Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Sketchup je zdarma a naučí se ho během půl dne. Nakreslenou krabićku mám na G-RX6
Tady máš nakreslené krabičky na RX4R:https://www.thingiverse.com/thing:4321265 nebo https://www.thingiverse.com/thing:4133802, RX6R https://www.thingiverse.com/thing:4321224
Už jen sehnat někoho s tiskárnou

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: ned 12.09.2021 6:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Jiri píše:
Sketchup je zdarma a naučí se ho během půl dne. Nakreslenou krabićku mám na G-RX6
Tady máš nakreslené krabičky na RX4R:https://www.thingiverse.com/thing:4321265 nebo https://www.thingiverse.com/thing:4133802, RX6R https://www.thingiverse.com/thing:4321224
Už jen sehnat někoho s tiskárnou

Díky moc za odkazy, kamoše s tiskárnou mám, včera jsem mu podlal odkaz který jsem uváděl a dnes už mám vytištěno

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2022 16:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
Nevím už, kde jsem to četl. Pisatel tam psal, že má v letadle napěťové čidlo a na obrazovce telemetrie ve vysílači se mu zobrazuje napětí každého článku baterie. Když je napětí článků nad nastavenou kritickou mezí, tak je zobrazováno v číselné hodnotě zelenou barvou. Klesne-li napětí pod nastavenou mez, tak se zelená barva změní na červenou. Víte někdo, jak to nastavit? Mě nic nenapadá, což je škoda. Při poklesu napětí článku pod nastavenou mez mi to oznámí vysílač hláškou. Vidět to i na obrazovce změnou barvy by bylo fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2022 15:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
Vzpomněl jsem si, kde jsem to četl. Bylo to na Frsky forum. Pisatel na můj dotaz nereaguje.

jarda19 píše: ↑
úte 23. úno 2021 21:25:24
Proč si nenecháš zobrazovat všechny články na obrazovce přímo za letu ???Já to tak mám všechny články mi svítí zeleně a ukazují napětí, když kterýkoliv článek klesne pod nastavené napětí tak zčervená (pro rychlý přehled) a baba mi zahlásí napětí.
Když odchází jeden článek tak při plném plynu to udělá, ale když stáhnu plyn na 3/4 tak zase zezelená a já spokojeně lítám dál. A nabíječka při měření odporu samozřejmě u toho článku píše větší odpor než ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2022 21:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Podle mě se tohle "naklikat" nedá, ale jistě existuje hotový LUA, který stav baterií takto ukazuje - chvilku jsem hledal, ale zatím nenašel.
Na druhou stranu, na co mi je stav všech článků, když mě zajímá ten nejslabší? A dívat se za letu na obrazovku a zkoumat volty? Jako určitě TO vypadá efektně, ale nestačí zahlásit napětí (nebo něco) pro nejnižší článek?

Osobně používám jednoduché "píp" pro jednu úroveň napětí nejslabšího článku (jako že "už moc energie nezbývá" - kolem 3,7) a "baterie je vybitá" při 3,3V - v zátěži.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 11:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2023
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim
Před měsícem jsem koupil starší vysílač Horus X10 s OpenTX a Betu 1400. Je to moje první letadlo i vysílač. S letadlem jsem neměl problém s jeho sestavením. Neřešitelným problémem se ukázalo napípání tohoto ledadla do vysílače. Na netu jsem pročetl plno rad, jak na OpenTX. Je to pro mne španělská vesnice, nejsem schopen to pochopit. Věřím, že mezi vámi se nejde někdo, kdo mi zašle postup, jak toto letadlo napípat do vysílače, nebo mi zašle soubor do companionu s nastavením tohoto letadla. Prosím. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Popravde, u tak jednoducheho modelu to snad neni potreba posilat. Bud pridas pomoci pruvodce - zde vyberes jestli mas kridelka na jednom nebo samostatnych kanalech.
A nebo vlozis vychozi model kde v mixeru, pokud mas kridelka na dvou ruznych kanalech (doporucuju) jen zkopirujes radek na prislusny kanal.

Mimochodem - OpenTX je mrtve, zvazoval bych prehrati radia na EdgeTX

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 13:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2023
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim
Na vysílači založit nový model jsem pochopil a udělal. Nemám problém na vysílači omezit - nastavit maximální výchylky směrovky, výškovky a křidélek. Nevím, jak a kde nastavit, aby se na křidélkách (mám každé na jiném kanále) výchylky nevychylovaly na obou křídlech při zatáčení stejnou výchylkou – proti sobě. Jedno dolů druhé nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 13:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Udelas revers toho kanalu v Outputech (vystupech) - vybertes konkretni kanal, das EDIT a nasledne jej reverzujes(invertujes).

mam radio v anglictine (a navic uz s EdgeTX) takze v cestine a na OpenTX se popis muze mirne lisit, ale logika je stejna

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 14:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Variant je víc, ještě můžeš třeba v mixéru dát zisk z +100% na -100% a udělá ti to to samé.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 14:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Docela doporučuju nastavit mixer "logicky správně" - páka doprava nebo nahoru a řídící plocha doprava nebo dolů jsou kladné výchylky - a v případné opačných výchylek na modelu reverzovat v obrazovce serv.
Tedy levé křidélko bude mít +100% (nebo +X) pohybu páky (či vstupu) ovládajícího křidélka a pravé -100% vstupu na křidélka. Pokud se budou křidélka pohybovat jinak tak korigovat ve zmíněné obrazovce serv. Pak budou fungovat i diferenciace křidélek a jiné závislé věci...

Optimální je pak poohlédnout se po někom v okolí, kdo už měl s OTX, či ETX co do činění. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 16:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Možná bude dobré vyplnit odkud jsi. Pak se jistě najde někdo, kdo to bude schopen ukázat přímo s rádiem. Nejlepší je to opravdu přímo vidět.
Btw. máš nainstalovaný Companion?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 18:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Pisatel pise.,....jak toto letadlo napípat do vysílače, nebo mi zašle soubor do companionu s nastavením tohoto letadla. Prosím. Děkuji....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 20:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2023
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim
Zenair píše:
Možná bude dobré vyplnit odkud jsi. Pak se jistě najde někdo, kdo to bude schopen ukázat přímo s rádiem. Nejlepší je to opravdu přímo vidět.
Btw. máš nainstalovaný Companion?


Bydliště jsem doplnil. Koho znám jsou důchodci, jako já. Nikdo z nich však nemá počítačový vysílač Frskay s OTX.
Můj vysílač má češtinu. Od toho co jsem ho koupil říkal, že byl zakoupen RCStudiu. Nákup byl přes RC Bazar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X10 Horus
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 23:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak zkus model z přílohy.
Kanály - levé křidélko, výškovka, plyn, kormidlo, pravé křidélko
SF - "chytrý" zámek plynu - přepínač nahoru (od země), zamknuto, odemkne se pokud se dá "dolů" + plyn musí být na minimu.
SC - dva letové režimy, každý s vlastním trimem výškovky (ostatní trimy jsou společné)
Dvoje stopky - první měří čas od prvního použití motoru (plynu), druhé proporcionální čas podle intenzity plyny (v podstatě spotřeba)

Je potřeba spárovat přijímač (pokud už není) a zkusit výchylky řídících ploch kdyby se některá hýbala obráceně otočit v menu "serva".


Přílohy:
x10Letadlo.zip [686 bajtů]
42 krát

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 850 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz