Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 9:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Tak naokraj (tohle připouštím, že jsem předtím nenapsal dost jasně) - mne ten současný nejasný stav zajímá pomalu víc z hlediska nových nákupů, u starých věcí to opravdu chvíli potrvá, než bude problém (pokud vůbec bude).
Ale například jsem trochu koketoval s "gamepadovým" X-lite, ale při té nejasnosti upgradu mi nákup přijde jako nesmysl a chce to počkat na X-lite-S ( https://www.frsky-rc.com/product/taranis-x-lite-s/ ). Zrovna tak jsem chtěl více RXu pro R9, ale nakonec jsem si koupil jen nutné minimum a se zbytkem zkusím vydržet, než se ujasní OTA update atd.

U staršího nákupu se nakonec vždy dají přimhouřit oči, ale pokud něco pořizuješ nově, tak je asi logické se nad aktuálností zamyslet více.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomashr píše:
Tak naokraj (tohle připouštím, že jsem předtím nenapsal dost jasně) - mne ten současný nejasný stav zajímá pomalu víc z hlediska nových nákupů, u starých věcí to opravdu chvíli potrvá, než bude problém (pokud vůbec bude).
Ale například jsem trochu koketoval s "gamepadovým" X-lite, ale při té nejasnosti upgradu mi nákup přijde jako nesmysl a chce to počkat na X-lite-S ( https://www.frsky-rc.com/product/taranis-x-lite-s/ ). Zrovna tak jsem chtěl více RXu pro R9, ale nakonec jsem si koupil jen nutné minimum a se zbytkem zkusím vydržet, než se ujasní OTA update atd.

U staršího nákupu se nakonec vždy dají přimhouřit oči, ale pokud něco pořizuješ nově, tak je asi logické se nad aktuálností zamyslet více.


Souhlasím, jenže se mi zdá, že občas ta hysterie na různých fórech je zbytečná. Naštvalo by mě, kdybych si dnes koupil vysílačku s aktuálním protokolem, třeba ACCESS, a výrobce by ho po půl roce nahradil něčím jiným, a přestal s jeho podporou. Pokud jsou tu půl roku dopředu diskuse o tom, co bude Frsky umět či ne, tak mám dost času na volbu. Pokud se mi zdá, že mohu "naletět", zvážím jiný brand. A s aktuálností mám takovou zkušenost, že je třeba počkat do prvního faceliftu, kdy beťáci většinu problémů vychytají - toto nesměřuji konkrétně na Frsky, ale na automobilky, ale ono to ve své podstatě, možná až na pár výjimek, v současnosti platí snad ve všech oborech. Takže já si na přechod na ACCESS, pokud vůbec přejdu, ještě chvilku počkám.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 9:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Tak on celý kámen úrazu je podle mého názoru v současné chvíli pouze v té otázce "upgrade starých modulů ano-ne"... Ostatní nejasnosti se celkem usadily, od vize "ACCESS only" FrSky cuklo a D16 jasně vrátilo (nebo to opravdu ani nikdy nechtěli a jen zpackali komunikaci), na pohled by mohlo jít o "návrat ke klidným dobám"...
Jenže co čert nechtěl se to výše uvedené najednou začíná vynořovat jako ne právě jasné téma, které přitom paradoxně při prvním uvedení ACCESS vůbec jako problém nevypadalo :?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 10:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
BoŠ píše:
Souhlasím, jenže se mi zdá, že občas ta hysterie na různých fórech je zbytečná. Naštvalo by mě, kdybych si dnes koupil vysílačku s aktuálním protokolem, třeba ACCESS, a výrobce by ho po půl roce nahradil něčím jiným, a přestal s jeho podporou. Pokud jsou tu půl roku dopředu diskuse o tom, co bude Frsky umět či ne, tak mám dost času na volbu...

Pokiaľ slovíčko "histéria" nahradíš slovíčkom "nespokojnosť", tak ti to možno dá viac zmyslu...
Keď sa firma rozhodne, že odstrihne staré protokoly, môžeš to buď bez slova akceptovať, alebo sa ozvať. Ja som zvyknutý sa ozvať. Pritom ide o výsostne politické rozhodnutie, pretože aj pri X9Lite, aj pri X9D+ 2019 ide o nové rádiá, kde otázka pamäte pre FW/ protokoly je halierová záležitosť.
To, čo ma hnevá nie je súčasnosť ( ACCESS ma momentálne moc neláka ), ale zbytočná komplikácia ( ja viem, že je riešiteľná ) ak by som potreboval / chcel nové rádio.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 13:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Myslím, že to zbytečně dramatizuješ. U TV taky byl nejdřív jen analog, pak DVB a teď začíná HEVC. Takže nic neobvyklého.

Máš možnost se ozvat, protestovat, ale to je všechno co tak můžeš udělat. Svět se nezastaví. Jednodušší než se rozčilovat a krátit si tím život, je mávnout nad tím rukou. Peníze se holt musí točit, to nezměníš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
S dovolením můj úhel pohledu...
Je dobře že D8 končí a pan Urbánek tady už několikrát vysvětloval proč.Berme v potaz že si koupíte nové rádio a pouhou změnou softu můžete vysílat tak že porušujete homologaci která byla k tomu výrobku vystavena.To může být v krajním případě dost drahá záležitost nejen pro dovozce.Už dnes kdyby někdo chtěl a začal se v tom vrtat mohlo by být veselo.To že Frsky chtělo stopnout D16 je logické.Už je tolik klonů nejen Rx ale i Tx/multimodul/ že jim to bere dost zákazníků a Frsky zažívá přesně to co třeba Futaba před léty.Cesta ven je nový protokol ale je třeba si uvědomit že D8 a D16 už žijí vlastním životem.


Naposledy upravil blembondo dne pát 02.08.2019 15:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
tomashr píše:
Upřímně moc nechápu, proč to macila vedlo ke komentáři o hysterii - to je fakt zcela nepřípustné napsat o FrSky něco jiného než oslavné ódy???

To som nikdy netvrdil a napokon, už nie som jediný, kto sa k takémuto pomenovaniu priklonil. Pokiaľ ide o protokol D8, žiadne nové zariadenie s týmto protokolom už v EU homologizáciu nedostane a keďže výroba D8 prijímačov s týmto protokolom, de facto, skončila, je celkom logické, že výrobca od tohto protokolu u nových rádií tiež upúšťa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Ahoj,

mám krátký dotaz. Můžu Taranis X9 nabíjet přes konektor ve vysílači klasickými modelářským nabíječem, nebo je tam nějaká vnitřní elektronika. Mám tam NiMh a přijde mi, že nabíjení přes dodaný adaptér není úplně citlivé k baterii. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Nemôžeš. Je tam nabíjací obvod. Prečo si myslíš, že nabíjanie pomocou originálneho adaptéra je voči batérii necitlivé?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
macil píše:
Nemôžeš. Je tam nabíjací obvod. Prečo si myslíš, že nabíjanie pomocou originálneho adaptéra je voči batérii necitlivé?


Minimálně tam jde poměrně velký proud, do baterky se nedostane tolik kapacity, kolik by se tam mohlo dostat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Měřil jsi nabíjecí proud na bateriích?
Z toho bych vycházel.

Máš problém s čím, menší vydrž baterii?
Jaké je stáří?

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Na originálnom adaptéri, aspoň na tom mojom, je údaj na výstupe 13V=/0,5A, batéria má udávanú kapacitu 2000mAh. Podstatné je, akým nabíjacím prúdom láduje baterku samotný nabíjací obvod. Ak batéria stíha ukladať dodanú energiu bez toho, aby sa časť z nej menila na teplo, teda aby sa zahrievala, nehovoril by som o necitlivom nabíjaní. Mnohí by uvítali naopak, rýchlejšie nabíjanie.
Ak sa ti zdá, že výdž batérie nabitej priamo vo vysielači je malá, nie nič jednoduhšie, ako ju nabiť mimo vysielača a porovnať.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Mam tam Eneloopy cca 3 roky stare, vysilac se vybije po cca 3 hodinach provozu. Citlivosti jsem mel na mysli mereni delta peaku baterek, jestli teda nabijeci obvod ve vysilaci vubec ukoncuje nabijeni podle delta peaku.

Zkusim nabit mimo Tx.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 11:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

mám prosbu. Mám Taranis 9+. Minulí týden jsem provedl upgrade na 2.2.4, jak rádio, tak PC. Asi jsem něco podcenil, ale všechny hlášky co jsou připravené v rádiu, tak se přehrávají výrazně rychleji, než ty co mám vytvořené já. U verze 2.2.2. to nedělalo. A to včetně, když mi to hlásí např vylítanou kapacitu. Kde jsem udělal chybu? Kopíroval jsem i soubory na SDkartu.

Děkuji

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Ahoj,

nevím jak to nejlépe popsat. Koupil jsem serva BlueBird, v návodu je uveden operating pulse traveling (v ČJ nevím), viz příloha. Mám tedy v Taranis nastavit stejné rozsahy na kartě serva?


Přílohy:
IMG_20190813_114952.jpg
IMG_20190813_114952.jpg
[ 58.46 KiB | Zobrazeno 2231 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz