Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PONORKA do jezírka
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2023 18:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
MPml píše:
za ty mimořádně potěšujíci obrázky, si podle mě zasloužíš minimálně :lol: nějaký bonus
do google dej:
e3_Solim
(bez uvozovek, prostě přesně tak a jenom to, co je na tý řádce)
originál papírový bych asi měl taky mít, neb mi ho věnoval Honza Hajič (můj vlastní dětský kus skončil někde v tratolišti dějin)


Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: PONORKA do jezírka
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2023 14:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 40
Tak jsem konečně našel tu "knihu", kde jsou také nějaké zmínky o modelech ponorek, včetné té s balonkovým ovládáním. Slovo kniha není v uvozovkách náhodou, protože se jedná o maličkou brožurku z roku 1962: Miniaturní elektromotorky pro modely. Kniha je plná různých nápadů a námětů na modely poháněné elektromotorkem (včetně upoutaných letadel), pochopitelně poplatno době vydání. Přikládám pár obrázků:

Příloha:
motory_modely1.jpg
motory_modely1.jpg
[ 83.54 KiB | Zobrazeno 1345 krát ]


Příloha:
motory_modely2.jpg
motory_modely2.jpg
[ 157.9 KiB | Zobrazeno 1345 krát ]


Příloha:
motory_modely3.jpg
motory_modely3.jpg
[ 175.96 KiB | Zobrazeno 1345 krát ]


Příloha:
motory_modely4.jpg
motory_modely4.jpg
[ 192.55 KiB | Zobrazeno 1345 krát ]



Co se týká toho batyskafu, vznášedla, obojživelného auta a transportéru a dalších plánků z ABC, tak to vyšlo v (samostatně neprodejných) přílohách Plánky a návody, které vycházely hlavně v 60. a 70. letech minulého století. Ještě v 80. letech vyšly tuším dvě tyto přílohy (gumáček Fokker a kočkochod Abina). Velmi zajímavý je plánek na model obojživelného auta Amphicar. Jednou s opravdovým Amphicarem jezdili a pluli v Mistrech zastavárny a ono to opradu fungovalo :) Myslím, že by to byl zajímavý námět na RC model.

Příloha:
amphicar.jpg
amphicar.jpg
[ 136.45 KiB | Zobrazeno 1345 krát ]



Většina těch ABC plánků se dá stáhnout z nejmenovaného ukládacího serveru. Stačí nechat vyhledat "Plánky a návody ABC"

_________________
www.nostalcomp.cz - staré počítače, elektronika, modelařina, bastlení a kutění všeho druhu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PONORKA do jezírka
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2023 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Tak jsem konečně vyzkoušel tu svou ponorku s časovačem (jak byla v RCRevue). Když jsme se byli koupat s dětma v lomu, vzal jsem ji na poslední chvíli sebou. No a je to dobré! :-). Překvapivě dobře držela hloubku, jezdila třeba 0.5m pod vodou a byla pěkně vidět. Někdy sice zajela trochu hlouběji, kde už jsme ji neviděli, ale za chvíli se vždy pomalu a majestátně vynořila. Bílá barva trupu v kombinaci se světle žlutou věží (v RCRevue byla ještě okrová) pod vodou krásně září.
Celkově bych řekl, že nebyl problém nastavit hloubková kormidla do nějaké vhodné polohy. Vlastně to šlo na první dobrou. Se směrovou stabilitou je to možná trochu horší, vždycky plula v širokém kruhu. Ale to nám vlastně vyhovovalo a tak jsme se směrovkou ani moc nehýbali.
Do trupu se protlačilo pár kapek vody (asi v té větší hloubce?), ale ani jsem nemusel vylézat z vody a přes přední špuntík jsem je vylil. Možná by šla přitěsnit opalovacím krémem, ale nebylo to potřeba, při dalších jizdách už bylo sucho. Doma jsem ponorku nechal na stole rozdělanou aby vyschla.

Koupalo se tam i několik cizích lidí a ponorka se jim líbila a s úsměvem ji komentovali. Jednomu tatínkovi dokonce narazila do nohy, ale vůbec mu to nevadilo a naopak se vyptával, jak to funguje. Takže celkově to bylo vydařené. Ovšem myslím, že uplně nejhezčí by bylo ježdění někde v bazénu, nebo na koupališti s průzračnou vodou.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PONORKA do jezírka
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2023 11:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pro různé účely (modely člunů, ponorek, torpéd, ...) jdou u různých prodejců koupit Podvodní motory ve dvou velikostech Playmobil 5159 a Playmobil 7350 Na PlaymoSvet pak motory a případně v různých setech Rozšiřující sety od PLAYMOBIL® - podvodní motor nebo RC modul set Motory mají rybinové úchyty, do odpovídajících hraček


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PONORKA do jezírka
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2023 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Koukám na ten vodní motor od Playmobilu. Docela se mi to líbí, ale je to jen na 1 AA. To pojede jak šnek...

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PONORKA do jezírka
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2023 13:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@semo Jsou ještě dvě podobný varianty. A za podobný ceny. Šnek těžko říct. Akorát hračko kvalita tudíž jepičí život. Pokud se tam dá stejně velká válcová Li-Ion, tak na 3.6V to povalí. A pár desítek minut i vydrží. Obdoby:
Motor s lodním šroubem a kormidlem, Rozměry: 11x4 cm, Kód produktu: OG3026 Oba motory lze najít i jinde vodotěsný motorek s vrtulkou (a vypínačem) napájen AAA bateriemi V poměru k dlani těch AAA je snad víc než jedna.
● Z principu "hračka" to rychlík nebude. Jen to rychle tahá peníze z kapsy. RC člun schopný plavby ve výtlačném skluzu (nebo vynořený na křídlech) je o něco dražší. I když FT007 a FT008 se i se soupravou vejdou pod litr. Pokud s otočí dnem nahoru, tak umí i eskymáka.
RCMania: Airboat na překonání 170km/h - pohon, konstrukce,.....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PONORKA do jezírka
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2023 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
První odkaz připomíná motor od Playmobilu, ale bude pravděpodobně horší. Playmobil dělá kvalitní a dlouho funkční hračky.
Druhý odkaz, vodotěsný motorek s vrtulkou (žlutý), brácha koupil svému synovi. Bylo to uplně k ničemu: slaboučký, provedení mizerný...škoda se s tim trápit. Opravdu nedoporučuju.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz