Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2014 23:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.8.2013
Příspěvky: 72
je to různé ....... teď se mi to tak měsíc nestalo ale pak třeba zas několikrát po sobě....Jako neříkám že když zejtra koupím futabu že se nic nestane. Kolega z letiště má futabu za 30 tisíc, lítal vypl ji dotankoval éro zapl jí a najednou chodila vejškova obráceně nahoru bylo dolu a dolu bylo nahoru....jako taky dobrý ale u těch Hiteců je toho na můj vkus už prostě moc, jako jak psal vlastně ten borec popis těch problémů tak dobrý dáš si na to pozor, nakoupíš přijímače z hobbykingu 8 kanálové minimy za 400 jeden, zdvojíš je a lítáš....ale cokoliv co má na sobě název optima u mě už do letadla nesmí (další co jsem měl mám už v autíčku a lodičce).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2014 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Odlital jsem s ni 3 roky, zadne problemy. Ani v letadle pres 50k. Hold ma nekdo stesti na spatnej kus, nebo se tam seslo vice faktoru. Momentalne mam Futabu, ale duvod vymeny nebyla spolehlivost, ale velikost a funkcnost telemetrie.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 8:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Zdravím modeláři chci si koupit novou Auroru 9. Pořád nevím zda koupit novou 9x nebo normální 9. Poradí mi někdo? Děkuji moc S pozdravem Martin přeji hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Martis65 píše:
Zdravím modeláři chci si koupit novou Auroru 9. Pořád nevím zda koupit novou 9x nebo normální 9. Poradí mi někdo? Děkuji moc S pozdravem Martin přeji hezký den

Určitě vem A9X, měl jsem obojí a s 9x jsem teprv spokojený.
Hlavně máš větší možnosti přijímačů a rádio je svižnější.
Přesnější gimbaly, rychlejší přenos.
Akorád se nedají měnit moduly.
To by mohlo vadit někomu kdo používá různé značky přijímačů.
Pokud pojedeš jen v Hitecu, tak určitě A9x.
Létám s kamarády koptéry, jim padají stroje stále na failsafe, mě ani jednou.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 6:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
A kde letáte? Hodně lidí má s Aurora problémy. Nevím která je lepší klasická Aurora 9 je zase odzkoušená několik let. Mám ji do velkého modelu akrobata benzín 2,2mm. A u té 9x tam fungují 9 kanálové přijímače jen s digitálními Servy. A já mněl spektrum DX6 a byl jsem spokojen. Děkuji moc S pozdravem Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 8:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Mě se po tříletém bezproblémovém provozu A9 stalo (dvakrát v průběhu týdne), že najednou vypadlo spojení. Naštěstí to byl historik a ten letěl sám i bez řízení. Pomohlo jedině odpojit baterii (a to za letu!!! - dobrý stres :lol: ). Ihned jsem A9 vyměnil za A9X a vše bylo od té doby bez jediného problému. A9X mi přijde hodně spolehlivá. Dneska už mám jiné rádio (Horuse), ale na A9X nedám dopustit.
A že 9ti kanálové přijímače chodí jen s digi servy, to není pravda. Optima 9 přijímače mi chodily se všemi servy, analog i digitál.
Za mě - šel bych do A9X.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne ned 16.04.2017 8:18, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 11:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Mě se kdysi dávno stalo,že se mi za letu změnil mód z dvojky na jedničku,po vypnutí a zapnutí vše ok,ale raději sem přehrál soft. Od té doby klid. (cca 6 let).

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 0:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Woita píše:
Mě se po tříletém bezproblémovém provozu A9 stalo (dvakrát v průběhu týdne), že najednou vypadlo spojení. Naštěstí to byl historik a ten letěl sám i bez řízení. Pomohlo jedině odpojit baterii (a to za letu!!! - dobrý stres :lol: ). Ihned jsem A9 vyměnil za A9X a vše bylo od té doby bez jediného problému. A9X mi přijde hodně spolehlivá. Dneska už mám jiné rádio (Horuse), ale na A9X nedám dopustit.
A že 9ti kanálové přijímače chodí jen s digi servy, to není pravda. Optima 9 přijímače mi chodily se všemi servy, analog i digitál.
Za mě - šel bych do A9X.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 0:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Ještě jsem ji zatím nekoupil. Ale ano přijímače maxima 9 chodí pouze s digitálníma servama. http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... aku-mode-1
Mám originál Pult Aurora 9 a nevím zda tam půjde Aurora 9 x. S pozdravem Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 3:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Dejfak píše:
Létám s kamarády koptéry, jim padají stroje stále na failsafe, mě ani jednou.


Co tim mas na mysli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 5:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Martis65 píše:
A u té 9x tam fungují 9 kanálové přijímače jen s digitálními Servy.

Martis65 píše:
... Ale ano přijímače maxima 9 chodí pouze s digitálníma servama. http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... aku-mode-1
....
S pozdravem Martin

Maxima 9 ano, to je trochu specielní případ. Ale máš možnost použít Optima 9, ty fungují s digi i s analogovými. (Maxima má delší dosah, ale zase nemá telemetrii. A telemetrie, to byl pro mě před pár lety důvod Auroru koupit. Ta signalizace palubního napětí, to je k nezaplacení. A právě s Maxima přijímači o tuto výhodu přijdeš. S A9x fungují obě, jak Maximy tak Optimy.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 7:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Ale optima 9 funguje se všema servama ne? A optima 7 půjde bez problémů? Koupím asi tu 9x. Ještě zkusím zda mi půjde do panelu originál od Aurora 9 doufám že nebude jinak rozměrově. Ale o Telemetrický modul stejně nepřijdu Optima 9 a Optima 7 má telemetrii. Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 8:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Téměř po roce oživuji vlákno s prosbou o radu.

Jsem začátečník a nechci kupovat set, takže se poohlížím po PNP letadle (elektrika) a nějakém slušném rádiu (včetně přijímače) k tomu. Mohl by mi tu někdo poradit něco spolehlivého? Mé skromné požadavky na vysílač jsou cena přibližně tak 5-8 litrů, aspoň 6 kanálů a z telemetrie stačí napětí baterky. Samozřejmě základní funkce jako digitální trimy, expy a fail-safe, ale to už by v této kategorii mělo být všude. Zálibně jsem koukal právě po tom Hitecu, vysílače FlySky mi přijdou podezřelé a Hitec vypadal celkem dobře a za slušnou cenu. Tady jsem se ale dočetl, že Hitec není dobrý nápad...
Máte někdo zkušenosti s něčím v této kategorii, co chybuje poze náhodně a nikoli systémově jako Hitec?
Dík za radu, případně za přesměrování na jiné vhodné vlákno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 11:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pedyngro píše:
... cena přibližně tak 5-8 litrů, aspoň 6 kanálů ...

https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mo ... souprava-2
viewtopic.php/viewtopic.php?f=38&t=57161

(mám Mx-20)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 11:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Díky, to vypadá slibně.

Nejdřív jsem si říkal, jestli moje prosba o radu přece jenom není trochu chucpe, je tu spousta lidí, kterým se prostě nechce nic hledat a chtějí po ostatních, aby to dělali za ně. Vždycky, když jsem narazil na nějaké rádio, snažil jsem se si ho na internetu prolustrovat a musím se přiznat, že Graupnery jsem si nechal až nakonec. Moc se nevyznám v tom značení a projet ty vysílače jeden po druhém jsem ještě nestihl.
No a důvod, proč jsem si nakonec řekl, že můj dotaz chucpe není jsou konkrétní zkušenosti uživatelů, které prostě na internetu mimo fóra člověk nenajde, např ten Hitec...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: michalv a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz