Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Téma uzamknuto

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

pát 29.03.2019 12:58

Jiri píše:Jestli to nebude právě tím, že R9 neběží na 2.4GHz ale výrazně nižším kmitočtu, který na to není tak citlivý :D

@Jiri: ale ved to je kazdemu snad jasne, ze to bezi na inej frekvencii R9 vs. X-kovy prijimac, som chcel len poukazat na prakticku cast veci...ze lietam zhruba rovnaku trasu (ziadne poza bucky ddano007) a rozdiel v RSSI tam je...

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 16:49

Taranis opentx 2.1.9 telenetrie je funkční ale v companionu 2.1.9 chybí logi z varia ,ine tam su.Dobrý den tak som to nšiel,v menu telemetrie na čidlu podmenu nebolo zatržítko na log. To ti roky.
Naposledy upravil Marian3940 dne ned 07.04.2019 19:14, celkově upraveno 1

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 19:16

Zdravím pánové,
neporadí někdo jak přiřadit slovní hlášení k pravému slideru na kterém mám klapky? Hlášky mám vytvořeny ale nejsem schopen je slideru přiřadit. Mám 3 hlášky Klapky nula, Klapky 50 a Klapky 100. Speciálním funkcím rozumím a dokážu vytvořit ale už nedokáži přiřadit ke slideru.

Předem děkuji za případné nakopnutí.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 19:42

Ahoj,najprv vytvor tri logické spínače, že ak poloha slideru je približne hodnota 0/50/100 a potom v špeciálnych funkciách prirad hlášky k logickým spínačom

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 20:31

Jaky znak je, ze hodnota je priblizne?

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 20:36

Dík za nakopnutí, zatím mě podle tvého návodu funguje jen poloha Klapky 100 a někdy zabere poloha střední tedy Klapky 50. Někde bude ještě chybička. Nevím jestli dobře používám dobrou funkci u toho logického spínače tedy a=x. Mám to takto : L01 a=x kl1 0 tedy klapky na nule
Dík
Přílohy
D536834A-8530-4C41-8445-D28DB679715A.jpeg

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 20:50

Približne by mala byť dvojvlnovka,pri takomto zadaní bere hodnotu +- nejakú odchýlku a nieje potrebné také presné nastavenie ovládača,pozri či si nepoužil ofset,nemuseli by byť hodnoty presné 0/50

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 21:32

Skús zmeniť v logických spínačoch miesto vstupu kl1, použiť ovládač slider pravý

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 06.04.2019 22:06

Zdravím tak už jsem to vyřešil.
Děkuji za nakopnutí.
Karel Brno
Přílohy
229AAD60-A4B1-4032-8D67-BA04B3FC595B.jpeg

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

ned 07.04.2019 10:04

Vytrimoval jsem vrtulník (trimy u kniplů) a pokusil jsem se přenést trimy do subtrimů. Trimy se srovnaly, ale subtrimy u cykliky se ani nehly. Je to chyba nebo vlastnost?

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 16.04.2019 9:08

Ahoj pánové,

mám pár dotazů ohledně FW. Zkoukl jsem kdejaké video a přečetl kde co.
Asi toho bylo na mne moc a teď vím, že nic nevím.
Potřebuji jasnou odpověď:

Jaký je rozdíl při nahrávání FW do taranise plus přes Comanion 2.2.3 s vypnutým Taranisem a druhým způsobem se zapnutým Taranisem přes trojklik s Bootloudrem ? Při prvním způsobu trvá nahrání FW cca 10s a přes Bootlouder 3s. Je to OK ?

V nastavení radia v Companionu je okénko EU. Když do zaškrknu, Companion stáhne FW bez podpory D8. Je takto stažený FW LBT ?

Jak rozpoznám LBT verzi FW od jiných?

Na strankach Frsky / https://www.frsky-rc.com/taranis-x9d-plus-2/ / je možnost stahnout :
Firmware a v další záložce Firmare - XJT.
Jaký v tom je rozdíl? Kam se to instaluje?

Taranis mi sice funguje, ale vlastně nevím proč....

Děkuji .

Zdar Supan

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 16.04.2019 10:20

supan píše:Jaký je rozdíl při nahrávání FW do taranise plus přes Comanion 2.2.3 s vypnutým Taranisem a druhým způsobem se zapnutým Taranisem přes trojklik s Bootloudrem ? Při prvním způsobu trvá nahrání FW cca 10s a přes Bootlouder 3s. Je to OK ?

Jde zapsat FW při vypnutém rádiu?
Teoreticky je to zápis přes bootloader (zapnuté rádio) nebo přímý zápis přes HW interface jednočipu (vypnuté rádio).
Ještě lze FW zapsat z SD... Podle mě jsou všechny varianty ekvivalentní. Tedy zapíše se stejná informace na stejné místo.

supan píše:V nastavení radia v Companionu je okénko EU. Když do zaškrknu, Companion stáhne FW bez podpory D8. Je takto stažený FW LBT ?
Jak rozpoznám LBT verzi FW od jiných?

D8 je např dle https://rcstudio.cz/cs/blog/prijimace-frsky-b23.html nehomologovaný v EU. Proto asi EU zaškrtávátko a nepřítomnost párování D8 v EU verzi FW. Navíc D16 existuje ve verzi EU a nonEU. EU verze je právě ta LBT (všichni ví, že je to Listen Before Transmit, nebo tak nějak)
LBT se pozná podle toho, že je to tam napsané? Minimálně se pozná tak, že se vezme přijímač s LBT firmwarem a zkusí se napárovat.

supan píše:Na strankach Frsky / https://www.frsky-rc.com/taranis-x9d-plus-2/ / je možnost stahnout :
Firmware a v další záložce Firmare - XJT.
Jaký v tom je rozdíl? Kam se to instaluje?

Krom FW do rádia existuje FW do vysílacího modulu. Střelím od boku: je to FW do vnitřního modulu a FW do XJT externího modulu?

supan píše:Taranis mi sice funguje, ale vlastně nevím proč....


Myslím, že dnes už ani není moc lidí, co ví jak funguje procesor. :)

Úplně v hrubých obrysech je procesor v rádiu, kam se nahrává FW. Tento systém zpracovává vstupy z páček a přepínačů (opominu telemetrii) a komunikuje po drátech s druhým procesorem, který je ve vysílacím modulu, tam je taky FW. Vysílací (a přijímací, umí telemetrii, žejo) modul komunikuje vzduchem s dalším procesorem, který je v přijímači. Aby si všechny procesory rozuměly, musí mít odpovídající FW.

...
Tak snad jsem do toho nevnesl víc zmatku jak pořádku.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 16.04.2019 11:19

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... lPWGYMaPww

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 16.04.2019 15:05

...
Tak snad jsem do toho nevnesl víc zmatku jak pořádku.[/quote]

Děkuji prikrylm za a vyjasnění. Dost mi to pomohlo. Již mi svítá:

Povelem v Companionu " zapsat FW do rádia" zapišu jen SW do bedny ne do XJT modulu.

vysílaci XJT modul ve vysilači a externí vysilaci XJT mají společný SW
název - XJTněcoDATUM.FRK

Přijímače mají každý svůj SW - X8RněcoDATUM.FRK, / mohou mít i společný např S6R a S8R /

Rádio - tedy jen bedna, mimo XJT vysiláci modul má svůj SW např : opentx-x9d+-+-luac-eu-cz-2.2.3.BIN
kde opentx znamená SW radia
x9d+ znamená pro jaké rádio
luac znamená zadanou volbu v nastavení radia v Comanionu
eu znamená zakazaní D8 ve volbě modelu , Ale vysílaci XJT to stále umí - jen se to nezobrazí v nabidce
Potud mi to je jasné, doufám. :-)

Ale tady ještě tápu:
XJT_NONEU_170317.FRK TO JE TEN SVĚTOVÝ?

XJT_EU_170317.FRK - tady to mám v Taranisu, nemá to v názvu LBT ale EU! a funguje s LBT RX z Rc studia s polepy LBT. Na stránkach Frsky u tohoto SW o LBT nepišou nic...

XJT_LBT_build151223 a toto mi taky funguje s LBT přijímači. To je jasné.

Jaký je rozdíl mezi XJT_EU_170317 a XJT_LBT_build151223? když mi oba SW ovladají LBT přijímače?


Děkuji

Supan

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 16.04.2019 16:25

Nyni zadny.

-2015 - FCC tedy nonEU -svet
2015 - 2016 - FCC a EU - Svet a EU stal za ... (MU castecne vyuziti pasma zmena vysilaciho vykonu)
2016- FCC a LBT - oba skacou u EU LBT se pouziva technologi LBT skoky po cistych frekvencich - plny vykon
Zhruba v roce 2017 Frsky zacalo oznacovat EU nebo LBT ci EU LBT ten samy protokol tedy ten po 2016
Téma uzamknuto