Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zkus se poptat v Trivoxu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 18:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.3.2014
Příspěvky: 153
Bydliště: Větrný Jeníkov
dík :) . Už jsem jim napsal. V krabici od RC soupravy jsme na ně měl taky kontakt.
Ještě to zkusím jednou rozebrat a podívat se pořadně na ten kabel. A jak mi odepíší, dám hned vědět.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 19:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 477
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
U mx-16 HoTT jsem si ulomil páčky u 2-pol. spínače SW 8 a 3-pol. spínače SW 4/5. V domnění, že to zvládnu sám, prostě objednám nové a vyměním, jsem zjistil, že asi musím rozebrat celý vysílač!!! Má s výměnou někdo zkušenost, nebo mě čeká servis? Děkuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak složité by to být nemělo. Stačí sundání zadního krytu (2 šrouby pod držadlem a 4 u boků ve spodní polovině krytu). Nezapomeň napřed odpojit akumulátor. Pak už stačí jen z vnějšku vyšroubovat dvě matky co drží přepínače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 4:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
hosa píše:
... asi musím rozebrat celý vysílač...

To stejně musíš třeba když přenastavuješ tuhosti kniplů. A není to rozebrání celého vysílače, je to jen sejmutí zadního krytu.

Obrázek

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 8:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 477
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
To jsem si myslel taky, ale po demont. zadního krytu jsem zjistil, že oba poškozené spínače jsou na společném tišťáku a tak těsně u sebe s SW 1 a CTRL 6, taktéž na společném tišťáku. Když jsem pracně vyndal SW 1 a CTRL 6, tak ty poškozené stejně nejdou ven, protože tam vadí komplet mechanika levého kniplu. Abych se dostal k upevňovacím šroubům, tak musím demontovat celý okrasný čelní panel!? Prostě na palici. Ještě večer jsem psal do TRIVOXu a ráno byla odpověď s nabídkou opravy včetně ND. Je zajímavé, že od TRIVOXu jsou nabízené spínače solo s konektory a ne natvrdo na společ. tišťáku. Mohu pro zájem poslat foto, jak to tam mám blbě. Děkuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Pomalu se snažím přejít na Graupner Hott (MX-16) a pořídil jsem si Přijímač GR-12+3xG. Nahrál jsem poslední firmware ale stabilizace pracuje divně. Nastavil jsem pro začátek pouze výškovku (ostatní vypnuto). Při kývání modelem (čumák nahoru a dolů) se servo snaží výchylkou polohu vyrovnat. Když ale potom položím trup na stojan (kde byl při zapnutí - inicializaci) , výškovka není v neutrální poloze ale je přitažená. Taky při velmi jemném pohybu páky výškovku (na stojanu), zůstane někdy výškovka v záhadé poloze.
Soubor (zřejmě pro reset) - MicroStabi77_data_defaults - nejsem schopen přijímači vnutit.
Model má 2 serva (křidélka), výškovka, směrovka, motor a vlastně žádný mixy. přijímač rovněž bez mixů. Poradí někdo?
(Bohužel odpovědi přečtu nejdřív zítra :( )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím přesně jak to funguje u GR-12 3xG, ale na GR-18 3xG+3A+Vario se musí po zapnutí modelu chvíli nechat v klidu, než se správně aktivuje, což dá najevo cuknutím křidélek. Pokud máš nastavenou jen výškovku, tak asi nepoznáš, že aktivace proběhla. Kormidla se ale po vrácení pák do neutrálů vrací taky do neutrálů, pokud je model v klidu a nemusí ani stát v aktivační poloze. Máš taky přiřazenou regulaci zisku gyra?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Lark píše:
Máš taky přiřazenou regulaci zisku gyra?
Mám to jak je vidět na obrázku. Prostě jsem něco nastavil abych to mohl vypnout. Po zapnutí (ve stojanu) několik vteřin počkám (dle návodu), potom s tím zamávám a vrátim to zpět. Poloha někdy sedí, někdy nesedí. Ještě doplním - když dám plnou výchylku výškovky s vypnutou stabilizací a stabilizaci zapnu, výchylka se mírně zvetší. (V manuálu se ale píše, že účinek stabilizace se se zvětšující se výchylkou páky - zmenšuje k nule) Ještě doplním - je to cvičně v EasyGlideru, žádný mixy, žádný D/R ani expa. A ještě nevím k čemu má (a jak) sloužit ten soubor Micro Stabi77.....viz https://www.graupner.com/News/Receiver-GR-12-HoTT-3xG-V202/
Příloha:
mx16.jpg
mx16.jpg
[ 87.78 KiB | Zobrazeno 2775 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten soubor "MicroStabi77.bin" je podle mě jen resetování gyroskopů do továrního nastavení, ale nikdy jsem to nepoužil. Nastavení stabilizace se dá bez problémů kdykoli udělat znova od začátku. Po kalibrování (spíš přiřazení kanálů, kanálů ke kormidlům se ještě musí nastavit koeficienty a pokud použiješ slider, tak ho ještě musíš přiřadit kanálu kormidla. Pak se ti objeví číslo kanálu v závorce a za ní kanál gyra. Pokud ale slider nepoužíváš, měly by být koeficienty nastavené na OFF viz. výňatek z manuálu. Já používám jeden slider pro všechna kormidla a zatím to vyhovuje. Ta stabilizace si nepamatuje nějakou výchozí polohu modelu, ale jen reaguje proti změně, když je knipl v neutrálu. Ze začátku jsem s tím taky trochu zápasil. To základní přiřazení se dá udělat klidně i na stole a ani k tomu nepotřebuješ serva. STačí jen přijímač s baterií, protže jde jen o přiřazení směrů a smyslu odchylky ke správnému gyru. Pak ale musíš udělat to nastavení zisku, případně přiřazení slideru. Třeba se ještě ozve Janva9, má s tím víc zkušeností než já , ale kormidla se mi vracejí přesně do neutrálů v jakékoli poloze modelu, pokud je knipl v neutrálu.


Přílohy:
Nastaveni.PNG
Nastaveni.PNG
[ 474.81 KiB | Zobrazeno 2755 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 15:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
ellet píše:
Mám to jak je vidět na obrázku. Prostě jsem něco nastavil abych to mohl vypnout. Po zapnutí (ve stojanu) několik vteřin počkám (dle návodu), potom s tím zamávám a vrátim to zpět. Poloha někdy sedí, někdy nesedí. Ještě doplním - když dám plnou výchylku výškovky s vypnutou stabilizací a stabilizaci zapnu, výchylka se mírně zvetší. (V manuálu se ale píše, že účinek stabilizace se se zvětšující se výchylkou páky - zmenšuje k nule) Ještě doplním - je to cvičně v EasyGlideru, žádný mixy, žádný D/R ani expa. A ještě nevím k čemu má (a jak) sloužit ten soubor Micro Stabi77.....viz [url]https://www.graupner.com/News/Receiver-GR-12-HoTT-3xG-V202
Podle fotky to máš přepnuté v Modu 2 a ten na zemi nefunguje. Proto se serva neřízeně pohybují a mohou dojet až na mechanický doraz a dál tlačit. Na zemi je potřeba mít přepnuto na Mod1 (eliminace větru) nebo Mod0 (stabilizace vypnuta). V Modu1 se serva po zapnutí a inicializaci stabilizace nastaví do neutrálů a pokud jsou správně přiřazené osy, tak při pohybu modelu v ruce se kormidla vychylují proti změně. Pro EG si myslím, že Mod1 bude nejvhodnější. Není ani potřeba nastavovat velké zisky. Čím větší zisk, tím větší zatížení serv. Je potřeba mít dobrý BEC.
V Modu 2 (HL) se stabilizace snaží neustále rovnat model do roviny.
V Modu 3 (HH) se stabilizace snaží držet polohu éra ve které byl zapnut HH a knyply vráceny do neutrálu. Vy létnutí z HH je potřeba trochu nacvičit. :)
Přijímač musí být do modelu pevně uchycený a nezbytně nutně přesně v osách.
To je tak ve stručnosti.

Časem asi uděláme samostatné vlákno o stabi a roztavených servech. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tím vláknem by si už klidně moh začít. :lol: Koukám, že ten GR-12 3xG má tu stabilizaci úplně jinou než GR-18 3xG+3A+Vario. Na tom GR-18 jsem žádné módy nenašel. Nebo jsem špatně hledal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 13:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Lark píše:
S tím vláknem by si už klidně moh začít. :lol: Koukám, že ten GR-12 3xG má tu stabilizaci úplně jinou než GR-18 3xG+3A+Vario. Na tom GR-18 jsem žádné módy nenašel. Nebo jsem špatně hledal?
Já bych to vlákno založil už dávno ale mám velké problémy sedět u počítače a psát obsáhlejší příspěvky na tabletu je opruz.
-------
Stačí, když si do té GR-18PRO (nebo GR-24PRO) nahraješ soft V2.00 a budeš tam mít stejné funkce jako má Ellet. :) GR dvanáctky se stabilizací mají soft V2.02.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Psát na tabletu je opravdu opruz. Nějak jsem poslední dobou vůbec nesledoval aktualizace, tak se na to zase budu muset podívat. Doufám že k tomu už vydali nový manuál, nebo alespoň popis těch změn. Díky za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
janva9 píše:
Podle fotky to máš přepnuté v Modu 2 a ten na zemi nefunguje. Proto se serva neřízeně pohybují a mohou dojet až na mechanický doraz a dál tlačit. Na zemi je potřeba mít přepnuto na Mod1 (eliminace větru) nebo Mod0 (stabilizace vypnuta). V Modu1 se serva po zapnutí a inicializaci stabilizace nastaví do neutrálů a pokud jsou správně přiřazené osy, tak při pohybu modelu v ruce se kormidla vychylují proti změně. Pro EG si myslím, že Mod1 bude nejvhodnější. Není ani potřeba nastavovat velké zisky. Čím větší zisk, tím větší zatížení serv. Je potřeba mít dobrý BEC.
V Modu 2 (HL) se stabilizace snaží neustále rovnat model do roviny.
Časem asi uděláme samostatné vlákno o stabi a roztavených servech. :)
Trochu mě mateš, proč by na zemi neměl fungovat Mod 2 ? Mám zato, že platí tvoje věta v závěru - snaží se odchylku vyrovnat. Mod 1 jsem zkoušel taky. Evidentně funguje pouze derivační složka (i když v manuálu se píše P a D). Aby ale výchylka byla patrná, chce to opravdu značné zrychlení (a to jsem měl nastavenou hodnotu 10). Soft v2.02 nezná položku COEFF D, pouze COEFF. Pořád hlavně nevidím důvod, proč by ta výškovka - po několikerém zakývání - neměla být po zpětném uložení do stojanu, v neutrální poloze (přijímač je uchycen pevně) Bohužel nebudu mít několik dní příležitost to dál trápit. No, budou další pokusy (i když mod 1 bude stačit).
Až teď. po dopsání mě napadlo, že COEFF (0) po vypnutí přepínačem, není zřejmě totéž co nastavení OFF. Vlastně neznám závislost - vyzkouším (a návrat k manuálu).

Lepší manuál ledacos napověděl. Bez něj to opravdu nepůjde. Tak snad až se k tomu dostanu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Trias, Woita a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz