Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 22:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Ten potenciometr jsem zatím neosazoval, mám pouze dvojitý přepínač bez možnosti zvolit velikost výchylky.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli jsem to dobře pochopil, tak pro to nastavení klapek nebo brzd musí být zapojený přepínač i potenciometr a přepínačem jen volíš na kterou stranu ty klapky půjdou. Víc ti k tomu asi neřeknu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 22:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Myslím, že ten potenciometr je jen na nastavení výchylky ať na jednu anebo na druhou stranu a není nutný pro funkční přepínání na obě strany, ono je to tak nějak uvedeno i v popisu toho zapojení. Ale třeba se pletu, každopádně díky za snahu ;-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 23:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Tak tak, zapojení je ok - ten poťák tu není jako dělič napětí, ale jen jako proměnlivý odpor, který se přepínačem připojí buď na + nebo - nebo zůstane odpojený. K tomu aerofly - jsi si jistý, že to jde? Podle mě nikoliv, protože klapky a brzda jsou tam dva rozdílné kanály, které se ty snažíš dostat pod kontrolu jednoho. Což by šlo, ale jen pokud by měly fungovat oba stejně, příp. jeden z nich reverzovaně, ale ne jeden do půlky a druhý od půlky..?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 11:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Teď jsem se na to díval a asi máš pravdu. Myslel jsem, že stačí když dám flap a ono to půjde jednou dolů jako vztlakové klapky a podruhé nahoru jako brzdy ale to asi ne. Ale ať se dívám jak se dívám tak v nabídce brzdy nevidím... Pouze wheel brake což je předpokládám brzda podvozku. Taileron je kombinace klapek a výškovky a zbytek je asi na vrtulník ne? Ještě co je roll?
Jinak jsem myslel že to půjde jak jsem napsal protože mi vJoy ukazuje na tom 6ch na středovou hodnotu půlku signálu, když přepnu na jednu koncovou tak je na jednom maximu když na druhou tak je na minimu signálu na stále stejném kanálu. Tak jsem myslel že to takhle bude mávat i s těmi klapkami v rámci jednoho dvou přepínače.
Píšu to složitě, snad je pochopitelné co jsem chtěl říct :-)
Jsem v tom holt začátečník...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 15:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Jojo, chápu jak jsi to myslel a v reálu by to tak teoreticky šlo, ale pokud to v AFPD letadlo umí jen dolů, musel by sis ho asi nějak upravit.
Roll by mělo být otáčení kolem podélné osy - pro vrťasy, koptéry.
Popravdě si teď ani nevybavuju, jestli tam mám nějaké letadlo které má jak klapky, tak brzdy.. a ovládal jsem vždycky stejným kanálem, podle toho, co zrovna éro má.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 17:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Díky za info, portál se v tom :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 22:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tlapa píše:
Tak po problémech s načatým přijímačem jsem pořídil novou verzi V3 a dodělal další dva kanály podle návodu https://docs.google.com/document/d/1oXh ... ef=2&pli=1


Nakonec jsem podle návodu dodělal i použití šestého kanálu v upraveném delta mixu k ovládání křidélek i jako vztlakových klapek a brzd, včetně potenciometru určujícího velikost výchylky (je celkem důležitý pro zachování možnosti zatáčet, letadlo používá křidélka kontinuálně i s klapkami, pokud chcete). Jak autor píše, fígl je v tom, přesvědčit Cadeta o tom, že má mixovat křidélka (CH1) s klapkami (CH6), namísto původního delta mixu. Návod je podrobný a neměl jsem problém úpravu podle něj provést, ale výsledek mi bohužel nefungoval tak, jak v popisu bylo popsáno (mixoval se mi plyn namísto klapek). Nedalo mi to, a vrhnul jsem se do tajů zapojení Cadeta a myšlenky autora jak mix upravit. Po dlouhém zkoumání (pořád se mi pletly kanály) jsem jistil, že oproti mému zapojení kanálů počítal autor s výškovkou na CH3. Z toho jsem tedy vycházel a po porovnání zapojení kanálů podle návodu Cadeta a propípání zapojení kanálů ve vysílači našel řešení:

- přerušit tištěnou cestu o jednu výše (tedy ne CH3 plyn ale CH2 výškovka), plus přesun delší propojky ze vstupu do procesoru CH6 klapky na SMD rezistor na CH2. Malá krátká propojka od centrálního kontaktu CH6 se také přesune na výše přerušenou cestu. Spodní umístění této krátké propojky jsem stejně jako autor (fyzicky, ne namalováno, tam má autor rozpor) nechal tam kde je zapájená, ne zakreslená (po porovnání vstupů do procesoru ostatních kanálů)
Touto úpravou se přesune CH6 klapky na CH2 výškovka a opačně. Docílí se mixu CH1 křidélka/CH2 klapky

Vše viz upravený snímek autorova zapojení.

- v této chvíli nejde reverzovat výškovku, protože lze reverzovat jen první čtyři kanály. Provedl jsem úpravu podle autora, přehození centrálních pinů potenciometrů plynu CH3 za výškovku CH6, čímž se plyn přesune na CH6 a výškovka na CH3, který již lze standardně reverzovat.

nové zapojení přijímače v mixu tedy je:
CH1 křidélko
CH2 křidélko
CH3 výškovka
CH4 směrovka
CH5 světla - zatím nemám, plánuji postavit zapojení podle autora
CH6 plyn

Na křidélka je tedy nutné vyřadit slučovací Y kabel k servům a připojit každé křidélko zvlášt.
Cadeta lze samozřejmě používat i bez mixu, pokud již mám letadlo které má klapky z výroby či dodělané. V tom případě je zapojení přijímače takto:
CH1 křidélka (na původním Y kabelu)
CH2 klapky (na Y kabelu)
CH3 výškovka
CH4 směrovka
CH5 světla
CH6 plyn

Popis zveřejňuji pro další nadšence hračičky, kteří budou chtít, tak jako já, na základě výborného popisu p.Reicha vytáhnout z Cadeta to co jde, ale mají problémy s odlišným zapojením.

Podotýkám, že jsem upravoval Cadeta V3 v módu 1, plyn vpravo.
Možná jsem úpravu popsal moc složitě, i když jsem se snažil o jednoduchost, v případě nejednoznačnosti klidně pište.

Z úpravy jsem měl velkou radost, teď zbývá už jen se s tím naučil létat :-)


Přílohy:
úprava Cadeta V3.png
úprava Cadeta V3.png
[ 649.14 KiB | Zobrazeno 4365 krát ]


_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2016 19:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.5.2016
Příspěvky: 5
Ahoj, mám nový vysílač Cadet 4 V3 mod2 (rtf verze k betě 1400). Jakmile posunu trim na 2. kanálu (výškovka) z jiné polohy než úplně dole tak mi začne cukat a bzučet servo. Jiné kanály fungují úplně normálně a servem to není. Prosím poraďte co stím. :? buť sem blbej já nebo reklamace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 20.08.2017 15:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 5
Chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo nafocená střeva vysílače Cadet 4 V4? Případně info z RC Revue 5/2017.

Jde mi o konverzi i této verze na 6ti kanál.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Nafocené to nemám ale předělat Cadet V4 z 4kanálu na 6kanál je mnohem jednoduší než u V3.Jeden kus jsem předělával tak že na 6 kanálu je druhé křidélko a 5 kanál je přes třípolohový přepínač.Šel by osadit i potenciometr ale musí se z DPS odtranit dva odpory.To je nutné udělat i při kopírování kanálu křidélek.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 22:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím,nezkoušel někdo nahradit přijímač V3 za něco jiného??Ten můj mi sežrala vrtule a nový v republice není k sehnání. díky za poznatky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 20:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Mám doma kompletní Cadet4 V3, jestli máš zájem...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Moc děkuji Tlapo za nabídku ale vysílač mám skoro nový a teď čekám na odpověď z bazaru ,někdo tam nabízí soupravu za 400 Kč takže to je cena menší než stojí samotný přijímač ,přesto ti děkuji dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 16:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Dobrý deň

Som tu nový, začiatočník a som pomerne čerstvým majiteľom Bety 1400 a Cadet 4 s protokolom V4.
Po prečítaní tohto vlákna som bol zvedavý, či sa dá upraviť aj táto verzia, tak som vysielač rozobral, preskúmal a nafotil. Myslím, že úprava bude podobná ako pri protokole v3 (na doske je "pripravený" neosadený konektor).
Zatiaľ som sa do úpravy ešte nepustil - nechám na zimu.
Niekto tu písal, že mu prekáža "ľahký" chod ovládacej páčky plynu. Toto vadí aj mne. Nie som schopný ovládať smerovku bez zvýšenia alebo zníženia otáčok. Tak som viac napružil pliešok (brzdu), ktorý "brzdí" ovládaciu páčku. Na prvý pohľad to nemá veľký efekt, uvidím pri najbližšom lietaní. Ak to nebude stačiť, tak vyrobím podobný brzdiaci pliešok a upevním ho oproti pôvodnej brzde (je tam na to priestor aj príprava). Potom budú brzdiť ovládač 2 brzdy a to by už mohlo stačiť.
Prikladám 2 foto "interiéru" vysielača. Zámerne som ich zmenšil, lebo pôvodné jpegy majú okolo 7MB. Fotiek som urobil viac, na požiadanie ich môžem poslať aj v plnom rozlíšení.


Přílohy:
2017-11-12--15-14-34 - CADET 4 prot v4 zmenšený.jpg
2017-11-12--15-14-34 - CADET 4 prot v4 zmenšený.jpg
[ 122.29 KiB | Zobrazeno 3481 krát ]

2017-11-12--15-14-58 - CADET 4 prot v4 zmenšený.jpg
2017-11-12--15-14-58 - CADET 4 prot v4 zmenšený.jpg
[ 47.02 KiB | Zobrazeno 3481 krát ]


_________________
Beta; Edge 540; Kakadu; SU31; Hummer; Zeta FX61; MXS; TL2000; Polaris; Diablotin; Sbach 342; Extra
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ZS-Man a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz