Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 0:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: kousek od Brna
Jsem tu nový, tak doufám, že takový příspěvek není nevhodný.
Řeším koupi své první skutečné vysílačky, zatím pro simulátor, později pro závodní/freestyle koptéru.
Zaujala mne Turnigy Evolution, už jenom kvůli své kompaktnosti a vestavěné baterii, dále používá microUSB a je dodávaná s přijímačem iA6C - ten už má port pro telemetrii baterie, což je další velká výhoda.
Problém by mohl nastat v tom, že jsem pincher - držím páčky mezi ukazováčkem a palcem, což není zrovna ve stylu držení gamepadu.
Chtěl bych se tedy sejít s někým, kdo Turnigy Evo vlastní, abych zjistil, jestli se dá tímto způsobem rozumně ovládat..
Předem díky za jakoukoliv odezvu.

_________________
Chtěl bych se dostat do FPV závodů koptér, začínám s XK X250 a vysílačkou pro WLtoys V666.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 10:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Evo mám a taky jsem pincher. Zatím s tím lítám simulátor. Rx mám už zabudovamé pomalu do všech coptér. Pokud nemáš ruce jako Hulk , tak není problém.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 11:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: kousek od Brna
Mám spíš delší prsty.
A zkoušel jsi freestyle? Čekal bych, že bude problém dostat páčky do max. polohy. A zkoušel jsi freestyle? (např. kopnout tam max throttle na zlomek sekundy, pak ho stáhnout na skoro nulu a dát pitch na max)

_________________
Chtěl bych se dostat do FPV závodů koptér, začínám s XK X250 a vysílačkou pro WLtoys V666.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 20:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Délku páček lze pochopitelně i prodlužovat. U pitchingu jde o to aby jsi nebrkal prsty o část s displayem. Já s tím problém nemám a to Evo držím jen v ruce, bez popruhu. Ten jde mimochodem aplikovat přes 3d tištěný nástavec. Ale to už je trochu mimo téma designu tohodle vysílače.

PS dneska jsem flashoval 3 FC v coptérách na BF 3.10 a následovalo docela překvapení s Fail Safe. S Rx FlySky FS-A8S mi FS fungoval i bez nastavení FS v Evo. Kupodivu s Rx X6B ten FS nefungoval a musel jsem v Evo nastavit FS pro plyn -100 %. Ten X6B jsem použil poprvé a tohle mě docela překvapilo. Jinak s tím není problém. A doufám i ve větší dosah pro použití jednak v 210tce a i v TBS Vendetta.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 21:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: kousek od Brna
Co jsem četl, tak při běžném lítání bys rozdíl v dosahu pocítit neměl.
A je nějaký důvod, proč nepoužívat všude iA6c? Vždyť v podstatě nemusíš nastavovat modely, jenom před zapojením jiné koptéry do šťávy zapneš na Evu binding..
Mimochodem, možná už jsi to viděl, ale myslím, že se může hodit tenhle playlist: https://www.youtube.com/playlist?list=PLiYYhnH4BhI8kspInJrmZk2EvD3J81JTe

_________________
Chtěl bych se dostat do FPV závodů koptér, začínám s XK X250 a vysílačkou pro WLtoys V666.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já mám 2ks A8S a dva X6B spárované pro jeden model jako IBUS . Ten původní A6C s SBUS mám jako další model. Na koptéry není co na vysílači stejně nastavovat.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2017 12:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: kousek od Brna
Tady
https://youtu.be/EaQRgESroFM?t=10m5s
říká, že při připojení přes SBUS musí nastavit koncové body (není to zkalibrované na 1000-2000), ale u iBUSu ne, což je důvod (zmiňuje to v jiném videu), proč má nastavené dva modely.

_________________
Chtěl bych se dostat do FPV závodů koptér, začínám s XK X250 a vysílačkou pro WLtoys V666.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 12:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Holešov
Tak mám TE konečně doma. Jako začátečník oceňuji jednoduchost. Po chvíli hraní si s ním jsem snad pochopil a našel vše, co budu k létání potřebovat.

Po prodloužení páček by snad pinching šel provozovat, ale tomto stavu nedám páčky úplně nadoraz, kvůli displayi, a to nemám nijak tlusté prsty.

Lever: do Brna už nejezdím, ale kdyby jsi měl cestu přes Kroměřížsko, tak se můžeme domluvit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 16:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: kousek od Brna
Díky za zprávu. Bohužel Kroměřížsko je pro mě z ruky, bydlím asi 25 km SZ od Brna.
Kde jsi TE kupoval? Našel jsem ho jen na HobbyKing ($100 za poštovné) a na ebay (předražený).. :(

_________________
Chtěl bych se dostat do FPV závodů koptér, začínám s XK X250 a vysílačkou pro WLtoys V666.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 16:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Holešov
Kdybych měl náhodou cestu, tak si zkusím vzpomenout.
Na FB stránce Miniquad FPV CZ to prodával jeden člověk i se třemi přijímači v podstatě za cenu HK. Neváhal jsem ani sekundu, protože o tom poštovným na HK vím a to mě od něj dost odrazovalo. Poštovné dražší jak rádio... Za tu cenu bych radši možná pořídil Taranis Q X7 (i když na ten možná taky časem dojde).

EDIT: Jedině naplánovat velkej nákup na HK i s rádiem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 9:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Lever píše:
Našel jsem ho jen na HobbyKing ($100 za poštovné) a na ebay (předražený).. :(


Hobbyking to má běžně i v EU skladu s poštovný 8EUR a nulovou rizikou cla a DPH, jen je to zrovna teď v EU vyprodané. Jsem si ale dost jistý, že zrovna tohle zase v dohledné době naskladní.

Mimochodem těch 8EUR je paušál až někam k 20kg, takže lze k Evolution přidat i spoustu jiných věcí, aniž by to cenu zvedlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 9:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Nessino píše:
Díky za doplnění zcela zásadních informací.
Na ty prcky by se dalo jít i "z druhé strany" a to za použití FC bez přijímače a FS-A8S jak má borec TADY. Vím že je to dost kostrbaté a oproti beecoru o necelý gram těžší řešení.


Tak dávám na vědomí, že mi v pohodě létá TinyWhoop s AFDHS2A, tedy například i s Evolution.
Použité řešení je deska http://www.banggood.com/Eachine-Tiny-32 ... 87648.html, přijímač zatím FS-A8S, ale je zbytečně velký, na cestě mám toto mrně: http://www.banggood.com/2_4G-8CH-Micro- ... 19833.html

K funkci není co dodat, pohoda. Jinak s AFDHS2A už existuje brushed deska pro 2s, tedy trochu větší coptery a pak jedna s vestavěným OSD, ta by možná šla i do Tiny, ale součet ceny výše uvedené desky a RXu byl docela znatelně menší než u integrovaného řešení a instalace problém není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 16:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Evolution je opět skladem na HK EU, tedy s dobrým poštovným a bez problémů s celníky. Kromě toho v evropě naskladnili i samostatně přijímač IA6C, který dosud v EU nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 16:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: kousek od Brna
Já ještě pořád váhám, jsem pincher a chtěl bych si to prvně vyzkoušet. Kdyby se nějaký majitel z okolí Brna chtěl sejít, ať mi dá prosím vědět. :)

_________________
Chtěl bych se dostat do FPV závodů koptér, začínám s XK X250 a vysílačkou pro WLtoys V666.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy Evolution
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Tak jsem si postavil něco jako whoopa s touto deskou:
http://www.banggood.com/Eachine-AIOF3_B ... m-alsolike
která normálně s Turnigy evolution jede na první dobrou, sice to má velký a těžký 8520 motory a 1S 600mAh baterku, protože obojí už bylo doma, takže to váží RTF skoro 50g, ale lítá velice pěkně :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz