Switch to full style
Pokud to plave na vodě, případně se potápí. Rychlíky, remorkery, plachtnice, makety.
Odeslat odpověď

Re: Pohon do RC lodě

pon 04.02.2019 19:21

novfra píše:
Určitě nezkoušej svoje první pokusy na "ostrých" baterkách. Někde si sežeň nějaký šrot, kup 30W pájku a až to to budeš umět, kup si 100W a půjde to samo. Nebudeš muset čekat na "vystydlý" hrot. Jiný význam to nemá.

Ok,děkuji za upozornění.

Re: Pohon do RC lodě

pon 04.02.2019 22:09

No tak teďka jsem si přečetl článek o čínských Li-ion bateriích a jsem zklamenej.
http://joysfera.blogspot.com/2013/12/ru ... n.html?m=1
Holt když tomu člověk nerozumi.
Tak raději koupím už nějaký hotoví pack.

Re: Pohon do RC lodě

pon 04.02.2019 23:09

1. nevěř všemu co čteš na netu.......
2. podívej se kdy to někdo napsal.......
3.srovnej si tehdejší články jinde ve světě s tím co zde napsal konkrétní jedinec......
4. nejlepší je zkoušet sám......a podněty od kolegů vždy brát jako jeden z mnoha zdrojů informací.

Tím se řídím já sám...... proto možná dělám spoustu věcí jinak než ostatní...... proto nejspíše ostatní obvykle křičí, že to nepujde.....a proto v mnoha případech vše funguje i když tomu nikdo nevěří.......

Re: Pohon do RC lodě

úte 05.02.2019 9:53

Ok.Jde mi hlavně o to jestli se mi vyplatí si skládat takový to pack,sám nebo si ho raději koupit už hotový.Samozřejme chápu že baterie za 99,- s nápisem Ultra Fire - 18650 - 3.7V 5800mAh ,je asi moc na tak malou baterku.tyto baterie mam doma.

Re: Pohon do RC lodě

úte 05.02.2019 10:17

popravdě bych asi šel cestou nákupu nějakého li-pol packu(spíše 2 kuli možnosti prohodit vyježděný za nabitý) s vysokou kapacitou a kupoval bych zde v republice kuli alespon nějaké záruce.

Re: Pohon do RC lodě

úte 05.02.2019 10:50

Zdravím, já mám v té vrtulové loďce 2S 5000 lipol a stačí to tak 5x vyvézt do 150 metrů. Záleží také jak se tlačí na plyn. :D Jos

Re: Pohon do RC lodě

úte 05.02.2019 11:01

Máš naprostou pravdu.Našel jsem dva kusy v hodnotě 1900,-
http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index ... -3-2v-20ah
Zatím jsem nic jiného u nás nenašel.
Naposledy upravil kellysak dne stř 06.02.2019 23:49, celkově upraveno 1

Re: Pohon do RC lodě

úte 05.02.2019 23:41

ufon13/Děkuji ti moc za cenné informace ohledně té zakrmovací lodě.Moc se mi líbí ty střídavé motory ve vodě,a hlavně pěkné provedení tvé lodě.
:wink:

Re: Pohon do RC lodě

čtv 07.02.2019 10:33

ufon13 píše:já osazuju na 70cm lodě motory 2830 1000ot/V se trojlistými šrouby 55mm pro rychlostní čluny, regly dávám autíčkářské obousměry 60A a více, přičemž vypínám ochranu akumulátorů místo ní dávám pípátko akumulátory jsem nejraději dával prizmatické 10Ah, nicméně v té trubce jsou válcové li-fe, radio je i6 , serva dávám standart s kovovými převody a jsou umístěná vysoko nad hladinou, odjištování padacích vrátek je táhly pod lodí, další mikroservo odhazuje 2 háčky na zádi. světla jsou předpisově lodní osazené LED a na přídi jedno hledáčkové silně,zapínání je RC spínačem.
Ten náčrt je zatím nerealizován a to na přídi je klec kolem otočného pohonu, podobně jako je to na mém ,,dozeru,, na rajčeti.

Mam poslední prosbu:
Mohu se ještě zeptat, nerad bych vás zdržoval.
1.jak už jste psal o doporučení regulátoru. Chci se zeptat stačí to v pohodě, uchladit ten větráček,když je to uzavřené.kdybych přesně nekupovat ten ktery kupujete vy z hobby.
2.než začnu dělat kopyto z polystyrénu nebo z toho slabšího Depronu, jakým způsobme si mam vypočítat vztlak.
když vím že :Baterie +-1ks 0,4kg, krmení 2,5 kg,2x motor 0,28kg ,2xregulátor 0,16kg a rozměr ještě přesně nevím.+-3,5kg bez trupu lodi

Re: Pohon do RC lodě

pon 04.03.2019 7:26

Zdravím,mám na vás prosbu zjistil jsem ,že mi protéká chladič u regulátoru.Tak jsem ho musel rozebrat, a chladič zapajet.Chtěl jsem se vás zeptat jestli by jste mi neporadili nějakej tekutéj dip na izolaci elektroniky. Vaše zkušeností.
Potřeboval bych zaizolovat servo i ten regl,ale nemám s ničím zkušenosti. Zatim nejlevnější jsem našel tento lak SERVISOL PLASTIC SEAL 60. Předem děkuji za jakékoliv rady.

Re: Pohon do RC lodě

pon 04.03.2019 23:53

já neizoluji dipem stříkám nanoprotechem.... dříve jsem zkoušel všelicos, v 80 letech jsem měl krabičku u MARS přijímače uvnitř celou vylitou roztaveným voskem, později acoms přijímač zase utopený v silikonové vazelině, vše fungovalo bezchybně a při případném problému stačilo troška horkého vzduchu z fénu a opláchnout v technickém benzinu.
ve žralokovi je zase vše v trubce která je natlakována jedním zdvihem pumpičky na kolo ..... také bezchybná funkčnost. Táhlo serva se dá udělat s gumovou manžetkou z ustřiženého prstu rukavice na táhlo se nalepí váleček s drážkou a na něj se natáhne trubička z prstu rukavice a zajistí převlečením O kroužku stejný váleček na těsnou část trupu a zase s převlečeným O kroužkem prst rukavice slouží jako elastické těsnění mezi pevnou a posuvnou částí Lze to zrealizovat i menší s gumičkou z kapátka nebo jinou tenkostěnnou gumovou hadičkou jako jsou například tvarovací balonky, jen je třeba je častěji kontrolovat na slunci rychle degradují jako každý latex.

Re: Pohon do RC lodě

úte 05.03.2019 15:40

Koukal jsem dnes tady u nás do obchodu a mají tady tento lak.Mohu ho použít na zmiňovaný regulátor.
https://www.hotair.cz/detail/pasty-ciny ... 9IQAvD_BwE

Re: Pohon do RC lodě

úte 05.03.2019 23:17

poněkud předražený rozlévaný lak kde ještě musíš hlídat co je z čeho vyrobené. Pokud chceš něco takového pak to prostě namoč do ntrolaku nebo to prostě omoč v toluenem zředěném silikonu na lepení akvárek- ve zverimexu mívají tubičky za 37,-kč ředí se jak jsem psal toluenem nejlépe ale jde to i acetonem a dokonce i odlakovačem na nehty -bezolejovým.

Re: Pohon do RC lodě

čtv 07.03.2019 14:49

Díky tak to si koupím,jestli je to takhle jednoduché díky.Tak já si koupím toulen a namatlám to celé.Diky :D

Re: Pohon do RC lodě

čtv 07.03.2019 21:48

ono funguje mnoho levných řešení všech problémů v modelařině jen nejsou dost ,,košer,, pro klasické modeláře. Bohužel spousta starých dobrých řešení pozvolna upadá po převálcování ,,moderními technologiemi,, pod firemními hlavičkami....
Odeslat odpověď