Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 10:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Ahoj,
chci se jen pochlubit, kdyby to někoho zajímalo, podařilo se mi navrhnout, vytisknout a vyrobit kluzák (airboat) - má to tlačnou vrtuli a dvě kormidla a jezdí to po vodě, po sněhu a po ledu. Dal jsem to na Thingiverse a Gitlab. Na ledě a sněhu to jede opravdu rychle, zatáčky to bere smykem, řízení je dost zábavné. Mám to jako náhradu letadla, když je nám teď na Šumavě zakázali...

Honza


Přílohy:
img20200125-175311s.jpg
img20200125-175311s.jpg
[ 180.42 KiB | Zobrazeno 8640 krát ]


_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 11:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
máš to pěkně. Zaujala mě poslední věta, co vám zakázali ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 11:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
epox píše:
máš to pěkně. Zaujala mě poslední věta, co vám zakázali ?


Podle zákona se v národních parcích nesmí nově létat s modely mimo zastavěná, či zastavitelná území. Udělali to kvůli lidem s drony, kteří pouštějí drony všude možně a plaší zvěř, ale bohužel se to pak vztahuje i na louku za vesnicí.

Honza

_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 11:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Jo, tak o tom vím, není to tak úplně nové. Neviděl bych to, ale tak hrozně. Pokud lítáš s elektroletem na louce za vesnicí na dohled od sebe (jinak se to ani nedá), tak by to snad nemusel být takový problém, aby tě musel někdo řešit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 12:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 887
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, neboj za chvíli Ti za zakáží i kluzáky. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2020 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ahoj.Za kolik by jsi vytisknul ještě jeden exemplář?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2020 12:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Mosquito píše:
Ahoj.Za kolik by jsi vytisknul ještě jeden exemplář?


Díky za zájem. Nemám kapacitu vyrábět velké série, ale jednotlivé kusy bych asi vytisknout mohl za cenu materiálu (cca 800g, teď si to přesně nepamatuji) + času. Chci upozornit, že:

  • Tohle je první prototyp. Některé věci by chtěly trochu doladit, zvlášť různé vůle, některé díry jsou moc velké, některé moc malé. Já jsem to řešil ručním dobroušením. Taky by asi bylo možné trochu optimalizovat konstrukci pro snížení váhy, zejména u přemostění (tam kde se tiskne do vzduchu). Mohu na tom zapracovat, ale zabere mi to nějký čas. Nebo to mohu vytisknout tak, jak to je teď, s minimálními úpravami.
  • U takto velkých tisků používám optimalizaci nastavení spíš na rychlost než na kvalitu. I tak se to tiskne dohromady asi 20 hodin. Je proto třeba počítat s tím, že na povrchu se občas mohou vyskytnout různé nerovnosti, i malé dírky. Já jsem to zalepil epoxydem, přebrousil, nastříkal. Kvalitnější tisk je možný, ale trvá to výrazně déle. Není realistické to kvůli drobným povrchovým kazům tisknout znovu.
  • Mám i jinou práci, nějakou dobu by to trvalo.
  • Teď mám doma tuším bílý a černý PETG, jiné barvy je možné dokoupit (ale nějakou doby by to trvalo). Pak by se to zase ale nemuselo stříkat.
  • Předání v Praze není problém. Balení a posílání poštou je pro mne starost navíc.

Pokud máš za těchto okolností zájem, napiš SZ.

Honza

_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2020 8:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2020
Příspěvky: 9
Bydliště: ČR
Ahoj,
chápu, že není čas vyrábět pro ostatní :D Tak jsem zkusil postavit kluzák z recyklovaných dílů.
Zbytek ze zateplení domu a pár ostatních po kvadrokoptéře. Taky to jezdí, ale není tak pěkný jako 3D. Jen to nechce zkoušet v zimě a řádit s tím v půlce rybníku, protože vám může prasknout pojistka a pak se načekáte než vám model dofouká vítr ke břehu :lol: Takže jako druhou loď plánuji malý tlačný záchranný člun.

Martin


Přílohy:
hydro_bok.jpg
hydro_bok.jpg
[ 54.29 KiB | Zobrazeno 5596 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.11.2020 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Většinou se podobnými modely jiné zachraňují, protože hravě překonají mělčiny i všelijaké vodní rostliny, navíc se s nimi dobře tlačí ;-).

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.11.2020 22:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Kubas2m píše:
Ahoj,
chápu, že není čas vyrábět pro ostatní :D Tak jsem zkusil postavit kluzák z recyklovaných dílů.
Zbytek ze zateplení domu a pár ostatních po kvadrokoptéře. Taky to jezdí, ale není tak pěkný jako 3D. Jen to nechce zkoušet v zimě a řádit s tím v půlce rybníku, protože vám může prasknout pojistka a pak se načekáte než vám model dofouká vítr ke břehu :lol: Takže jako druhou loď plánuji malý tlačný záchranný člun.

Martin


Prima, tak ať to jezdí.

Já jsem mezitím na svém modelu řešil problém vody v servu - při ostrých obratech se přes loď převalila vlna. Vyplnil jsem servo vazelínou, zatím to funguje. Taky mi prasklo slepení dvou částí trupu tištěných zvlášť, musel jsem lepit znovu (nejprve lepeno epoxy, teď vteřinovým lepidlem).

Honza

_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2020 21:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2020
Příspěvky: 9
Bydliště: ČR
Děkuji zatím jezdí,
teď s novým ESC už by neměl tolik zlobit. Když řežu zatáčky taky se mi přelévá voda přes palubu, já mám naštěstí díky konstrukci servo 2cm nad palubou, ale u ESC jsem pro jistotu utěsnil obě strany silikonem. Přece jen je z kvadrokoptéry a potřebuje víc chladit tak jsem ho nechal v proudu vzduchu a vody :?
Původně jsem postavil sněžný kluzák, který jsem objevil na netu a i tady na RCmanii jsou na ně odkazy. Jenže do zimy bylo daleko a na vodě jezdil docela líně, takže jsem spáchal toho recykláčka
z věcí co jsem vyhrabal v dílně. A teď čekám na sníh nebo aspoň zamrzlý rybník, abych zjistil jak jezdí.
Třeba bys něco podobného mohl vytvořit i na 3D tiskárně :D

Martin


Přílohy:
Kluzak.jpg
Kluzak.jpg
[ 65.36 KiB | Zobrazeno 5341 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2020 18:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2020
Příspěvky: 9
Bydliště: ČR
Ahoj,
tak jsem konečně objevil vlákno s odkazy na Ice Racer tady na RC a přidal tam pár videí z prvních testů na ledu.

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=22&t=87565

Martin


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz