Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 19.01.2013 11:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
bezo.tn píše:
Drzal som aj futabu 7 a menu o nicom


T7 je low-end rádio, jak to můžeš porovnávat s rádoby špičkovým modelem jiného výrobce?

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 19.01.2013 18:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2010
Příspěvky: 157
JirkaA píše:
bezo.tn píše:
Drzal som aj futabu 7 a menu o nicom


T7 je low-end rádio, jak to můžeš porovnávat s rádoby špičkovým modelem jiného výrobce?




Sorry klikol som vedla , myslel som T8 spominanu ;-)

_________________
graupner MZ-24


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2013 12:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 215
Woita píše:
Zdravím tě warhawku, ....


Ahoj Vojto, díky za původní příspěvek a promiň, že odpovídám až teď. Nějak jsem na modelářská fóra zanevřel a a tady se vyskytuju občas z trochu jiných důvodů.

Moji genezi s Aurorou 9 jsem popsal v jednom z topiců na RCgroups. No nedopadlo to dobře a jsem rád, že to rádio už nemám, přestože mi některé věci přišly více než sympatické.

Problémy jsem se snažil řešit s Hitecem a to velmi slušnou a odbornou cestou - bez odpovědi. Pokud by se dostala moje odpověď opravdu tam, kam měla, pak by třeba došlo jejich HW vývojáři, že nejsem "lopata" z banánistánu. Například ten obrázek, co jsem tady postoval, je z mašiny za 30k €ur a nemá ji k dispozici každý, kdo "občas bastlí". Kdyby se jednalo o slušnou firmu, uvítali by zkušenosti "from the field" a mohli tyhle problémy ututlat dříve, než je někdo plácne na net, tak jak jsem udělal s chutí já.

Stejně to dopadlo na RCgroups. Mike z hitecu se ozval, ale nadále se k ničemu nevyjádřil. Je nutné si uvědomit, že třeba nesprávně osazený controller spínaného zdroje není jen problém pár přijímačů, ale všech. Problémem je špatně generována vrstva pro dané pouzdro součástky a následně špatná šablona pro sítotiskové nanášení pájecí pasty. Nejedná se o šetření - jedná se o nedbalost.

Většina laických reakcí spočívala v tom, že se jedná o špatný kus a že je třeba jej vyměnit, ať kontaktuji pelikána. Přestože přístup pelikána k mým reklamacím byl perfektní, jedná se o systémovou chybu. Špatné pájení, generování špatného servosignálu, špatně počítající timer (opraven po roce !) jsou neomuvitelné závady.

Mým největším problémem je, že vím jak takové věci mají vypadat a vím jak vypadají. Všímám si jiných detailů než je organizace menu (u T8 dost dementní ovládání) a zjištění, že přijímač z čajny pro FAAST je o třídu lépe osazený (zapájený), než moje bývalá Optima je ke vzteku.

Kadopádně přeji vám všem , ať vám to lítá. I to nejhorší rádio dnes je na tom pořád lépe, než co jsme tady měli před dvaceti léty a to se lítaly převážně jiné modely, než tyhle plastové papundekly, co většina z nás doma má (včetně mě).

Hezký den
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2013 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
S tou kvalitou pájení je to opravdu hrozné, když jsem měnil anténu na Optime7 a viděl to, tak jsem se zhrozil. Bohužel podobně vypadá i VF modul.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.03.2013 0:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Projíždim tak všemožne Rcshopy a narazil jsem u Jina v sekci Novinky na Auroru9 ale nechápu co je tam noveho?
http://www.jino.cz/html/novinky/

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.03.2013 9:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Novy je tam cesky software (polozky menu na display-i jsou v cestine). Ten se da ovsem stahnout pres interface HPP-22 - tudiz je to defacto takovy ten obchodni "figl".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.03.2013 12:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
No právě, Čeština tam šla od začátku :D

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 10:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 176
Bydliště: Vrchovina Nova Paka
Ahoj modeláři. Mam Auroru cca 2,5 roku. Koupil jsem ji u Pecky. V ruce jsem držel i Futabu T8FG a pak mě prodejce poradil ať si vezmu auroru. Teď když jsem málem rozmlátil letadlo si řikám, že já jsem nekoupil Futabu.O víkendu jsme měli soutěž a málem jsem kvůli ztrátě rozmlátil letadlo. Chci se zeptat, jestli tuto neduhu odstraním, když si koupim od Jeti modelu modul a přijímač? Jakou stim máte zkušenost. Já osobně tomu Hitec systému už moc nedůvěřuji. Co na to říkáte? Díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Vysílač se skládá z VF modulu a samotného vysílače a smotný vysílač z dalších komponentů. Když bude něco špatne ve vysílači tak jiný VF modul ti nepomůže. Z vlastní zkušenosti i zkušenosti ostatních vím, že jsou problémy právě z Hitec VF modulama. Raději si nech rádio překontrolovat. Mě VF modul vynechával když jsem na něj zaklepal. A i další lidé s ním měly trable. Ale záleží co tam zlobí.
Pak taky důležitou roli hraje rozmístění komponentů v modelu, umístění antény a dimenzované el.vybavení.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 13:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 176
Bydliště: Vrchovina Nova Paka
Vyzkouším ještě líp rozmístit el. vybavení v letadle. Je tam opravdu málo místa. Když by to ještě i pak zlobilo třeba v jinym éru, tak koupím toho Jetiho. Neni to nic lacinýho, ale zacinější, než letadlo:-). EPP model mam jen jeden, takže u ostatních modelů by mě to dost mrzelo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 14:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
J.Horst píše:
....O víkendu jsme měli soutěž a málem jsem kvůli ztrátě rozmlátil letadlo....Já osobně tomu Hitec systému už moc nedůvěřuji. Co na to říkáte? Díky

1. Jsi si jistý, že to bylo Hitec rádiem (vysílačem nebo přijímačem)?
Nemohlo třeba selhat napájení? Necbo cokoliv jiného?

2. Používáš SPC systém napájení nebo napájíš přijímač z 5V?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2014 16:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.8.2013
Příspěvky: 72
Pokud jste četli pozorně nešlo o to že by někdo tvrdil že ta vysílačka je komplet celá v háji. Jen je zde mnoho chyb a problémů a přesně vím o čem je řeč taky jsem se tím zabýval. Mám auroru, jsou tam i další chyby než zde uvedl. A nyní mi odešel za letu přijímač optima 7 a dvoumetrový letadlo za nějákých 20tisíc je v háji včetně motoru (jak píše nahoře warhawk tak rukama to fakt nebylo a napájením taky ne protože bylo zdvojené)! Takže ti co jí máte a píšete 2 roky ji mám a nic se nestalo....ano mě se taky na epp letadylku nikdy nic nestalo na hotlineru taky nic. Ale zákon schválnosti funguje a až přijdete o letadlo za 20k tak si budete nadávat že já blbec nekoupil jinou vysílačku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2014 19:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Hm :( Jak on s tím ten Jirka Jarolímek dokáže odlétat to co odlétá :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2014 23:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.8.2013
Příspěvky: 72
to je jednoduché. pokud nepoužíváš moc funkcí tak to funguje. Mě taky odešel pouze jeden přijímač ale bohužel na tom nejdražším letadle. A to že na říklad aurora nenajede po zapnutí je známá věc....kde to jsme? co to je za krám...mě například zmrzly obě serva na výškovce když jsem zapl jiný letový režim.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9, zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2014 23:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
ReznicMi píše:
A to že na říklad aurora nenajede po zapnutí je známá věc....kde to jsme? co to je za krám


O tom jsem někde četl 8O . Jak často se to prosím tě stává? Zhruba.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz