Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

RC Cadet 4

pon 23.05.2011 0:52

Trochu jsem zkoumal RC soupravu "Cadet 4" od Pelikána (dodává se k jejich RC setům) a nemohl jsem si nepovšimnou několika věcí: přijímač je šestikanálový kdežto vysílač jen čtyř. Ve vysílači jsou (krom kousku u "PDM" tlačítka) dvě DPS - dolní, kde je vypínač, přepínače smyslů výchylek, pár schmittů a pasivních součástek generujících NF signál který je kabelem přiveden k horní PCB, kde je modulován do nosné. Na dolní DPS je několik pasivních součástek (a dva konektory) neosazených - to ve mě vzbuzuje podezření, že daná souprava by mohla fungovat i jako šestikanál - jen osadit dva ovládací prvky a zbylé součástky. Zkoušel to někdo? (Až budu mít po zkouškách, budu se tomu moci věnovat víc). Díky za odpověď

pon 23.05.2011 1:09

Můžeš nafotit ten přijímač? Stačí strana jak jsou anténky- díky arda1BOT

pon 23.05.2011 9:26

Jo, ale bude to až v pátek - teď jsem ve škole a letadlo s sebou nemám.

pon 23.05.2011 11:27

Odpoledne to nafotím a pošlu.

pon 23.05.2011 13:04

Díky kluci -arda1BOT

stř 25.05.2011 21:18

Tak je to tady: http://mrkva.eu/~mrkva/rc/radio/ . Bude někdo z vás zkoušet překreslit schéma té NF části vysílače? Jestli ne, tak se do toho po večerech pustím. Ale fakt mi ta DPS vysílače přijde, že ji lze osadit ještě dvěma spínači (i ta plastová kastle má dva samolepkou přelepené otvory).

stř 25.05.2011 21:26

Netušil jsem, že to kdy řeknu, ale ...

ZLATÁTurnigy 9x

stř 25.05.2011 21:40

No, vypadá to strašně. Ale na druhou stranu je to triviální zapojení - ten modulační signál pro VF část se generuje pomocí pár invertorů. Prostor pro případnou poruchu je řekl bych minimální. T9 je řízená nějakou ATMegou, takže tam je prostor pro chybu daleko větší.

Update: Tak po hodině zkoumání - snažit se přidat tam ty dva kanály je blbost, nebudu se patlat s SMD mrchama - radši si koupím něco lepšího až/jestli to budu potřebovat.

čtv 26.05.2011 11:07

Myslím si, že "koupit něco lepšího, až to budu potřebovat" je asi nejlepší, co můžeš udělat.
Možná by tam šlo přibastlit další kanály, ale vyvstávají další otázky jako čím by jsi ty kanály ovládal a co by jsi těmi kanály ovládal ...

sob 28.05.2011 2:02

Kdyby někoho zajímalo jak z téhle vysílačky vytáhnout PPM signál pro simulátor přikládám link na fotku s popisem:
http://mrkva.eu/~mrkva/rc/radio/Tx_NF_b_oznacena.jpg
Šel by zprovoznit i jednoduchý režim učitel/žák - přerušit PPM výstup z NF desky, přidat jeden přepínač (nad levým kniplem je v plastu otvor přelepený jen papírovou samolepkou), jeden pól připojit NF stupeň, druhý na externí PPM vstup z žákovského vysílače a střed na VF stupeň. Vzadu je dokonce pod tou CE samolepkou v kastli otvor s nápisem "Trainer". :D

mhabr: Čím ovládat je jasné, prostě bych tam přibastlil dva přepínače/potenciometry). Co ovládat, to už je horší a dost záleží na ovládaném modelu. Ale rozhodně ty kanály ve vysílači osazovat zatím nebudu.

Re: RC Cadet 4

čtv 09.08.2012 23:12

cadet jsem si také prohlížel. Pravděpodobně tu vysílačku pan cadet koupil a slíbil, že nebude kazit trh a osadil desku pouze jako 4 kanál a otvory navíc zalepil. chci s touto soupravou ovládat trialové auto a potřebuji na řazení tři polohy na servu a pro uzávěrky diferencialů zapnuto a vypnuto. původně jsem chtěl přepojit dva potenciometry z křížových ovladačů na přepínače. po prohlídce desky jsem se rozhodl, že doplním odpory kondenzátory a diody a udělám z toho 6. kanál. zatím jsem desku doplnil na 5. kanál, odzkoušel na servech a vše spolehlivě funguje. funkci tří poloh na 6 kanále chci udělat pomocí třípolohového páčkového přepínače. bez další elektroniky to ale neumím a tak budu ještě trochu laborovat

Re: RC Cadet 4

pát 10.08.2012 7:09

Návod jak udělat z Cadeta 6ti kanál je v nějaký starší RC Revue.
Je to od Ing Černého.Někde to mám, zkusim to najít.
Ale určitě to jde

Re: RC Cadet 4

úte 14.08.2012 5:10

6 kanál je hotov a plně funkční. material cca 100,- Kč práce celkem to je i s rozkreslením a doplněním součástek 10 hodin.

Re: RC Cadet 4

úte 14.08.2012 5:14

návod je v RC revue 9/2011 strana 14. RC revue neodebírám a našel jsem pouze obsah.

Re: RC Cadet 4

pát 07.09.2012 11:26

maxbernau píše:návod je v RC revue 9/2011 strana 14. RC revue neodebírám a našel jsem pouze obsah.

Máte SZ.
Odeslat odpověď