Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 10.11.2019 10:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
Máte někdo nějakou špatnou zkušenost s Lion baterkama v Horusu jen v držáku ( tj. neletovanýma) ? Můj Horus má pro nabíjení jen zaslepený otvor o průměru cca 8,5 mm. Jaký konektor byste doporučili pr nabíjení externí nabíječkou?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: ned 10.11.2019 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
TTTTTT píše:
Horus X10 express z banggood.com....
A to tak přišlo?
Tak už to vidím, Express je bez nabíječky, mělo by to snad jít přes usb (jak čtu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 10.11.2019 13:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
Jojo, přes usb to jde. Jen jsem si myslel, jestli není lepší vyvézt od baterek sólo nabíjecí kabel včetně balancovaní na externí nabíječku a tudíž bych pak musel řešit vhodný konektor. Ale hlavně mi jde o to, jestli nabíjení Lion baterek jen v držáku představuje nějaký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 10.11.2019 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
ddano007 píše:
Lubo, a môžeš aj nám, čo nepoužívame skripty, vysvetliť, čo to robí?
Pochopil som to správne, že prepočítaš z celkového napätia napätie jednotlivých článkov a z toho vypočítaš zostávajúce percentá kapacitu baterky?

Je to prepočet napetia Aku na percento vybitia.... Vcelku pekne to funguje

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: stř 13.11.2019 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Protože nějak ubývá příspěvků k tématu, dovolím si upozornit na vydání upgrade firmware dodatečně instalovaného ISRM. Datum má 11.11. a bohužel opět funguje "prapodivně". Slova testérů (z RCGroups) si tady ani nedovolím opakovat. Takže klid a zase čekáme....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Horus X10 - nezobrazuje se SD karta
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 10:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
Po sezóně s FrskyOS jsem si nainstaloval úspěšně OpenTX a nadšeně objevuju možnosti tohoto systému. Naťukal jsem si v Companionu šablony na modely, ale při připojení rádia přes Zadig se mi zobrazuje hláška "SD karta nenalezena". SD karta se mi nezobrazuje ani v průzkmíku Windows :( , nevíte někdo co s tím?
Rádio kartu normálně čte, když kartu vyndám z rádia a zasunu do PC tak se taky zobrazí ....
Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X10 - nezobrazuje se SD karta
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 11:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Ahoj kolega mal ten isty problem,vyriesil to kupou rychlejsej karty.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X10 - nezobrazuje se SD karta
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Martin_HU píše:
Po sezóně s FrskyOS jsem si nainstaloval úspěšně OpenTX a nadšeně objevuju možnosti tohoto systému. Naťukal jsem si v Companionu šablony na modely, ale při připojení rádia přes Zadig se mi zobrazuje hláška "SD karta nenalezena". SD karta se mi nezobrazuje ani v průzkmíku Windows :( , nevíte někdo co s tím?
Rádio kartu normálně čte, když kartu vyndám z rádia a zasunu do PC tak se taky zobrazí ....
Díky!

Len pre istotu - K PC treba pripojiť zapnuté rádio....
Pri vypnutom ti kartu nenájde.... to je určené na prehrávanie FW

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X10 - nezobrazuje se SD karta
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Zapni rádio, připoj USB, na displeji rádia se objeví dvě popup volby, a to zda chceš rádio připojit jako hid - třeba pro simulátor, nebo mass storage, zvol mass storage, a měl by se ti napapovat externí disk.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X10 - nezobrazuje se SD karta
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 16:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
Chlapi díky, při zapnutém rádiu samozřejmě SD kartu PC vidí, to je OK. Možná nejsem pozorný, ale mám za to, že pokud připojuju HORUS k PC pro spolupráci s Companion, má být HORUS vypnutý a připojí ho právě zavaděč Zadig. A to mi právě nejde, nemůžu s tak stáhnout do Companion modely a upravovat v něm jejich nastavení :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X10 - nezobrazuje se SD karta
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 16:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
vyřešeno :-), stačilo si pořádně prohlédnout video
https://www.youtube.com/watch?v=KYXMMSY_vc8
zapíná se stejně jako Taranis, trimry T1 a T4 k sobě a zapnout rádio.
ten Zadig je fakt jen na aktualizaci FW!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X10 - nezobrazuje se SD karta
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Martin_HU píše:
Chlapi díky, při zapnutém rádiu samozřejmě SD kartu PC vidí, to je OK. Možná nejsem pozorný, ale mám za to, že pokud připojuju HORUS k PC pro spolupráci s Companion, má být HORUS vypnutý a připojí ho právě zavaděč Zadig. A to mi právě nejde, nemůžu s tak stáhnout do Companion modely a upravovat v něm jejich nastavení :-(

Tak ako som písal ... zapnuté rádio - SD karta a práca so súbormi...
Vypnuté rádio ... Zadig .... Flash-ovanie FW rádia....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2019 12:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
Chlapi, lítám elektro větroně s plnou mechanizací křídla, ocas klasika (ne Véčko).
Chci si pořídit nový vysílač a Horus X10 (s FrSky-OS) je jedním z mých kandidátů (dosud létám s FX-18 s JETI Duplex Tx modulem).
Můžete mi prosím někdo tuhle volbu okomentovat, resp. schválit nebo vyvrátit? Lítám ve výškách okolo 500 m (vím, že se tady s X10 řešil mimo jiné i dosah) a taky jak pohodlné je ve FrOSu nastavení rádia např. na butterfly (taky se to tady řešilo, ale nevím, jak FrSky pošéfovalo tenhle mix v poslední verzi FrOS firmware).
Díky všem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2019 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Za mne by k nastavování neškodilo, kdyby manuál obsahoval např. vzorové příklady, jako jsem byl zvyklý u Futaby nebo Hitecu. V podstatě jsem vždy nakonec nastavil všechno a ve výsledku se to zdá i logické a relativně jednoduché, ale musel jsem to vymyslet trochu metodou pokus omyl.
Řešil jsem např. úlohu, abych u elektrovětroně (v závislosti na letovém režimu) pákou plynu plynule ovládal motor, nebo pro přistání motor v kombinaci s brzdami (flaperony). V dolní části brzdy, pak malá hystereze, v horní části dráhy brzdy deaktivované a ovládání motoru. Ve výsledku funguje perfektně včetně časovačů apod., ale dalo to čas vymyslet (a reálně to lze řešit více způsoby). Podle toho scénáře to teď na jiném éru nastavím během pár minut a netřeba to ani kopírovat, navíc je to i celkem přehledné a srozumitelné - v tom je FrOs určitě víc user friendly než OpenTX.
Začal jsem proto (nejen pro sebe, anžto jsem sklerotický) pro pár vzorových příkladů snímat obrazovky a popisovat to s tím, že to zveřejním, abych to jiným ulehčil. Ale už mám asi půlroční zpoždění, pořád je něco víc na práci, o vánočních svátcích by na to měl být konečně čas.
Používám Horuse jak s interním modulem a FrSky příjímači tak s muttimodulem a původními přijímači a s dosahem jsem problém neřešil. Párkrát mi zahlásil krátkou ztrátu telemetrie, ale pořád vypadal, že přijímač reaguje.
Jinak fajnovosti jako hlasový výstup telemertie apod. si užívám (dle potřeby aktivuji spínačem a plynule reguluji hlasitost jedním z poťáků).

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Odstranění koktání po zapnutí TX viz tady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 57  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz