Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 11.03.2018 23:43

Kolegové,

potřebuji nasměrovat správným směrem v následujícím problému. Na novém počítadle nemohu rozjet Simulátor v Companionu, mám staženou/načtenou aktuální konfiguraci rádia, stažené modely nicméně Simulátor stále bez dat :( V čem by mohl být problém?

Děkuji za radu :)
Přílohy
Comp_Sim.png

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

úte 13.03.2018 21:11

..........

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

stř 14.03.2018 0:32

modrus píše:Kolegové,

potřebuji nasměrovat správným směrem v následujícím problému. Na novém počítadle nemohu rozjet Simulátor v Companionu, mám staženou/načtenou aktuální konfiguraci rádia, stažené modely nicméně Simulátor stále bez dat :( V čem by mohl být problém?

Děkuji za radu :)

Nazdar.
Ťažko povedať...
Companion sa inštaluje do adresára programFiles...
Snímka.PNG

Záleží aký máš OS...
Ja som musel vytvoriť pracovný adresár s dátami v osobnom priečinku....
Snímka1.PNG

Ak dáš potom zosynchonizovať SD kartu s HDD - malo by to fungovať...

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 08.04.2018 22:34

IMG_20180408_163546.jpg

Prosím vás, neviete čo znamená to S.P v pravom okne pred okienkom s PPM -?
Michal

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

pon 09.04.2018 10:16

S.Port, zapnuti podpory pro cteni telemtrie z externiho modulu. Pouze pro XJT a R9M

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

pon 09.04.2018 15:57

Ďakujem za odpoveď
aj som mal také tušenie, ale istota je gulomet.
Michal

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

sob 12.05.2018 23:41

Vrátím se k problémům se bzučením, které se tu řešili (a nevyřešili) a kterým jsem sám čelil. Poté co jsem rádio otevřel abych vypnul řehtačku na kniplu se bzučení zesílilo, tak že to fakt bylo nepříjemné a slyšel jsem to i při letu (jsem dost citlivý a tyhle zvuky mi vadí). Zvažoval jsem, že vyměním koaxiál interní antény za nějaký tlustší, ale moc se mi do toho nechtělo. Furt mi ale vrtalo v hlavě to zhoršení, tak jsem to otevřel znovu a pohýbal koaxiálem antény co vede pod plošňákem displeje a pro jistotu jsem hnul i kabelem k GPS modulu. A světe div se, velmi výrazné zlepšení! Bzukot sice pořád slyším, ale je pro mě snesitelný i doma když mi vysílač leží na stole, když otevřu okno tak ani nemluvím :-) Přitom taková blbost :mrgreen:

Další zajímavostí je, že RAS (SWR) mi ze 7.9 kleslo na 1.0, tudíž se tam někde něco asi odráželo/rušilo.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 10:25

Mimochodem, na vývojářském Githubu jsem před 3 týdny vznesl požadavek, zdali by nešlo vnitřní GPS modul softwarově v menu vypnout. Většinou ho asi nikdo nevyužívá, pouze zbytečně žere elektřinu a navíc kdoví jestli není zdrojem toho bzučení (viz tvůj příspěvek, kde jsi pohnul koaxem). Zatím byl ten můj požadavek označen jako"Návrh", ale jiné vyjádření dosus není.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 10:56

kdyz to ale tolik pohnulo s psv nebyl treba uvolneny nejaky konektor ?
nevim teda jestli na tom koaxu je

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 11:16

Ano souhlas, to PSV to je podezřelé, pohnutí s koaxem by nemělo na něj mít téměř žádný vliv. Těch 7,9 to je už hodně podezřelé, v praxi bys měl mít okolo 1,0, pokud není s anténou něco špatně.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 11:30

Hele nevím, ale s konektory jsem nehýbal, mám je zalepené, k tomu co je od interní antény se vlastně ani nedostanu. Na RC Groups mají ten RAS lidi tak různě, někdo 1, někdo 3, někdo má i těch 8... Víc pak už většinou řešej že je něco špatně. Ona tahle VF elektronika je strašnej opruz, ve finále je to fakt citlivý úplně na všechno :roll:

Jo a kolik máte s externí anténou? Já když připojím externí, tak mám zas těch 8 a tam není jak jinak ten koax dát ani tam není nic co by tomu mělo vadit. Asi ještě zkusím jinou anténu, používám ty co byly v balení, jsou i takový nešikovně dlouhý.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 13:09

Co je to RAS? Poměr stojatého vlnění se značí PSV, nebo anglicky SWR, nebo jěště ČSV (činitel stojatého vlnění. RAS mi ale nic neříká. A PSV 7,9 je už opravdu hodně. Pro příjem to tolik nevadí, ale pro vysílání by neměl být víc než 1,5.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 13:39

Ono s tím SWR u Horuse je to tak, že to není přesně poměr stojatého vlnění (byl na to dotaz na FrSky), je to jakýsi ukazatel kvality vysílání. Není tam přesně dodržena metoda měření tak jako kdyby to byl skutečný měřič SWR. Ale je to něco podobného, číselná hodnota ZHRUBA odpovídající kvalitě vysílání anténou. Je to pro indikaci, že člověk nemá např. utrženou anténu když jde s érem do vzduchu. Je to určitě užitečná pomůcka (důležitá informace), nikoliv přesný měřič. Ale dá se na to nastavit např. akustická hláška při SWR > hodnota a to je fajn. Opravdu to funguje, mám nastavenou nějakou hodnotu (myslím že něco okolo 4), a skutečně to upozorňuje, např. když položím vysílačku na zem, nebo na anténu sáhnu rukou. Takže to funguje jak má. Klidová hodnota není 1, ale 0. Za porovozu mi to ukazuje 0, chytím-li anténu do ruky, tak cca 7.

Za geniální považuju (vyšlo to tak žřejmě nějakou náhodou vzhledem ke vzájemné poloze antény a displeje), že když externí anténu namířím špičkou šikmo nahoru (tj. míří na letadlo ve vzduchu a to je nejhorší možnost), tak mám SWR=8, a když anténa míří šikmo dolů (tj. přesně kolmo na model a to je nejlepší možnost), tak mám SWR=0. Tedy mě to upozorní abych měl správně otočenou anténu.

A tady je video s tímto chováním:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Naposledy upravil Woita dne ned 13.05.2018 13:51, celkově upraveno 2

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 13:43

tak proc sam nazyvate tu hodnotu swr a ne ras ?

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 13.05.2018 13:52

Ono to dříve OpenTX nazývalo jako SWR, asi od 2.2 je to přejmenováno na RAS. Každopádně jak už bylo řečeno, není to přímo SWR, ale nějaký ukazatel kvality signálu s nejistou metodikou. Těch 8 má spoustu lidí a údajně je to OK, vysílač má alarm nastavený snad až někde kolem 50.

To Woita:
Natoč to prosím, to chování mě zájímá. Mě to na polohu nijak nereaguje (jen na zakrytí antény). Používáš FrskyOS nebo OpenTX?

EDIT: byl jsi rychlejší :-)
Odeslat odpověď