Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2023 11:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Mám Tx Spektrum DX8 G2, Rx Spektrum AR8010T.

Spektrum má tzv. "model match", tedy při párování se přijímač spojí s konkrétním modelem ve vysílači a nereaguje na jiný model. Prostě ochrana proti startu modelu s jiným modelem aktualně navoleným v Tx.

Jenomže, já bych to potřeboval nějak obejít. Proč? Mám F5J, na soutěži jsem rozsekal křídla. Křídla jsem koupil nová, ta poškozená opravuji. Takže předpokládaný cílový stav je jeden trup s jedním přijímačem a dvě sady křídel. Potřeboval bych tedy mít ve vysílači navoleny dva modely, podle toho která křídla nasadím na trup.

Samozřejmě, mohl bych vždy po přehození křídel znovu spárovat Rx s Tx, ale tomu bych se rád vyhnul.

Dost jsem kolem toho zjišťoval a vypadá to, že to obejít nejde. Ale kdyby měl někdo jinou zkušenost, budu za ní velice vděčný. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2023 11:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
BoBik_CZ píše:
Mám Tx Spektrum DX8 G2, Rx Spektrum AR8010T.

Spektrum má tzv. "model match", tedy při párování se přijímač spojí s konkrétním modelem ve vysílači a nereaguje na jiný model. Prostě ochrana proti startu modelu s jiným modelem aktualně navoleným v Tx.

Jenomže, já bych to potřeboval nějak obejít. Proč? Mám F5J, na soutěži jsem rozsekal křídla. Křídla jsem koupil nová, ta poškozená opravuji. Takže předpokládaný cílový stav je jeden trup s jedním přijímačem a dvě sady křídel. Potřeboval bych tedy mít ve vysílači navoleny dva modely, podle toho která křídla nasadím na trup.

Samozřejmě, mohl bych vždy po přehození křídel znovu spárovat Rx s Tx, ale tomu bych se rád vyhnul.

Dost jsem kolem toho zjišťoval a vypadá to, že to obejít nejde. Ale kdyby měl někdo jinou zkušenost, budu za ní velice vděčný. :wink:


A nešlo by to obejít přes jeden program v TX s více letovými režimy podle křídel?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2023 11:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Teoreticky možná ano, prakticky asi ne.

1. Už tak mám pro jeden model pět letových režimů, nevím teď z hlavy kolik jich DX8 umí, ale myslím že deset to nebude.

2. I kdyby to Tx uměla, nechci to použít. Nerad bych si sundal model za desítky tisíc jen proto, že jsem za letu přepnul blbý switch.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2023 14:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Doměnka:
ID modelu je odvozeno od pozice v seznamu modelů.
Pokud to tak je, tak by mohlo stačit model z pozice, na které mám napárovaný prijímač nakopírovat na nějaké záložní místo a druhý model (s jiným nastavením křídla) nakopírovat na aktuální pozici modelu.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2023 18:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
A není nejjednodušší to mechanicky nastavit totožně?

V dobách, kdy nebyly počítačové soupravy to byla samozřejmost vše přesně nastavit mechanicky.
Navíc ty křídla nebudeš neustále střídat - pouze při poškození, takže jemný trim asi nebude problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2023 19:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
dudaj píše:
A není nejjednodušší to mechanicky nastavit totožně?

V dobách, kdy nebyly počítačové soupravy to byla samozřejmost vše přesně nastavit mechanicky.
Navíc ty křídla nebudeš neustále střídat - pouze při poškození, takže jemný trim asi nebude problém.


Víš vůbec o čem se bavíš?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2023 13:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
dudaj píše:
A není nejjednodušší to mechanicky nastavit totožně?

V dobách, kdy nebyly počítačové soupravy to byla samozřejmost vše přesně nastavit mechanicky.
Navíc ty křídla nebudeš neustále střídat - pouze při poškození, takže jemný trim asi nebude problém.


Bohužel, řešení to není. Rámečky serv jsou v obou křídlech již zalepené a jistě nejsou v úplně přesných pozicích.

Navíc hrozí, že křídla budu neustále měnit. Třeba na soutěži začnu s novým lehkým křídlem. Začne foukat, tak se bude hodit těžké staré opravené křídlo. Nebo po srážce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2023 13:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Pánové, děkuji všem za reakce.

Volal jsem ještě na technickou podporu Astra model, potvrdili mi že to nejde. Minimálně bez nějakého hacku vysílače/přijímače.

Nicméně řešení se mi už klube. Poslední rok jsem stejně tak lehce uvažoval o novém vysílači a docela koukám po Jeti. Kolega z letiště má DS12 a říká, že s tímto nemá problém.

Takže možná stav "lehce uvažoval" trošku více přiblížím realitě a do té doby budou holt opravená křídla odpočívat v pokoji. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2023 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Hotovy a nabindovany profil lietadla vo vysielaci sa neda skopirovat (pod inym nazvom) a len upravit trimy ? Cez vysielac alebo skor cez PC...
Je to nejak osetrene aby to neslo ?

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2023 14:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
zdzd píše:

Víš vůbec o čem se bavíš?


Ano :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2023 14:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Miro_V píše:
Hotovy a nabindovany profil lietadla vo vysielaci sa neda skopirovat (pod inym nazvom) a len upravit trimy ? Cez vysielac alebo skor cez PC...
Je to nejak osetrene aby to neslo ?


Jiný, byť zkopírovaný" model ve vysílači má jiné ID. A přijímač je spárovaný s konkrétním ID konkrétního modelu a s jiným ID nekomunikuje, dokud se znovu nespáruje s tímto jiným modelem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2023 18:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Opravdu model, který je na stejné pozici v seznamu modelů (třeba na třetí) po nakopírování modelu z jiné pozice nekomunikuje s napárovaným přijímačem?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2023 17:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Možnost volby GLOBAL a MODEL má Graupner. Měl jsem některá letadla nastavena podle počasí na 3 pozicích s různým nastavením a ty jsem zvolil před létáním. Co jsem přešel na Spektrum, mám vyvedenou prodlužku z párovacího konektoru do prostoru baterek a prostě spáruju při zapínání s příslušnou pozicí. Volba GLOBAL není ani na řadě Spektrum IX.


Přílohy:
Volba global-model_mz18_mz24.6.de_Stránka_2.jpg
Volba global-model_mz18_mz24.6.de_Stránka_2.jpg
[ 146.71 KiB | Zobrazeno 752 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz