Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 1:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
coro píše:
Minule som sa niekde začítal do článku o dotykáčoch v autách. Môže to súvisieť, ak by sa dotýkal pilot za letu.
Ide len o to že čudlík, mechanický "predpotopný", je stále na svojom mieste a dá sa po hmate po pamäti použiť.
A o to že na dotykči, ak to programuje blbeček, môže byť potrebná funkcia každú chvíľku inde a treba ju hľadať očami
- čo samozrejme znamená stratu kontaktu s realitou či už modelu či toho auta a súvisiace riziká.

Výnimoku je dotykáč čo má tie potrebné tlačítka trvale na jednom mieste. Síce stráca zmysel že je to na dotyk,
ale je to zrejme lacnejšie než pridať ten čudlík navyše, a vyrieši sa ten problém s nenahmataním / hľadaním.
Zostane už len otázka čitateľnosti na slnku a spotreby, to je vec technológiea iste sa už dá riešiť...

Ja si teda osobne ešte počkám na e-Ink (ako čítačky) a nejaké základné čudlíky mechanicky by ma určite potešili.
Niečo ako tie tri tlačidlá androidov.. alebo dve tlačidlá myši - jedno mi nestačí, nech je jako chce "i" či "aj" (Mac) .


Viem čo myslíš, ale to je niečo iné. Ja som za zachovanie ovládacich prvkov letu! (Pák, prepínačov atď.)
Len pri programovaní a celkového ovládania menu rádia mimo letu podla mňa je lepší-pohodlnejší dotykový DSP. Myslím (speje to k tomu čo je vidieť na nete), že aj tak bude raz rádio (z časti) v mobile (tablete), ktorí sa iba pripne a zapojí do konzoly s ovládacimi prvkami, Aku. a vysielacím modulom podľa vlastného výberu a kompatibility. Po lete si hodíte mobil do vačku a potom môžete pozerať videa, logy, programovať, simulovať atď. kedy budete chcieť. Nemyslím to, ako sa dajú ovládať už dnes rôzne hračky cez VIFI s mobilom.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 9:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:
Myslím (speje to k tomu čo je vidieť na nete), že aj tak bude raz rádio (z časti) v mobile (tablete), ktorí sa iba pripne a zapojí do konzoly s ovládacimi prvkami, Aku. a vysielacím modulom podľa vlastného výberu a kompatibility. Po lete si hodíte mobil do vačku a potom môžete pozerať videa, logy, programovať, simulovať atď. kedy budete chcieť. Nemyslím to, ako sa dajú ovládať už dnes rôzne hračky cez VIFI s mobilom.


Vzhledem k tomu ze jako programator mam nadstandardni vhled do toho jak se mobily chovaj atd.... si myslim ze je to stejna blbost jako nahradit jednocip ridici copteru za raspberry :-)

No, doufam ze Jeti a OpenTX prezijou a budou dal produkovat radia kde bude rozumne naprogramovany jednocip a ne nejaky cirkus s androidem. Moc sanci tomu ovsem nedavam protoze naprogramovat jednocip je o neco slozitejsi nez naprogramovat neco v androidu. Takze spis jen doufam ze to na tom androidu jeste navic neudelaj v javascriptu :-D

Stacilo mne kdyz jsem vlezl do letadla a na kolegove obrazovce vetknute v sedacce svitila hlaska o nepovedenem restartu Androidu. Asi za 20 minut se to nejak samo dalo do kupy ale uplne klidnym jsem se necejtil a doufal jsem ze displaye v kokpitu jedou na necem rozumnejsim

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 10:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tohle asi jediné rádia měly opravdu dobře udělané jen nejdražší Futaby 14MZ/18MZ... Tam jelo GUI na WinCE, ale výkonná elektronika (včetně u daného modelu aktivních mixů) byla úplně nezávisle. Zažil jsem i natvrdo, kdy mi jednou kvůli nějakému nakoplému souboru v přehrávači GUI za letu ztuhlo, z vysílače se ozývaly "děsné zvuky", nereagoval absolutně na nic (nakonec se musela vyndat baterka), ale řízení modelu na 100% v pohodě. Prostě profi řešení s oddělením exekutivy od UI, ale taky asi i v tomto byla příčina šílené ceny...
Už ale levnější Futaba 18SZ to zřejmě takhle výrazně dělené nemá a u některých "android based" zázraků radši o řešení moc neuvažuji :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 11:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Mám už jedenáct let Auroru 9 a dotykáč si nemůžu vynachválit. Hlavně, když se vybírá z více položek, je to pohodlnější,než něčím rolovat. Také z hlavní obrazovky se dá jedním klikem na položku přejít do jejího nastavení a nemusí se lézt a procházet nějaké menu.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 8:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.5.2015
Příspěvky: 82
Bydliště: SB
3. rok používam MZ-18 a ovládanie dotykom, prehľadnosť a jednoduchosť môžem len chváliť. (predtým len "čudlikáče")


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz