Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
lukinn píše:
Ona ta cena nebude ani o tisíc korun menší než plusko v krabičce s kartonu když připočítáme solidní baterku a nabíječku.
To nevím jestli za to stojí třeba boční slidery a větší display.
Nebude nějaká setovka s lepší cenou?Baterka,nabíječka,přijímač, kufřík...


Setovka s lepsi cenou? Jak do setu neco pridat a cenu snizit?

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 21:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Chystal jsem se na upgrade t9x na Frsky DJT modul, ale teď docela uvažuju spíš nad tímto rádiem... Sice je to dražší ale i oproti tomu DJT modulu bych byl asi dál.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 9:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Škoda,že to nemá alespoň konektor na nabíjení,když se tam vejdou tužkové aku. vedle sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
kozlik327 píše:
Škoda,že to nemá alespoň konektor na nabíjení,když se tam vejdou tužkové aku. vedle sebe.

ak nema vo vnutri mudul z nabijačkou , tak konektor je zbytoční. Na FC16 mám konektor ale baterie som nikdy cez neho nenabijal, je tam ochranna dioda proti prepolovaniu, a to je horší prístup k baterii ako u tohoto vysielača, takže pekne von a tak nabíjal :)

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Omlouvám se za neumělou úpravu obrázku ale zdá se mi, že černému provedení by víc slušel tenký bílý proužek kolem ovladačů.
Příloha:
XQ7_upr2.jpg
XQ7_upr2.jpg
[ 26.78 KiB | Zobrazeno 1961 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 13:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
to ingwarr: Proč bych měl vyndávat z vysílače akupack NiCd 1700?Nabíjím je ve vysílači FC 16 a FX 18 obyčejnou nabíječkou 120-150mAh bez problémů spoustu let.Pokud chceš používat moderní nabíječe je třeba diodu překlenout.Jedině Lipoly jsem nabíjel mimo,ale od nich jsem již upustil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 14:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Myslel jsem že třeba v setu bude levnější přijímač který se hned musí stejně dokoupit když někdo přechází.U jiných vysílačů to tak taky máte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 14:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
lukinn píše:
Myslel jsem že třeba v setu bude levnější přijímač který se hned musí stejně dokoupit když někdo přechází.U jiných vysílačů to tak taky máte.


Ano toto je v planu. Budeme promovat s radii prijimace i jine komponenty.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 22:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.5.2013
Příspěvky: 14
Dobry den, resim nasledujici problem:

Litam vetrone svah a termiku, chystam se na 3 metry uz ne z EPO, takze mi konecne zacinaji davat smysl i klapky. Mam Fs-i6, firmware s 10ch, bohuzel umi jen 3 custom mixy.

Doted jsem pouzival kridylka souhlasne nahoru (brzda), nebo malinko dolu (termika), u 2m mi proste prisly samostatne klapky jako zbytecna zatez navic (taky mam regl jen 3A). A pristavam vetsinou do svahu, takze no problem.

Pokud uz budu mit na 3m klapky, chtel bych mit moznost vyklapet souhlasne kridylka+klapky malinko nahoru i dolu (termika, prelet), samozrejme 2-3 vychylky zvlast klapek dolu (termika), a crow mix (protoze zatacky v minimalni vysce na svahu s 3m me desi). Pomahat kridylkum klapkama kvuli vetsi obratnosti nepotrebuju, zatacim vetsinou kridylka+smerovka, kvuli akrobacii si 3m kupovat nebudu.

Obavam se ale, ze to s 3-mi mixy proste ani nejde rozumne nastavit. Pletu se ?

Fs-I6 ma super cenu, nizke naklady, a sedi mi vyborne v ruce. Vario sice neumi, ale za ~300Kc se da postavit z arduina (s piskanim via 433Mhz do kapsy).

V zasade ted uvazuju, jestli mam porizovat vse znova, pokud ano, OpenTX je z pohledu mixu asi vice nez zajimave, a nejlevnejsi (byt dost oskliva) volba je pak asi tenhle novy FrSky.

Problem je ale cena, $120 TX a $30 za kazdy RX s telemetrii + cidla mne dostavaji na nejakych $250.
Pritom od Flysky mam ted totez za $90 (a levnejsi baterie a nahradni dily, ale zase chybi mixy).

Jako alternativa mne napadlo vyuzit to arduino vario, co stejne bude bydlet uvnitr era, jako vystup signalu pro serva kridylek a klapek, cimz bych ziskal moznost nakonfigurovat si na nem ty mixy, a jen si prepinat rezimy na stavajici TX. Za letu nastaveni mixu stejne nikdo v TX nemeni. Smerovku, plyn a vyskovku bych
nechal na RX.

Mam ale strach tomu arduinu sverit kontrolni plochy, a pridat dalsi point-of-failure do elektrovybavy v eru. Pokud by klapky a kridylka zacaly hazet nahodne velke vychylky, neuridim to. RX ma sice failsafe, ale serva ne (kdybych pridal on/off spinac na napajeni arduina).

Pouziva/pouzivalo se nekde v praxi podobne reseni ? Myslim tim mixer kanalu serv vevnitr v letadle, zapojeny az za RX ? Je nejaky zasadni duvod nebo doporuceni, proc to nedelat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
A jak toto souvisí s X7? Doporucuji pro tento dotaz kolem arduina si udelat vlasni vlakno a kdyz se dobre nazve ma vetsi sanci na uspech nez tady.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 10:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
madloki píše:
Pouziva/pouzivalo se nekde v praxi podobne reseni ? Myslim tim mixer kanalu serv vevnitr v letadle, zapojeny az za RX ? Je nejaky zasadni duvod nebo doporuceni, proc to nedelat ?


Vložená elektronika se používá, typicky jakákoli stabilizace znamená ve své podstatě něco jako Arduino vložené mezi RX a serva a při selhání by následoval pád. A zase tolik problémů kolem toho nebývá, tady bych byl umírněným optimistou.

Ale jak tu padlo, pro detailní řešení by bylo vhodné dát samostatný dotaz, tohle má s QX7 souvislost nulovou.
Co by souvislost mělo - pokud bys uvažoval o přechodu na Taranis (jak QX7, tak klasický), tak stojí za poznámku to, že do jeho šachty lze osadit multiprotokol modul, který umí mimo jiné i Flysky, takže okamžitá změna všech přijímačů by nutná nebyla. Nejsem si ale úplně jistý s telemetrií, ona tam nějaká podpora je a existuje verze optimalizované právě pro Taranis, ale co vše umí by musel někdo otestovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Dnes jsme naskladnili novou řídící desku F3Evo s přijímačem XSR. Deska podporuje telemetrii a připravujeme nastavování PID přes LUA skript v rádiu s OpenTX 2.2

Obrázek

https://rcstudio.cz/cs/prijimace-frsky/332-frsky-xsrf3e.html

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Jde ti i jinak... Rušíme diktát zvýhodněných setů, neboť jen Vy víte, co skutečně potřebujete. Sestavte si vlastní set z přijímačů, senzorů a příslušenství.

X7
https://rcstudio.cz/cs/49-taranis-q-x7

Obrázek

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 17:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Bude pro sedmičku nějaký pult?Nebo do některého známého pásne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Myslim ze diky sirsimu tvaru budeme muset neco vymylet :)

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz