Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2020 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
juraj.jurej píše:
...To by som musel mať super pamäť, aby som si všetko pamätal čo som niekde pred dvomi rokmi čítal. Možno sa to už odstránilo, alebo sa to týkalo iba chybi FW niektoreho Rx, to si už nepmätám...
To chápu, taky si všechno nepamatuju, potom bys ale neměl psát o chybách protokolu. Je to matoucí.
Aby to nevypadalo, že se FrSky moc zastávám, poslední dobou mně moc radost nedělá....přesto nechci škodit firmě, chci být objektivní a když o chybě prokazatelně nevím, tak o ní prostě nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2020 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ellet píše:
To chápu, taky si všechno nepamatuju, potom bys ale neměl psát o chybách protokolu. Je to matoucí.
Aby to nevypadalo, že se FrSky moc zastávám, poslední dobou mně moc radost nedělá....přesto nechci škodit firmě, chci být objektivní a když o chybě prokazatelně nevím, tak o ní prostě nevím.


Ani mne posledný čas radosť nerobia, ale keď prejdem na nové rádio, asi Horus X20 (X11 nebude) tak mi budú celé patálie okolo prechodu na ACCESS ukradnuté. Ale rádio nedohladne (tak 2-3 mesiace) a aj tak ho plánujem až na budúcu sezónu.

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 11:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2013
Příspěvky: 75
Zdravím, informací o přechodu na access a i na frsky fóru je spousta a abych se přiznal, trochen jsem se v tom ztratil a k tomu všemu jsem nějaký čas vývoj nesledoval(vystačil jsem si s tím co jsem měl).tak mě prosím hned nekamenujte.
Doma mám Taranise D plus opentx 2.24 a modul s LBT,abych mohl používat D prijimace i s telemetrii. Rád bych se tedy zeptal co použít lze a jak?
Zaprvé rádio, ze získaných informací jsem nabyl dojmu, že lze přehrát open TX na vyšší a pak přehrát FW modulu.
D přijímače použít nelze(krom použití ext modulu), ty bych asi již oželel, ale mám k nim proudové snímače a ty uX a S šli použít přes vario a chtěl bych vědět, jeli to možné i s access.
Dale X přijímače přehrát nelze(ikdyz příslib byl, ale výsledků už jsem se nedobral), ale ty by měli jít použít v režimu D16.
S přijímače by jít přehrát měli.
Díky za schovývavé odpovědi a doufám, že se konečně doberu závěru co a jak dál.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 18:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Ve starších FrSKy rádiích (které uměly ACCST a D8 prototkol) je modul označovaný jako XJT.
Aby rádio umělo ACCESS je potřeba mít v rádiu modul, který je označovaný jako ISRM. Co vím, tak do Horusů se nový vysilací modul (ten ISRM) pořídit (a vyměnit) dá, do Taranisů ne.

Takže bych zatím "nepanikařil" a lítal s tím, co je.

Pak (tuším) někdy ke konci roku 2020 FrSky vydalo novou verzi firmwaru i pro ACCST (v2.x.x), která řešila některé problémy a kapku protokol vylepšila. Možná by nebylo špatné mít ve vysílacím modulu a v přijímačích poslední verzi ACCST... Viz https://frsky-forum.cz/viewtopic.php?f= ... zace#p1854

Pokud tedy chcete ACCESS, nezbyde než pořídit jiné rádio.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2022 10:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2015
Příspěvky: 2
odkudkam píše:
Zdravím, informací o přechodu na access a i na frsky fóru je spousta a abych se přiznal, trochen jsem se v tom ztratil a k tomu všemu jsem nějaký čas vývoj nesledoval(vystačil jsem si s tím co jsem měl).tak mě prosím hned nekamenujte.
Doma mám Taranise D plus opentx 2.24 a modul s LBT,abych mohl používat D prijimace i s telemetrii. Rád bych se tedy zeptal co použít lze a jak?
Zaprvé rádio, ze získaných informací jsem nabyl dojmu, že lze přehrát open TX na vyšší a pak přehrát FW modulu.
D přijímače použít nelze(krom použití ext modulu), ty bych asi již oželel, ale mám k nim proudové snímače a ty uX a S šli použít přes vario a chtěl bych vědět, jeli to možné i s access.
Dale X přijímače přehrát nelze(ikdyz příslib byl, ale výsledků už jsem se nedobral), ale ty by měli jít použít v režimu D16.
S přijímače by jít přehrát měli.
Díky za schovývavé odpovědi a doufám, že se konečně doberu závěru co a jak dál.



Pokud v tom Taranisovi máte už nějaké modely s protokolem D, tak je lze normálně používat dál (nikam nezmizí a fungují normálně). Pouze nelze založit nový model s tímto protokolem, protože ta volba protokolu D tam prostě už není (to se dá ale obejít zkopírováním nějakého stávajícího modelu - normálně to tak dělám).
V případě, že žádný model s protokolem D v Taranisovi nemáte, lze ho tam nahrát třeba od nějakého kamaráda... (toto tedy platí pro původní Taranis D plus opentx).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2022 10:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Neplést si OpenTX verze EU, která neukazuje protokol D8 v seznamu dostupných protokolů, protože po novu je D8 nehomologovaný v EU (zatímco nonEU OpenTX D8 ukáže) a vysílací moduly které D8 protokol umí a moduly které protokol D8 neumí.
Pokud je v rádiu vysílací modul, který umí ACCESS, tak tento modul neumí protokol D8. A je jedno jestli je OpenTX EU nebo nonEU.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2022 11:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2013
Příspěvky: 75
Díky prikrylm, to jsem potřeboval, trošku nakopnout. Teď už jsem se zorientoval v té tabulce na frsky fóru. Chtěl jsem dokoupit přijímače a samozřejmě lze koupit ACCST, jen mám obavy aby za pár let neskončil jako D prijimace a přemýšlel jsem o přechodu na ARCHER, ale jak jste psal nač panikařit. Ještě by mne zajimala(a bylo by moc pěkné vyzkoušet od někoho kdo takové vybavení má) možnost použití starého FAS100 přes vario snímač, jakož to převodník, do přijímače ARCHER. Ale to by byla spíš otázka na pana Urbánka.

Pro Dumi, tohle by byla velice zajímavá informace, kdyby to platilo pro Taranis plus 2019 s protokolem ARCHER. Ale i tak všem dekuji za podporu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2022 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Jak aktivovat D8 protokol v Eu Tx kreré napodporují Access. http://youtu.be/gpgyIYygQag


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2022 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ACCESS RS vysokorýchlostný Race mód so zníženou latenciou iba na 4ms.
https://www.frsky-rc.com/product/archer-rs/
https://www.frsky-rc.com/frsky-advanced ... l-release/


Přílohy:
archer-rs-4ms-race-mode.jpg
archer-rs-4ms-race-mode.jpg
[ 79.06 KiB | Zobrazeno 2287 krát ]

Archer RS.gif
Archer RS.gif
[ 85.59 KiB | Zobrazeno 2287 krát ]

Archer-RS-5-5.jpg
Archer-RS-5-5.jpg
[ 30.3 KiB | Zobrazeno 2287 krát ]

featured-110.gif
featured-110.gif
[ 85.29 KiB | Zobrazeno 2285 krát ]


_________________
Tandem X20, TX16S
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2022 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
blembondo píše:
4ms na papíře vypadají dobře ale skutečnost je 10ms.Ovšem i to je dobrá hodnota!
A když už při párování něco nastavuji bylo by dobré vědět co se stane.Buď vůbec nic/Access 2.4Ghz/ nebo přesný opak toho co bych očekával/R9Access i Accst/.Pužívám R9 Access.Teď už vím že nemám vypínat telemetrii.Viz. vložený obrázek v mé předchozí odpověďi.Prostě důvěřuj ale prověřuj. :roll:


To s tou zap/vyp telemetrriou je divné. Tiež by som očakával opak.
Papier znese všetko, to je jasné. Na druhej strane, aj test závisí často od toho kto ho robí :)
Ja by som len chcel vedieť, akú latenciu pri riadení mám Ja :lol:
Tu je ten tvoj test celý obr. Ako je dôveryhodný neviem:


Přílohy:
Latency test.jpg
Latency test.jpg
[ 56.98 KiB | Zobrazeno 2254 krát ]

Latency.png
Latency.png
[ 337.64 KiB | Zobrazeno 2254 krát ]


_________________
Tandem X20, TX16S
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2022 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tvoje latence je úměrná věku,kvalitě výroby a opotřebení. :wink: Pro BFU to není až tak důležité téma.Ovšem jde z toho dost vyčíst.Třeba že se při vývoji někdo netrápí se synchronizací.Prostě to funguje a basta.Pokud jde o důvěru v nějaký test to nechám plavat.Test přímo od výrobce asi nikdy nebude. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2023 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Nová verzia FW pre Archer (ACCESS) prijímače.
2023-02-23 v2.1.12

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: čtv 27.07.2023 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Už pár dní je venku nová aktualizace pro ACCST/ACCESS/ISRM moduly. Vyšla tak nějak v tichosti a přitom řeší dost podstatnou věc.Po chybě USM tady máme NFL.Projevem je totální ztráta ovládání a nadále funkční telemetrie.Jde o to že v provozu dochází k chybnému načítání ID senzorů telemetrie až je překročen počet ID27.Pak zamrznou PWM výstupy ale telemetrie jede dál a na RX svítí zelená led jako že se nic neděje.Tohle se netýká Twin a RX Archer Plus.Chyba je známá už několik let ale v nedávné době se do toho opřelo pár schopných lidí a jde to dobrým směrem.Bohužel nový Fw už měl taky chybu.Přepínal normu z FCC na EU takže za oceánem z toho měli jistě radost.Oprava už byla provedena.To jak k NFL dochází zatím není zcela jasné a to je dle mě taky důvod zařadit tuto aktualizaci /2023-07-21/ mezi kritické.100% jsou ovlivněny Tx s ISRM moduly včetně Tandem při použití ACCST nebo ACCESS.Tx s iXJT a XJT mají jen výpadek telemetrie.Zajimavé je že TX s MPM/multiprotokol/ fungují zcela bez závad.Tedy kdo chce více bezpečnosti tak aktualizujte!Pokud pro váš Tx/Rx nebo modul není nová aktulizace dostupná tak čekejte.Nestíhají...
Po X letech také bude update pro R9 Accst moduly a Rx který bude řešit jak chybu USM tak NFL.
Zdroj info... https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... of-control
Přeji Frsky méně marketerů ale rozhodně více dobrých techniků.Zákazníci to určitě ocení.
Vzhledem k tomu že teď na opravách spolupracuje Mike Blandford tak věřím ve zdárný výsledek.
USM je uncommanded servo movement.Volně přeloženo... neřízené pohyby serva.
NFL je No-failsafe Lockout.Volně přeloženo... nezabezpečené uzamčení.... zamrznutí.
Aktuální fw. který řeší NFL ISRM 2.1.9 nebo TD-ISRM 2.2.4.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz