Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 509 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: ned 23.05.2021 6:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:
do coho si to preboha mal? :)

Do Jednoho Blasta (neskor Cejka) a Liona

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: ned 23.05.2021 7:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Laco, nic si z toho nedělej. Já jsem použil do synova tanku taky neoriginální přijímač :-D
Ale je jediný, navíc si ho Korejec ohlídal; cena byla zpočátku nižší, pak zmizely a teď už ta cena není tak lákavá ;-)

To Futabu kopíruje kdekdo...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 23.06.2021 13:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Neverice
Kúpil som si príjimač T-FHSS párovanie prebehlo ok len na druhej strane nastavenia je nejaká funkcia CRSF dá sa buď zapnúť alebo vypnúť , nikde som nenašiel na čo slúži.
A vie mi niekto vysvetliť rozdieľ medzi systémom FHSS a FAST? Príjimače fast a fastTest sú drahšie môžem od toho očakávať že bude aj lepší prenos a spoľahlivosť ?


Přílohy:
image_40037873 (2).JPG
image_40037873 (2).JPG
[ 85.52 KiB | Zobrazeno 2751 krát ]

image_40037873 (1).JPG
image_40037873 (1).JPG
[ 65.7 KiB | Zobrazeno 2751 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 23.06.2021 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
ORLA píše:
Kúpil som si príjimač T-FHSS párovanie prebehlo ok len na druhej strane nastavenia je nejaká funkcia CRSF dá sa buď zapnúť alebo vypnúť , nikde som nenašiel na čo slúži.
A vie mi niekto vysvetliť rozdieľ medzi systémom FHSS a FAST? Príjimače fast a fastTest sú drahšie môžem od toho očakávať že bude aj lepší prenos a spoľahlivosť ?


Mezi FHSS a FASST z pohledu uživatele není zásadní rozdíl. Vyšší cena je historická záležitost týkající se proprietárního čipu, kterým jsou přijímače FASST osazené. FHSS mají naprosto běžně používaný čip různými výrobci v ceně hrsti rýže. Pokud nevíš, co ta zkratka CRFS znamená, tak to není pro tebe a určitě to nech vypnuté, jinak to slouží jako rozhraní pro speciální externí vysílací moduly, které právě protokol CRFS podporují, Futaba umí jen jednosměrnou komunikaci (ven) pro tento protokol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2022 20:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Neverice
Ešte otázočka, tieto príjímače R3004SB T-FHSS po párovaní majú svoje identifikačné číslo, ale keď som dal iný model s iným identifikačným číslom tak fungoval aj ten , myslel som že pri párovaní keď sa pomýlim a otvorím iný model tak nepôjde.
V Fasst test to funguje a ak zapnem iný model, ktorý má iné idetifikačné číslo ako model navolený vo vysielači nefunguje.
Má stým niekto skúsenosti, alebo táto funkcia v T-FHSS nefunguje, nedáva my potom ale zmysel, načo má každý príjimač svoje identifikačné číslo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2022 20:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
Písal som o tom pred časom (8.2.2022) na mojom WEBE. Tu je celé znenie -

FUTABA R3104SB
Môj najobľúbenejší príjmač od Futaby je typ R3004SB. Mám ich už určite viac ako desať. Pre malé lietadlá, vetrone a hlavne všetky RES -ky sú vybavené práve týmto príjmačom. Jediná nevýhoda, ktorú mal je, že u tohto príjmača ako jediného z rady T-FHSS nepodporuje funkciu ID modelu. Ak máte jeden, dva príjmače a k tomu rôzne modely tak to nie je až tak podstatné. Ale ak máte viacero podobných potom je to už problém. Priznám sa stalo sa mi na súťaži, že som riadil model s iným programom, samozrejme aj všetky nastavenia, trimy boli iné. V zápale boja som zabudol vo vysielači zmeniť model. A nestačil som sa čudovať prečo mi to nelieta. Tak to je teraz už minulosť a Futaba tento príjmač modifikovala, tento podporuje aj túto funkciu. Priznám sa, že som niečo podobné aj očakával a som rád, že Futaba aj keď neskoro, ale predsa túto úpravu realizovala.

len neviem kedy sa objaví aj na našom trhu. Zatiaľ som nepreveroval.

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2022 21:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
aviatika píše:
len neviem kedy sa objaví aj na našom trhu. Zatiaľ som nepreveroval.


V čem je problém?

https://www.rcjapan.net/index.php?main_ ... mm6mgi6q21

Do týdne ho máš doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2022 21:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
V čem je problém?

Date Available 2022-05-16

?

alebo inak . .

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2022 21:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Tak to ho jsem si nevšiml. Měsíc se snad dá vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2022 13:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Neverice
Hm tak nemenovaný predajca čo som kúpil sa chcel zbaviť asi tohto modelu , lebo som chcel dva mal jeden a že už vypadáva s ponuky, no čo už.
Nebudú sa tieto staré dať prepáliť firmwar , alebo to bude aj nový hardware.
Nevadí keď nič iné budem sa aspoň tešiť z ID čka ktoré mi tam naskočilo :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2022 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
aviatika píše:
Písal som o tom pred časom (8.2.2022) na mojom WEBE. Tu je celé znenie -

FUTABA R3104SB
Môj najobľúbenejší príjmač od Futaby je typ R3004SB. Mám ich už určite viac ako desať. Pre malé lietadlá, vetrone a hlavne všetky RES -ky sú vybavené práve týmto príjmačom. Jediná nevýhoda, ktorú mal je, že u tohto príjmača ako jediného z rady T-FHSS nepodporuje funkciu ID modelu. Ak máte jeden, dva príjmače a k tomu rôzne modely tak to nie je až tak podstatné. Ale ak máte viacero podobných potom je to už problém. Priznám sa stalo sa mi na súťaži, že som riadil model s iným programom, samozrejme aj všetky nastavenia, trimy boli iné. V zápale boja som zabudol vo vysielači zmeniť model. A nestačil som sa čudovať prečo mi to nelieta. Tak to je teraz už minulosť a Futaba tento príjmač modifikovala, tento podporuje aj túto funkciu. Priznám sa, že som niečo podobné aj očakával a som rád, že Futaba aj keď neskoro, ale predsa túto úpravu realizovala.

len neviem kedy sa objaví aj na našom trhu. Zatiaľ som nepreveroval.


Inak táto funkcia sa volá "Model Match"

Funkce ModelMatch zabraňuje nechtěné záměně modelů v paměti vysílače. Pokud v paměti vysílače zvolíte špatný model, přijímač nebude signál přijímat.

Smyslem funkce ModelMatch je zabránit výběru špatného modelu ve vysílači. V důsledku chybně nastavení ve vysílači by mohl být model špatně řiditelný, což může v konečném důsledku vést až k pádu modelu a zbytečným škodám.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: úte 24.05.2022 18:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Nučice - Praha západ
Před cca 12 lety jsem si koupil jako první vysílačku Spektrum DX6i a tam se ta funkce nějak nejmenovala, jen tam byla. Spárovat nastavený model na vysílačce (třeba Blizzard) prostě s jiným ve kterém jsem zapnul baterku (třeba Dogfighter) nešlo. Přišlo a to, a přijde naprosto mormální. Před dvěmi léty jsem přešel k Futabě a tady je to velká sláva :).

Václav

_________________
Seřízení oken.
www.Burysek.cz
DogFighter, Antonov AN-2, Freewing F-16, ME-262, A-10, Futaba T18SZ,


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2022 2:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Vašek66 píše:
Před cca 12 lety jsem si koupil jako první vysílačku Spektrum DX6i a tam se ta funkce nějak nejmenovala, jen tam byla. Spárovat nastavený model na vysílačce (třeba Blizzard) prostě s jiným ve kterém jsem zapnul baterku (třeba Dogfighter) nešlo. Přišlo a to, a přijde naprosto mormální. Před dvěmi léty jsem přešel k Futabě a tady je to velká sláva :).

Václav


Ale menovala, veď názov pochádza od Spektrum
https://www.spektrumrc.com/Technology/ModelMatch.aspx

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: čtv 26.05.2022 20:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Nučice - Praha západ
No tak to jsem chytřejší. TAkže Futaba opisovala. Ono ve Spektru to neukzovalo žádné ID přijímače a podobné hovadinky :). Bylo to automatické.

_________________
Seřízení oken.
www.Burysek.cz
DogFighter, Antonov AN-2, Freewing F-16, ME-262, A-10, Futaba T18SZ,


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 509 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz