Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 891 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 1:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.4.2021
Příspěvky: 4
To jsem zapomněl zmínit. Ano, do spínače jdou dva drátky a spínač má tři kontakty. Proto ten můj dotaz, jak to spíná/rozpíná originální spínač. Nenašel jsem doma jiný vysílač, který umí učitel/žák a mohl to tak vyzkoušet na stole.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 7:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6961
Bydliště: Písek, ČR
Podle mne aktivní stav (při přidržení spínače) by měl být sepnuto. Takže to takto zapoj a zkus. Bude to prostřední vývod a jeden z krajních.
Vyzkoušej, a kdyby to fungovalo opačně, tak prostřední a druhý krajní. Který kablík dáš na střed a který na krajní je jedno. Když to zapojíš špatně, nic se nepokazí, takže vysílačku neohrozíš, takže vyzkoušej jednu nebo druhou možnost a je to hotové.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 18:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.4.2021
Příspěvky: 4
No právě. Při nejhorším to budu pájet na 2x. :wink: A asi nebude jiná možnost. Bude to buď a nebo. I když, upřímně, bylo by prima to pájet s tím, že vím jistě, jak to patří a udělat to jen jednou a na jistotu. A přitom je to taková blbost. Kdyby člověk aspoň věděl, jak ten trainer mód reálně funguje a co se ve skutečnosti děje při aktivaci spínače. Pak by to byla brnkačka. Ale co, ona je to práce tak na 10minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 20:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6961
Bydliště: Písek, ČR
Lukas_SVD2 píše:
No právě. Při nejhorším to budu pájet na 2x. :wink: A asi nebude jiná možnost. Bude to buď a nebo. I když, upřímně, bylo by prima to pájet s tím, že vím jistě, jak to patří a udělat to jen jednou a na jistotu. A přitom je to taková blbost. Kdyby člověk aspoň věděl, jak ten trainer mód reálně funguje a co se ve skutečnosti děje při aktivaci spínače. Pak by to byla brnkačka. Ale co, ona je to práce tak na 10minut.

Tak nepájej a jen spoj v ruce dráty co to udělá, a až pak to spájej na první dobrou :idea:
Trenér mód neřeš, pošli přepínač na kanál a v monitoru kanálů se podívej kdy je kanál v kladných hodnotách a to je ta poloha přepínače, když ho přitáhneš přes pružinu.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: sob 17.04.2021 21:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.4.2021
Příspěvky: 4
Jasnačka. "Trainer mod" jsem napsal špatně. Ten si odklepnu na vysílačce, když si ji propojím s PC pro tréning na simulátoru. Špatně jsem se vyjádřil, moje chyba.
Dobře, udělám to tak, jak píšeš. Přiřadím ke spínači kanál a při jeho aktivaci směrem nahoru půjde do kladých hodnot na monitoru kanálů.
Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nějak se mi nedaří na Auroře 9 nastavit mix u elektro - větroně potlačení výškovky podle plynu. Prostě omezit vzpínání při motorovým letu pokud je vytrimováno na bezmotorový let. Pomocí programovatelnýho mixu je to prkotina ale ideální by bylo pomocí jednoho Slideru měnit sklon křivky mixu nebo poměr mixu v maximu plynu. Normálně to jde nastavit na dotykykáči ale hledat a datlovat za letu čudly + a - a offset není ideál.
Nějak to jít musí, něco podobnýho jsem měl na starty u delty ale bohužel jsem to omylem vymazal. Taky jsem zjistil, že mi jeden dobrák už asi rok nevrátil manuál od Aurory 9.
Prosím o nakopnutí.
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2021 11:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
Hledej adjust menu. Rádio teď nemám po ruce, abych to zkusil napípat.


Přílohy:
DSC_1130.JPG
DSC_1130.JPG
[ 60.46 KiB | Zobrazeno 3122 krát ]

DSC_1129.JPG
DSC_1129.JPG
[ 59.57 KiB | Zobrazeno 3122 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2021 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale "Adjust Function" jde jen v pevných mixex. V programovatelných nikoliv. V pevných mixech plyn na výškovku není, takže to musím udělat v programovaných mixech. A v nich "Adjust Funkcion" prostě není. A ani v anglickým ani českým manuálu na displeji volby přepínače zapnutí mixu vlevo dole Adjust Funkction není.
V pevných mixech jsem si Adjust Funkcion zkoušel a maká normálně podle popisu.
Napadá mě dost šílená věc použít některý pevný mix a přeházet k tomu J1 až J4 na knyplech. Zkusím ale moc tomu nevěřím.
Otázka je, zda to není problém FW co mám v Auroře 9. Píše mě to 1.09 (0). jestli je nějaká vyšší, netuším. Na přepečení FW nic nemám...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2021 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zkusil jsem pevnej mix spojléry na výškovku. Spojlérům jsem přiřadil J2 jako má plyn. Chodí to, poměr mixu se dá nastavit na jakejkoliv Slider či tlačítkovej trim ale má to jednu velkou vadu, mix chodí obráceně, největší hodnota se přimíchává na minimu plynu. Obrátit to nejde vůbec ničím. Křivka pro mix vychází natvrdo z levýho dorazu grafu. U jiných pevných mixů, třeba směrovka na křidýlka vychází křivka ze středu grafu, takže se dá určit maximum mixu na obě strany. Ona ta funkce plynu je u Hitecu udělaná divně, při plným plynu od sebe taky nereaguje trim plynu. Ten reaguje jen na minimálním plynu, to ale logiku má.
Asi to prostě nastavit s možností poměru přes Slider nepůjde a bude se to muset datlovat za letu na displeji a nebo po přistání. :cry:
Kdyby jste náhodou někdo věděl, co s tím, jsem jedno ucho.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
A čo tak skúsiť mix do mixu? Teda cez dva mixy?

Len hádam, sám neviem...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 15:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Mixy většinou umí změnit váhu a to i do záporu, takže se otočí smysl mixu. Takto by to nešlo?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Právě že na všech funkcích to jde ale u plynu ne.
Viz fotky: Jak je to nějak svázaný s pákou plynu, tak křivka vychází z levý strany a sklání se celá. Ta levá strana je plnej plyn od sebe. Kdyby tam byl aspoň offset ale jak vidno z displeje není. :roll:
Příloha:
plyn.jpg
plyn.jpg
[ 281.41 KiB | Zobrazeno 2921 krát ]


U ostatních mixů vychází křivka z prostředka a oba kraje jdou nastavit nahoru nebo dolů, tedy přičítat nebo odčítat mix.
Příloha:
ostatní.jpg
ostatní.jpg
[ 287.83 KiB | Zobrazeno 2921 krát ]



Zkoušel jsem i zdvojenej mix. Jak je tam plynová páka, tak to nejde.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: sob 06.11.2021 0:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 340
Bydliště: Kladno
Kluci prosím...jdou na Aurora 9x hromadně mazat..... VYŘEŠENO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: ned 02.01.2022 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zase další problém s Aurorou 9. Potřebuju na rychlej motorovej akrobatickej větroň udělat dva režimy volený přepínačem. První klasika, motorovej let vztlakovky trvale v nule, nejdou ničím ovládat. Druhej režim bezmotorovej, páka motoru se změní v ovládání klapek a motor je trvale vypnutej a klapky, případně Butterfly použít na brždění pri přistání.
Pokud nastavím model jako motorák s 2 x křidýlka a 2 x klapky, tak jsem nikde nenašel nic, čím by šlo přepnutím režimů změnit význam páky z motoru na klapky.
Pokud nastavím model jako kluzák s 2 x křidýlka a 2 x klapky, tak jedinná možnost rozdělení významu plynový páky je Butterfly. Z něj se dá udělat řízení klapek plynovou pákou pokud se nastaví výchylka křidýlek 0% a případně podle velikosti výchylky klapek přimíchat "kompenzačmí" výškovku. Motor se dá v režimu Butterfly vypnout. To vše mi chodí ale je tam jeden problém, s kterým nejde hnout. Minimální plyn mám k sobě ale Butterfly je minimální (tedy křidýlka a klapky jsou v nule) pokud je páka plynu nadoraz od sebe. Nijak to nejde otočit a nebo nevím jak to udělat. Prostě nejde ubrat plyn za motorovýho letu a přepnout na Butterfly, protože by klapky okamžitě vypálily na max. A přepnutí nulových klapek na motorovej režim by zase znamenal ihned plnej plyn.
Dávat klapky na levej nebo pravej boční ovladač se mi moc nechce, není v tom taková citlivost a jednoznačnost jako na knyplu.

Na druhým rádiu, Futabě FX-30, to není žádnej problém nastavit ale ta nemá telemetrii na měření proudu a baterek.
Nemáte prosím někdo nápad, jak si s tím poradit?
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec AURORA-9 pokračování
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2022 8:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nedá se přechod mezi režimy aspoň zpomalit?
Zrovna takový model jsem tuším na Aruže nějak rozchodil a tuším i fungoval správně (ovládání různých věcí pákou plynu u větroně). Ale už je TO poměrně dlouho...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 891 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: malé zvíře a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz