Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2022 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Asek píše:
Přátelé, byl by, prosím, někdo ochotný sem napsat polopatický postup registrace senzoru UniSens-E? Zatím se mi snad podařilo nastavit sensor, aby komunikoval futabím jazykem (červená ledka bliká 1x). Bude používán jen jako senzor výšky a varia, takže je připojen jen kablíkem LINK do přijímače R7008SB do zásuvky S.Bus2. Manuály jsem prošel, googla se poptal, ale nic......Díky
Jaká je verze sw ve vysílači?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2022 18:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
8.0 Evropa

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2022 19:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2019
Příspěvky: 48
Bydliště: čr
Rozhoduji se, zda do modelu AT-6 rozp. 2,6 metru osadit 2 ks Rx R7008SB FASSTtest nebo 1 ks R7014SB 2,4 Ghz FASSTest (serva budou napřímo do Rx). Zkoušel někdo, zda při použití 2 ks je schopna telemetrie Tx 14SG zobrazovat napětí obou Rx se samostatným napájením? Tonda :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 17:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2005
Příspěvky: 171
Bydliště: Bratislava D.N.V.
Ahoj.
Nemá pls. nieto tip, kde zohnať novú (alternatívnu) anténu do vysielača? Rozpadol sa mi "kĺbik" antény a nič vhodné som zatial nenašiel.

...možno to tu už zaznelo, ale vlákno má už 92 strán......

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 17:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Dá se koupit - existuje i zcela originální díl. Měnil jsem už 2x, jednou u své a jednou kolegovi.
Třeba tohle je snad přímo originál: https://www.aliexpress.com/item/33041307617.html , ale už jsem zahlédl i nějakou levnější.

A případně se dá užít pigtail IPEX1 na SMA konektor, kdy se do díry vlepí SMA konektor a pak jdou užívat i různé variantní výměnné antény.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2023 10:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
allas píše:
Ahoj
děkuji, panebože děkuji všem a zejména Graup15. Už mi to chodí, moje chyba byla, že jsem v položce motor měl jako SW J2. Jinak jsem to měl celé dobře, ale jak už to ve světě chodí, stačí maličkost a je to v ..... Tedy ještě jednou všem díky moc za pomoc a věnovaný čas.



Ahoj, vracím se k tomuto tématu bo bych chtěl mít T14SG nastavit přesně jak popisuješ ty. Už si s tím hraju několik dní, popsáno je to naprosto srozumitelně (od Graup15 a ostatních kolegů), přesto nedokážu docílit toho, aby mi ovládání motoru chodilo rozdílně v jednotlivých režimech. Pro jistotu ještě zrekapituluji, chci to mít maximálně jednoduché, nejsem zkušený větroňář a bude to na Pike Perfect.

2 letové režimy, přepínání přes SC switch.
1. Režim Normal - ovládání motoru klasicky na J2, ve vzduchu si pak budu ručně přes LS ovládat klapky+křidélka kvůli zvýšení vztlaku v termice.
2. Režim Landing - nastavení butterfly přes J2, tedy při přepnutí do režimu se mi rozevře buttefly, pákou nahoru si jej budu zavírat, od poloviny polohy páky se rozběhne motor.

Vše mám nastavené tak jak se zde popisuje, všude ve functions mám u motoru S (nikoliv G), přesto mi ovládání motoru kniplem J2 funguje V OBOU REŽIMECH tak jak to zrovna nastavím naposledy. Tedy v obou režimech buď 0 -100 nebo v obou režimech od poloviny výše.


Opravdu už nevím co mám dělat, resp. co kde dělám špatně? Nebo toho chci po tom rádiu moc a nelze to nastavit?

Kdybyste od té- doby kdy se to zde řešilo naposledy, měl nějaké nové zkušenosti jak z toho vybruslit, budu moc vděčný za jakoukoliv radu! Děkuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2023 10:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A nastavil jsi to v každém režimu zvlášť?

Otevřít FUNCTION, nastavit ovladače se Separate, přepnout režim a v něm rovněž nastavit ovladače se Separate? Přepínáním režimů by se pak ovladače měly měnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2023 10:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
ZDZD: Ano, mám to v obou režimech nastavené na Separate.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2023 11:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A není to tam platné jen pro trimování?

Umí 14 přepínat i ovladače?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2023 14:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
Já myslím, že ano. V tom příspěvku co jsem citoval jsem pochopil, že uživatelovi allasovi se to nakonec podařilo, z čehož usuzuji, že problém je někde mezi vysílačkou a židlí, ale jen ho odhalit :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2023 7:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
Po dlouhém úsilí a zkoušení a zejména konzultaci se zkušenějšími nakonec ovládání zjednoduším a v landing režimu si motor vypnu úplně a butterfly budu ovládat pouze J2 kniplem :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 23.06.2023 6:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Přesně tak to mám taky. Brzdím kniplem dopředu. Tak nějak cítím, že opačně by to bylo logičtější, ale takhle se v případě krizovky dá přejít do motorového letu jen přepnutím letového režimu.

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2023 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Ahojte. Rieším takú drobnosť. Pri prepínaní letových režimov mi prekmitnú servá. Skúšal som aj Delay, ale nepomohol. Robí to len pri prepnutí s hlavného režimu do druhého režimu. Pri prepnutí do hlavného to nerobí. Mám pociť že to spôsobuje režime butterfly. Ale nemám šajnu ako... Nemá niekto rovnakú skúsenosť?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2023 20:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Měl jsem podobný problém, když jsem neměl zcela vycentrované ovladače. Při přepnutí výchylek se trochu pohnula serva mě to neuvěřitelně rozčilovalo. Kalibrace a vyřešeno.
Ale tohle je vidět v servo monitoru.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2023 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Skúsil som kalibráciu a nepomohla. Skúsil som vypnúť mix butterfly a servá neprekmitaly... Tak som znova zapnul funkciu butterfly a priradil vypínač a zrazu kľud... Nejako nechápem síce prečo ale už nekmitajú pri prepínaní režimu.
Už len stopky doriešiť aby išli ako chcem a bude fajn :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz