Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 3:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Sobětuchy - Chrudim
Ahoj,
Potřeboval bych pomoci s nastavení vysílače pro ovládání samokřídla. Bohužel se mi nedaří :-(

Vysílač - Spectrum DX6i v módu 1
Přijímač - Spectrum ar400

Zapojení přijímače:
ELEV = servo pravého křidélka
AILE = servo levého křidélka

Na vysílači jsem nastavil ve funkci "WING TAIL MIX" - ELEVON = ACT
Toto zapojení ale funguje nesprávně, na kniplech opačně.

Aktuálně tedy s tímto nastavením vysílač pracuje:
Na pravém kniplu:
↑↓ = plyn
←→ = výškovka

Na levém kniplu:
↑↓ = křidélka
←→ = bez funkce

Očekával bych samozřejmě na pravém kniplu "křidélka" a na levém výškovku a navíc "výškovku" při pohybu kniplu ↑↓ . Bohužel se mi to v nastavení vysílače nedaří přenastavit.
Budete někdo vědět, jak na to?
Předem děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Vypadá to že mix máš navolený správně.Jediný problém pak bývá ve správné kombinaci reverzů kanálů a pokud se nelze tímto propracovat ke správné kombinaci,tak prohodit konektory serv v přijimači a zkoušet znova.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 12:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Sobětuchy - Chrudim
Děkuji za tip. Reverze jsem nezkoušel - jsem laik a proto jsem u reverze očekával, že budou fungovat na kniplu ve smyslu obrácení funkce, tedy co bylo dole je nahoře a co bylo vlevo je vpravo. Že by mohlo pomocí reverzů prohodit i co bylo nahore dej doleva a co bylo dole dej doprava a pak ještě funkci mezi kniply prohodit mě nenapadlo.
U klasického řízení - V/S/K není problém prohodit zapojení serv na přijímači, ale u MIXu, který je řízen softwarově vysílačem, jsem na to zkrátka nepřišel :-)

V každém případě děkuji za nasměrování, budu testovat.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Díky tomu mixu už se reverzy nechovají "klasicky-jednoduše".Spoustu dalších informací najdeš v levé části stránky fora: Hledání na RCMANIA.Zadej např: dx6i samokřídlo.Je to myslím jen řešení v rámci kniplů výškovka-křidélka.Pokud ti jde o ovládání přiřazení povelu na jiný knipl(směrovka?) tak to nevím.Snad použít v přijimači kanál směrovky plus jiný mix,pokud to dx6i umí.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Taky záleží jestli máš serva dole, nebo nahoře. U Funjetu je mám dole a mám to dle manuálu (str.25) výstup aile levé křidélko / výstup elev pravé křidélko.
U křídla magic mám serva nahoře a je tedy potřeba na přijímači přehodit aile za elevatory a obráceně.

nastavení ostatních parametrů je celkem pakárna, tak aby byli výchylky alespoň zhruba stejné na obou stranách a ještě k tomu při sklopení křidélka dolů, aby to bylo méně než nahoru. Alespoň já jsem s tím dost bojoval.

Dopiš si bydliště. Takhle tu ostatní potenciální kolegové uvidí, že pocházíš z míst jako oni a mohou ti třeba osobně lépe poradit.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 14:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Sobětuchy - Chrudim
Serva mám dole, takže také podle manuálu. Výchylky asi budou boj... tedy pokud se mi podaří vůbec vyřešit základní nastavení :-)
Díky, bydliště dopsáno :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 17:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Jižní Morava, Újezd u Brna
Samokřídla na DX6i je velkej problém. Zásadní nedostatek, který nemá ani nejlevnější počítačovka z číny, je absence nastavení poměrů výchylky mezi výškovkou a křidélky. Obejít to nelze, jakékoli nastavení (ATV atd.) ovlivňuje pouze 1 kanál a nechodí to ani v tomto mixu jako komplet výškovka a křidélka. Toto mi celou dobu, co jsem vlastnil DX6i, znemožňovalo užívat si létání se samokřídly. Když chceš lítat trošku razantně, chce to max výchylku křidélka a cca 50% výškovku. Tím, jak tuto blbost do softu nezapracovali, lítání vypadá tak, že křidélka rveš na max. a do výškovky jen lehce drbeš.
Prostě samokřídla na DX6i velikánskej kompromis.

_________________
Moje modely:
http://mkalka.cz/clenove/clen.php?id=10


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 18:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Co si vzpomínám tak konkrétně u DX6i se musely přehodit připojení serv do přijímače a dát reverz. Právě proto už u novějších spektrum vysílačů bylo nastavení elevon a elevon1, aby se to nemuselo při přechodu na vyšší třídu vysílačú přepojovat mechanicky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 20:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 2
Ahoj,
tady je moje nastavení samokřídla Toro 900 + DX6i (lítám tak už 8 let, hlavně v zimě).
Náhony od serv mám dole, levý mám ELEV, pravý mám AILE (záleží i na tom, jak jsou serva v křídle orientovaný, a mně to takhle kdysi vyšlo a už jsem to neřešil).
Ty hodnoty v DUAL RATE udělaji to, že vejškovka má menší výchylky, než křidýlka.
TRAVEL ADJust jsem navyšoval proto, že používám kratší páky na servech.

Kód:
Model 9         TORO 900

ADJUST LIST
-----------

D/R&EXPO        AILE   0 100%   INH   1 100%   INH
                ELEV   0  75%   INH   1  75%   INH
                RUDD   0 100%   INH   1 100%   INH

TRAVEL ADJ      THRO 100,100    AILE 125,125
                ELEV 125,125    RUDD 100,100
                GEAR 100,100    FLAP 100,100

DIFFERENTIAL   INHIBIT


SETUP LIST
----------

REVERSE         THRO-N   AILE-R
                ELEV-N   RUDD-N
                GEAR-N   FLAP-N

WING TAIL MIX
                DUALAILE    INH
                V-TAIL      INH
                ELEVON      ACT

_________________
Mini Titan FBL + Align 3G + Align 3GX Compact
Aurora 9 (Mode 2)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 21:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Sobětuchy - Chrudim
Cthulhu,díky. Toro 900 a DX6i je přesně můj případ, zkusím to nastavit stejně.
Děkuji všem za tipy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Chlapy a co Mix1 a Mix2, používáte? Já jo, ale je to pakárna jak sviňa. A když si našteluju výškovku jak potřebuji, tak křidélka se rozhoděj. Když se mi obstojně povedou křidélka, tak zase se rozhodí alespoň jeden směr na jednom křidélku. Prostě kompromisy z kompromisů.
DX6i je fakt na deltakřídla šmejd. Nikdy bych neřekl, že o ni budu takhle mluvit, a to ji mám devátým rokem :twisted: :mrgreen:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 23:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Vážně? Ty mě překvapuješ! :lol:
Promiň - jen přátelské popíchnutí...

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Moc nerozumím co je na tom základním funkčním nastavení samokřídla v dx6i tak špatného.Jednu dobu jsme ho u nás na letišti měli všichni(každý jiný vysilač ale nastavení základní,jen mix)a samozřejmě se pak přešlo na různé soutěžení všeho druhu.Nikdo si nestěžoval na ovládání.Ani já s dx6i.Přemýšlím co vám vadí nebo proč tak odsuzujete deltu v dx6i.Napadá mě snad jen pokud je to použito pro natáčení videa ale v tom případě myslím že je to špatná volba typu modelu.Asi to samé pokud z toho někdo udělá raketu.Myslím,že model na to není primárně určený.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
zelkar píše:
Vážně? Ty mě překvapuješ! :lol:
Promiň - jen přátelské popíchnutí...

Jako já? A čím prosím tě jsi tak překvapen :mrgreen:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 15:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
dagx píše:
Moc nerozumím co je na tom základním funkčním nastavení samokřídla v dx6i tak špatného.Jednu dobu jsme ho u nás na letišti měli všichni(každý jiný vysilač ale nastavení základní,jen mix)a samozřejmě se pak přešlo na různé soutěžení všeho druhu.Nikdo si nestěžoval na ovládání.Ani já s dx6i.Přemýšlím co vám vadí nebo proč tak odsuzujete deltu v dx6i.Napadá mě snad jen pokud je to použito pro natáčení videa ale v tom případě myslím že je to špatná volba typu modelu.Asi to samé pokud z toho někdo udělá raketu.Myslím,že model na to není primárně určený.

S natáčením videa to nemá co dělat. Jak psal olda a já, prostě kompromisy z kompromisů. Když si nastavím třeba výškovku (mix1) rozsahy výchylek nahoru více, dolů méně abych dohnal rozdíly v délce chodu serv, pak křídélka (mix2) a jsem z těch kompromisů nervně spokojenej, tak se mix1 rozhodí. Jakoby se ty mixy nějak ovlivňovaly.
Lépe to posat neumím. Kdybych nebyl línej, tak k tomu udělám video. Určitě by to bylo srozumitelnější.
Jsou jen dvě možnosti. Buď to opravdu nejde, nebo jsem idiot, co se, za ty celé roky s tím nenaučil zacházet :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz