION MANUAL
V5 je vyprodána/doprodávána(se slevou) V6 (uvedena 2. 2017) 4100Kč+ShippingČR cca 1239Kč
Difference about V5 vs V6...Dragon Force
RC Plachtenice Dragonforce 65 V6 2.4GHz RTR
Joysway DragonForce 65 V6 2.4GHz RG65 Class DF65 RC Yacht - RTR Ready to Race


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 15:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Pokud je mi známo, tak RG-65 Dragon Force vyrábí jenom Joysway. Ale samozřejmě nemůžu vědět všechno :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 18:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Bylo by to krásné vypsat soutěž jen pro Dragon Force, leč ve chvíli, kdy mám v Praze problém týden před soutěží v přihláškách najít 10 plachetnic RG-65, zřejmě nenastal ten pravý čas. Navíc na poptávaném principu je založena v Česku déle usazená kategorie Micro Magic: "Nemáš model ze stavebnice od daného výrobce, nesoutěžíš."

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2020 1:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2012
Příspěvky: 6
Ahoj, pánové.

Nevím, jestli si tohle ještě přečtete, ale loni jsme založili samostatnou třídu pro DragonForce 65.
Rádi vás uvítáme.... napište mi, prosím, na mail studio.penguin@seznam.cz.

Přejihezký den, Jiří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2020 6:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Přečetl. Neb na fóru nejdřív hledám přes "Zobrazit vaše příspěvky" k "samostatné třídě" jsem hledal www stránky
G(třída DragonForce 65) / (class DragonForce 65) / (DF65 czech republic)
Neúspěšně. To druhé co mne zaujalo bylo "studio.penguin"

Zato na téhle cestě jsem si doplnil své mezery v problematice SEO (Search Engine Optimization).
I když mé cesty jsou zaměřeny víc než na "být viditelný", zaměřeny na "vidět" (= umět na www najít).
(Když narazím na slovo (pojem) jehož význam neznám, tak mám "neklidný spánek" než si své poznání doplním.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2020 9:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
studio_penguin píše:
Ahoj, pánové.

Nevím, jestli si tohle ještě přečtete, ale loni jsme založili samostatnou třídu pro DragonForce 65.
Rádi vás uvítáme.... napište mi, prosím, na mail studio.penguin@seznam.cz.

Přejihezký den, Jiří.


nemám sice Dragona RG65, ale Piráta RG65, což by mělo být rozměrově stejné. Jde o to, jestli musí být původní (stavebnicová) výbava plachtami nebo se toleruje nějaká změna. Zatím jsem zkusil jednu soutěž s beznadějným posledním místem, proto jsem se rozhodl pro změnu materiálu plachet. Pokud bude nějaká soutěž jen pro Dragony (Piráty, ..a pod.), tak se rád zúčastním. Se speciály soutěžit sice jde, ale jen o poslední místo. Když čék dojede do cíle, tak už začíná další kolo....pravda, nemusí se ani loď vyndavat z vody. To je výhoda :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2020 11:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2012
Příspěvky: 6
S tou konkurencí je to pravda... v sobotu jsme jeli závody na Lužinách, a s kolegou s Drakem jsme suverénně obsadili dvě poslední místa. Přesto se mi podařilo v jedné rozjížďce dojet na 3.místě (z 6 lodí).
Máme stránku na Facebooku, kde jsou i naše upravená pravidla a kalendář závodů ( trochu nabouraný epidemií - takže se zatím nic nejelo :) ).
Nemáte někdo kontakt na toho pána, který tohle vlákno založil...? Poslal jsem mu soukromou zprávu, ale kdyby na něj byl třeba mail, nebylo by to špatné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2020 19:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Jistý si nejsem, ale myslím si, že Sunn je Petr Švarc, takže funkční kontakt bys měl mít odjinud - Praha je malá :lol:

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2020 20:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2012
Příspěvky: 6
ladous píše:
Jistý si nejsem, ale myslím si, že Sunn je Petr Švarc, takže funkční kontakt bys měl mít odjinud - Praha je malá :lol:


Ahoj :)
Už se mi ozval na Facebooku.
Je to sranda.... s někým jezdíš přes dva roky, a nevíš, jakou má přezdívku na Mánii ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: sob 04.07.2020 22:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2011
Příspěvky: 33
Dobírajíce antibiotika jsem ze zvědavosti otevřel i tuto diskusi. Je zřejmé, že chybí více informací co se děje ve světě plachetnic a to nejen ve třídě RG.
Je pravdou, že lodě ze stavebnic na závodech zaostávají za soutěžními speciály, zejména ve třídě RG, ale není to zas tak strašné. Že je to tak, může potvrdit i stavebnicová loď GR65 (Graupner) Michala Hřebečka. Je třeba použít lepené (profilované) plachty a vyměnit zátěž na kýlu za těžší a loď jezdí úplně jinak. Pak již záleží na správném vytrimování plachet a taktice jízdy, a to je jen věc každého, jaké má znalosti a zkušenosti. Doporučil bych se podívat i na stránky RCsailing.cz, kde je zveřejněn upravený kalendář soutěží jak RG tak i MM pro zbytek letošního roku. V tomto kalendáři je i jedna akce nesoutěžní a to 7,- 8,- 9, srpna Těrlicko. Jedná se o soustředění a poježdění s loděmi, nácvik správných startů a samozřejmě i vysvětlení základních pravidel jachtingu. Pro mnohé je to trochu z ruky, ale 3 dny strávené v partě lidí dají víc než nějaké poježdění ve dvou lidech. A i informace o správném vytrimování plachet nejsou k zahození. Ještě jsem zapoměl na použití serva k nastavení plachet, nejlépe digitálního místo do stavebnic většinou používaných navijáků, které jsou o poznání pomalejší. Tím jsem ovšem nechtěl zatratit majitele lodí Dragon Force, protože také vím, že je to jedna z cest, jak se k plachtění dopracovat. Sám jsem si podobnou loď vyzkoušel, takže vím o čem tu píšu. Dobrý vítr do plachet všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: sob 04.07.2020 23:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2012
Příspěvky: 6
Zdravím.
Hezký příspěvek.... ale my jsme také zrovna nespadli z měsíce. Už pár let jezdíme s Draky (a to i třídu RG-65) a kromě toho i Footy. Takže už jaksi máme jistou mlhavou představu, co plachtění obnáší.
Prostě jsme se rozhodli, že chceme jezdit s rovnocennými loděmi a ne stavět závodní speciály. Třída DragonForce 65 se jezdí téměř v každé civilizované zemi od Austrálie až po jižní Ameriku... a hojná účast si s RG-65 nijak nezadá.
Já stavěl Footy, se kterou od června závodím, a na stavbu RG jestli někdy dojde, bude to ve vzdálenější budoucnosti. Navíc, zatím nebyly podmínky jezdit závodit někam dál mimo Prahu.
Tu Graupnerovskou RG jsem viděl v akci na Lužinách... a upřímně řečeno, žádná díra do světa to tedy nebyla. A než ji přestavovat, aby byla konkurence schopná, to už je vážně lepší stavět od nuly... totéž platí o Drakovi. Ty lodě jsou prostě moc těžké. Můj spolužák (který je mimochodem mistrem republiky ve Footy), má hodně upraveného Draka s 3D plachtami, a přesto na soupeře, který si za poměrně velké peníze koupil karbonový trup a nechal si postavit závodní loď, nestačil.
Je to trošku jako v automobilových závodech... není všechno formule 1, ale jezdí se i cestovní vozy.
Přeji dobrý vítr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2020 22:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2011
Příspěvky: 33
Studio Penguin. S překvapením jsem četl vaši reakci na můj příspěvek do diskuse. V žádném případě jsem se tím co jsem napsal nechtěl nikoho, vás a vašich kamarádů dotknout a nikde jsem také nenapsal, že o plachtění nic nevíte. Platí však jedno pravidlo a to, že se člověk stále učí. Měl jsem jen snahu doplnit informace. Já sám jsem v roce 2010 napsal článek o stavbě lodi Graupner Micro Magic v RCRevue č 1/2010 a také jsem se s touto lodí zúčastnil prvních čtyř setkání , nedá se říci soutěží. Od té doby se s lodí MM účastním téměř všech soutěží vypsaných pro tuto třídu, včetně seriálu MČR. I proto jsem napsal, že loď ze stavebnice jezdí hůře a na vlastní kůži jsem poznal rozdíl jen v použití kvalitnějších plachet, protože dodnes jezdím s těmi, co byly v krabici, bez nároku na vítězství. Samozřejmě také vím, že hmotnost lodi hraje svoji roli, ale přeci jen daleko větší, hraje zkušenost, umění číst vítr a taktika přizpůsobená panujícím podmínkám při soutěži. A v podstatě to je ten rozdíl při soutěži protože v případě třídy MM mají všichni stejné lodě a liší se jen lepšímí plachtami a tím co jsem napsal v předchozí větě. Nikomu lodě ve třídě RG 65 nenutím, sám jsem si postavil podle dostupného plánku Gotha a později na 3D tiskárně vytištěnou Mantu, protože loď ze stavebnice HK Hydro pro Affinity, která byla velice podobná Dragonu mi prostě nevyhovovala, nedala se dostatečně vytrimovat. Toto jsou mé zkušenosti s loděmi ze stavebnic. Jen na okraj, postavil jsem 25 lodí MM jak pro známé i neznámé. Určitě také víte, že i v zahraničí lodě Dragon Force 65 nejsou všechny stejné, i tam mají k dispozici tuningové sety, používají lepší profilované plachty a další vylepšení. Naprosto ale s vámi souhlasím s tím co jste uvedl v poslední větě ve srovnání s automobily. Já sám jezdím s loděmi hlavně proto, že mne to baví, snažím se vždy o co nejlepší výsledek a také se těším na setkání s kamarády, kteří mají stejný zájem a ač důchodce, rád jezdím do Olomouce i na Regent u Mariánských Lázní nebo na Seč. Vláďa Jelínek CZE 110


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz