Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 08.12.2017 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
VSCharlie píše:
Čert vem nabíječku, ta mi nevadí, ale potřebuji poradit s něčím jiným... :(

Dal jsem do Horuse X10 WF OpenTX z RC studia, viz "opentx-x10-lua-bindopt-cz-2.2.1RC1.bin" (Samozřejmě i obsah SD karty) a teď se z Companionu nedostanu na SD kartu..!
Vše (v rádiu) funguje celkem normálně, ale nedostanu se na CD, když je v rádiu a tak nemůžu imprtovat nastavení modelů a jiné běžné věci.

Ten nový Companion je vůbec (zatím) nějaký divný - chybí volby pro nastavení profilu rádia...
- volba massstorage
- cli a pár dalších věcí

Udělal bych to Companionem z května 2017, ale ten není pro X10-X10S, dokonce ho ani nemá v možnostech výběru, což je celkem pochopitelné.
Takže pro X10-X10S zbývá jenom ta release verze 2.2.1 RC1.
Možná to ještě dodělají, težko říct, ale doufám, že ve finální verzí to (snad) bude.

No a poslední co tam není (nebo to pořád přehlížím), je to, že chybí volba zápisu modelů do rádia.
Což ostatně stejně nemůžu, protože Companion nevidí na SD kartu ve vysílači a je jedno, jestli je zapnutý, nebo vypnutý.
Pouze "Zapsat nastavení a modely do rádia", nebo vytvořit, duplikovat, kopírovat (ale není kam), atd.., ale ne uložit do rádia. :?

Setkal se stím už někdo, nebo jednoduše zase blbn a "pro oči nevidím" ??
Celkem bych uvítal nějakou radu, nebo "nakopnutí správným směrem", protože modely se mi zrovna přepisovat moc nechce.
Nehledě na to, že "neviditelná!CD karta je taky dost podstatný problém..

Díky.....
V balicku je companion rc1 tim si clovek muze sestavit fw podle potreby.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 08.12.2017 23:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Bohužel, o něm jsem právě psal - "companion-windows-2.2.1RC1", z balíčku RC Studia.
Tedy že v něm několik možností (viz můj dotaz), prostě nevidím, nebo tam nejsou...

Taky by nesměl při pokusu o ztažení FW podle "Volby sestavení firmware", dát následující chybové hlášení.
Příloha:
FW-2.jpg
FW-2.jpg
[ 42.55 KiB | Zobrazeno 2567 krát ]


Konfigurace sestavení firmware při které to hlásí a kde nevidím dříve zmiňovaná nastavení:
Příloha:
FW-0.jpg
FW-0.jpg
[ 72.09 KiB | Zobrazeno 2567 krát ]


Příloha:
FW-1.jpg
FW-1.jpg
[ 71.34 KiB | Zobrazeno 2567 krát ]


_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
V OpenTX 2.2.1 je v hlavnim nastaveni uplne dole nastaveni jaky rezim ma byt pouzit po pripojeni USB. Tzn polozka massstorage zmizela z toho duvodu, ze si uzivatel rezim nastavuje v radiu.


Hlaserni neplatny deska se me nezobrazuje bude to nejaka kombinace nastaveni. Na druhe obrazovce by mela byt vybrana volba use relases and relases candidates...

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 16:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Taková ptákovina..!

ad1) To jsem tam viděl, ale asi jsem v manuálu přehledl, k čemu to je a už vůbec mě nenapadlo, že to bude mít spojitost taky a companionem.
Na webu open-tx, jsem to taky nenašel. Možná to tam je, ale já to nenašel - moje chyba.

ad2) To je nová - důležitá změna Companionu, která se snadno přehlédne.
Volný překlad popisu toho, co píšou na open-tx.org. (měl jsem to pozorněji číst)
Ve výchozím nastavení je nastavení pro stahování pouze na "plnou" verzi firmware. Pro získání testovací (1RC1) verze fw, je nutné přejít do "Předvolby/ Nastavení aplikace/ a v Starup settings nastavit v rolovacím okně “Use releases and release candidates (testing)”.

ad3) Kopírování - převod modelů z jiného rádia.
Na open-TX jsem našel toto..
Správný způsob přenosu modelů z jednoho rádia do druhého je: Select a profile for the destination radio, read the settings from the destination radio, open the source file or read the source radio, drag models onto the destination radio’s window, write destination radio.
Trochu matucí je to "write destination radio." Nic podobného (v cz verzi) companionu není.
A už jsem zažil dost případů, kdy nesprávný překlad, nebo autor popisu ovládání programu uvažoval tochu jinak, nebo vysvětlení funkce nebylo úplné a došlo ke "shození", nebo nepředpokládáným změnám SW serveru.
Takže postupuji (zatím, možná nesprávně) takto, ale funguje to:
-Načtu modely a konfiguraci z připojeného rádia. (tl. Načíst modely a nastavení rádia)
-Otevřu složku na HDD s uloženými modely (dporučuji přepnout se v companionu třeba do kaskádového zobrazení).
-Přetáhnu modely (s okna HDD) do otevřeného okna okna modelů a konfigurace aktuálního rádia.
-Zavřu okno s modely a nastavením z HDD a potvrdím volbu "Zapsat nastavení a modely do rádia"
Možná se to ukládá přímo při přetažení (bez nutnosti posledního ptvrzení zápisu - mohlo by), ale to jsem zatím neověřoval.

Trochu dlouhé, ale možná to někomu pomůže. Druhým důvodem je to, že se u Honzy Urbánka přimlouvám za aktualizaci videonávodů (aspoň pro zákazníky RC Studia).
Současné návody i když jsou obecně platné, přeci jenom nejsou poplatné novým rádiím a s nimi spojenými rozdíly v companionu.

Moc děkuji Honzovi za rady a trpělivost, dobře vím, co to obnáší. :wink:

Něco podobného mám totiž skoro denně v práci, když mi volají - "co jste s tím zase provedl, ze se nemůžu přihlásit do systému (nebo datbáze)?
(od jedné ženské mám podobný telefonát v průměru jednou za týden už aspoň pět let)
Následuje moje obligátní otázka - "a máte zapnutý "numlock"?
Načež se z telefonu ozve AHA, následované prudkým zavěšením... :mrgreen:
A to není fór z internetu, to je fakt..

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil VSCharlie dne pon 11.12.2017 13:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Ahoj. Mám ho týden. Nechal jsem si ho poslat s FROSem. Ten jsem jen zkoukl, a zrovna vyšel 2.2.1 RC1 z ofiko http://www.open-tx.org/ (a dneska už je RC2).
Tak jsem ho sosnul a nahrál. Bez návodu úplně intuitivně všechno šlape jak má. Pak Honza rozposlal mail s odkazem na svůj balíček. Tak ten jsem nezkoumal.
Jinak jediný co mi vadí je nevyváženost a nefunkční 400k baudrate ve spojení s crossfire micro.
Obojí se dá ale vyřešit.
Poslední problém je subjektivní:
Má to na mě moc tuhý pružinky na kniplech. Ani vyšroubováním jsem nebyl spokojenej, tak jsem je musel mechanicky vytahat, a napnout podle sebe. Ale já fakt vyžaduju totálně minimální protiodpor, oproti ostatním modelářům v okolí, to mám vyzkoušený :)
Jo a externí nabíječka mi absolutně nevadí. Proč by měla?

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Taky jsem si na ty pružniky nemohl zvyknout.. :?
Oproti mám předchozím rádiím, co jsem měl, mi připají o dost tvrdší, i když se povolí na maximum.
Ale už si pomalu zvykám..
Mám i Horuse 12S a u něj jsem si nezvykl na jeho hmotnost a to, že mi nějak nepadne do ruky - pořád mám takový divný pocit nejistoty.
Proto jsem si pořídíl X10 a u té je to podstatně lepší.
Až X10 pořádně prověřím a budu si jistý že se na ni dá spolehnout, tak půjde Horus 12S z domu.
I když se mi moc nechce, je to přeci jenom moc pěkné rádio, ale nač mít dvě.
Možná snad jedno (X10) na všední den a jedno (12S) na svátky... :mrgreen:

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Mám X10S Carbon, a nemá ty popisky. Podle mě to bez popisků vypadá mnohem líp. Když lítám, tak na popisky nekoukám. Prsty si přepínače najdou sami po hmatu. A když programuju, tak přepínač volím zahejbáním s ním. Pro mě je to ten vlevo, zepředu, horní. K čemu popisek? :)


Přílohy:
IMG_20171213_220846.jpg
IMG_20171213_220846.jpg
[ 62.19 KiB | Zobrazeno 2138 krát ]


_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 6:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
krtek2k píše:
Mám X10S Carbon, a nemá ty popisky. Podle mě to bez popisků vypadá mnohem líp. Když lítám, tak na popisky nekoukám. Prsty si přepínače najdou sami po hmatu. A když programuju, tak přepínač volím zahejbáním s ním. Pro mě je to ten vlevo, zepředu, horní. K čemu popisek? :)


Mám to také tak. A X10S se mi opravdu líbí nejen vzhledem, ale i provedením.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 22:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
už se stříká ))
https://static.rcgroups.net/forums/atta ... 3744_n.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 23:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Humus - takhle to zk...t. :?

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 0:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
já říkám super :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Ať si kdo chce, co chce říká, mně prostě ty popisky chybí. Argument, že při létání na ně nečumím, není argumentem. Já také čučím na éro, když lítám, ale když nastavuju a hýbu nějkou páčkou, nebo čudlíkem, mám rád před očima jeho popisek :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 11:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Naprostý souhlas! Popisky by tam měly v každém případě být, nevím, proč je tam výrobce nedává nebo alespoň v příslušenství. Při nastavování jsou bez diskuze zapotřebí, při ladění na poli také. Je to základ a důvody proč tam nejsou zapotřebí, jsou pouze hledáním výmluv. Vynikající vysílač, který se musí dále ladit - popisky, vyvážení na krku, nabíjení, bručení reproduktoru ... Je lepší problémy pojmenovat jasně, než je bagatelizovat. Nestojí již 6 000 kč, proto musíme poukazovat na věci, které tam prostě být nesmí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Nevím jak kdo znáte openTX, ale když programuju a k nějaké funkci chci přiřadit přepínač, nebo potenciometr, tak s ním stačí zahýbat a on do nabídky naskočí sám. Tudíž mě pak absolutně nezajímá jeho označení/název a není to výmluva. Ale samozřejmě nevyvracím, že to někdo může mít jinak. Podle mě ty popisky vysejlačku akorát hyzděj.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
krtek2k píše:
Nevím jak kdo znáte openTX, ale když programuju a k nějaké funkci chci přiřadit přepínač, nebo potenciometr, tak s ním stačí zahýbat a on do nabídky naskočí sám. Tudíž mě pak absolutně nezajímá jeho označení/název a není to výmluva. Ale samozřejmě nevyvracím, že to někdo může mít jinak. Podle mě ty popisky vysejlačku akorát hyzděj.
Presne, osobne me vubec nezajima jak se ktery prepinac jmenuje kdyz chci mit danou funkci tady tak ji mam tady.
Toto je vsechno subjektivni zalezitost, ale myslim ze zastupci oznaceni prehaneji kdyz si kvuli tomu trhaji zily.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 57  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz