Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Já tu změnu ´politiky´ chápu jako nutný vývoj.Ta kovová bedna je sice fajn ale neúměrně prodražuje výsledek.Nicméně to že bude i modul pro 868Mhz je tak trochu podpásovka pro všechny kdo koupili DC/DS16.Už jsem se ptal na JMM jestli by to do 16náctek nešlo přidat a není to možné.Tady musím pochválit Frsky.Všechny rádia mají Graupner šachtu nebo seriový výstup takže i s nejlevnějším Taranisem Q7 je možné redundantní vysílání na 2.4Ghz/868Mhz.Pokrok nezastavím ale jistá univerzálnost/upgrade/ do budoucna vzhledem k nemalé ceně by rozhodně potěšila.Dost výrobců na to vůbec nemyslí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 12:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 346
Bydliště: Kralupy
blembondo píše:
Já tu změnu ´politiky´ chápu jako nutný vývoj.Ta kovová bedna je sice fajn ale neúměrně prodražuje výsledek.Nicméně to že bude i modul pro 868Mhz je tak trochu podpásovka pro všechny kdo koupili DC/DS16.Už jsem se ptal na JMM jestli by to do 16náctek nešlo přidat a není to možné.Tady musím pochválit Frsky.Všechny rádia mají Graupner šachtu nebo seriový výstup takže i s nejlevnějším Taranisem Q7 je možné redundantní vysílání na 2.4Ghz/868Mhz.Pokrok nezastavím ale jistá univerzálnost/upgrade/ do budoucna vzhledem k nemalé ceně by rozhodně potěšila.Dost výrobců na to vůbec nemyslí.


Je to divný, gyro přijímače po upgrade upravili tak, že lze nastavit, aby při špatném nebo žádném signálu negeneroval žádné PPM a CB200 tak přepnul na SAT2. To je nyní v pořádku. Tak netuším, proč by neměl CB200 přepnout na záložní 900Mhz jednosměr RX + TX který bude ve vysílači vražen do PPM v DC16... . TX ve formě REX3L bych v 900MHz dal snad i externě. Mám pocit, že chybí jen to chtění....

_________________
Jantar 3,5m,Biglift 2,8m 80ccm,ASW28 4m,Staudacher O.S.-20ccm, Solius MPX


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
blembondo píše:
Já tu změnu ´politiky´ chápu jako nutný vývoj.Ta kovová bedna je sice fajn ale neúměrně prodražuje výsledek.Nicméně to že bude i modul pro 868Mhz je tak trochu podpásovka pro všechny kdo koupili DC/DS16.Už jsem se ptal na JMM jestli by to do 16náctek nešlo přidat a není to možné.Tady musím pochválit Frsky.Všechny rádia mají Graupner šachtu nebo seriový výstup takže i s nejlevnějším Taranisem Q7 je možné redundantní vysílání na 2.4Ghz/868Mhz.Pokrok nezastavím ale jistá univerzálnost/upgrade/ do budoucna vzhledem k nemalé ceně by rozhodně potěšila.Dost výrobců na to vůbec nemyslí.


proc by to mel byt podraz na majitele 16tek? ty vysilacky byly vyvijene a a uvedene na trh uz pred lety lety, 14ky ktere z nich vychazi tez. DS24 byla vyvinuta pozdeji v dobe kdy asi nektere veci nebyly dostupne, tak proste se objevi az v DS12 ktera byla vyvinuta jeste pozdeji. Ano, mohli to udelat asi modularne, uvnitr nekolik boardu, nejake sachty, ruzne boardy spojene konektory, vymenitelne moduly.. ale asi meli duvod proc to neudelali a proste to neudelali tak se s tim musime smirit. Takze proste maji starsi vysilace nejakou funkcionalitu, umoznuji nejake omezene rozsireni (sw funkce, vymenily se baterky za lepsi atd) ale tezko ti nekdo bude zpetne upravovat neco co je pripajene na boardu. Naopak ocenuji Jeti, ze se neboji vrazit nejnovejsi veci i do nejlevnejsi krabice a neudelat to "nejdriv updatujeme vlajkovou lod a 12ka to dostane az za dva roky v dalsi revizi". to je fer pristup, vrazit to do modelu ktery je nejblizsi k uvedeni na trh.

osobne se domnivam ze 14ka je timto mrtva, 16ka mozna taky. 14ka nema smysl, byla mirena jako "levna vysilacka" a misto ni bude ted 12ka ktera je v podstate ve vsem lepsi, levnejsi a ze nema kovove sasi bud nebude vadit nebo bude plus. 16ka se bud musi zmenit (vnitrnosti, displej..) pokud chteji zachovat tri druhy vysilacku, nebo zmizi z trhu. Protoze kdo chce levnejsi vysilac nez 24 sahne po 12, kdo chce vice fuknci a kovove sasi funkci, sahne spis rovnou po 24 - cenovy rozdil mezi 16 a 24 neni tak velky (kdo ma na to aby vysypal 40 tacu za vysilac, tak uz tech 12-14 tisic navic za 24ku sezene taky). Pokud updatuji streva 16k na uroven 12/24, posadi to funkcne a cenove nekde mezi ty dve tak by to slo - protoze za ty prachy zakaznik ziska vice ficur nez 12ka ale ne tolik aby to ohrozilo 24 plus navic luxusni kovove sasi.

Ale to si musi jeti obchodni a marketingove oddeleni vyresit samo, pochybuju ze tu nekdo z nas z na presna cisla prodeju jednotlivych druhu a modelu za posledni roky, aby se z toho daly delat nejake zavery..
ja osobne sem temer rozhodnut jit do 12ky. pro moje letani bohate postacuje a i kdyz bych si asi celkem bez problemu mohl dovolit 24ku, tak ji proste nevyuziju. 12ka je navic mensi (vejde se do meho stavajiciho kufriku) a lehci takze pro me je plast bonusem. No a kdyby deti nekdy casem zacly tez modelarit, tak 12ku posunu a sam si poridim 24ku..
takze uvidime jaka bude nakonec cenova politika (hlavne kolik budou stat jednotliva rozsireni) a tez zda jeti vyslysi uzivatele overovaci serie - napriklad tez myslim, ze bocni slider prepinace by se tam skutecne hodily. otazka je, zda tam jdou bez rizika integrovat a jestli je tam jeti nedalo prave proto, ze to proste neslo.
jeste k cenove politice updatu - podle webu je cena za update DS14 na uplne maximum celkem 384 euro, necelych 10k. to jde.

recenze v RC modely neni recenze v pravem slova smyslu, spise detailnejsi "preview" ale myslim ze bohate postacuje, informacni hodnota je dobra. kupte si casopis uvidite sami. je tam i tabulka srovnani funkci, otazka je zda je finalni nebo jeste bude upravovana.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Pro Xpetr...vidím to stejně.
Pro Kuba 78...
Píšu... tak trochu podpásovka...a ty z toho uděláš "podraz". :lol: Na další ekonomické rozbory se necítím.Jen tak mezi řádky píšu že jako vlastník jednoho Jeti Tx by mě jistá funkcionalita navíc potěšila.To je vše.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
blembondo píše:
Pro Xpetr...vidím to stejně.
Pro Kuba 78...
Píšu... tak trochu podpásovka...a ty z toho uděláš "podraz". :lol: Na další ekonomické rozbory se necítím.Jen tak mezi řádky píšu že jako vlastník jednoho Jeti Tx by mě jistá funkcionalita navíc potěšila.To je vše.


slovickareni :-) jasne, chapu tvoje pocity, taky sem letos zvazoval koupit 24ku, koupit treba jetou 16ku a taky by me nakrklo po par mesicich zjistit ze novejsi produkt ma lepsi streva a muj produkt nekde updatovat.. ale tak to proste chodi, jeti si myslim ze se chova este prijatelne, proti jinym vyrobcum jineho zbozi. A s timhle pristupem by holt clovek neustale cekal a cekal na novou verzi nebo update produktu, protoze kazdy rok je nejake vylepseni..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 13:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
blembondo píše:
Já tu změnu ´politiky´ chápu jako nutný vývoj.Ta kovová bedna je sice fajn ale neúměrně prodražuje výsledek.Nicméně to že bude i modul pro 868Mhz je tak trochu podpásovka pro všechny kdo koupili DC/DS16.Už jsem se ptal na JMM jestli by to do 16náctek nešlo přidat a není to možné.Tady musím pochválit Frsky.Všechny rádia mají Graupner šachtu nebo seriový výstup takže i s nejlevnějším Taranisem Q7 je možné redundantní vysílání na 2.4Ghz/868Mhz.Pokrok nezastavím ale jistá univerzálnost/upgrade/ do budoucna vzhledem k nemalé ceně by rozhodně potěšila.Dost výrobců na to vůbec nemyslí.


Tady je trochu rozdíl mezi Frsky a jinýma značkama. Když vrazím do Grapner šachty druhý modul, mám paralelní datovou linku, ne backup pokud vím. A mám tam i telemetrii? Když mi vypadne ta "záložní" linka, dozvím se to? Těch rozdílů mezi JETI backupem a Frsky "backupem" bude asi víc :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 13:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 346
Bydliště: Kralupy
blembondo píše:
Pro Xpetr...vidím to stejně.


Třeba se chytnou v Jeti za pačesy až bude fotka na netu jak k DC16 jede záložní PPM na 35Mhz s metrovou anténou na modulu od Graupnera s krystalem.
Konec konců papíry od ČTU na to jsou...

Když jsem diskutoval u předváděcího auta na zaměřování/rušení /shazování dronů od Rohde Schwarz, kde jedou od 800MHz do 8GHz, tak jsem doma hned otevřel Graupner krabici s MC-22 FM 35MHz, jestli tam ještě je... :D

_________________
Jantar 3,5m,Biglift 2,8m 80ccm,ASW28 4m,Staudacher O.S.-20ccm, Solius MPX


Naposledy upravil xpetr dne pát 11.01.2019 14:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 346
Bydliště: Kralupy
HonzaS píše:

Tady je trochu rozdíl mezi Frsky a jinýma značkama. Když vrazím do Grapner šachty druhý modul, mám paralelní datovou linku, ne backup pokud vím. A mám tam i telemetrii? Když mi vypadne ta "záložní" linka, dozvím se to? Těch rozdílů mezi JETI backupem a Frsky "backupem" bude asi víc :-)


.... ale jestli vypadne/vyruší 2,4Ghz, je mi jedno jestli jede telemetrie...., chci přistát..... A poznám to , bude zvuk alarm - ztráta komunikace od modulů v TX

_________________
Jantar 3,5m,Biglift 2,8m 80ccm,ASW28 4m,Staudacher O.S.-20ccm, Solius MPX


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 15:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A když ti vypadne 900?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 15:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 346
Bydliště: Kralupy
Modlit se? Že neřídíš.....
https://www.youtube.com/watch?v=n3dXWFyGVZg

Na CB200 jede primárně na SAT1. Až když vypadne SAT1, přepíná na SAT2. Jak se SAT1 objeví, jde to zpět na SAT1. Takže linka na SAT2 je opravdu poslední šance.
Dříve se diskutovalo "který signál je lepší" , ale to možná platí mezi anténami jednoho RX, ale ne mezi SAT1a2 vstupy CB200.

_________________
Jantar 3,5m,Biglift 2,8m 80ccm,ASW28 4m,Staudacher O.S.-20ccm, Solius MPX


Naposledy upravil xpetr dne pát 11.01.2019 17:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no a co se stane, kdyz budu litat, prijede rusici anti-dron auto a zaroven mi za zady vybuchne jaderna bomba a zarusi se mi 2,4Ghz i 900Mhz.. nemelo by jeti nahodou implementovat dlouhovlnou skladaci antenu, obalit vysilac olovem a pozadat o mil-spec certifikaci do raze 20 megatun?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 20:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Přejděte na upoutance a máte (skoro) po starostech...
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
jyrry píše:
Přejděte na upoutance a máte (skoro) po starostech...
:roll:

... dokud se nepřetrhne lanko ....

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
To, že DS-12 bude umět víc než bývalá vyšší třída, je prostě vývoj. Bylo to tak od nepaměti. Plno příkladů je mezi mobily, počítači, auty, ...

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 19:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Pánové,

myslím si, že diskuze o tom, že DS-12 je nebo není nástupcem toho a toho typu, že DC/DS 14 nebo DC/DS 16 jsou na odpis, je asi zbytečná. DS-12 je novinka, umí některé věci navíc, je lehká, má barevný, byť trochu utopený display, v dalších zase zaostává. Bude určitě stačit většině modelářů, funkcí je habaděj. Mám krátce DC-16 s inovovanou anténou, kniply a baterií ala DC-24 a jsem spokojený. Snad jedině barevný display bych opravdu bral, z Horuse jsem se namlsal :-) DC má ale zase větší výdrž na baterii, tedy něco za něco.

DC-16 je překrásně zpracovaná, bytelná, s pořádným popruhem a pultem nic moc neváží, kvalita velmi vysoká. Řada modelářů DS-12 bezesporu ocení, pro mě je zase hodně důležitý zpracování vysílače, vysoká kvalita JETI, prostě dokonalost. Pro mě koupit např. vysílač z druhý ruky je nemyslitelný. Letadla musím mít perfektní, odřeniny mě vadí :-) Prostě každý máme svoji hvězdárnu, všechny řady DS/DC si nacházejí bez problémů svoje majitele.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf, habasek, zdenek 304 a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz