Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 490 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2020 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak jsem to rozdělal. Úpravu SwB na třípolohový mám zhruba tak jak je na tom obrázku co odkazuješ. Od třetího pólu nového SwB dotáhnout další vodič do toho konektoru (já jsem teda nepřidával pin do konektoru, ale připájel jsem to na desku, na tu kulatou plošku co je na fotce doprava nahoru od horního pinu konektoru - je to ten samý kus obvodu, jen není uvnitř konektoru), a pak ještě na prázdnou pozici C22 dole a mírně vlevo pod konektorem připájet odpor 4k7 (měl jsem po ruce rozměr 1206, v pohodě se vešel).

Pokud jsi nikdy nepájel SMD, asi to pro začátek dej někomu, kdo už s tím má zkušenosti (a určitě do toho nelez pistolovou trafopáječkou).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 29.02.2020 19:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Díky moc! :)

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 1:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Zdravím všechny, chci začít lítat se synkem a objednal jsem trainer kabel. Zkoušel jste někdo učitel-žák v kombinaci Flysky i6 a Turnigy z HK? Myslíte že to bude OK? První i6 jsem kupoval na Aliexpressu, ale teď bych raději sáhl po HK, kvůli reklamaci případné, kupuji u nich téměř vše. Zkoušel jsem mixovat iA6B přijímače Flysky a TGY a tam není problém.

Aktuálně mám 10ch alternativní FW a až přijde druhá šoupnul bych tam asi ten nejnovější 14ch když ho tu tak chválíte, jen holt těch 6 modelů znovu napípat :-)

A taky by mě zajímalo to Vario, mám original senzory napětí ty mám ve všech modelech a spokojenost a pár výškových, ty se mi nepodařilo rozchodit. Jak se prosím správně zapojují když bych chtěl používat oba najednou? Lze to s iA6B? Ale má to tedy smysl až s tím updatem na 14ch a fcí varia. To bude zase operace ten update :-D

Jinak tedy i6 mám asi 4 roky a naprostá spokojenost. Před tím jsem měl Spektrum DX6 a trápily mě výpadky. Řekl jsem si že zkusím nějaký lowcost a už jsem u něj zůstal tolik let.
Navíc jsem pak objevil ten komunitní FW. Mám samé nezáludné modely jako Walruse, EFXtru, Ezio, Radjeta a teď jsem pořídil Phoenixe 2400 tam bych si chtěl aspoň trochu osahat základní mixy u větroně i když i6 má omezené možnosti. Díky moc za informace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 9:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Letu zdar,

měl bych pár dotazů ohledně FS-i6. Zkoušel jsem něco pohledat, ale radši se zeptám tady. Poradí mi někdo, jak využít kombinace přepínačů? Po aktualizaci na 1.7.5. je možnost využít kombinace a přiřadit na kanál např. SW-C+D. Chtěl bych totiž ideálně 2x 3-polohové switche, ale jako nezkušený si asi nedokážu udělat ty HW úpravy a přidělat SW-E.
Ptám se tedy na modelovou situaci: Pokud budu mít např. na třípolohovém SW-C klapky (kanál 5) a na kanálu 6 budu mít přiřazenou kobinaci SW-C+D a budu tím chtít ovládat např. gyro stabilizátor, který má 3 módy, bude to tak fungovat? Myslím tak, že čistě SW-C ovládám jen kanál 5. Pokud sepnu SW-D do dolní polohy a budu používat SW-C, aby to ovládalo jen čistě kanál 6 a na ovládání kanálu 5 bych se vrátil tak, že bych přepnul SW-D zpátky do horní polohy. Jde toto udělat nebo ne? Já bych to za normálních okolností řešil tím switchem E, ale po rozmontování ovladače a prohlédnutí té desky a obzvláště bodu C22, musím jasně říct, že na to nemám. Klidně bych to i někomu poslal poštou, ať mi to udělá, protože v mém okolí se nikdo schopný a ochotný nenašel. :/

Dále jsem zkoušel zjišťovat nějaké info o iBusu, ale všude jsem vyčetl jen info o zprovoznění přes PC a programovací kartu pro quadkoptéry. Lákalo by mě totiž, že kdybych si pořídil z výcvikových důvodů do modelu ten gyroskop, tak bych mohl trochu ušetřit hmotnost kabeláže a nemusel propojovat přijímač s gyrem pomocí X kabelů, ale jen jedním. Je to ale v případě obyčejného letadla bez programovací karty možné, resp. má pro normální RC letadlo iBus smysl?

Předem díky moc za odpovědi.

Zdraví MSK

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak ještě můžeš dát ty klapky na některý z potenciometrů.

Jinak to, jak přesně se ty různé kombinace chovají, je dobře vidět v menu (Klíč)->Display. Tam pak můžeš hýbat kniplama a přepínačema, a oni ti to zobrazí, jaké hodnoty lezou z ch1 až ch6. Já se přiznám, že kombinaci dvou přepínačů (SwC+D) jsem nikdy nepoužil.

Ohledně ibus - tam jsou dvě jednosměrné věci: první je komunikace Senzor -> Rx -> Tx (konektor označený SENS ve FS-iA6B), tím se posílají informace o telemetrii - výška, cojávím napětí, teplota, GPS poloha, co si vymyslíš a naprogramuješ :-). Druhá je komunikace Tx->Rx->Servo výstupy. Ta může jít z Rx FS-iA6B buďto jako PWM samostatně pro každý kanál, nebo jako PWM jedním kanálem (tuším max. 8 kanálů, používá se vystup CH1 v Rx),
nebo jako IBUS nebo SBUS digitálně (výstup SERVO v horní části Rx FS-iA6B).

Jestli dobře rozumím tobě jde o tu druhou část - posílat víc servokanálů jedním drátem. Tam asi záleží na tom, co umí ta druhá strana. Já používám skoro v každém letadle ten první směr, zejména pro senzor výšky/tlaku. Ten druhý směr chci použít k tomu, abych tam jedním kanálem napojil malé Arduino, a realizoval v něm mixy, které uvnitř FS-i6 neumím udělat - třeba paramix pro parglide. A z toho Arduina teprv připojovat serva. Pokud tvoje stabilizace umí PPM vstup, SBUS nebo IBUS vstup, ušetří to určitě spoustu kabeláže. Není důvod, proč by to v letadle nedávalo smysl.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 11:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Rampa McKvák píše:
Zdravím všechny, chci začít lítat se synkem a objednal jsem trainer kabel. Zkoušel jste někdo učitel-žák v kombinaci Flysky i6 a Turnigy z HK? Myslíte že to bude OK? První i6 jsem kupoval na Aliexpressu, ale teď bych raději sáhl po HK, kvůli reklamaci případné, kupuji u nich téměř vše. Zkoušel jsem mixovat iA6B přijímače Flysky a TGY a tam není problém.

Aktuálně mám 10ch alternativní FW a až přijde druhá šoupnul bych tam asi ten nejnovější 14ch když ho tu tak chválíte, jen holt těch 6 modelů znovu napípat :-)

A taky by mě zajímalo to Vario, mám original senzory napětí ty mám ve všech modelech a spokojenost a pár výškových, ty se mi nepodařilo rozchodit. Jak se prosím správně zapojují když bych chtěl používat oba najednou? Lze to s iA6B? Ale má to tedy smysl až s tím updatem na 14ch a fcí varia. To bude zase operace ten update :-D

Jinak tedy i6 mám asi 4 roky a naprostá spokojenost. Před tím jsem měl Spektrum DX6 a trápily mě výpadky. Řekl jsem si že zkusím nějaký lowcost a už jsem u něj zůstal tolik let.
Navíc jsem pak objevil ten komunitní FW. Mám samé nezáludné modely jako Walruse, EFXtru, Ezio, Radjeta a teď jsem pořídil Phoenixe 2400 tam bych si chtěl aspoň trochu osahat základní mixy u větroně i když i6 má omezené možnosti. Díky moc za informace


Jako myslíš Turnigy-i6? To je podle mě to stejné co FS-i6. A jinak učitel/žák je tam jako PPM, takže to jde propojit s libovolnou jinou vysílačkou, která taky umí PPM. Akorát pokud vím, tak většina z nich to má vyvedené 3.5mm audio jackem, ne tady tím mini-DIN čtyřkolíkem. Ale elektricky je to to stejné.

Senzory se zapojují sériově - každý senzor by měl mít dva porty - vstup a výstup. Tak se propojí do řetězu, a ten poslední se připojí do Rx. Pokud má senzor jen jeden port, musí být na opačném konci řetězu než je Rx. Komunikace vypadá tak, že Rx vysílá dotaz "je tu někdo?" do toho sériového portu. A pokud senzor ještě není nakonfigurovaný, tak ten dotaz vezme, zpracuje, odpoví a nepošle dál. Pokud je nakonfigurovaný, posílá dál vše s výjimkou dotazů pro svoji vlastní nakonfigurovanou adresu.

Jaké máš výškoměry?

Jo, počet mixů je asi největší slabina i6. Jinak po HW stránce dobré - možná bych snesl silnější pružinky u kniplů, případně nějak snadno vypínatelnou pružinku na kanálu plynu.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 11:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
YenyaKas píše:
Tak ještě můžeš dát ty klapky na některý z potenciometrů.

Jinak to, jak přesně se ty různé kombinace chovají, je dobře vidět v menu (Klíč)->Display. Tam pak můžeš hýbat kniplama a přepínačema, a oni ti to zobrazí, jaké hodnoty lezou z ch1 až ch6. Já se přiznám, že kombinaci dvou přepínačů (SwC+D) jsem nikdy nepoužil.

Ohledně ibus - tam jsou dvě jednosměrné věci: první je komunikace Senzor -> Rx -> Tx (konektor označený SENS ve FS-iA6B), tím se posílají informace o telemetrii - výška, cojávím napětí, teplota, GPS poloha, co si vymyslíš a naprogramuješ :-). Druhá je komunikace Tx->Rx->Servo výstupy. Ta může jít z Rx FS-iA6B buďto jako PWM samostatně pro každý kanál, nebo jako PWM jedním kanálem (tuším max. 8 kanálů, používá se vystup CH1 v Rx),
nebo jako IBUS nebo SBUS digitálně (výstup SERVO v horní části Rx FS-iA6B).

Jestli dobře rozumím tobě jde o tu druhou část - posílat víc servokanálů jedním drátem. Tam asi záleží na tom, co umí ta druhá strana. Já používám skoro v každém letadle ten první směr, zejména pro senzor výšky/tlaku. Ten druhý směr chci použít k tomu, abych tam jedním kanálem napojil malé Arduino, a realizoval v něm mixy, které uvnitř FS-i6 neumím udělat - třeba paramix pro parglide. A z toho Arduina teprv připojovat serva. Pokud tvoje stabilizace umí PPM vstup, SBUS nebo IBUS vstup, ušetří to určitě spoustu kabeláže. Není důvod, proč by to v letadle nedávalo smysl.


Děkuju, zkusím.

Bod 2 - mám v plánu zkusit tohle:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1052/4162/files/NewA3L_User_Manual_v1.0_en.pdf?10257257732900112653
V manuálu píšou, "You need to change the mode for the R7008SB before using its S.Bus outputs, please refer to the manual of it". No a někde na jiném fóru (nevím bohužel kde, odkaz jsem neuložil - bylo to cizojazyčné) se už někdo vyloženě ptal na kompatibilitu toho sBus výstupu s Flysky a někdo psal, že to funguje... Ale dál se to nerozvádělo, takže nevím. Psalo se tam, že ten výstup je stejný a že se to musí nastavit ve vysílači, aby kanály odpovídaly. Jenže jak na to? Nemáš s něčím podobným zkušenost? Díky moc

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
msk píše:
Bod 2 - mám v plánu zkusit tohle:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1052/4162/files/NewA3L_User_Manual_v1.0_en.pdf?10257257732900112653
V manuálu píšou, "You need to change the mode for the R7008SB before using its S.Bus outputs, please refer to the manual of it". No a někde na jiném fóru (nevím bohužel kde, odkaz jsem neuložil - bylo to cizojazyčné) se už někdo vyloženě ptal na kompatibilitu toho sBus výstupu s Flysky a někdo psal, že to funguje... Ale dál se to nerozvádělo, takže nevím. Psalo se tam, že ten výstup je stejný a že se to musí nastavit ve vysílači, aby kanály odpovídaly. Jenže jak na to? Nemáš s něčím podobným zkušenost? Díky moc


Podle mě jen v System->Rx setup->PPM output vybrat SBUS/pwm nebo něco takového.

Ještě tam v tom manuálu mají ten kondenzátor připojený na napájení. To bych nepodceňoval - se stabilizací se skutečně furt hýbou všechny serva naráz, a já jsem i zažil, že BEC přestal stíhat. Když jsem si hrál s nějakou levnější stabilizací ve Sky Surferovi, tak jsem nakonec místo tuším 2A lineárního BECu použil samostatný 3A spínaný regulátor napětí (step-down), což pomohlo. Ale tak ten kondenzátor do jisté míry pomůže taky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 21:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
YenyaKas píše:

Podle mě jen v System->Rx setup->PPM output vybrat SBUS/pwm nebo něco takového.

Ještě tam v tom manuálu mají ten kondenzátor připojený na napájení. To bych nepodceňoval - se stabilizací se skutečně furt hýbou všechny serva naráz, a já jsem i zažil, že BEC přestal stíhat. Když jsem si hrál s nějakou levnější stabilizací ve Sky Surferovi, tak jsem nakonec místo tuším 2A lineárního BECu použil samostatný 3A spínaný regulátor napětí (step-down), což pomohlo. Ale tak ten kondenzátor do jisté míry pomůže taky.


Děkuju, vyzkouším. Půjdu do toho a uvidíme. Co horšího se může stát, než že to místo 1 kabelu projím přes 5. Kéž by to fungovalo. :)

Ten kondenzátor - myslíš "voltage capacitor" v manuálu? Já myslel že to je něco jako rezervní baterie. Nebo ne? Ještě jednou dík.

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
msk píše:
Ten kondenzátor - myslíš "voltage capacitor" v manuálu? Já myslel že to je něco jako rezervní baterie. Nebo ne? Ještě jednou dík.


Jo, voltage capacitor. To je jen velký kondenzátor, který se zapojí mezi + a - přijímačového/servového napájení, a on aspoň trochu vykrývá odběrové špičky způsobené servy.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sada modelů na dvě vysílačky?
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Mám takový dotaz - lítáte někdo v rodině víc modelů na víc vysílaček?

Vypadá to, že syn je s některými mými modely schopný lítat, aniž bych ho musel mít na žákovské vysílačce, no a trávit čas na ploše tím, že jeden lítá a druhý kouká je takové slabé. Takže pořizuju druhou digitální vysílačku (taky FS-i6). A teď je otázka, jak řešit párování modelů, případně přehazování mezi vysílačkama. Přehazovat Rx nejde, většinou je mám v modelech zabudované docela hluboko. A opakovaným párováním zas člověk ztratí hlavní výhodu (u Flysky, teda), a to že nelze omylem pustit do vzduchu model s jinou konfigurací ve vysílačce. Ale když by člověk pokaždé před letem pároval, tak samozřejmě může omylem spárovat model k jiné konfiugraci.

Uvažuju, že bych vyvedl párovací piny z Rx nějak ven třeba na mikrospínač, aby to párování bylo jednodušší. Ale nemá to nějaké lepší řešení? Přece nejsem první co lítá v rámci rodiny s více modelama.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 21:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
YenyaKas píše:

Jo, voltage capacitor. To je jen velký kondenzátor, který se zapojí mezi + a - přijímačového/servového napájení, a on aspoň trochu vykrývá odběrové špičky způsobené servy.


Díky!

Měl bych ještě jedne dotaz - ten Hobbyeagle gyroskop (už jsem ho objednal) vyžaduje pro iBus spárovat kanály 1-6, aby seděly v určitém pořadí (to je ok, 1-křidélka, 2-výškovka, 3-plyn, 4-směrovka, 5-mode, 6-gain). Ale co kdybych měl model s klapkami? Ty bych třeba dal na 7. kanál a zapojil do ia10b přímo do 7. slotu? Fungovaly by pak klapky, když ve vysílačce nastavím výstup iBus? Zatím model s klapkami nemám, ale uvažuji že si ho pořídím.

Opět předem děkuji. :)

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
V nastavení vysílačky jsou 4 kombinace: ibus/pwm, ibus/ppm, sbus/pwm, sbus/ppm. Funguje to tak, že "ppm" znamená výstup prvních šesti kanálů po konektoru ch1 v režimu ppm, pwm znamená každý kanál po samostatném konektoru (u ia10b předpokládám teda 10 kanálů, ale v ruce jsemto neměl). ibus/sbus jen přepíná konkrétní protokol na tom horním konektoru označeném "ibus/servo" (ještě je ibus/sens pro senzory, ten je vždy v režimu ibus).

Čili v režimu ibus/pwm by mělo být všech 10 servovýstupů v iA10b funkčních. Takže ano, klapky do ch7 je asi to co chceš.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2020 15:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
YenyaKas píše:
V nastavení vysílačky jsou 4 kombinace: ibus/pwm, ibus/ppm, sbus/pwm, sbus/ppm. Funguje to tak, že "ppm" znamená výstup prvních šesti kanálů po konektoru ch1 v režimu ppm, pwm znamená každý kanál po samostatném konektoru (u ia10b předpokládám teda 10 kanálů, ale v ruce jsemto neměl). ibus/sbus jen přepíná konkrétní protokol na tom horním konektoru označeném "ibus/servo" (ještě je ibus/sens pro senzory, ten je vždy v režimu ibus).

Čili v režimu ibus/pwm by mělo být všech 10 servovýstupů v iA10b funkčních. Takže ano, klapky do ch7 je asi to co chceš.


Super, super - díky. Omlouvám se že jsem tak otravnej, začátečník teoretik. :)

Můžu se ještě na něco zeptat? Podle schématu v návodu k tomu gyru je do přijímače zapojeno ESC přímo do slotu 3 a výstupy na serva, resp. do gyra přes ibus (podle toho co píšeš, tak jestli jde v FS-i6 nastavit sbus+pwm, mělo by to makat). Pokud zapojím ia6b (teď nemám, ale mám objednaný), tak prvních 6 kanálů budu posílat přes bus a ten zbytek přes pwm bude 7-8-9-10-11-12 atd.? Jak je to ale s tím esc, které je napojeno podle manuálu od gyra do pwn slotu 3? Je to tak, že přes bus se posílá jen 1-2-4-5-6, s tím že 3 je mimo? Vyčetl jsem, že např. ia6b umí asi až 16 kanálů přes iBus. Modelový případ - mám FS-i6 + ia6b a to gyro. Zapojím to podle manuálu přes bus. Můžu pak např. klapky zapojit do volného pwm slotu 1? Budou se pak tvářit jako kanál 7 nebo to bude jinak? Moc děkuju.

Já bych to rád vyzkoušel prakticky a tolik se neptal, ale mám teď éro s vyhořelým motorem a ještě nemám všechno pohromadě, abych to mohl vyzkoušet... :/ Takže teoretizuji.

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2020 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ne, přes PWM výstupy jdou vždycky kanály 1-6 (u iA10B kanály 1-10). A přes ibus nebo sbus (prostě přes ten sériový digitální výstup) jdou vždy kanály 1-14.

Gyro dostává všechny kanály přes ibus nebo sbus, a zřejmě předpokládá standardní osazení (1=křidélka, 2=výškovka, 3=plyn, 4=směrovka). Čili své výpočty realizuje na kanálech 1, 2 a 4 (a nějaké řízení na kanálech 5 a 6). Kanál 3 pochopitelně ignoruje a asi pro něho ani nemá výstup, že by ho předávalo nezměněné, takže doporučují zapojit do PWM výstupu Rx, kde ten kanál 3 (stejně jako ostatních 5 nebo 9 podle typu) bude taky přítomný.

Klapky bys musel zapojit do slotu 7 (u iA10B).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 490 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: D.vyboch, lamancha, sym a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz