Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 14:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Dolní Kounice
rampa_mckvak píše:
Ať si kdo chce, co chce říká, mně prostě ty popisky chybí. Argument, že při létání na ně nečumím, není argumentem. Já také čučím na éro, když lítám, ale když nastavuju a hýbu nějkou páčkou, nebo čudlíkem, mám rád před očima jeho popisek :wink:

Přesně ztak, to su rád, že to tak necítím sám.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 14:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Dolní Kounice
krtek2k píše:
Nevím jak kdo znáte openTX, ale když programuju a k nějaké funkci chci přiřadit přepínač, nebo potenciometr, tak s ním stačí zahýbat a on do nabídky naskočí sám. Tudíž mě pak absolutně nezajímá jeho označení/název a není to výmluva. Ale samozřejmě nevyvracím, že to někdo může mít jinak. Podle mě ty popisky vysejlačku akorát hyzděj.

to samozrejme pouzivam taky, ale sou situace, kdy je dobre vedet co kde je i bez kvedlani, nehlede na to, kdyz nastavujes predletovou kontrolu, tam to kvedlani nepomuze (navic v ecku je packa popsana 1,2,3,.. a v softu je A, B, C, cert aby se v tom pak vyznal), atd.. prikladu proc popisek ano je proste spousta. A kdyz tam ty popisky sou,nikdo nenuti je pouzivat/sledovat, ale kdyz tam nejsou, nebylo by spatne mit volbu je tam dat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 14:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Mně už tolik paměť neslouží (ještě navíc když střídám tři rádia), tak tam, kde to jde přiřazuji přepínačům zvukové hlášky podmíněné volbou skleróza, takže popisky opravdu nepotřebuji, ovladače se mi hlásí při přepnutí.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 15:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Souhlasím s Honzou... :wink:

Toto vše je jenom věc čistě subjektivního pohledu.
Já třeba popisky preferuji i když k "životu" je tak nutně nepotřebuji - prostě se mi na vysílači líbí, někdo jiný je naopak nechce.
Stejně tak i barevné provedení..
(ale rozhodně bych si rádio nenastříkal tak, aby vypadalo jako "dveře od bord..u")
V jednoduchosti je krása - to je můj osobní názor a smysl pro vkus.
Prostě co jedinec, to jiný vkus a proto považuji podobné pře za bezpředmětné "výkřiky do tmy".
Nakonec na vlastní funkci rádia to nemá žádný vliv.

Jediné, co mi trochu vadí, je ta nabíječka.
V tomto provedení je to dost náchylné na kontakty - jejich případné "vyvrácení".
Lepší by byla na kebelu a jednoduchý konektor do rádia, ovšem i tak to funguje a "žíly si pro to rozhodne trhat nebudu"...
Čas ukáže..

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 368
RCStudio píše:
Presne, osobne me vubec nezajima jak se ktery prepinac jmenuje kdyz chci mit danou funkci tady tak ji mam tady.
Toto je vsechno subjektivni zalezitost, ale myslim ze zastupci oznaceni prehaneji kdyz si kvuli tomu trhaji zily.


Žíly si opravdu netrhám, ledá bych si toho nevšiml ... Prostě nekdo ty popisky vyžaduje, někdo ne. Programátorům nebo více technicky nadaným jedincům to asi vadit nebude, řadě uživatelů ale ano. Jeti prodává také část vysílačů v karbonu a s popisky a že by si zákazníci stěžovali, že to hyzdí vysílač, to opravdu nevidím ... Bručení repro a nabíjení je potřeba také vyřešit, za peníze chci kvalitu a ne okecávačky, že je to vlastně zbytečnost, hloupost a podobné nesmysly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 22:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
krtek2k píše:
Podle mě ty popisky vysejlačku akorát hyzděj.


Můj názor je zcela opačný. Teprve kvalitní potisk dodá každému přístroji profesionální vzhled. Pamatuji si dobu, kdy i amatéři dokázali vyrobit velmi pěkné a kvalitní kryty přístrojů, ale protože nedovedli udělat kvalitní potisk, celý dojem to značně degradovalo. Přístroj bez popisu na mě působí moc "lacině".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Petronel píše:
Presne, osobne me vubec nezajima jak se ktery prepinac jmenuje kdyz chci mit danou funkci tady tak ji mam tady.
Toto je vsechno subjektivni zalezitost, ale myslim ze zastupci oznaceni prehaneji kdyz si kvuli tomu trhaji zily.

Žíly si opravdu netrhám, ledá bych si toho nevšiml ... Prostě nekdo ty popisky vyžaduje, někdo ne. Programátorům nebo více technicky nadaným jedincům to asi vadit nebude, řadě uživatelů ale ano. Jeti prodává také část vysílačů v karbonu a s popisky a že by si zákazníci stěžovali, že to hyzdí vysílač, to opravdu nevidím ... Bručení repro a nabíjení je potřeba také vyřešit, za peníze chci kvalitu a ne okecávačky, že je to vlastně zbytečnost, hloupost a podobné nesmysly.


A proto máš Spektrum kde popisky jsou Poté jsou tací co mají raději OpenTX nežli popisky :)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 0:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
modrus píše:

A proto máš Spektrum kde popisky jsou Poté jsou tací co mají raději OpenTX nežli popisky :)

Horus potlač má....
Dizajnový kúsok - "carbon" nie.... kto chce potlač nieje problém... kúpi si striebornú, alebo amber verziu.... kto chce Carbon - musí sa zmieriť s absenciou potlače....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Jasně, že je to idividuální. Je jedno jestli mám normál soft, nebo openTX. Zákazník by měl mít možnost se rozhodnout jestli s popiskem, nebo bez popisku, ať už výrobce bude dělat verze s popiskem, nebo bez popisku, nebo je přidá k výrobku a uživatel si je nalepí kam uzná za vhodné.
Open TX neznám, ale nebráním se mu. A jestli si na nějakou páčku, nebo čudlik přiřadím nějakou funkci, tak já osobně vyžaduji si ten popisek tam dát. Nevím proč nosit fakta v hlavě, nebo si něco pamatovat, když nemusím, a přečtením popisku je mi hned vše jasné a při dalším nastavování hned vidím čím chci hýbat, a ne přemýšlet, sakra na kterou že páčku jsem dal to a to a kvedlat se vším jen abych našel tu správnou. A jak to v životě při hledání bývá, to co hledáme najdeme jako poslední, nebo to najdeme když hledáme něco jiného :lol:
A jak už tu bylo psáno. I na mne výrobek bez popisku pusobí laciněji, ne-li nedůvěryhodně, ale to jsou jen pocity. Proč se tedy popisky dávají třeba na dálkové ovladače, do aut i s obrázky, do programů k ikonám, proč je na dveřích nápis kam se otevírají, vždyť přeci stačí s nimi zakvedlat :wink:

Co člověk, to individuál. O tom žádná. A právě na to by měli výrobci brát zřetel a ne si vymejšlet nesmysli jako to, že na tento rok připravili kolekci bez popisků, že je to moderní, že je to nadčasové a že zrovna dizajnér v podstatě neví kudy kam a došli mu nápady :mrgreen:
Apropó. Používání pojmu nadčasový by mělo být trestné :twisted: Je to výmysl a blábol a nic takového neexistuje.

A možná moderátoři vyčistí toto téma a hádky o popiskách dají do smetiště pod názvem Popisky ano, či ne?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 11:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.5.2005
Příspěvky: 895
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, na Ečku popisky mám, ale ke každému spínači si přiřadím zvukovou hlášku, co spíná. Když tam ta hláška není, dá se zhotovit a nahrát na kartu. Toť vše. Půjdu-li do Horusu, udělá to také tak. A snažím se na všechna letadla dávat stejné přepínače na funkce. Takže popisky ne nebo ano je jedno. Hlavně že to chodí. Hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
rampa_mckvak píše:

Co člověk, to individuál. O tom žádná. A právě na to by měli výrobci brát zřetel a ne si vymejšlet nesmysli jako to, že na tento rok připravili kolekci bez popisků, že je to moderní, že je to nadčasové a že zrovna dizajnér v podstatě neví kudy kam a došli mu nápady :mrgreen:
Apropó. Používání pojmu nadčasový by mělo být trestné :twisted: Je to výmysl a blábol a nic takového neexistuje.

A možná moderátoři vyčistí toto téma a hádky o popiskách dají do smetiště pod názvem Popisky ano, či ne?

Aby nedošlo k omylu......
Horus popisky má...
Příloha:
horus10.jpg
horus10.jpg
[ 51.23 KiB | Zobrazeno 1381 krát ]


existuje jedna verzia - carbon bez popisiek....
Takže každý si vyberie to, čo chce....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Lubo, jo já vím, ale já jsem tak trochu více "zblblej"? zhejčkanej, zvyklej ze Spektra kde navíc je popisek celým slovem jako třeba ELEV D/R + značka šipky nahoru jako 0 a šipka dolu 1. Jako potencionálnímu zákazníkovi popisek SA nic neříká, ale to není podstatné. Po seznámení a přečtení manuálu to bude pochopitelně jasné. Když k tomu ještě připletu popisky na přijímači, co který kanál je, tak jak to má Spektrum, tak pak těžko se zvyká, ba přímo pamatuje co znamená kanál 1, 2, 3 atd. Hlavně ať se to tu teď nezvrhne v další hádku :roll:
Tímto bych debatu o popiscích nepopiscích, alespoň z mé strany uzavřel.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Aha a na ktoromže prepínači chceš mať ELEV D/R? Pretože ja ho chcem mať určite na inom. :wink:
A navyše, na inom modeli možno budem mať na tom istom prepínači nejakú inú funkciu.
A ešte malá poznámka. Hádaj, ako má označené prepínače nové Spektrum iX-12. :wink: Alebo hoci aj stará DX18-ka.


Naposledy upravil macil dne ned 17.12.2017 13:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
rampa_mckvak píše:
.... zhejčkanej, zvyklej ze Spektra kde navíc je popisek celým slovem jako třeba ELEV D/R + značka šipky nahoru jako 0 a šipka dolu 1. ......

To je ten probém....
V OpenTX nič také, eko D-R neexistuje.... a keď si ho vytvoríš - priradiš si ho tam kde chceš a zapneš ho hore, alebo dole tak ako chceš.....
U Frsky OS pravdepodobne takáto funkcia existuje, ale priradenie je voľné.....
Takže popiska D-R nemôže existovať.....
Mal som Futabu, mal som Graupnera a Hiteca - kde to bolo priradené, au už by som to nechcel.....
Mal som MPX EVO, kde to bolo na 90 percent voľne priraditeľné.....
Teraz mám Taranisa, kde to je úplne voľné.....
No a až by to bolo napevno, tak to nechcem vôbec......
Momentálne ukecávam Ježura na Horusa... uvidíme......
Ale hĺadať pevné priradenie je ako nadávať, že na Smartfoune niesu mechanické tlačítka....
No a pokiaĺ je problém s pameťou kde čo je.... dá sa vytvoriť obrázok a ten sa spustí pri zapnutí rádia, výbere modelu, stlačení tlačítka...... a zobrazí sa rozloženie tlačítiek a spínačov.... poprípade pri prepnutí čohokoľvek to v predvolenom jazyku povie, čo to robí......
Teda v OpenTx...
FrskyOs nepoznám....tam neviem....
EDIT
.... no a až budem chcieť aby to fungovalo ako Spectrum - tak si kúpim Spectrum.....
Edit2
Horus objednaný....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Volné přiřazení přepínačů a potenciometrů už měl i Gr. MX-16s a dnešní HoTT to mají také, a pokud vím, tak i Futaba a je to dnes asi naprosto běžné, takže nějaké jmenovité označení přepínačů a poťáků, je asi nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 57  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz