Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Téma uzamknuto

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 20:40

A však tvoje vysílačka LUA skripty umí, ne? Něco bych na to focení napsal. Bude to pár řádků a asi to hodně zjednoduší všechny ty logiky...

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 20:59

prikrylm píše:A však tvoje vysílačka LUA skripty umí, ne? Něco bych na to focení napsal. Bude to pár řádků a asi to hodně zjednoduší všechny ty logiky...

Ano lua script pouzivam na telemetriu.
Myslim ze uz sa mi to celkom podarilo akurat mam pocit ze sa mi to nevracia do tej nuly po tom cykluse 75 a 100 v hornej polohe ale zacina to stale od 75 ale to hadam nebude vadit musim vyskusat s pripojenym fotakom.Zatial to mam takto:
Ak by bol podla teba ten lua script lepsi mozem to vyskusat.
Přílohy
model.pdf
(58.74 KiB) 83 krát

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 21:03

troiac píše:Potrboval by som to nasledovne:
spinac SE: v strede nic sa nedeje stav 0....
Připravený (a ověřený) je to na spouštění polohou přepínače u L1. Že potřebuješ i středovou polohu jsem netušil (možná přehlídl). Po vypnutí u L1 to zůstává na -100.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 21:19

Stačí dopsat podle tohoto a bude to respektovat i střední polohu přepínače.
Teď vidím, že ve Speciálních funkcích lze řádek spouštět místo L3 přímo podmínkou L2, a L3 lze vymazat (nebude nikde použita).
Přílohy
uprava.zip
(95.46 KiB) 56 krát
Naposledy upravil ellet dne úte 21.05.2019 21:47, celkově upraveno 1

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 21:44

Tu strednu polohu som uz vyriesil skor by som potreboval aby to aj v tej hornej polohe zacinalo od nuly az potom islo na 75 a potom na 100 ale uvidim zajtra mozno bude aj takto dobre fungovat.
Zatial diki.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 21:51

No vždyť to tak fumguje. Aby ses dostal do horní polohy spínače, musíš snad spínačem prvně na střed a ve střední poloze najede na střed i servo. Po zapnutí se opakuje cyklus 0...75...100...-100...75...100...-100...75...100... Zkus napípat do nového modelu jen to co jsem poslal (pokud to teda má chodit jak píšu).
Aha tak už tuším, že při tom cyklování polohu -100 asi nechceš.
Naposledy upravil ellet dne úte 21.05.2019 22:03, celkově upraveno 2

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 21:54

Zajtra skusim diki.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 21.05.2019 22:25

Tak další verze.
Poloha "dole" : -100
Poloha "střed" : 0
Poloha "nahoru : 75..100..0..75..100..0..75.100.........
Přikládám soubor s obrázky a soubor otx. Je to ale psaný pro Horus, snad se to správně převede, obrázky to jistí.
Přílohy
verze3.zip
(91.98 KiB) 65 krát
foto75_100_0.zip
(681 bajtů) 57 krát

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

stř 22.05.2019 19:04

Tak teraz to vyzera ze to funguje tak ako som chcel aj casy som si zmenil.
Zase som sa nieco naucil problem je ze pokial to budem potrebovat znova uz to budem mat zabudnute :lol:
Uz to len vyskusat v akcii ale to si musim pockat na pocasie....
Diki este raz vsetkym.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

stř 22.05.2019 19:29

Tak poděkuj hlavně elletovi. Já jsem byl na realizaci líný. :)
Ještě mě napadlo řídit ten timer potenciometrem, aby se mohla řídit frekvence snímků za minutu... Akorát jsem zatím nepřišel na to, jak. Jediná věc co mě napadla, řídit potenciometrem proměnnou a tou proměnnou řídit váhu kanálu, ten někam (do dalšího zpomaleného kanálu?) přičítat a pokud překročí max, vynulovat a vygenerovat "tik" hodin (takový doutnavkový oscilátor), které spustí logiku spouště... Ale to už pak asi raději ten LUA..

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

stř 22.05.2019 20:20

prikrylm píše:.... Ale to už pak asi raději ten LUA..
Něco napiš, je hnusně, ať vidím zase něco prakticky použitelnýho. :) Ale asi by to chtělo přestěhovat se do Lua vlákna.
I tohle řešení by mělo být v OpenTx vláknu.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

čtv 23.05.2019 13:07

První nástřel LUA (teoreticky už použitelný) jsem strčil do vlákna OpenTX.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

ned 16.06.2019 8:04

Ahoj. Mám problém s připojením Taranisu X9D+ k simulátoru (nejen Multiflight) :?

Kdybych se postavil na hlavu, ve Win10 Taranis jako herní zařízení nevidím. (Když připojím Simtransmitter 6ch, objeví se okamžitě.) Dřív mi to fungovalo, měl jsem na to čistý model s vypnutým VF. Nějakou dobu jsem to nepoužil a nejednou to nechodí.

Připojím USB k zapnutému vysílači a vidím jen SD kartu a EPROM, v zařízeních se ukáže Taranis Mass storage, ale žádné PPM. Zkoušel jsem nastavovat trenér Žák i Učitel, kvedlal jsem vším možný, ale marně. Nevidím to ani na starším ani na fungl novém PC.

Nemáte nějakou radu?

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

ned 16.06.2019 8:26

zelkar píše:Ahoj. Mám problém s připojením Taranisu X9D+ k simulátoru (nejen Multiflight) :?

Kdybych se postavil na hlavu, ve Win10 Taranis jako herní zařízení nevidím. (Když připojím Simtransmitter 6ch, objeví se okamžitě.) Dřív mi to fungovalo, měl jsem na to čistý model s vypnutým VF. Nějakou dobu jsem to nepoužil a nejednou to nechodí.

Připojím USB k zapnutému vysílači a vidím jen SD kartu a EPROM, v zařízeních se ukáže Taranis Mass storage, ale žádné PPM. Zkoušel jsem nastavovat trenér Žák i Učitel, kvedlal jsem vším možný, ale marně. Nevidím to ani na starším ani na fungl novém PC.

Nemáte nějakou radu?

v menu je volba co se ma stat po pripojeni k usb, bud karta, nebo simulator a nejlepsi volba podle me je, ze se vysilac zepta a ty si zvolis co prave potrebujes

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

ned 16.06.2019 8:38

To je ono, díky moc! :D
Nevím, kdy a jak jsem si to přepnul. Nejspíš asi při povýšení na 2.2.
Točil jsem se v kruhu jak pako :lol:
Téma uzamknuto