Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 73  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Já to vidím takhle. Každá vyšší verze firmware by měla něco přinést. Nejde jen o další funkce ale taky o optimalizaci kódu (třeba pro zvýšení rychlosti zpracování, úsporu paměti...). Kdo chce tyto výhody využívat, měl by aktualizace dělat. S poslední aktualizací přišla i změna formátu souboru hlášek. Proto je třeba i tento soubor znovu do Tx nahrát (jinak Tx "oněmí")
Aktualizovat na poslední verzi by se měl i Rx. Zatím jsem nikdy při aktualizacích o modely nepřišel. (To nemusí vždycky platit, je třeba číst poznámky k verzi)
Klapky vysunuty - teď nevím, jestli to tam je ale každý si může udělat uživatelský soubor svých hlášek. Přiřadit je lze snadno v menu announce ale to už jsem tady psal.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nebylo by výhodnější ty informace o češtině přesunout do vlákna http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=54067 a finální soubor pro verzi 2.018 a vyšší dát zase někam na začátek, nebo do nového vlákna jak to kdysy udělal TomasC? Tohle je vlákno o telemetrii a nikdo tady časem tu češtinu nebude hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Lark píše:
Nebylo by výhodnější ty informace o češtině přesunout do vlákna http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=54067 a finální soubor pro verzi 2.018 a vyšší dát zase někam na začátek, nebo do nového vlákna jak to kdysy udělal TomasC? Tohle je vlákno o telemetrii a nikdo tady časem tu češtinu nebude hledat.
To si říkám taky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Musím se omluvit. V souboru, který jsem zveřejnil dne 12.12. nebyly opraveny některé hlášky (je ale funkční). Soubor jsem nahradil opravenou verzí až dnes (t.j.16.12). :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 10:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
a je někde nějaký seznam hlášek, jaké jsou tam namluvené ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Stačí si stáhnout ten VDF Editor a v něm si můžeš každou hlášku přehrát na pořítači. Nemusí se ani instalovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 19:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Lark píše:
Stačí si stáhnout ten VDF Editor a v něm si můžeš každou hlášku přehrát na pořítači. Nemusí se ani instalovat.
VDFEditor je součástí aktuálního Gr. Upgrade studia. Až dole dvojklik na ikonu Link a kliknout na VDFEditor.

Taky bych to přesunul. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 19:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
To: ellet

Díky za nabídku na hlášky! Já svoje mám udělané víc než rok a klidně je dám do placu. Jsou dělané v TTSAutomate. Kolega je používá v MZ-24PRO a já je mám v MX-20. Zkusím je nějak zabalit a pošlu ti je na mejl ale nebude to hned. :(

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
janva9 píše:
... Já svoje mám udělané víc než rok....
Asi jsem to dobře nepochopil. Pokud máš uživatelské hlášky funkční, není co řešit. Pokud fungovaly před poslední aktualizací, tak stačí soubor otevřít ve VDF Editoru, na stavovém řádku (vlevo dole) změnit verzi z 2 na 2,5 a soubor uložit (minulá verze je snad ale ani neuměla). Poslední varianta je, že je to nějak jinak. Potom to pošli a dořešíme to. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 20:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Tak hlášky se mě podařilo stáhnout i upravit a namluvit vlastní, aktualizaci Tx MC-20 se mě taky podařilo zvládnout. Hlášky fungují, ale k vypínačům jich jde přiřadit jen 5 :evil: . To znamená, že pokud bych chtěl mít na jednom vypínači např. zapalování zapnuto x zapalování vypnuto. Tak takhle ozvučím jen dva a půl vypínače. To mě na tu práci, kterou jsem si s tím dal příjde dost málo. Jo a taky jsem musel po aktualizaci provést kalibraci kniplů. Jestli se mě ještě něco dál přenastavilo nevím, jelikož mám modely v garáži a nechtělo se mě pro ně chodit. Zatím jsme zápasil jen s rádiem. Uvidím zda budu muset ještě aktualizovat i přijímače. Závěr - jsem na rozpacích :oops: Jinak díky Elletovi bez jeho SZ bych v tom tápal o mnoho více.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 16:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Tak se seznamuji s novou verzí. Zjistil jsem, že neplatí mé tvrzení " k vypínačům jich jde přiřadit jen 5 . To znamená, že pokud bych chtěl mít na jednom vypínači např. zapalování zapnuto x zapalování vypnuto. Tak takhle ozvučím jen dva a půl vypínače " Ve skutečnosti jich sice jde přiřadit jen 5, ale každé přiřazení má možnost přiřadit hlášky ke dvou polohám. To znamená, že hlášku zapalování zapnuto a hlášku zapalování vypnuto leze přiřadit pod jednu pozici. Takže lze ozvučit 5 vypínačů. Prozatím co jsem vyzkoušel tak přijímače pracuji s novým SW vysílače bez nutnosti aktualizace SW přijímače.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 19:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2018
Příspěvky: 1
Prosím najde se někdo poblíž Olomouce (nebo i dál :-) ) kdy by napoprvé pomohl a poradil s aktualizací firmware soupravy MX-20 a případně poradil s užitím hlášek české telemetrie (hlavně Altis)? Je to pro kamaráda a sám se moc v upgradech Graunera nevyznám. Zatím je ve vysílači stále verze 1.000. Dále i s přijímači GR12,16 a 24.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 21:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
:) Tak nevím, už je čas založit nové vlákno nebo ještě počkat?
6489
Jyrrymu se líbit nebude, má zase oko pr.elně vysoko. :(

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 4:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
:P
Co je to za věc? Je to nějaký velký, tedy vysoký...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 6:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.4.2013
Příspěvky: 143
Bydliště: Myjava
To je tá nová vysielačka?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 73  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz