Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 894 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Flieger píše:
No, divím se, že se tak divíš. Je to kvůli reakci na vrtulový kroutící moment. Budu tedy muset udělat mix1 plyn-kri1 a plyn-kri2 ?


Áno,
mix1: plyn-krid1
mix2: plyn-krid2

Ale nerobil by som to!
Nábeh klopného momenty vrtule by si musel zosynchronizovať s nábehom výchyliek krídeliek a to môže byť zložité...
Nehovoriac o tom, že sa to bude inak správať pri rôznych rýchlostiach modelu a vetra...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2020 9:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Obrázky: 39
Jseš si jist, že se to vyřeší vyosením motoru ? Kroutící moment tam přeci zůstane. Bez mixu se to letadlo chová tak, že za letu a plného plynu vytrimuju, aby se to nestáčelo, ale malér nastane při přistávání na mírný plyn, kdy se to zase začne kroutit ☹️

_________________
Nejvíce poruch vykazuje element nad kniply : )


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2020 11:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Flieger píše:
Jseš si jist, že se to vyřeší vyosením motoru ? Kroutící moment tam přeci zůstane. Bez mixu se to letadlo chová tak, že za letu a plného plynu vytrimuju, aby se to nestáčelo, ale malér nastane při přistávání na mírný plyn, kdy se to zase začne kroutit ☹️

Hmm, pravda, (relativně) velká vrtule chce kompenzaci křidélky...
Na Zorro mám zmíněnou kompenzaci, ale ji když vypnu tak "hrabatý" vzduch dělá větší změny a kompenzaci stejně ne poznám. Možná hodně výkonné modely? Ale jak výkonné? Zorro se mi na vrtuli unese.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 23:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.1.2019
Příspěvky: 15
Chtěl bych se zeptat, jestli se dají použít, některé čínské přijímače s vysílačem Hitec Aurora 9,
děkuji za odpovědi
mám více letadel a málo přijímačů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 8:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2005
Příspěvky: 233
Bydliště: Kostelec u Jihlavy
autodraha píše:
Chtěl bych se zeptat, jestli se dají použít, některé čínské přijímače s vysílačem Hitec Aurora 9,
děkuji za odpovědi
mám více letadel a málo přijímačů

dají se použít, ale musí mít označení, jak jistě víš AFHSS. V Číně se mi ale nezdá, že by byly až o tolik levnější. Raději kupuji doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 10:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Co na finančně nenáročné modely pořídit externí modul, který by levnější přijímače zvládnul obsloužit? Na PPM se dá sehnat kde co. Při nejhorším s nějakým adaptérem na JR modul. Tam se pak dá použít třeba Orange, co umí DSM2/DSMX, FlySky modul, co umí AFHDS 2A, nebo rovnou multiprotokol modul.

Orange se dá sehnati i bez krabičky a zamontovat buď přímo do rádia nebo do správné krabičky (Futaba TX modul). Někde jsem tuším ten Orange na DSMX viděl i přímo ve formátu Futaba modulu.

Nebo je ještě možnost pořídit rovnou druhou vysílačku. Zmíněná FS-i6 sice nebude mít takový komfort jak Aurora, ale zase můžete lítat dva.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jak chceš tyhle moduly strčit do Aurory? Před časem jsem do ní dával Jeti modul určenej pro Hitec Optic a musel jsem předělat v Auroře plošák aby to bylo kompatibilní.
Ale je možnost. Kámoš má nějakou chytrou konverzní krabičku s baterkama a anténou, na který přepínačem nastaví výstupní protokol a postaví to na letišti na střechu auta. Pak jeho Jeti vysílač posílá signál do tý krabičky, ta provede konverzi a vysílá signál třeba pro letadlo s Futabáckým přijímačem.
Až bude na telefonu, tak dám víc info.

Edit: Tak zpátky na stromy, je to jen multiprotokolovej vysílací modul podobnej tomu z prikrylm odkazu, ke kterýmu je připojenej přes PPM Jeťáckej Rex3 přijímač. Takže pro použití tazajícího by tam musel být nejjedodušší Auroráckej přijímač a pak by to konvertovalo na jakejkoliv protokol pro libovolnej přijímač a systém, co umí ten multiprotokol vysílací modul. Telemetrie skrz to samozřejmě neproleze. Je to docela pěkně udělaný, myslel jsem, že to je fabrika. Dělá to někdo kolem Tošovskýho PT model.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 12:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
No, JR moduly přes mechanický adaptér. Stačí správné dráty a dát pozor na napětí napájecí a napětí PPM. Žádná složitá "udělátka" ani extra přijímač není potřeba.

...PPM na konektoru v šachtě vidím, ale Aurora má konektor modulu zapojený jinak jak Futaba, navíc má jiné umístění. Takže ten DIY modul?

Nebo poshánět nějaké minima přijímače z bazaru. Zase tak drahé nejsou, co?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 18:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
Tento 8 kanál je dobrý dá se přepnout i do ppm modu tak je použitelný i pro race drony sam ho používam. Když se odpájí konektory a da se jen do smrstovacky je celkem malinký a výhoda i že ma 2 antenky.

Tento 4 kanál dá se třeba do haláka, ale není to nic extra když mám vysílačku blízko tak je asi přehlcený a serva se sekají, ale stačí ji nemít přímo u modelu a je to ok. Jo a taky umí ppm takže pak z nej je plnhodnotný 9kanál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 21:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.1.2019
Příspěvky: 15
The FrSky Delta 8 receiver is a multi-brand 2.4GHz receiver that is compatible with FrSky D8/V8, Futaba S-FHSS/FHSS and Hitec A-FHSS. It also features CPPM and RSSI outputs.

This unit works with the following systems:
FrSky D8
FrSky V8
Futaba S-FHSS
Futaba FHSS
Hitec 2.4GHz A-FHSS
Super a za dobrou cenu. Díky moc za radu, našel jsem i video, jak Deltu spárují s Aurorou :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 22:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.1.2019
Příspěvky: 15
A nějaký devítikanál ,jako je Delta 8, nemáte vyzkoušenej. Dík za odpověď
Deltu 8 objednám i dosah by měl být super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2021 0:03 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
mior píše:
Ale nerobil by som to!
Nábeh klopného momenty vrtule by si musel zosynchronizovať s nábehom výchyliek krídeliek a to môže byť zložité...
Nehovoriac o tom, že sa to bude inak správať pri rôznych rýchlostiach modelu a vetra...



Používá se i mix Křidélka do Motoru. A to dokonce V mix, tedy vychýlení křidélek přidá motor. Ideální na visení. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Aurora 9 a PŘIJÍMAČE
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2021 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
autodraha píše:
A nějaký devítikanál...
Já Auroru neznám, neměl by být ale problém, vytáhnout 9-tý kanál ze signálu PPM, pokud výstup signálu PPM má současně se signálem PWM pro serva. Vešlo by se to hravě na destičku cca 15x20mm, bylo by to levný (šikovně nakoupeno cca 50Kč) a stačí k tomu mít po ruce 1 nadšence pro procesory a může to být i začátečník. Prostě malá destička mezi přijímač a servo.
Jestli se musí zvolit výstup PWM nebo PPM, šlo by to podobným způsobem taky, ale není to tak "elegantní". :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: stř 14.04.2021 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.4.2021
Příspěvky: 4
Zdravím.
Potřebuji poradit. Vlastním vysílač Hitech Aurora 9. Před pár lety se mi podařilo neopatrnou manipulací s vysílačem urazit páčku spínače pro Trainer. Jediný jednopolohový spínač aretovaný pružinkou. Chtěl jsem to tenkrát opravit, takže jsem ho odpájel. Nezapomněl jsem ho ještě procinknout multimetrem, abych věděl, jestli ten spínač vodiče spíná, nebo rozepíná. Bohužel jsem si to nikam nezapsal a co čert nechtěl, řízením osudu jsem musel opravu a potažmo celou modelařinu na pár let upozadit. Teď po letech se k modelařině pomalu vracím a jak asi tušíte, mám problém. Mám vysílač, mám nový spínač, ale starý spínač je fuč a už si nepamatuju, jak ty vodiče na ten nový spínač napájet zpět. Jestli ten spínač, pokud je klasicky dole a aretován pružinkou, tak jestli ty vodiče spojuje a při pohybu nahoru se obvod přeruší, nebo naopak, že v dolní poloze jsou vodiče rozpojené a pohybem páčky nahoru dojde k jejich propojení a uzavření obvodu. Já už si to opravdu nepamatuju.
Nevěděl by někdo z Vás, jak ten spínač správně napájet? Díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: stř 14.04.2021 21:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Auroru jsem kdysi měl, ale to jen na okraj.
K tvému dotazu ohledně přepínače:
Není nic jednoduššího, než vodiče připájet a zkusit, jestli funguje jak si přeješ. Pokud bude fungovat opačně, připájet na druhý kontakt.
Kolik tam máš drátů? Dva? A kolik pájecích kontaktů má tvůj přepínač? Tři?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 894 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz