Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 0:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2014
Příspěvky: 23
Děkuji za informace.. zítra se na to vrhnu teď jsem mimo. Rozhodně už mám doufám i nastudováno, no ale jak říkám :D nejsem profík


Naposledy upravil kulhyc31 dne stř 12.03.2014 20:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 0:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
trosku jinak,příspěvek upraven.
Co je RTH, příkaz,nebo ztráta signálu a failsafe?
kulhyc31 píše:
„SW1“ – FailSafe – tak aby po jeho sepnutí nic na vysílačce nefungovalo

Máš telemetrii.Vypadne ti dřív řízení,bez hlášení o ztrátě signálu,nebo chceš tx vypnout?
Nebo jenom aktivovat funkci RTH?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 1:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
kulhyc31 píše:
manuál studuji, ale abych pravdu řekl 600 stran je nějak moc, proto jsem se chtěl obrátit na někoho kdo s tím má zkušenost

manuál Vysílač,přijímač,naza + PC,software,více než 2000 stran. Začni,menu vysílače skoro zpaměti,pak si sedni k PC s nastavení Nazy a skládej,koukej co ti to dělá,k tomu servomonitor.
Omluva 3 věty.
Přijímač GR24 drží při ztrátě signál minimum,nebo nastaveno.Neupadá do nedefinovatelna tuším jako frsky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 20:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2014
Příspěvky: 23
Mě jde o to, aktivovat failsafe u nazy.. Nazu mám nastavenou tak, že po přepnutí do failsafe se mi copter vrátí na místo vzletu. To chci zachovat, jen nějak elegantně. Momentálně to mám nastavené tak, že abych ho aktivoval musím sepnout SW(např.1) a hned SW(např.2) a pak to funguje jak chci, ale je zřejmé že by to mělo být lépe řešeno :) Za informace děkuji, tušil sem že budu muset studovat ale jak jsem psal, doufal jsem v to, že tuto kombinaci někdo z fóra má a mohl by mi poskytnout konkrétní řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2014 16:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
kulhyc31 píše:
Momentálně to mám nastavené tak, že abych ho aktivoval musím sepnout SW(např.1) a hned SW(např.2) a pak to funguje jak chci, ale je zřejmé že by to mělo být lépe řešeno :) .

Takže chceš předělat mix ve vysílači?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: úte 18.03.2014 22:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2014
Příspěvky: 23
Už vše funguje jak má. Pokud by měl někdo zájem poskytnu soubor pro DJI Naza / Wokong / A2 s optimálním nastavením pro MC-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Ahoj, chtěl bych se zeptat co používáte za firmware v tomhle rádiu. Koupil jsem tento týden toto rádio které jsem hned aktualizoval na nejnovější firmware v.1.080 a samozřejmě jsem aktualizoval i přijímače a vario modul který jsem taktež koupil nový .Dnes jsem byl lítal(poprvé) a první 3 aku v pohodě žádný problém. Lítal jsem 4 aku a asi po dvou minutách jsem neřídil ,kouknu na vysílač a vysílač byl vyplej. Zkusil jsem hned zapnout ale to boužel nešlo. Ero šlo střemhlav dolu. JEště jsem zkoušel zapnout ale nešlo to. Dal jsem radio do auta a šel pro ero. Asi po 5 minutách když jsem se vrátil tak jsem zkoušel rádio zapnout a normálně naskočilo. Prolítl jsem zběžně menu a zjistil jsem že par funkcí se resetlo. Třeba čas,alarm a typ baterie vysílače ,nějaký switche a další. Dokonce jsem zjistil že od tý doby kdy se to to resetlo tak nemužu ztlumit MP3 přehrávač nastavením bočním ovladačem ale před tou událostí to normálně šlo. Přitom třeba kecání telemetrie zeslabit jde. Ještě bych chtěl říct co vypnutí vysílače předcházelo. Když jsem začal lítat tak začalo trochu pršet ale jen fakt lehce takže na radiu byly kapky ale pak jsem měl asi 30 minut rádio zaplí a vše fungovalo bez problémů. Těsně před vypnutím vysílače jsem měl zapnutý vario který pípalo a baba kecala signál což bylo v pohodě ale najednou začalo trošku škrčet v repráčku a začalo se to jakoby zeslabovat až to přestalo pipat uplně a radio se vyplo. Myslel jsem že se vybila baterka ale ta ma 3,7V a od tý doby když jsem radio znovu zapnul jede v pohodě. TAk nevím co to mělo být jestli tam mám zkusit nahrát jiný soft nebo reklamovat nebo nevím. Jsem docela z tohoto rádio zklamanej pač to jsem nečekal první let a letadlo v pr..... ještě že to bylo jen TORO . Neměl někdo podobnou zkušenost nebo nedokáže někdo poradit? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 13:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Nemá někdo firmware 1.073 ? Skusil bych ho tam hodit místo toho 1.080. Nebo kde by se to dalo stahnout na stránkách Graupneru jsem to nikde nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tady ho máš.

Edit: Teď jsem si uvědomil, nebude potřeba udělat i doungrade FW na přijímači a čidlech? Co to máš za přijímač?


Přílohy:
mc-20_English_v1-073.zip [1.14 MiB]
129 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 19:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
Kazdemu Hottakovi doporucuji www.gh-lounge.de
Aktualizace jsou tam i nekolik mesicu napred nez na Graupner strankach. V diskusich se tam clovek dozvi uplne nejvice.

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 10:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.7.2014
Příspěvky: 9
Tak nám MC-20 po necelých dvou měsících odešla. A vzala s sebou i JAK-55 Goldwing...
Dali jsme do něj šestikanálový přijímač. Od začátku si syn stěžoval (a i jeho kamarád, když mu to půjčil), že zadrhává servo výškovky - občas na chvilku nereagovalo. V neděli při vybírání přemetu opět, ale na pár sekund. Až těsně nad zemí výškovka zareagovala a Jak provedl krásnou Kobru, naštěstí nespadnul. Syn stačil jen říct "zasraný servo, jdu dolů" a byl konec - failsafe (vypnutí motoru, přitažení výškovky). Doma jsme dali přijímač do haláku a dochází k výpadkům signálu (červená dioda), telemetrie ukazuje nulové napětí (ač tam bylo 5V), odezva 2000ms.
Druhý příjímač, dvanáctikanálový, byl ve Fun Cubu a bez problémů. Pro jistotu ho syn vyzkoušel a už se ani nespáruje s vysílačem...
Jsem zvědav, jak dopadne reklamace.....

(jo, aktualizace softwaru jsme udělali hned po rozbalení setu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
Odesel vysilac ??
Z uvedeneho popisu mi plyne, ze jste pokazenym servem znicili prijimac.

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 12:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.7.2014
Příspěvky: 9
Ne, mysleli jsme, že je vadné servo. Ono to ale byly výpadky signálu. Ty pokračovaly i v jiném modelu. Že je něco s vysílačkou, o tom svědčí také to, že druhý přijímač nejde nyní spárovat, ačkoliv ještě nedávno vše fungovalo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 15:27 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
mezekmezek píše:
Tak nám MC-20 po necelých dvou měsících odešla. A vzala s sebou i JAK-55 Goldwing...
Dali jsme do něj šestikanálový přijímač. Od začátku si syn stěžoval (a i jeho kamarád, když mu to půjčil), že zadrhává servo výškovky - občas na chvilku nereagovalo. V neděli při vybírání přemetu opět, ale na pár sekund. Až těsně nad zemí výškovka zareagovala a Jak provedl krásnou Kobru, naštěstí nespadnul. Syn stačil jen říct "zasraný servo, jdu dolů" a byl konec - failsafe (vypnutí motoru, přitažení výškovky). Doma jsme dali přijímač do haláku a dochází k výpadkům signálu (červená dioda), telemetrie ukazuje nulové napětí (ač tam bylo 5V), odezva 2000ms.
Druhý příjímač, dvanáctikanálový, byl ve Fun Cubu a bez problémů. Pro jistotu ho syn vyzkoušel a už se ani nespáruje s vysílačem...
Jsem zvědav, jak dopadne reklamace.....

(jo, aktualizace softwaru jsme udělali hned po rozbalení setu)

A nyní je k zamyšlení, zda je každá aktualizace nezbytná pro úspěšný
provoz MC-20HOTT.
Mám tuto soupravu 13. měsíc, postupně jsem nakoupil 8 přijímačů, vario atd.
a dokud si vše rozumí se vším, do aktualizací se zatím nepouštím.
RC soupravy si kupuji pro ovládání modelů ( létám od roku 1984 ), nejsem fanda do elektroniky. Raději stavím modely a létám :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 16:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 180
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Stalo se mě něco podobného s MC20, projevovalo se to stejně, jen nedocházelo k přepnutí do fail safe, taky mě vynechávalo servo výškovky a docházelo i k rušení do křidélek. Vyhodnotil jsem to však jako vadné servo výškovky, které jsem vyměnil a problém přestal. Žádné rušení se doposud neopakovalo. Tenkrát jsem hledal i na záznamu z telemetrie zda dochází k nějakým výpadkům, ale nic jsem nenašel.
Jinak se taky přikláním k názoru, proč provádět aktualizaci, když vše chodí bez problémů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz