Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Projdu prvně Def. mixů, tam bude asi taky chyba. Potom kdyžtak zkusím vše vymazat a začít úplně znovu, nebo jak píšeš vytvořím nové mixy, aby se to nepletlo do stávajících a uvidím. Ty nově vytvořené se objeví také v těch kde se definují?

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 10:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Jara11 píše:
Projdu prvně Def. mixů, tam bude asi taky chyba. Potom kdyžtak zkusím vše vymazat a začít úplně znovu, nebo jak píšeš vytvořím nové mixy, aby se to nepletlo do stávajících a uvidím. Ty nově vytvořené se objeví také v těch kde se definují?


Porad mam pocit, ze jsi uplne nepochopil jak MPX sw funguje. V jednom z predchozich prispevku jsem ti posilal par dokumentu. Cetl jsi je? Jestli ne, tak to udelej. Alespon ten v cestine. Je to tam pekne popsane a pro pouzivani MPX radia nezbytne k pochopeni! Jinak se s tim budes opravdu porad prat. Prikladam alespon ten cesky znovu.


Přílohy:
EVO_programovani.pdf [848.21 KiB]
71 krát

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
To jsem samozřejmě četl neščetněkrát, na noc si to dávám pod polštář :lol: , ale bohužel nic. Stále si ale myslím, že na začátku používání kdy jsem to opravdu nechápal došlo k různým změnám v nastavení a ty mě dneska omezují,. Proto bych asi začal znovu a uvidí se. Musím jen kouknout, jestli je tam nějaký návrat na původní nastavení. Přinejhorším tam nahraju co mám zazálohovaný.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Tak poslední stav: problém bude asi v nastavení letových režimů. Přepínám je 3p přepínačem L, ale v podstatě má ve všech třech naprosto stejnou křivku a mění se poloha (svislá osa) polohy kniplu. To jsem nepochopil jestli je dobře a pokud ano, tak jak potom změnit křivku na jednotlivých let. režimech. Každá změna křivky se projeví ve všech třech let.režimech naprosto stejně. Jinak let. režimy se opravdu přepínají, vidím to i na displeji (křížek za jednotlivými fázemi se posouvá).

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Jara11 píše:
...Přepínám je 3p přepínačem L, ale v podstatě má ve všech třech naprosto stejnou křivku a mění se poloha (svislá osa) polohy kniplu. ..

kto má stejnou čo?
Prepáč nie som vôbec v obraze, o čo ide.
Tak ma napadá jediné - Prepínač L použi okrem režimov aj ako podmienku zapínania/vypínania riadkov mixu, s rôznymi krivkami.
Kalibráciu serva nemenia režimy.. iná krivka ma nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Navazoval jsem na toto vlákno a příspěvky v něm. Nebo jsem něco přehlédl a adresoval to Tobě? Pokud ano , omlouvám se.
Kdybych to měl znovu popsat, bylo by to dlouhý. Můj problém zkráceně je, že mám sice 3 letové režimy, ale ve všech mám to samé. Nastavím li první-základní, překopíruji do druhého atd. Po zkopírování je to tím pádem ve druhém let. režimu vše nastaveno jako v prvním,což je dobře. V tom druhém udělám úpravy, ale vše se mi změní zpětně i v tom prvním základním. Tak asi ve zkratce. Zřejmě jsem něco nepochopil a někde dělám chybu.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Jara11 píše:
Navazoval jsem na toto vlákno a příspěvky v něm. Nebo jsem něco přehlédl a adresoval to Tobě? Pokud ano , omlouvám se.
Kdybych to měl znovu popsat, bylo by to dlouhý. Můj problém zkráceně je, že mám sice 3 letové režimy, ale ve všech mám to samé. Nastavím li první-základní, překopíruji do druhého atd. Po zkopírování je to tím pádem ve druhém let. režimu vše nastaveno jako v prvním,což je dobře. V tom druhém udělám úpravy, ale vše se mi změní zpětně i v tom prvním základním. Tak asi ve zkratce. Zřejmě jsem něco nepochopil a někde dělám chybu.

To je nějaké divné...pokud zkopíruješ režimy, tak jsou stejné, to je fakt. Následně ale upravíš v mixech hodnoty jak potřebuješ v tom kterém režimu a nic se nemůže přepsat do jiného. Musíš si dát pozor na to, aby jsi něco přepsal jen v tom daném režimu.
Pokud třeba měníš křivku nebo dorazy serv, tak to je stejné pro všechny režimy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
eco píše:
..Pokud třeba měníš křivku nebo dorazy serv, tak to je stejné pro všechny režimy!

Preto som sa snažil žiadať Jara11 o upresnenie, že o čo ide, akú krivku konkrétne myslí..
Ani priebeh funkcie v mixe sa nemení s režimom. A o iných veciach čo by sa volali krivky, ja nejak neviem.
A preto som aj skúšal radiť použitie prepínača režimov ako logickú podmienkuktorá niečo vypne a iné zapne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Protože nějak nechápu, tak to asi špatně popisuju. Zkoušel jsem 4 serva na křídle a to už se mi podařilo (alespoň se to zdá). Něco málo mi tam nesedělo, ale zřejmě nejsou přesně nastaveny mechanicky neutrály na křidýlkách. Šlo mi ale o to, že nastavím max výchylky na jednotlivá serva a to vezmu jako zakladní let. režim. Potom to zkopíruju do let. režimu 2 a nastavím v suma mixech vše potřebné, včetně zpomalení chodu serv, a to samé udělám ve třetím letovém režimu. To je asi dobře. Jenom nějak pořád pletu co je co. Jestliže mám MIX FLAP + a tam si nastavuji např. Aileron tak jestli je to FLAP jako výstup na servo a do toho mixuji Ailerony, nebo naopak. To si musím nějak porovnat v hlavě, protože u 6 servového křídla bude těch závislostí trošku více. Taky mi není úplně jasný definování mixů, co to vlastně znamená ve výsledku. Obrázky jsou mi jasný, ale připadá mi, že to dělá něco jinýho.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Jara11 píše:
Protože nějak nechápu, tak to asi špatně popisuju. Zkoušel jsem 4 serva na křídle a to už se mi podařilo (alespoň se to zdá). Něco málo mi tam nesedělo, ale zřejmě nejsou přesně nastaveny mechanicky neutrály na křidýlkách. Šlo mi ale o to, že nastavím max výchylky na jednotlivá serva a to vezmu jako zakladní let. režim. Potom to zkopíruju do let. režimu 2 a nastavím v suma mixech vše potřebné, včetně zpomalení chodu serv, a to samé udělám ve třetím letovém režimu. To je asi dobře. Jenom nějak pořád pletu co je co. Jestliže mám MIX FLAP + a tam si nastavuji např. Aileron tak jestli je to FLAP jako výstup na servo a do toho mixuji Ailerony, nebo naopak. To si musím nějak porovnat v hlavě, protože u 6 servového křídla bude těch závislostí trošku více. Taky mi není úplně jasný definování mixů, co to vlastně znamená ve výsledku. Obrázky jsou mi jasný, ale připadá mi, že to dělá něco jinýho.


... a proto znovu pisu: koukni do toho ceskeho dokumentu. Presne to, cemu nerozumis je tam popsano. Dale pak jsou v dalsich souborech diagramy co se od zacatku do konce deje. Je jedno kolik serv v kridle v zasade mas. Princip mixu je porad stejny.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Jeste kratce. Pokud mas mix Airelon+, ten priradis servu, ktere ovlada kridelko. Jedno jestli prvni, nebo ctvrte pokud plni stejne funkce. To co se nachazi uvnitr ovlivnuje pohyb serva, na ktere je mix poveseny. Tedy pokud je u kridelka jeste polozka Flap, znamena to, ze kridelko spolu s klapkou ovlada zakriveni odtokovky. Jak a kolik se definuje tam. Je treba si mix predstavit jako takovy slucovac, ktery vezme vsechny potrebne vstupy a prevede je na jeden vystup - servo.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Máš na mysli to co je od p. Ing. Jíny? Já to od samáho začátku nepochopil a tak to používám několik let a teď mě to dohnalo, tak se snažím. Ještě se raději nebudu moc radovat, abych zase nenarazil. Tato logika mi prostě nějak nesedí. Nejhorší je, že člověk si to v hlavě nějak přebere a pokud není možnost mezi konzultovat, tak to čte 10x a výsledek je stále stejný. Já tomu věnoval tento týden každý den cca 3 hodiny a už jsem z toho cvokatěl. Bral jsem to potom metodou pokus omyl a postupně prošel snad všechny kombinace a snažil si pamatovat, co to dělá a jak to raeguje. Dneska jsem narazil na to, že mám serva pouze Ail. a Flap a v mixech to reaguje na Spoilerony, což mi rozum nebere. Některé věci si prostě nějak neumím v hlavě srovnat. I tak ale děkuju za každou radu, vždycky se zase dostnu o kousek dál.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Ano myslim ten od p. Jiny. U MPX je logika od serva k ovladacum/vstupum. Je to docela chytre. To, ze ti kridylkem hejbe spoiler/brzda je v poradku, pokud je to v mixu nastavene. V pripade brzd se zvedaji nahoru. Nezapomen, ze reverzy serv se delaji na serverech a ne mixech. Jinak to nebude delat co chces. Mas cesky manual?


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Jo mám manual v ČJ. Pro upřesnění: pokud je mix AILERON+ je tím myšleno, že jde o výstup na Křidýlko a to co jde do mixu je vše co má pohyb křidýlka ovlivnit. Jinak ještě k těm reverzům. Pokud vše nastavím při nastavování max výchylek serv a správně smyslově, může se stát, že mi namixování tohle nastavení zreverzuje?
Ještě jedna věc. Začínal jsem 7k příjmačem, a tak jsem určil nějak přiřazení kanálů. Teď mám 12k Rx a na 7 kanále se mi liší servo oproti 7k Rx. To by snad vadit nemělo.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 19:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Ano to chapes spravne. Je to proste tak. Servo by se melo hybat v zakladu spravne, ale u jednotlivych nastaveni mixu ho ovlivnuji znamenka pred hodnotou. To snadno upravis. Vystupy na rx si muzes nastavit jak chces. Je to jedno. Ja doporucuji az na nejake specialitky pouzivat porad to same poradi. Vyhnes se pripadnemu prehmatu, proste to mas porad vsude stejne, nic se ti nemeni. Pouzivam puvodni poradi Ai1, El, Ru, Th, Ai2, Fl1, Fl2 z MPX i u Jeti :-) Proste zvyk ...


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz