Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Hoši klid, tohle zcela nepochybně nepochází z dílny Jetimodel. Patrně aktivita onoho prodejce na stejné úrovni, jako když nacpete Jeti TX modul do jakékoliv číny (například i do Taranise ;) ). Poněkud drze zvolil název..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:
... starého dobrého Taraniska :D

Ty sis asi neotevřel ten můj odkaz... :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JirkaA píše:
... když nacpete Jeti TX modul do jakékoliv číny (například i do Taranise ;) ). ...

A co je Taranis? Vždyť do stejné kysny to dával třeba MZK ... a řada dalších výrobců střev...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
jyrry píše:
A co je Taranis? Vždyť do stejné kysny to dával třeba MZK ... a řada dalších výrobců střev...

Tvrdím snad něco jinýho? ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Já moc nechápu, proč se sem vůbec tahá argumentace učitel-žák, k normálnímu vysílači mohu pro žáka připojit cokoli, třeba prapůvodní vysílač 35MHz z původní Skylady s vyndaným krystalem a přiletovaným kablíkem - funguje perfektně.

Jinak si myslím, že JETI prostě musí nějak řešit lowend, s těmi lepšími řadami sice uspěli slušně, ale prostor pro růst není nekonečný. Ovšem DS6 je skutečně docela úlet a děsný bastl a doufám, že to nemyslí úplně vážně (anebo je to aktivita partnera). Tohle prostě chce nějaký "OEM vysílač", do něj modul (to je snadná část), ale pak taky upravit software pro JETI specifika, aby tam takto "neorganicky" netrčel JetiBox. Vůbec nepochybuji, že by to v Jeti dokázali...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2011
Příspěvky: 191
Bydliště: Domažlice
Já nevím proč řešíte tu verzi s jetiboxem. Jasně, je to hnusný, je to slepenec, taky se mi to nelíbí. Ale tak si koupím verzi BEZ NĚJ s bluetoothem a kecání si zapnu přes telefon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
pepinozbrna píše:

Promiň ale živě vidím ten kroužek mladých modelářů, kde začínající piloti už tak nějak tuší že jejich život je pouze Jeti.
Bavíme se o běžných modelářských kroužcích né o kroužku horních x tisíc :lol: kde mají všechny děti Jeti.

A myslím že investice 2 stovek do kabelu učitel - žák, není zas tak závratná jako předpokládám cenu toho Jeti


Jasně že kabel koupíš (teda zrovna na futabu ho někdo nedávno marně sháněl), ale i tak :-) U nás jsme dva s jeti, jeden s futabou, další (ne zrovna instruktoři) s frsky, a jeden s jeti v MC 22. Takže už se reálně uvažovalo buď DS5 (6ka nebyla) nebo si něco podobnýho spíchnout doma. Na Vosu, EPP samořkídlo a Funcuba to luxusně stačí, co si budem povídat, nějaký starší přijímače se doma občas taky najdou, takže by se něco na lítání dokupy dalo.

A že si kluk jako druhý rádio bude chtít koupit frsky? Klidně, hele nemám s tím problém. Já když se ale v patnácti rozhodoval s čím dál lítat, tak jsem z velmi drobnýho kapesnýho a brigád atd raději než na lowcost hitec našetřil na MX 22, která tehdy stála přes 20 000. Takže asi jako DS 14. Jako nevím jestli jsem v 15ti patřil mezi horních pár procent, skoro pochybuju... ale to rádio mi vydrželo 9 let velmi intenzivního lítání, a teď ho mám doma pro tátu na epp samokřídlo Zorro (aby se semnou netahal o mojí vysílačku, to Zorro může se dvěma sadama baterek lítat neustále). Pořád funguje.

Takže samozřejmě záleží jak to bereš. Pokud chceš začít sám, jasný, kup si betu, nebo tak něco a neřeš to. Vyjde nejlevněji. DS6 je ale tuším německý/rakouský rádio (ne JETI), tam je trh trošku jiný, ale i tak si myslím, že se dá využít i u nás. Je to jen otázka priorit a osobních preferencí.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 13:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
tomashr píše:
Já moc nechápu, proč se sem vůbec tahá argumentace učitel-žák, k normálnímu vysílači mohu pro žáka připojit cokoli, třeba prapůvodní vysílač 35MHz z původní Skylady s vyndaným krystalem a přiletovaným kablíkem - funguje perfektně.

Jinak si myslím, že JETI prostě musí nějak řešit lowend, s těmi lepšími řadami sice uspěli slušně, ale prostor pro růst není nekonečný. Ovšem DS6 je skutečně docela úlet a děsný bastl a doufám, že to nemyslí úplně vážně (anebo je to aktivita partnera). Tohle prostě chce nějaký "OEM vysílač", do něj modul (to je snadná část), ale pak taky upravit software pro JETI specifika, aby tam takto "neorganicky" netrčel JetiBox. Vůbec nepochybuji, že by to v Jeti dokázali...


Sorry, cože? Zkoušels někdy něco připojit ke graupneru? Už tě vidím, jak si kvůli dvěma dětem z kroužku bastlíš něco do svý futaby :lol: Podle mě je nejlepší zamyslet se co používají kolegové, a začít s kompatibilní značkou v kompatibilním stick módu.

(jasně, na rovinu, kdyby bylo nejhůř, vezmu R3L, prásknu do něj ppm výstup z čehokoliv co neni graupner, futaba, ... ale má normální seriový ppm na učitel žáku a pak to k našim duplexům připojim taky - ale už je to větší pakárna, než rovnou vzít do kroužku něco, s čím se to dá vyřešit rovnou. Nehledě na to, že si pak děcko může zkusit řídit i něco tvýho dospělejšího, což třeba pro mě jako pro malýho byla obrovská motivace do dalšího modelaření)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 14:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Honzo, u Futaby je to právě celkem snadné - koupíš (klidně od čonga) ten hranatý konektor za asi 2USD a zbytek nestojí za řeč, já jsem 14MZ s tím vysílačem Skylady propojený měl.

Máš asi pravdu s tím Graupnerem, tady si uvědomuji, že nové kusy mají nějaký "geniální" optický převodník či co, ale v pohodě propojitelných rádií je spousta a dovolím si tvrdit, že valná většina.
Já tohle prostě neberu jako něco v úrovni primárního argumentu "jak je to zásadní pro kroužky", to je celé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 14:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ne v pohodě, já tě chápu (nebyl k futabě potřeba nějaký invertor?). Ale když si budeš vybírat vysílačku se kterou někoho budeš učit lítat (a máš duplexe), tak je asi jasný, že ti DS6 přijde lepší nápad, než spektrum (který k tomu jetimu připojíš podstatně dost obtížně, a navíc to dítě pak nebude moct těžit "ze zbytků"). U nás by to byla nejjednodušší cesta (spolu s modem 2/4), někde jinde jsou zas naopak většinou na spektru, někde lítají hihitecy. Tak ať se každej zařídí podle toho co mu vyhovuje. Fakt.

Ale nevysvětlujte mi, že protože jsem línej něco bastlit, tak je DS6 blbost, protože něco jinýho by taky šlo nějak použít. Už tak je zázrak, že jsem trochu souhlasil, že se na letišti někomu budu věnovat (nejsem zlej, ale jezdím si tam odpočinout).

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 17:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2006
Příspěvky: 284
Bydliště: Plzen
WTF?????? Evokuje to MZK:-)

_________________
Pletuchy
s Horusem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
to je zas diskuse.. zaznelo tu, ze Jeti nejak musi resit lowend. otazka je ovsem, skutecne musi? jak resi lowend treba takovy ferrari? jak resi lowend treba rolls? jasne, maji modely ktere jsou "lidovejsi, levnejsi".. ale tak nejak to furt neni lowend. ale to prece ma Jeti taky - vlajkovou lod a pak levnejsi alternativu. ne levnou. levnejsi. proc by meli pokryvat segment "desetikanal s telemetrii do sto dolaru"? kdyz to nema financne sanci na uspech?

kdyz vysla u Hackera DS5, tak sem se proste zeptal Jeti vyvojaru jestli je to jejich iniciativa, jakoze pokus udat skladove zasoby duplex modulu.. odpoved je ne, nebyla ani potreba ani zajem, ale byla to akce a potreba a zajem Hackera tak to hacker udelal. Uplne stejne to bude asi s DS6 u hepfu.

ze je to hnusny? vec nazoru.. asi je. ale ono kdyby to byl brouseny hlinik jako dospele Jeti, se stejnym softem a treba jen pulkou kanalu co DS14, tak to porad bude stat tolik ze to nikdy nebude lowend. tohle je rozumne reseni.

Zalezi take pochopitelne na cene. Me se treba myslenka DS5 celkem libila (vzhled zadna olympiada, ale jako zacatecnicka vysilacka az zacne treba potomek modelarit super, kdyz to rozbije prd se stane), ale 120 ojro za ni bylo moc. 50-60 max. treba bude tohle na teto cenove hladine treba ne.. uvidime.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
Kuba78 píše:

Zalezi take pochopitelne na cene. Me se treba myslenka DS5 celkem libila (vzhled zadna olympiada, ale jako zacatecnicka vysilacka az zacne treba potomek modelarit super, kdyz to rozbije prd se stane), ale 120 ojro za ni bylo moc. 50-60 max. treba bude tohle na teto cenove hladine treba ne.. uvidime.


vidím to stejně, táta, nebo dědeček létá duplex třeba - ds 16, syn, nebo vnouče to chce taky zkusit, proč nekoupit na vyzkoušení, jestli ho to bude vubec bavit zase vysílač duplex a nějaký přijímač mu zatím jenom do nějaké poletuchy pujčit, tady si myslím, že je duležitější nízká cena vysílače , což je podle mého možné pouze v případě, že se duplex nabastlí do nějaké už vyráběné krabice.

svět nejsou jenom čechy a náš pruměrný plat--který je navíc opravdu pouze pruměrný a kutilské propočítávání jak to pobastlit efektivněji po modelbazarech a doma dokutit pájkou za pomoci RC mánie.

přijde mi ten vysílač v poho, pokud nebude výrazně dražší, než vážně myšlené 5-6 kanály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Jak se zdá Jeti Low-end neřeší a nebude.Ten segment trhu dnes ovládá někdo jiný se svojí kopírovací strategií. :mrgreen: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2587421
Co by se ale v Jeti mohlo časem řešit je levnější řada přijímačů třeba s ořezanou telemetrií.Je to jen otázka času kdy se objeví klony.Proč tomu nepředejít?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS6
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Frenkí píše:
Já nevím proč řešíte tu verzi s jetiboxem. Jasně, je to hnusný, je to slepenec, taky se mi to nelíbí. Ale tak si koupím verzi BEZ NĚJ s bluetoothem a kecání si zapnu přes telefon.

Tušíš na akej frekvencii funguje ten BlueTooth?
Mne to pripadá že všade kde sa kuknem produkuje výroby samý sabotér aleb ešte horšie (ale to je príliš neslušné nazvať pravým menom...)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2, VTjr a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz