Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Jde ciste jen o skripty na SD.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Děkuji za rychlou odpověď.

Jestli mohu ještě dotaz. Je možné že už se to tady probíralo, tak se omlouvám.

Chtěl bych si udělat hlášení na kontrolu nabité baterie. Teda jestli jsem připojil baterku, která je nabitá, nebo jsem se spletl a připojil jsem baterku, kterou už jsem vylítal.
Líbilo by se mi kdyby cca 10 sekund po připojení baterky mi to řeklo, baterka je ok nebo není ok. A pak už to během letu nikdy neopakovalo, zase až při dalším připojení baterky.

Děkuji za tipy.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Netopyr píše:
Děkuji za rychlou odpověď.

Jestli mohu ještě dotaz. Je možné že už se to tady probíralo, tak se omlouvám.

Chtěl bych si udělat hlášení na kontrolu nabité baterie. Teda jestli jsem připojil baterku, která je nabitá, nebo jsem se spletl a připojil jsem baterku, kterou už jsem vylítal.
Líbilo by se mi kdyby cca 10 sekund po připojení baterky mi to řeklo, baterka je ok nebo není ok. A pak už to během letu nikdy neopakovalo, zase až při dalším připojení baterky.

Děkuji za tipy.


Pro inspiraci, jedna z možností:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 11:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

děkuji za video. Jak udělat různé hlášky vím. Šlo mi spíš o tu kombinaci, co použít.
Ale snad (je to teda s velkým otazníkem, musím vyzkoušet) jsem to vyřešil. Přiložený obrázek trochu pomůže. Zkusím popsat.
Logický spínač L12 je sepnut, když je vypnutý motor SH nahoře a když je spotřebováno méně než 2000mAh(toto asi snížím). To zajistí, aby to nehlásilo po dokončení letu. L11 udělá vteřinoví puls po 10sec od doby kdy napětí na přijímači překročí 3V, při sepnutém L12. Po sepnutí L11, se aktivuje podle napětí baterie L08, nebo L09. No a ty už jsou na přehrání potřebné hlášky.
Jsem fakt zvědav jestli to bude fungovat.

Má toto ještě někdo? Podělte se prosím.

Díky


Přílohy:
hlašení baterie.png
hlašení baterie.png
[ 183.09 KiB | Zobrazeno 1562 krát ]


_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Netopyr píše:
Ahoj,

mohl bych jednu otázku. S důvodu mé potřeby jsem si přehodil vypínač SF se mžikovým vypínačem SH. Na SH normální vypínač, na SF mžikový (bez aretace).
Problém nastal v nastavení předletové přípravy, nebo kontroly pozic vypínačů při zapnutí. SH se nedá nastavit a já s ním vypínám plyn, takže jedna z důležitých věcí. Existuje možnost jak to zahrnou do kontroly? Aniž bych musel tahat uvnitř delší drátky, dráty nestačí na prohození, musel jsem je přepojit.

Děkuji

Ja mám úpravu, mám momentový spínač SF aj SH. Spínač origo v RC Studio stojí pár Euro...
Spínač SH mám pri krátkom stlačení -reset telemetrie... pri dlhom - nad sekundu - reset stopiek...
SF - stlačenie do sekundy - hlási výšku, medzi sekundou a dvoma - hlási stopky, nad dve sekundy - hlási čas... vyhovuje mi to......
Popis log. SW aj Spec funkcii som dal do sekcie Horus10 - je to tam aj s popismi....
viewtopic.php?f=38&t=81403&start=270

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 9:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Potřeboval bych postrčit či nakopnout:
Kolega chce, abych ho pohlídal s jeho letadle přes učitel-žák. Má napípané letadlo, vysílat musí on Tranisem X9D+. Já mám to samé rádio v jiném módu. Vždycky jsem to zatím měl obráceně = učitel vysílal.

Nenapadá mne, jak to mám nastavit, aby žák vysílal, ale já bych rozhodoval, kdy přeberu řízení.
Nemáte prosím nějakou ideu jak to nastavit?

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Po prvé si myslím, že je to hlúposť, učiteľ má byť master.
Po druhé, ak máte voľný jeden kanál ( napríklad ch8 ), tak by som prepínanie odvodil od toho kanála kdesi v LS, ak je ch8 > 0, tak to riadiš ty, ak menej, tak on. :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 10:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
ddano007 píše:
Po prvé si myslím, že je to hlúposť, učiteľ má byť master.
To je mi jasné, jenže se mi nechce kopírovat si nastavení modelu, kuchat ven přijímač, bindovat tam a zase zpět kvůli pár minutám.
ddano007 píše:
Po druhé, ak máte voľný jeden kanál ( napríklad ch8 ), tak by som prepínanie odvodil od toho kanála kdesi v LS, ak je ch8 > 0, tak to riadiš ty, ak menej, tak on.
To právě neumím vyřešit. Do mastera ze slave žádný další kanál asi nejde, tam jdou jen signály PWM z kniplů, ne?

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 10:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Nie, pozri si ten moj clanok o bezdratovom prepojeni. Signaly z CPPM su v openTX znacene TR1 az TR8 ( v mojom pripade som to nalinkoval cez D4R a ten prenasa 8 kanalov). Takze ty budes "vysielat" do jeho vysielacky cez kabel 8 kanalov a unho to musite prepinat podla hodnoty kanala TR8.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 10:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 136
Proč to komplikujete......normálně učitel-žák. On bude Master a přes nadefinovaný spínač SH budeš řídit ty. V případě paniky jenom cvakne SH a letíš(zachraňuješ) ty.

_________________
Frsky HORUS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 10:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Ehmmm, nic v zlom, ale uz vidim zaciatocnika, ako v krizovke cvaka SH :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 11:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
ddano007 píše:
Ehmmm, nic v zlom, ale uz vidim zaciatocnika, ako v krizovke cvaka SH :mrgreen:
To jarda19:
O to jediné právě jde: abych ten spínač mohl cvakat já, i když mám v ruce vysílač slave :!:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 11:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Myslím to není zas tak neobvyklá situace. Někdo má letadlo a chce lítat pod dohledem. Může mít zcela jiný vysílač, takže MUSÍ být master.
Jak mám potom dělat učitele v režimu slave a AKTIVNĚ přebírat řízení:?:

Co psal danno úplně nechápu, ale zkusím to tu někde načíst...

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 11:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Skusim este raz: ty "vysielas" normalne, ako keby si ty ovladal model. Tolko kanalov, kolko potrebujes. To, ze to z tvojej vysielacky ide von cez kabel a nie cez antenu je nepodstatne. Unho sa tie tvoje kanaly nacitaju z kabla ako TR1 az TR8 (trainer vstup, kabel). No a s tym uz unho vo vysielacke robis, co chces.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 12:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Super :idea:
Tohle už chápu, zbývá vyzkoušet. Díky moc :mrgreen:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz