Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 13:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2019
Příspěvky: 5
Pozdravujem,

chcel by som sa spýtať, len z princípu, prečo u dvoch prijímačoch S6R po nastavení módu Failsafe "vlastné voľby " skrídielok, výškovky a smerovky na stred sa po vypnutí vysielača mierne vychýli ľavé krídielko a u druhého prijímača dokonca aj trochu smerovka.

Dík za informáciu


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 28.06.2019 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Tip - třeba proto, že střed přijímače (tj. těch 1500 us) nemusí nutně odpovídat nastavenému a vytrimovanému "středu", který mu posílá rádio. Nebo ti to cukne i v default nastavení, kdy vysílač nejede podle žádné křivky a střed je opravdu střed? Pak by to znamenalo, že nesedí pozice už na úrovni FW (vysílače, přijímače - obou nebo jednoho z nich).

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.06.2019 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
este ina moznost by bola, nastavene Failsafe


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 9:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Zdravim,

mam v taranise externy modul pouzity -> FrSKY R9M a po aktualizacii FW ma dany modul dost neskoro nastavenu aktivaciu failsafe (cca. 2-3s), samozrejme v radiu nie je moznost znizit - skratit tento cas.
Riesil to tu uz prosim niekto? Chcel by som to znizit na max 1s.
Vdaka.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Nový FrSky Taranis X9D Plus 2019 a Taranis X9D Plus SE 2019 s protokolom ACCESS aj ACCST D16.
https://www.frsky-rc.com/product/taranis-x9d-plus-2019/
https://www.frsky-rc.com/product/tarani ... s-se-2019/

https://www.horusrc.com/en/x9dp-2019.html


Přílohy:
Taranis 2019.jpg
Taranis 2019.jpg [ 4.54 KiB | Zobrazeno 1859 krát ]
image.png
image.png
[ 65.2 KiB | Zobrazeno 1849 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2019 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Tlačítko jenom pro praváka!?
No ještěže u x-lite pro ho udělali na obou stranách.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2019 20:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
juraj.jurej píše:
Nový FrSky Taranis X9D Plus 2019 a Taranis X9D Plus SE 2019 s protokolom ACCESS aj ACCST D16.

"Tak nám zabili císaře pána..." ééé ... evidentne sa snažia zabiť D8. A keďže robili nový TX modul, ťažko brať vážne výhovorku, že tam nie je dosť pľacu na ďalší protokol. Evidentne FrSky skúša, koľko si môže dovoliť naťahovať užívateľov.
ALEBO.
Alebo uzavreli tajnú dohodu s JUMPERom, nech si ľudia kupujú pre D8 Jumper 4-in-1 modul. :mrgreen:
To, že OTX pre X9Lite ani X9D+ 2019 neviem nájsť v Companione 2.2.4 škoda hovoriť :?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2019 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ddano007 píše:
"Tak nám zabili císaře pána..." ééé ... evidentne sa snažia zabiť D8. A keďže robili nový TX modul, ťažko brať vážne výhovorku, že tam nie je dosť pľacu na ďalší protokol. Evidentne FrSky skúša, koľko si môže dovoliť naťahovať užívateľov.
ALEBO.
Alebo uzavreli tajnú dohodu s JUMPERom, nech si ľudia kupujú pre D8 Jumper 4-in-1 modul. :mrgreen:
To, že OTX pre X9Lite ani X9D+ 2019 neviem nájsť v Companione 2.2.4 škoda hovoriť :?


Je to tak D8 končí. Podpora pre ACCESS má byť tuším v OTX v. 2.3

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 5:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
Je to tak D8 končí.

Pro Frsky je výhodné, když si ponecháš starý vysílač na D8, a koupíš druhý nový.
Vývoj nejde zastavit, a pokud by se vytvořil velký trh s vysílači z druhé ruky, není to pro ně výhodné.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 6:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
ddano007 píše:
"Tak nám zabili císaře pána..." ééé ... evidentne sa snažia zabiť D8. A keďže robili nový TX modul, ťažko brať vážne výhovorku, že tam nie je dosť pľacu na ďalší protokol. Evidentne FrSky skúša, koľko si môže dovoliť naťahovať užívateľov.


Pořád nechápu tu paniku, mám Taranis X9D (bez toho plus) z 5/2014 a světe div se jede mi tam D8 i D16 a ještě hromadu let pojede, pokud bude můj vysílač schopný vysílat.
Takže D8 jede a dokonce mi s pět let starým vysílačem fungují všechny aktuálně prodávané přijímače.
Podle mě ACCESS není nic tak převratného, že bys musel hned měnit všechny přijímače i vysílače.

A pokud chceš nové rádio, tak řešení existuje.
1. Koupit takové co D8 podporuje
2. Chceš radio s ACCESS tak dokoupíš modul do šachty.
3. Nebo koupíš nové a na D8 použiješ to staré rádio!

Když si prohlédneš vše co FrSky prodává a jaké jsou možnosti změny fw, tak není důvod tu plivat.

ddano007 píše:
ALEBO.
Alebo uzavreli tajnú dohodu s JUMPERom, nech si ľudia kupujú pre D8 Jumper 4-in-1 modul. :mrgreen:
To, že OTX pre X9Lite ani X9D+ 2019 neviem nájsť v Companione 2.2.4 škoda hovoriť :?

Důvod bude prostý, nejsou náhodou ve verzi 2.3.x ?
Ale je pravda, že 2.3.x je vývojová a dělat z uživatelů testery je sprosté.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 9:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mě spíš přestává být jasná jiná věc kolem ACCESS (opravdu nejasná, zatím v tom nehledejte žádné rytí do FrSky).
A to je otázka, jak to bude s těmi ACCESS upgrady starších vysílačů...
Oficiální dokument to slibuje s tím, že nebudou chodit funkce spektrálního analyzátoru a tak (to bych bral za korektní).
Reálně ale není pro interní moduly Taranisu nic a třeba u R9 je z nějakého důvodu dostupný jen upgrade pro malý Lite modul, pro klasický do JR šachty ne.
Takže uživatel klasického Taranisu X9D, QX7 či Horusu má prozatím smůlu a zřejmě to má vyhodit a koupit Taranis 2019 nebo Horus Express :(
Tady jsem docela zvědavý, jaký budu do budoucna stav - fakt je, že i na webu uvádějí, že tohle bude řešeno postupně, ovšem nějak mám takový blbý pocit v kostech, že by to mohlo skončit konstatováním, že to prostě "nejde"...

Mimochodem, on má nástup ACCESS ještě jinou oběť než D8 a tou je LR12, tady je hození přes palubu jasné. Tohle masové uživatele netrápí, ale vím, že LR12 s L9R přijímačem létalo pár lidí v soutěžních kompozitových modelech, tam je vesměs telemetrie zakázaná v pravidlech, naopak vyšší dosah v extrémních situacích se hodil výborně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 9:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
tomashr píše:
Takže uživatel klasického Taranisu X9D, QX7 či Horusu má prozatím smůlu a zřejmě to má vyhodit a koupit Taranis 2019 nebo Horus Express :(

Prečo by to mal vyhadzovať? Myslím, že sa okolo toho robí zbytočná hystéria.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 9:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
macil píše:
Prečo by to mal vyhadzovať? Myslím, že sa okolo toho robí zbytočná hystéria.


Tak zaprvé slovo hysterie do toho vnášíš, ty, já ne. A zcela jistě jsem to nemyslel doslova ve smyslu "jdi a vyhoď", to ani náhodou.
Fakt ale je, že pokud by na upgrade nedošlo, tak to u dost uživatelů už v docela dohledné době může znamenat značný pokles komfortu užívání. Potřebuješ-li například víc vysílačů (třeba pro dítě) a koupíš mu Taranis-lite či nové X-lite, tak je trochu "jak u blbejch", když buď budeš mít každý přijímač flashnutý jinak anebo se budeš muset smířit s tím, že i tam, kde by to šlo, budeš užívat vynuceně starší D16. A pokud FrSky začne dodávat RXy "defaultně" v ACCESS, tak se otravnost ještě zvýší (navíc je asi otázka času, kdy se objeví RXy ACCESS only).

Pokud by FrSky splnilo to, co co avizuje samo, totiž ten upgrade starých modulů na kombinaci ACCESS/D16, tak s tím celkem nemám problém, spíš mne překvapuje, že jim to tak dlouho trvá...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
No, mne vadí tá odstrelená D8 z celkom prozaického dôvodu: keby mi za nejaký ten rôčik odišiel Taranis do RC večných lovíšť, tak budem potrebovať TX s D8 :?
A keď vidím, že X9Lite, ktorá je vonku už dva mesiace stále nemá oficiálnu podporu v OTX, že klasické X-kové prijímače zatiaľ moc ten sľubovaný FW pre ACCESS nemajú, že Horus bude potrebovať nový TX modul, tak mi celý ACCESS pripadá ako marketingová bublina a snaha dotlačiť užívateľov k novému protokolu a novému HW... :(

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 10:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mimochodem jedna vtipná věc kolem toho avizovaného "Taranis 2019"... Spousta novinek, nativní podpora ACCESS, ale má klasickou velkou JR šachtu.
A ouvej - pokud někdo chce používat longrange R9, tak sice koupí nový vysílač inovovaný kvůli ACCESS, ale modul R9 bude mít jen "starý", protože ACCESS upgrade na "velký modul R9" zatím není a i pan Urbánek osobně se vyjadřoval velmi nejistě. Proč je upgrade dostupný na R9 mini a na velký ne má více teorií včetně dost divokých, ale každopádně výsledek je jaký je.
Někdo zkrátka uvedení nového Taranis 2019 trochu nedomyslel...

Mimochodem ale zrovna tohle mne osobně spíš naplňuje mírným optimismem, mám klasický Taranis SE a ACCESS mne tolik nezajímá na 2,4, ale u R9 modulu bych ho docela bral. A tento problém s Taranisem 2019 asi dává větší naději na to, že upgrade pro "velký modul" přeci jen bude, tohle chtě nechtě vyřešit nějak musí...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz