Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli ti to hlásilo ztrátu signálu, při tom pádu, mohlo by být příčinou právě to vypnutí BECu na přetížení, a než to dopadlo tak vystydnul a znova naskočil, ale je to jen doměnka. Co si mám představit pod výrazem "prudko resetnem"? Do takového modelu bych určitě použil pro přijímač a serva samostatný zdroj. Ještě můžeš vyzkoušet prudce kvrdlat všema servama, jestli se neprojeví to vypnutí BECu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 20:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 191
Prudko resetnem... dám si na tom záležať. :) Regulátor je od nehody nový,budem to poriadne testovať zajtra,mrzí ma to.


Naposledy upravil peto.peto202 dne úte 06.12.2016 20:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Ono by asi stačilo vše pozapínat, chvilku točit kniplama dokolečka a koukat na vysílači, jak se mění napětí na RX. Nejlepší by byl log z toho letu. To, že servo odjede za roh, může být problém zpětnovazebního potenciometru v servu. Serva jsou nová?

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 21:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 191
Áno serva sú nové,hlavne tie na krídelkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A co ten log z letu? Máš ho? Měl jsi nějak nastavený FS?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 19:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 191
Tak som sa rozhodol takto,idem to napojiť (serva)cez prijímačovu batériu.Konkrétne 2000 mAh 4.8V ale idem si ju urobiť vlastnú.Počul som,že tam je väčšia istota.Zapojím to sériovo,aby kapacita zostala 2000 mAh.Čítal som vo fóre,bol tam napísaný presne môj prípad,jednalo sa tam o (zlyhanie regulátora) napriek tomu že tam bola dosť veľká rezerva (BEC),za veľmi krátku dobu sa preťažil a vypol prijímač,nikomu sa neodporúča zapájať 5-6 serv na priamo.Veliké riziko aj napriek dostatočnému BEC.Taktiež je možné,aby takto zablokovalo servo?Všetko reaguje,až na jednú polovicu krídla-zablokovaná-nefunkčná.Čo u mňa je 4A,je to tak na hrane, 6serv. Opisovali tam presne môj prípad,pád do vývrtky a nedalo sa už nič,len pozerať.Zas tam boli aj taký,čo nepoužívajú prijímačovu batériu,spoliehajú sa na kvalitu regulátora.Neviem čo dodať,no idem to skúsiť.Držte mi prsty,bo ma urve! ak sa zase niečo stane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Přesto bych to ještě vyzkoušel v té původní sestavě, ale né ve vzduchu, ale jen na zemi, a se zapnutým logováním, aby si znal skutečnou příčinu. Všechno to ale nasvědčuje tomu vypnutí BECu. I po tom přestrojení na samostatnou baterku by si to měl pořádně prozkoušet na zemi, včetně zkontrolování dosahu. Rozhodně to nepouštěj rovnou do vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 7:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 191
V poriadku,dúfam že sme našli príčinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: ned 25.12.2016 12:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 191
Zdravím Vás páni modelári,
chcel by som sa vyjadriť,ako konečný záver.Už som uskutočnil druhý let,bez známky rušenia-alebo samovoľného spustenia serva.Mal som druhý let,ktorý prebiehal hladko.Lietal som pri teplote -1 °C
Všetko plne nabité.

Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 19:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 29
Ahoj vysílač zapnutý s přijímačem. Normálně létám a za chvilku mi vysílač začne pipat. Jednoduše nebo zahraje i melodii. Někdy jednou, někdy i dvakrát za sebou. Žádná hláška na displeji jen pípá. Napětí baterie je ok, teplota taky. Nevím čím to je. Poradíte prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 20:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 29
Tak to bylo nízké napětí přijímače. Měl jsem za to, že bude na displeji nějaká hláška. V případě změny alarmu na nižší úroveň tak už nehraje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zapni si v telemetrii hlášení napětí přijímače a podívej se do logu. Můžou to být jen krátké výpadky, které vznikají při divočejším pohbu serv, třeba při slabém BECu, nebo měkké baterce.

Edit: Nějak jsem si neuvědomil, že na MX-16 není reprák (mám MC-20), leda by si používal sluchátko. Minimální napětí přijímače se ale zobrazuje i na telemetrické obrazovce jako M-RX V (str.30 v manuálu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 21:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.3.2014
Příspěvky: 153
Bydliště: Větrný Jeníkov
Čau kluci. Dnes jsem si před vzletem debil stoupnul na vysílač :oops: A spodní třetina se nezobrazuje. Ukáže ještě napětí baterky ve vysílači, ale zbývající čas už ne. V té spodní třetině jsou navíc trimy a napětí přijímače. :roll:
Na netu jsem našel náhradní display, ale předem jsem se chtěl zeptat jestli se to dá v pohodě vyměnit a nebo musím poslat do servisu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To je mrzutý. Pokud to odnes jenom display a troufneš si na to, tak by měla stačit jen jeho výměna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 Hott
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 17:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.3.2014
Příspěvky: 153
Bydliště: Větrný Jeníkov
Přikládám foto poškozeného displaye. Pravá světlejší strana na fotce je jen špátný odlesk fotoaparatu v telefonu a ve skutečnosti je stejně jasná po celé ploše. Náhradní display se mi bohužel zatím nepodařilo sehnat, mají jen na MX 16 starší verzi 35mhz :roll:
Dnes jsem se ptal ještě v modelářské prodejně u nás a pán mi poradil, že to může být i nějakým špatným spojem na kabelu, který se po šlápnutí mohl zkroutit a uvolnit.
Divné jsou ty středové čáry u trimů, které vedou až dolů a světlejší část spodní třetiny.
Že by to bylo opravdu jen vadou nějaké části toho tenkého foliového kabelu?
Co si o tom myslíte?
Další možností mně asi zbývá kontaktovat přímo Graupner v Německu, ale aby pak oprava nestála jako nový vysílač.


Přílohy:
WP_20170412_18_04_09_Pro.jpg
WP_20170412_18_04_09_Pro.jpg
[ 36.68 KiB | Zobrazeno 1657 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz