Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Re: Aurora 9X - nabíjení

pát 15.06.2018 11:07

Povídáte si stále o nabíjení Aurory 9X? :?

Re: Aurora 9X - nabíjení

pát 15.06.2018 11:34

No pravda, trošku se nám to zvrhlo :D

Tak se trošku vrátím k tématu. Pro nabíjení Aurory je potřeba přemostit ochrannou diodu, nebo nabíjet aku mimo vysílač. Pokud je v Auroře LiPo musí se změnit typ aku v nastavení, aby správně fungovala detekce napájecího napětí.

Re: Aurora 9X - nabíjení

pát 15.06.2018 14:00

Vita_1 píše: Pro nabíjení Aurory je potřeba přemostit ochrannou diodu, nebo nabíjet aku mimo vysílač.

..nebo se nastaví nabíječ (pokud tuto možnost má) Připojení za diodou.

Re: Aurora 9X - nabíjení

pát 15.06.2018 17:46

Už jsme nad touhle "vymožeností" diskutovali, ne každá nabíječka jí má. V takovém případě nezbyde, než baterku buď vyndat a nabíjet mimo Tx, nebo přemostit diodu. Třetí varianta, popadnout šrajtofli a letět si takovou nabíječku koupit :lol: , abych si užil té "vymoženosti" 8) .

Re: Aurora 9X - nabíjení

pát 15.06.2018 19:18

DAF píše:Už jsme nad touhle "vymožeností" diskutovali, ne každá nabíječka jí má.


Já si teď trošku povzdechnu.
Moje nabíječky jsou částí z minulého století, ale něco málo mám i mladšího :lol:
To, co se prodává teď mi prostě nevyhovuje, nic to neumí, nabíjení se samými omezeními.... Nic mi to nepřinese. Naopak, omezuje mě to. Není z čeho vybírat. A starý "krumpl" umí nabíjet i s diodou, i bez diody. A nejen to. Mám téměř absolutní volnost nabíjet tak, jak uznám za vhodné a ne tak, jak si (v rámci blbuvzdornosti) představoval pan programátor SW. Mám obavy, že když dnes vezmeš peníze, tak za ně nemáš co koupit. Blbuvzdornost přeprala užitečnost.

Tato věta se tady objevila včera: vyssie pisem ze Pelikan (povazujem za vydareny design) to nabija cez silove kable a balancny je nutnost aby sa niektore clanky neprebili a neznicili

To je k breku...

Re: Aurora 9X - nabíjení

pát 15.06.2018 20:02

novfra píše:Tato věta se tady objevila včera: vyssie pisem ze Pelikan (povazujem za vydareny design) to nabija cez silove kable a balancny je nutnost aby sa niektore clanky neprebili a neznicili
To je k breku...

... napsal určitě ten, který si koupil k mobilu nabíječku a od té doby rozumí jaderné elektrárně? :lol:
Osobně mám starého Sharka 20 (asi 15 let?). Ale o téhle funkci nevim. Nemám problém baterku vyndat a nabít. V případě, že toho nabíjím víc, klidně Tx a RX nabíjím adaptérem a další aku přes Sharka.

Re: Aurora 9X - nabíjení

sob 16.06.2018 8:30

DAF píše:... napsal určitě ten, který si koupil k mobilu nabíječku a od té doby rozumí jaderné elektrárně? :lol:
Osobně mám starého Sharka 20 (asi 15 let?). Ale o téhle funkci nevim. Nemám problém baterku vyndat a nabít. V případě, že toho nabíjím víc, klidně Tx a RX nabíjím adaptérem a další aku přes Sharka.


ty mas mobil ?!

Re: Aurora 9X - nabíjení

ned 24.06.2018 13:55

Nejsem odpůrcem nových druhů akumulátorů, ale v Auroře 9x mám stále NiMH 2000mAh akumulátor, ještě jsem neměl problém s malou kapacitou, a dodaná nabíječka má indikaci konce nabíjení. Prostě přijdu z letiště, píchnu nabíječku a ráno je vše připraveno. Vždycky jsem tak nabíjel vysílačky, a to bývali podstatně horší akumulátory.

Re: Aurora 9X - nabíjení

čtv 05.07.2018 9:14

4 stránky komentářů? Panejo teda :D Jak tu někdo žádal, abych se ozval tak plním přání a oznamuji ano, už to nabíjí i přes vysílač.

Re: Aurora 9X - nabíjení

sob 11.08.2018 8:16

Zdravím,
já jsem minulý týden vyřešil nabíjení vysílačky zakoupením G4 RAY Li-Pol 2600mAh/7,4 5/10C pro Aurora 9/9X

Re: Aurora 9X - nabíjení

čtv 14.03.2019 11:36

Zdravím.
Také něco přidám do tohoto téma :wink:
Koupil jsem novou Auroru 9x teprve nedávno (Optic už nestačil počtem kanálů) a pán mi k ní neposlal origo nabíječ tzv. "přes noc" ale pouze kabel s konektorem a banánky. Zkusil jsem aku (jsou tam NiMh) nabíjet ve vysílači a bez problémů to jde. Jen nejde vybíjet a cyklovat ….. zřejmě kvůli té ochranné diodě.
Takže tak :wink:

Re: Aurora 9X - nabíjení

čtv 14.03.2019 11:53

Chybička se vloudila....
Přílohy
připojení.jpg
připojení.jpg (5.12 KiB) Zobrazeno 666 krát
Odeslat odpověď