Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 16:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Ahoj, vypadá to že zapojení rozšíření bude úplně stejné, kontakty jsou už připravený. Ona taky V4 existuje i v 6kanálu, ne?

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 20:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Tlapa píše:
Ahoj, vypadá to že zapojení rozšíření bude úplně stejné, kontakty jsou už připravený. Ona taky V4 existuje i v 6kanálu, ne?


To neviem, nezisťoval som.

_________________
Beta; Edge 540; Kakadu; SU31; Hummer; Zeta FX61; MXS; TL2000; Polaris; Diablotin; Sbach 342; Extra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 20:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=80970

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 20:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Rozšírenie Cadet PRO Protocol v4 zo 4 kanálovej verzie na 6 kanálovú.
Ako už bolo uvedené v predošlých príspevkoch takáto úprava znamená stratu záruky a neodporúčam ju kolegom, ktorí nemajú dostatok zručností a skúseností s prácou s plošnými spojmi. Pracujte bez pripojeného napájania vysielača a s príslušným antistatickým uzemnením!
Na doplnenie 6. kanála stačí osadiť "doplniť" do plošného spoja 3 polohový prepínač, ktorý som kúpil ako náhradný diel. Na priloženej fotografii (zo strany spoja) je nakreslené zapojenie prepínača.
Funkcia prepínača - pohľad zvrchu na RC vysielač:
prepínač dolu (k sebe) .. signál pre servo 1 ms
prepínač v strednej polohe .. signál pre servo 1,5 ms
prepínač hore (od seba) .. signál pre servo 2 ms
Příloha:
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 4 zmenšený upravený.jpg
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 4 zmenšený upravený.jpg
[ 40.71 KiB | Zobrazeno 3637 krát ]


5. kanál kanál je pôvodne pripravený tiež na osadenie prepínačom. Ja ho však chcem mať proporcionálny, lebo ním chcem v budúcnosti riadiť zisk (Gain) letového stabilizátora, preto som ho osadil potenciometrom 10k/N. Na priloženej fotografii (zo strany spoja) je zrejmé zapojenie potenciometra.
Příloha:
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 3 zmenšený upravený.jpg
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 3 zmenšený upravený.jpg
[ 58 KiB | Zobrazeno 3637 krát ]


Potenciometer som použil typ TP160, ktorý mi rozmerovo vyhovoval a až 25 rokov čakal na svoje využitie. Na pripojenie som využil káblik zo zničeného serva aj s konektorom. V prípade, že budem potrebovať reverznú funkciu kanála, bude stačiť prehodiť krajné vodiče v konektore a nebudem musieť znova spájkovať na doske alebo potenciometri. Hlavne pri doske hrozí poškodenie teplom pri opätovnom spájkovaní.
Příloha:
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 8 zmenšený.jpg
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 8 zmenšený.jpg
[ 100.18 KiB | Zobrazeno 3637 krát ]


Ďalšia fotografia zachytáva detail káblika prispájkovaného na miesto neosadeného konektora H3. Vodiče som ešte zafixoval tavným lepidlom.
Příloha:
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 5 zmenšený.jpg
CADET PRO prot v4 rozšírenie na 6 kanál 5 zmenšený.jpg
[ 35.58 KiB | Zobrazeno 3637 krát ]


Charakteristika 5. kanála nie je úplne lineárna. Nelinearita sa najviac prejavuje na začiatku a na konci odporovej dráhy a je spôsobená odpormi 5k6 ktoré je vidieť na fotografii č.2. V prípade, že chcete aj 5. kanál neproporcionálny, stačí namiesto potenciometra zapojiť prepínač. Túto alternatívu som však neotestoval.

_________________
Beta; Edge 540; Kakadu; SU31; Hummer; Zeta FX61; MXS; TL2000; Polaris; Diablotin; Sbach 342; Extra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 11:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 1
Dobrý den,
mám CADET V3 a chrastí mi jeden kanál.
Je to potenciometrem. Dá se, prosím, někde
sehnat nový? Díval jsem se v GME, TME a pod.,
ale odpovídající typ jsem nenašel. Když je správný
konec hřídelky, tak není aretační čudlík a pod.

Díky za info.
HUDA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 21:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2018
Příspěvky: 1
toty píše:
Ahoj, neporadíte někdo jak z Cadeta V3 dostat PPM? Koukal jsem na zde publikovanou fotku,ale po rozebrani jsem zjistil, že tam mám jinou desku...
foto moji desky: https://drive.google.com/a/tyser.cz/#fo ... GZpT1EwSW8
Diky


Mám ten istý problém. Vie niekto Ako získať PPM TRAINER signál pre simulátor z RC vysielača Cadet Pro v4 ?
Na proloženom obr. 01 je PCB doska z úpravy popisovanen v článku a na obr. 02 je PCB doska v mojom RC
https://jaybee.cz/software/uprava-rc-soupravy-cadet-4/


Přílohy:
Poznámka: PCB doska z článku s popisovanou úpravou
01.jpg
01.jpg
[ 57.83 KiB | Zobrazeno 3359 krát ]

Poznámka: PCB doska v mojej súprave Cadet Pro v4
02.JPG
02.JPG
[ 113.61 KiB | Zobrazeno 3359 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2018 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
PPM TRAINER signál pre simulátor z RC vysielača Cadet Pro v4 pravdepodobne nevytiahneš.
Venoval som tomu nejaký čas, niečo som pomeral osciloskopom a PPM signál som tam nenašiel.
Ale hovorím, že iba pravdepodobne.

_________________
Beta; Edge 540; Kakadu; SU31; Hummer; Zeta FX61; MXS; TL2000; Polaris; Diablotin; Sbach 342; Extra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: ned 27.10.2019 21:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Mrkvak píše:
...pár schmittů a pasivních součástek generujících NF signál který je kabelem přiveden k horní PCB, kde je modulován do nosné. ...

No a já píšu: já jsem tu horní desku na které je vysílací stupeň i s těma dvouma diodama a tím tlačítkem namontoval do vysílače LASER 6. Ono se to přímo nabízí a je to velice snadné. K té horní desce vedou pouze tři dráty. Plus, mínus a signál PPM. V LASERU jsem vyřadil Vf stupeň jen tím, že jsem vyletoval budící a koncový tranzistor a samozřejmě vyndal krystal. PPM signál jsem "vytáhl" přímo z jednoho švábu. Teď si přesně nevzpomínám, ale myslím že je to typ 4001, nebo 4011:?: Vyzkoušel jsem dosah na 700 metrů při zemi a šlape dobře všech šest kanálů. Dál jsem jít nemohl kvůli terénu. Pak jsem s tím jen jednou létal v modelu na zkoušku a paráda. Víc jsem s tím nelétal. Jen jsem si chtěl ověřit "jestli to bude fachčit". Na létání mám telemetrické soupravy. A ono se to ani nesmí takto upravovat a používat. Tož tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2021 12:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2021
Příspěvky: 12
Bydliště: Horní poustevna
Zdravím, jsem začínající modelář, a koupil jsem si Super decathlon va-models, všechnu elektroniku mám v letadle, jenže v manualu vysílače( cadet 4 pro) píší že když chci letadlo párovat tak musím zmáčkout, a podržet tlačítko na přijímači, a že se mi rozsvítí červené světlo, když ale zmáčknu tlačítko tak se nic nestane, vysílač ale při zmáčknutí na bind začne blikat zeleně ale přijímač se zapnout nedaří, neví někdo co s tím
REGL: RAY G2 STŘÍDAVÝ 40A
MOTOR: RAY G3 STŘÍDAVÝ
TX: CADET 4 PRO
RX: 4-6CH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2021 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
1. Vzdialenost vysielac a prijimac max.1m , radsej okolo pol metra
2. Tlacitlo na prijimaci treba zmackut a drzat , a az potom pripojit prijimac na napajanie-regulator (tlacidlo stale drzat) , vtedy by malo zapnut cervenu diodu - rezim parovania.
3. Potom musis na vysielaci podrzat tlacidlo BIND (do 10 sekund od zapnutia parovanioa na prijimaci)

Po uspesnom sparovani diody na prijimaci aj vysielaci zacnu svietit bez blikania, uvolnit Bind tlacitko na vysielaci.

Edit: Este ma napadlo , ak prijimac nebol dodany v suprave s vysielacom , vysielac bezi na FHSS protokol V4 , niektore prijimace bezia na starsich protokoloch a nedaju sa sparovat. Over si to , nepises presny typ prijimaca...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2021 13:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2021
Příspěvky: 12
Bydliště: Horní poustevna
přijímač byl v balení s vysílačem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Cadet 4
PříspěvekNapsal: pon 14.02.2022 10:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Ahoj všem,
dostal se mi do rukou CADET 4 V1, RX má utržené párovací tlačítko, viz foto v levém horním rohu u antény. To ale není problém (kontakty tlačítka propojuji pinzetou), na který se chci zeptat. Nedaří se mi spárovat dle tohoto návodu:

Párování s přijímačem "Typu 1" (Kompletní postup včetně volby režimu vysílání)
1. Vysílač je vypnutý.
2. Stiskněte a držte tlačítko "PDM" na vysílači. Zapněte vysílač. Ve chvíli, kdy na vysílači zelená LED bliká pomalu a červená LED bliká dvojnásobnou rychlostí, tlačítko "PDM" uvolněte.
3. Červená LED několikrát rychle blikne, a poté obě LED ještě po dobu několika sekund signalizují výše popsaným způsobem, který provozní režim vysílače byl zvolen. Poté obě LED rychle zablikají a rozsvítí se trvale.
4. Zapněte přijímač (připojte pohonný akumulátor k regulátoru otáček). Vysílač a přijímač by od sebe neměly být dále než 1 m.
5. Pomocí plastové tyčinky nebo malého šroubováku stiskněte a držte párovací tlačítko na přijímači (nachází se na levém boku přijímače, těsně nad anténou). V průběhu několika následujících vteřin bude LED na přijímači nejprve blikat pomalu, poté rychle a nakonec bude svítit nepřerušovaně. Uvolněte párovací tlačítko, RC souprava je připravena k provozu.

Dostal jsem se do stavu, kdy LED na RX rychle bliká a nepřestává a tím to končí. Když TX a RX vypnu a opět zapnu LED na RX stále pomalu bliká a připojená serva nereagují. Něco je špatně, ale co? :roll:


Přílohy:
Cadet_4_v1_RX.jpg
Cadet_4_v1_RX.jpg
[ 118.1 KiB | Zobrazeno 1406 krát ]


_________________
PeZet
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft, prikrylm, tomashr, Zenair a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz