Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2021 12:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
lodník píše:
dubaji svým posledním příspěvkem už zase vedeš bleaka k výtlačnému trupu, který se ti tak líbil na videu tebou vloženém 20.6.
napsal jsi : pro skluz je dost důležitý tvar dna, včetně hran.
Podle zakladních předpokladů pro plavbu ve skluzu je vždy důležitý náběh dna proti vodorysce cca 5 stupňů a outorové hrany boků musí mít stéjný náběh.U některých člunů
v 3/3 bývá náběh pod menším úhlem, ale nesmí být nikdy rovnoběžný s vodoryskou....Zrcadlo musí mít ostrou hranu se dnem = odtrhová hrana
Až na odtrhovou hranu tyto požadavky nesplňoval vzorový člun.
.


Trochu nerozumím. Nezdá se ti můj model na fotce ? Protože vzápětí mluvíš o videu.

Navíc jsem nikde nepsal, že se mi to líbí. Co vlastně řešíš. Můj plovák, video ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2021 9:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 29
dudaji 12.7. píšeš: Kde jsem psal něco o skluzu.To tady řešíš Ty. Já reaguji na to, proč nabírá šroub vzduch a špatně zatáčí.
dudaj 19.6. píše: Vzhledem k tomu, že tomu klukovi to funguje evidentně bez problémů (způsob jízdy není podstatný)... . To v praxi způsobí, že se vlastně při VYKLUZU šroub méně ponoří do vody a saje vzduch. Malý sklon šroubu.
dudaj 20.6. píše: řešíte něco co funguje správně. Dám sem video konstruktéra, kterému to funguje správně.
guchar 12.7.15:18 to popsal výstižně....Jak rozdílně vypadá jízda člunu, který při plavbě nesměřuje přídí k nebi a šroubem ke dnu.
bleak 13.7. 12:15 " už vím jak má vypadat, ... "
dudaj 13.7.12:33 píše: pro skluz je dost důležitý tvar dna, včetně hran
a přidal obrázek.
lodník :Na to jsem popsal jak musí vypadat základní tvary trupu pro skluzovou plavbu. a psal jsem o
videu.
dudaj 14.7.12:47 píše: Trochu nerozumím. Nezdá se ti můj model na fotce? protože vzápětí mluvíš o videu. Navíc jsem nikde nepsal, že se mi to líbí. Co vlastně řešíš můj plovák? Video?
Lodník :Nevím čemu nerozumíš. Stačilo popsat místo mne jaké základní požadavky musí splňovat tvar trupu a ne pouze napsat: pro skluz je dost důležitý tvar dna včetně hran. Teď bych měl dělat nechápajícího já. Jaká fotkaobrázek ? žádná není..byl přidaný nějaký
nákres rychlostního speciálu dnem vzhůru, kde není zřejmý průběh dna a boků. Ten nákres je tvůj plovák?
Vím, že jsi nepsal , že se ti to líbí .Psal jsem o videu ...tomu kdo tvrdí, že to funguje správně, ... plavba člunu, se to vlastně líbí.
Co vlastně řeším? Víš, že ani nevím?Tvé video?..ani ne, protože jsi na můj požadavek neodpověděl. Tvůj plovák? Už vůbec ne. Akorát mne zaráží, že ti jde o skluz, který neřešíš. Umíš modelovat jak jsi psal ...nestačilo by předvést tady pár obrázků jak má vypadat základní tvar trupu modelu pro skluz místo specíálu.
Já jsem vlastně celou dobu nic neřešil. jen jsem upozorňoval, že daný požadavek je neřešitelný. Šlo to vyřešit jednoduše. Model má výtlačný trup..2s motor na poloviční plyn ... hladká pomalá plavba a vyřešeno .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2021 14:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
lodník píše:
Já jsem vlastně celou dobu nic neřešil. jen jsem upozorňoval, ....


No hlavní potíž je v tom, že nečteš vše, a nebo nevím.
Já skluz neřešil do doby, než tazatel napsal " Z příspěvků tady ve vláknu jsem vytušil, že pro skluz (mimo useknuté zádi) je potřeba motor s vysokými otáčkami a šroub s relativně malým průměrem"

Na to jsem reagoval, že se taky taky potřebuje zaměřit na další podstatné parametry - tvar dna lodě.
No a že jsem zjednodušil foto místo abych napsal render- čemuž nemusí někdo rozumět co to je- s tím je nějaký problém ?
Dotaz byl, že to nezatáčí a při vysokých otáčkách nezabírá šroub. Na to jsem reagoval, že na videu mu to funguje. Ne že se mi to líbí :roll: .

Pokud někdo navrhne nějaký kopyto a někdo jiný si to vytiskne, tak mne je to srdečně jedno. Je to jeho věc - hraje si.
Takže se mu snažím poradit s problémem na který se ptá. A co řešíš ty ?? Na jednu stranu předjímáš co si myslím, a na druhou stranu nerozumíš co píšu?

Vzhledem k tomu, že si tazatel nebude modelovat člun sám, jsou nezajímavé parametry, jaký to má mít. Ale pokud má možnost si vybrat z více modelů, tak jsem mu napsal, na co se má taky zaměřit.
Takže pokud chceš tazateli pomoct, dej sem odkaz na nějaký slušný model, protože upozorňovat co je špatně je k prdu, pokud nemá nic jiného na výběr.
(k tisku pochopitelně)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: pát 16.07.2021 10:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
ve fusion 360 něco málo zvládnu, zkusil jsem koncept Smaragdu, na který odkazuje lodník. Výhodou pro přemodelování je jednoduchá konstrukce trupu.
Možná to někdy dotáhnu do konce abych zkusil, jak se chová loďka se šroubem pod dnem, nikoliv za zádí.


Přílohy:
smaragd.jpg
smaragd.jpg
[ 27.69 KiB | Zobrazeno 3711 krát ]

smaragd1.jpg
smaragd1.jpg
[ 16.03 KiB | Zobrazeno 3710 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz