Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 490 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
guchar píše:
@YenyaKas "TST FailSafe" vlastně ztráta signálu. Pokud TX neodpojuje vf část v režimu ŽÁK, asi
bych zkusil na anténu nasunout větší stínící obal (plechovku). Spoléhaje na ochrany koncov.stupně.


Myslím že VF část v režimu Žák odpojuje, ale přepnutí do tohoto režimu je někde hluboko v menu - rozhodně ne něco, co bych chtěl hledat s modelem ve vzduchu. To už (jak teď vím) je použitelnější vypnutí, vrácení páček do základní polohy, a zapnutí.

Jo, ale možná neumožní přepnout do režimu Žák, pokud aktuálně má připojené nějaké Rx. Ono to například nepovolí ani vybrat jiný model, pokud už s nějakým komunikuje.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 14:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7458
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@YenyaKas Učitel - Žák = Režim trenér. Nedomyslel jsem to. Oba TX musí být v Režimu ŽÁK !!!
a propojeny příslušným kabelem Učitel = Trenér nastaven jako Master. Žák nastaven jako Slave.
Přebírání - Předávání řízení se ovládá Zapnutím - Vypnutím TX nastaveného jako Master.
(Když tam Slave nebude (nebo jeho TX nebude zapnutý) předání se nejspíš neprovede.
Respektive ani nepůjde nastavit.)
Fly Sky FS-I6 - Režim Trenér(Trainer mode)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ale z hlediska Rx není přepnutí na žáka stejné jako ztráta signálu - aspoň co jsem pozoroval, tak vstup žákovského kabelu na Tx v režimu učitel snímá různý šum (jde vidět při přiblížení ruky nebo jiné parazitní kapacity), a sem tam to vyhodnotí jako celý PPM rámec a něco pošle. Každopádně po celou dobu Rx má signál.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 6:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak se zda, ze by mohla verze X dostat openTX. Nejprve se pracovalo na vecech jake jsou na klasicke verzy, ale docela se to tam zvrhlo a veci nabraly jiny smer :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 8:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7458
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@BANE Jde o tohle?
FS-i6 is a prime candiate for OpenTX
FlySky FS-i6 with OpenAVRc / OpenTX, voice, haptic and 4in1 multimodule inside
- PRO NOVÁČKY V OBLASTI OpenTx
K čemu je OpenTx


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 9:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
guchar píše:


https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... FlySky-I6X

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 10:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7458
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@BANE Ď Dal jsem si stránku do záložek. A taky Google"FlyPlus firmware for FlySky I6X"


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 10:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
guchar píše:
@BANE Ď Dal jsem si stránku do záložek. A taky Google"FlyPlus firmware for FlySky I6X"

Taky to mam v zalozkach a obcas tam zajdu. Posledni vyvoj je pro me docela super prekvapeni a jestli to dotahne, tak me to donuti mozna zustat u Xka...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Co se týká režimu učitel-žák, tak u Graupnera i frsky pod openTx celou dobu vysílá učitel, to, co se přepíná jsou ovladače - kniply resp. jejich stavy.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
BoŠ píše:
Co se týká režimu učitel-žák, tak u Graupnera i frsky pod openTx celou dobu vysílá učitel, to, co se přepíná jsou ovladače - kniply resp. jejich stavy.

Graupnera nepoznám, ale pri FrSky môže vysielať hocikto, aj keď ten učiteľ je bezpečnejší v prípade výpadku spojenia medzi učiteľom a žiakom.
A s OpenTX pre FlySky držím palce, bolo by to super :D

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
ddano007 píše:
Graupnera nepoznám, ale pri FrSky môže vysielať hocikto, aj keď ten učiteľ je bezpečnejší v prípade výpadku spojenia medzi učiteľom a žiakom.
A s OpenTX pre FlySky držím palce, bolo by to super :D
Myšleno tak, že při přepnutí mezi učitelem a žákem nedochází k přebindování rádií.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Protože si myslím, že tohle rádio používají spíš začátečníci (kteří nepřepisují SW), doplním jednoduchou radu, která se může hodit a odstraní to, co považuji za vrozenou vadu tohoto (asi nejen tohoto) vysílače - nepatrný rozsah trimů.

Jednoduché modely nepoužívají mixy a nic tedy nebrání namixovat ty dva otočné ovladače jako "rozšíření trimů" pro dva kanály. Otočný ovladač jako master, vlastní "řídící" kanál jako slave, rozsah asi 25% na obě strany.

Já to používám u EPP "stíhačky", kde mi ujíždí střed křidélkového serva (zazděného a nevyměnitelného). Jinak se to může hodit pro zálet vlastních konstrukcí, protože tam rozsah trimů asi nebude stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jako nápad super, ale brzo člověk narazí na další limit i6 - jen tři mixy na model. Pokud chce člověk dělat nezávislé ovládání křidélek, tak to hned sežere dva z těch mixů.

A teda on v zásadě rozsah trimů je dost velký, jen i6 má ještě jednu chybu, a to že trimy neposunují servo, ale v podstatě jakoby knipl. Čili teprve na knipl opravený o trim se aplikuje expo. Takže pokud člověk má nastavené nějaké expo, vlastně si tím snižuje rozsah trimů - nehledě na to, že po přepnutí letového režimu na jiné/žádné expo by musel trimovat znovu. Z tohoto důvodu letové režimy nepoužívám s jednou výjimkou, a to je křivka plynu, kterou mám implicitně nulovou po celém rozsahu, a teprve přepínačem povolím aktivaci motoru.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ahoj,potřeboval bych další radu :)
Potřebuji nastavit křidélka při startu tak aby my letadlo šlo rychleji nahoru a při přistávání zpomalilo,v podstatě náhrada za klapky. Chvíli létám s hornoplošníkem z EPP,ale teprve teď jsem se dozvěděl,že by mělo jít nastavit polohu křidélek při startu,letu a při přistání do jiné polohy,do teď jsem si myslel,že to lze dělat pouze klapkami. Jestli někdo poradí jak to nastavit v tomto vysílači,budu rád.
Děkuji

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018 23:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
patamatix píše:
Ahoj,potřeboval bych další radu :)
Potřebuji nastavit křidélka při startu tak aby my letadlo šlo rychleji nahoru a při přistávání zpomalilo,v podstatě náhrada za klapky. Chvíli létám s hornoplošníkem z EPP,ale teprve teď jsem se dozvěděl,že by mělo jít nastavit polohu křidélek při startu,letu a při přistání do jiné polohy,do teď jsem si myslel,že to lze dělat pouze klapkami. Jestli někdo poradí jak to nastavit v tomto vysílači,budu rád.
Děkuji

Popis mám ve vlákně o Sky Surferovi (a jiné varianty pár příspěvků předtím).

No ale - k čemu to přesně chceš? Já jsem to zkoušel kvůli rychlejšímu sklesání a skončil jsem u toho, že při přistání potřebuju křidélka nahoru, čímž se zvětší úhel náběhu, a vnitřní strana křídla, kde křidélka nesahají, se v podstatě chová víc jako klapky. A letadlo je ovladatelnější, protože vnější strana křídla ještě pořád nemá odtržené proudění.

Teď to mám tak, že souhlasný pohyb křidélek reguluju přes potenciometr VrA místo trojcestného SwC, a dělám pokusy na svahu a dneska i v termice, při jakém nastavení se to udrží nejdéle ve vzduchu. Na přistání dávám křidélka nahoru. Na start nic, mám je normálně rovně. A je třeba nezapomenout vždy vrátit zpět do neutrálu (neptej se, jak to vím :).

Větší smysl by to mělo u letadla, které má křidélka po skoro celém rozpětí (Dreamflight Ahi, Le Fish, atd.)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 490 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz