Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
No právě, to je co? Něco jako baterka na desce v kompu, co drží nastavení v BIOSu?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Marek_Km píše:
No právě, to je co? Něco jako baterka na desce v kompu, co drží nastavení v BIOSu?


Ano, gombiková batéria čo drží dátum a čas (Bios).

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne sob 19.10.2019 12:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Pri inštalácii OTX 2.3.1 si treba nahrať najskôr nový obsah SD karty. Všetko si zálohujte. Kartu najlepšie vyformátovať a prekopírovať tam stiahnuté súbory.
Najnovší obsah SD karty si podľa typu rádia stiahnite tu:
https://downloads.open-tx.org/2.3/release/sdcard/

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dělal jsem to podle návodu na RCStudio stránkách. O kopírování souborů na kartu tam nebyla žádná zmínka. Hlavně, když to bude fungovat, na další experimenty se můžu z vysoka...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Marek_Km píše:
Dělal jsem to podle návodu na RCStudio stránkách. O kopírování souborů na kartu tam nebyla žádná zmínka. Hlavně, když to bude fungovat, na další experimenty se můžu z vysoka...


Lebo vždy ten obsah SD karty netreba nahrávať.
Z pravidla pri veľkom prechode OTX napr. 2.2.x na 2.3.x sa mení aj obsah SD karty. Nové Lua scripty, hlášky a pod. Netreba sa ničoho báť. Chce to kľud a pochopiť to. Potom sa ti to bude zdať jednoduché.
Po inštalácii OTX 2.3.1 a zapísaní zalohy (modelov) si treba prekontrolovať nastavenie rádia a mixi modelov. Môže sa stať, že sa tam niečo prehodí. Spraviť kalibráciu.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Já jsem si stáhl verzi 2.3.1 z open-tx.org a nainstaloval jsem to první do Taranisu QX7.Nic se mě neztratilo. Ani s SD karty a ani v nastavení modelů. Jako vodítko při instalaci jsem použil tuto adresu:
https://www.youtube.com/watch?v=iwqrjx0PVj0 Je to hned první odkaz. Ale pozor, jak jsem napsal jen jako vodítko. Jinak je to na instalaci toho multimodulu z Jumperu T16 na nižší verze než je 2.3.1. Jo a naskakuje tam : Kontrola SD karty a očekávaná verze...... a stiskni klávesu. Myslel jsem že to bude horší, ale stejně musím stisknůt EXIT, abych se dostal na hlavní stánku, tak mě to vlastně ani nevadí. To je vše


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 13:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Zmínka o SDkartě v pokynech od RCStudia je a tvůj problém to určitě vyřeší (teda baterku ne :) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Janek2 píše:
...Jo a naskakuje tam : Kontrola SD karty a očekávaná verze...... a stiskni klávesu. Myslel jsem že to bude horší, ale stejně musím stisknůt EXIT, abych se dostal na hlavní stánku, tak mě to vlastně ani nevadí. To je vše
Taky máš na kartě soubor opentx.sdcard.version z původní verze, takže jsi asi soubory na kartu nezkopíroval...a přitom je to tak jednoduchý (...nekoukat na videa a číst řádně pokyny k verzi.) Určitě bych to opravil, nemusí jít jen o to stisknout EXIT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
ellet píše:
Zmínka o SDkartě v pokynech od RCStudia je a tvůj problém to určitě vyřeší (teda baterku ne :) )

OK, a kde to tedy je?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Marek_Km píše:
OK, a kde to tedy je?


Máš to vyššie v mojom príspevku

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ale já to dělal podle těchto videí https://rcstudio.cz/cs/blog/companion-b18.html takže pokud nejsou aktuální, nebo neobsahují všechny, nebo i hlavně dost důležité informace, tak jsou ale s prominutím slušně řečeno k ho*nu.
že jsem se radši nepodíval po jiných návodech.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 21:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3756
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Ale já to dělal podle těchto videí https://rcstudio.cz/cs/blog/companion-b18.html takže pokud nejsou aktuální, nebo neobsahují všechny, nebo i hlavně dost důležité informace, tak jsou ale s prominutím slušně řečeno k ho*nu.
že jsem se radši nepodíval po jiných návodech.

Informace o neaktuálním stavu SD není nic kritického. Jen upozorňuje, jinak vysílačka funguje normálně. Může se ale stát, že ve starším obsahu SD nejsou některé zvuky, obrázky a teoreticky by nemusely fungovat některé skripty.

Nakopírováním nového obsahu na SD problém s verzí zmizí. Každá verze FW OpenTX má k sobě balík s obsahem SD karty. Buď přímo na Open-TX.org dole nebo pro registrované zákazníky v mailu od p. Urbánka. Spousta informací se dá dohledat i na https://frsky-forum.cz/

Hlídání stavu RTC baterky je ve verzi 2.3.x (tuším) novinka, takže v dřívějších verzích by se problém s RTC baterkou projevil až výpadkem datumu. Výměna baterky je v řádu korun a zvládne ji každý, kdo umí odšroubovat 4 šrouby. :)

Pokud byly modely zazálohované*, tak minimálně přes companion půjdou vrátit do původního stavu.

---
* jak byly modely zazálohované? V rádiu na SD nebo přes companion do PC?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ano, něco v emailu bylo o SD kartě, ale odkaz byl nefunkční, tak jsem to nějak přeskočil a nevracel se k tomu. Už je to vyřešeno, použit odkaz od elleta. Hlášku už to nehází.
Co se týká CR baterky, nedá se ani po 5 minutách googlování najít, co je to za typ, takže vyšroubování těch 6 šroubků bylo rychlejší a žena při včerejší procházce po městě baterku CR1220 koupila za pár desítek korun.
Některé hlášky přibyly (po načtení stroje a při vypnutí rádia), některé chyběly (třeba slovo decibelů), tak jsem ponahrával, ale celkově mám pocit, jako by ty hlášky ta paní říkala rychleji, než dřív, jako by se jí chtělo na záchod nebo co.
Všechny modely se zdají být tak, jak byly dřív. Narychlo vyzkoušeno a 2 jsou plně funkční. Za půl hoďky budeme s klukama stavět trať, tak se uvidí, jak to poletí.
Zálohované byly přes Companion, bohužel na SD jsem měl staré zálohy a ne aktuální, ty by mi nepomohly.
Z MÉHO pohledu mi ta aktualizace přinesla akorát nervy, nic navíc kromě pár hlášek. Skripty ani mixy (světe div se ani v samokřídle) nepoužívám, takže nevidím jediný přínos toho, co jsem včera podstoupil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Marek_Km píše:
....Ano, něco v emailu bylo o SD kartě, ale odkaz byl nefunkční,.... takže nevidím jediný přínos toho, co jsem včera podstoupil.
Tak hlavně že se to povedlo. Jen chci upozornit, že jsou tam věcí, který nejsou vidět (latence...). V balíčku od RCStudia je všechno co je třeba (včetně obsahu SD karty), stahovat se nic nemusí tak nevím o jakém nefunkčním odkazu píšeš ale to už není důležitý. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade OpenTx v. 2.3.1.
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Část emailu zní:
Adresar SD - obsahuje kompletni obsah SD karty vcetne ceskych zvuku a zvuku pro stabiliazace S6R a S8R, skriptu atp.
companion-windows-2.3.1.exe - finalni verze companionu pro Windows. Pokud Vam zahlasi antivirak vir, jedna se o chybnou detekci.
Odkaz toho exe souboru vede na tuto stránku http://companion-windows-2.3.1.exe/
Toto někomu funguje?
Balíček jsem nestahoval, nemám registrační údaje. Možná kdybych šel přímo na stránky OpenTx, udělal bych asi líp. Co se týká latence pochopil jsem, že se týká ACCESS, který pro X9D+ není. Těžko říct, jestli jsem to nedělal opravdu zbytečně. Před chvílí jsem se vrátil z lítání - ty hlášky teď zní úplně úchylně. Prostě když něco funguje, nedrbej do toho. Že jsem se toho nedržel...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz