Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
dik zkusim to, jak se mi podaří roztočit motor... jen nevím, jestli není pokažený regl... dneska jsem to samokřídlo vzal na svah bez motoru a parekrát jsem s tím na začátek ťukl, tak že regl vyletěl ven a v minulosti byl omilem vypraný a týden se sušil, ale pak normalně fungoval... připomínám že serva jedou, jak mají.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 21:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.6.2010
Příspěvky: 353
Bydliště: Praha 9
Při pádu se regl klidně poškodit může. Kamarád takhle o jeden přišel když mu do něj při prudším přistání narazila baterie. Zničilo se takové to pípátko a kousek z něho pak nejspíš regl vyzkratoval. Zajímavé je, že se ten regulátor odporoučel až během následujícího letu. Naštěstí kamarádovi, stejně jako tobě, nepřestal fungovat BEC pro napájení serv, takže se mu podařilo nouzově přistát.

_________________
Pokud "každý ví", že je to tak, pak to tak není nejmíň deset tisíc ku jedné. (R.A.H.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2012 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
ahoj, zase mám dotaz:
šel by použít vypínač na ysílačce tak, aby fungoval jako spínač? na přijmači bych na něj zapojil třeba relé a pak přes baterii.
Jede mi o to použít vypínač na jakoby zapínání (ledek na letadle, nebo na zatahování podvozku. Skutečně bych to chtěl použít na odhoz malého padáku s kamerkou na palubě.
Díky za rady P.

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2012 11:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2010
Příspěvky: 164
paplik píše:
ahoj, zase mám dotaz:
šel by použít vypínač na ysílačce tak, aby fungoval jako spínač? na přijmači bych na něj zapojil třeba relé a pak přes baterii.
Jede mi o to použít vypínač na jakoby zapínání (ledek na letadle, nebo na zatahování podvozku. Skutečně bych to chtěl použít na odhoz malého padáku s kamerkou na palubě.
Díky za rady P.


Pro spinani napr osvetleni potrebujes tento 'spinac' http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8833
ale pro odhozeni 'padaku' bych spise pouzil servo a jim otevrel nejaky kryt odkud by to vypadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2012 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
právě mě napadlo, že jestli by šlo na vysílači nějak nastavit, že při zapnutí spínače na vysílači by se servo pootočilo o nějaký kus?

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2012 15:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2010
Příspěvky: 164
paplik píše:
právě mě napadlo, že jestli by šlo na vysílači nějak nastavit, že při zapnutí spínače na vysílači by se servo pootočilo o nějaký kus?


a co jineho by melo servo delat nez se otocit podle toho co mas na vysilaci. Proste si v vysilaci das spinac na jeden kanal a na ten kanal das servo. A pomoci 'vychylek' si nastavis polohu ... otevreno a zavreno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2012 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
jás těma tlačítkama ještě nikdy nedělat... :oops:
díky za tip zitra to vyzkouším.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2012 23:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2010
Příspěvky: 164
Jinak pokud jde o ty prepinače v FC16, pripominam ze stredni vyvod se propojuje pres odpor..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: sob 09.03.2013 17:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 19.12.2010
Příspěvky: 291
Bydliště: Voděrady RK
Ahoj, šlo by na vysílačce FC16 nějak namixovat aby dvoumotorový hydroplán s pevnou směrovkou mohl na vodě zatáčet motorama pákou směrovky? Díky za jakékoliv rady.

Teď jsou oba regulátory zapojeny V kabelem do kanálu 3. Představuji si to tak, že dám jeden regulátor do k.3, druhý regulátor do k.5 a kanál 4 (směrovku) nějak namixuji do obou motorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 15:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Stará Boleslav
Obrázky: 0
Ahoj,
mám obavu že tak jak je to myšleno to nepůjde.Pokud si dobře pamatuju z dob, kdy jsem měl FC-16, tak má jen dva volné mixy a navíc jen jednoduché. Takže jeden spotřebuješ na to aby jsi namixoval plyn na další kanál. A to je asi tak všechno co tím dokážeš.
Pavel

_________________
http://www.klombrandys.cz/index.php?menu=9&idc=11


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
myslím, že se dají levně koupit i nějaké pevné mixy, které namontuješ do letadla a zapojíš to do směrovky a do motorů. Pak by na to šlo asi napájet ještě konektor ke směrovce a bylo by to.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2013 23:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2010
Příspěvky: 164
tony26 píše:
Jinak pokud jde o ty prepinače v FC16, pripominam ze stredni vyvod se propojuje pres odpor..

jeste upresnim moji predchozi poznamku ...

U prepinacu odpor vyslovene nutny neni. Vhodny je ale u potenciometru, oboji se zapojuje jednouse ..
prepinac:
krajni piny na 'krajni kontakty' prepinace
stredni pin na 'bezec prepinace'

potenciometr:
podobne tj krajni piny na konce drahy a bezec potenciometru na pres odpor 68k na stredni pin.
Potenciometr je primarne potreba vybirat zejmena s ohledem na mechanicke rozmery aby se 'vesel'. Pokud jde o hodnotu potenciometru neni kriticka (je zapojen jako napetovy delic). Mel by byt urcite linearni a nekde okolo 5k-20k ohm. Nekde jsem videl pouzivat 5k, ja mam 10k .. je to celkem jedno.


A duvod proc ten 68k odpor? Jde o to ze beh potenciometru neni od konce do konce ale 'konci' zhruba v 1/4 drahy. Ten odpor toto kompenzuje
Zkuste jej vynechat a uvidite co to udela :) Nebojte se nic to neznici jen krajni pozice serva dosahnete uz daleko pred koncem drahy potenciometru a zbytek drahy nebude 'nic delat'

Mimochodem u 'kniplu' se tato mrtva cast behu potenciometru vyuziva pro trimovani mechanickym trimem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2015 19:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2015
Příspěvky: 158
Zdar particko, nemel by nekdo k dispozici elektro schema FC16? Stacil by i jen vf dil ;-)
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2015 14:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.9.2012
Příspěvky: 55
Ahoj, mám starou dobrou FC 16 a mám takovýto dotaz. Lze použít k ovládání výškovky dvě serva ? Čtu návod dokola, ale nikde nic nevidím a pomocí mixů mě také nenapadá smysluplná kombinace. Neřešil jste to někdo u svých letadel ? Napadá mě jen použití Y kablíku, ale vzhledem k tomu, že mohu použít 8 kanálů se mi to zdá nepraktické i vzhledem k odběru serv zapojených na 6 V. Díky M:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FC16
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2015 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
jarinelli píše:
Ahoj, mám starou dobrou FC 16 a mám takovýto dotaz. Lze použít k ovládání výškovky dvě serva ? Čtu návod dokola, ale nikde nic nevidím a pomocí mixů mě také nenapadá smysluplná kombinace. Neřešil jste to někdo u svých letadel ? Napadá mě jen použití Y kablíku, ale vzhledem k tomu, že mohu použít 8 kanálů se mi to zdá nepraktické i vzhledem k odběru serv zapojených na 6 V. Díky M:

Co mix 1:1, tedy jestli máš volný mix.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz