Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 11:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
tomashr píše:
Já moc nechápu, na co se ptáš... U lepších Futab máš naprosto volné přiřazení funkcí ke kanálům, ale kanály v přijímači zůstavají pořád stejně, je tam pouze výběr režimů pro SBUS a případně dva RXy v letadle pro hodně kanálů.
Prohazovat kanály přímo v přijímači ve smyslu, že z kanálu s nadpisem 4 ti najednou poleze to, co je ve vysílači značeno jako 5 pokládám za totální nesmysl, korektní je postup, který přinesla u Futaby jako první asi 14MZ a pak její levnější odvozeniny (8FG, 14SG atd), tedy naopak prohazování přiřazení funkcí... Mimochodem u často omílaného OpenTXu je to také takto, tedy volné je přiřazení funkcí ke kanálům, když ale má daný mix výstup na ch4, tak prostě hýbe servem ve zdířce 4.
A ne, právě T10J tohle neumí, viz moje vysvětlení o posloupnosti vzniku těchto souprav, tohle konkrétní rádio má sw pojatý jako starší řada, v levnější FHSS řadě to toto má až 12K.


Nemas pravdu co sa tyka opentx tam si sam nastavis co chces na kanaloch,pevne dane je to iba u primacoch zo stabilizaciou tam mas 1 az 4 presne dane ostatne su aj tam volitelne.

ingwarr píše:
za tie peniaze čo Tomix vrazil do FRSKY a teraz do Futaby, mohol mat jednu poriadnu Futabu :wink: Ale tak to je ked sa špekuluje :!:



Toto je trosku omyl ja som vrazil do frsky 200 euro a predal som ju za 200 euro dolozil som k tomu 20 euro a za 220e som kupil futabu T10J z dvomi 8ch prijimacmi a jednim 6ch prijimacom z toho je ten jeden 8ch corona ostatne dva su original.Dokonca v tej cene je este aj kufor a vario.Cize som nevrazil dalsie peniaze do vysielacky ale stale tie iste.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 13:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Tomix píše:

Nemas pravdu co sa tyka opentx tam si sam nastavis co chces na kanaloch,pevne dane je to iba u primacoch zo stabilizaciou tam mas 1 az 4 presne dane ostatne su aj tam volitelne.


Ehm, přijde mi, že jsi nepochopil, co píšu... Tebou zmíněná volitelnost je zase ve smyslu funkce-kanál (což je z mého pohledu správné), nejde ale o proházení kanálů přímo v přijímači!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 13:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Stale som to asi nepochopil,je predsa jedno ci v prijimaci dam na kanal cislo 1 motor alebo kridielko ci smerovku vo vysielacke si zadam na prislusny kanal to co som pichol do kanalu a je to.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 13:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jo, ale Jyrry se ptal na něco jiného :-) Neřeš to, tohle na tvůj prvotní dotaz nemá dopad žádný, toto sem vnesl až jyrry :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... Prohazovat kanály přímo v přijímači ve smyslu, že z kanálu s nadpisem 4 ti najednou poleze to, co je ve vysílači značeno jako 5 pokládám za totální nesmysl...

No vidíš že rozumíš na co se ptám :-)
Ale za totální nesmysl jsi to prohlásil nejspíš proto že to Futaba neumí ;-)
Představ si WWII dvoumotorovou polomaketu kde máš v trupu jeden 8k přijímač a v křídle druhý. Jsou naprosto nezávislé, mají každý své přijímačovky. Pak je nesmyslné aby z "trupového" Rx-u lezl kanál plynu a křidélek, naopak se tam hodí 2 kanály směrovek, kanál výškovky, 2 kanály příďového kola (zatahovák a směr), kanál pro pumovnici. Naopak v "křídelním" Rx je zbytečné aby lezla výškovka, směrovka a ten příďák, naopak tam chci 2 kanály křidélek, kanál plynu, kanál klapek, zatahováky, spínání zvukového modulu.
Jakpak bys tohle vyřešil s Futabou?
A přiřazování kanálů ovladačům - na to jsem se neptal, to je něco jiného. To Mx-20 samozřejmě umí.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tomix píše:
Stale som to asi nepochopil,je predsa jedno ci v prijimaci dam na kanal cislo 1 motor alebo kridielko ci smerovku vo vysielacke si zadam na prislusny kanal to co som pichol do kanalu a je to.

Chce to řádně číst na co konkrétně se ptám. A nemít na očích klapky podle svých modelů.
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jiříku, může tě ubezpečit,že když vezmu dva 8mi kanálové přijímače..tak mi poleze z každého co budu chtít..třeba na všech 16 výstupech plyn, nebo na jednom vop, sop,křidélka a na druhém třeba jen pumovnice, podvozek..atd.
Jde to jak na 16SZ tak i na 18SZ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No sláva, konečně relevantní odpověď :-)
A dá se toto nastavit i s tou T10J ?
A aby z obou přijímačů lezl někde třeba stejný kanál pro zatahovací podvozek?

Pro rýpaly - nevymýšlím si, jen popisuji jak to mám reálně na modelu... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
U 18SZ a 16SZ neznamená,že výstup z RX např 3 je plyn, můžu si tam dát co chci..nebo ho uplně vynechat a vypnout.
Nebo můžeme na všech 16 kanálech mít co chci a ještě k tomu mít na S-Bus dalších 16 serv...možností máme neskutečně.
A i ten S-Bus můžu konfigurovat tak,že např servo vypínače tažného lana je klidně kanál 1 na fyzickém výstupu přijímače a na S.Bus to budu mít na 15 slotu.
Umí tohle Graupner?

T10J je basic rádio, pro greenhorns, né pro nás stařešiny :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Jakpak bys tohle vyřešil s Futabou?


U T10J nijak, to nikdo nepopírá (taky má jen 10 kanálů), ale třeba s 14SG je to banalita - prostě jeden RX bude ch1-8 a druhý ch9-16 (to je standardní režim) a pak si v menu vysílače rozházím kanály podle potřeby, pořád mi uniká, proč bych to měl řešit předěláváním kanálů v RXech.

Nehledě k tomu, že je v dnešní době pro tebou popsanou situaci skoro lepší řešení použít různě rozmístěné SBUS dekodéry, ale to jen tak naokraj. I když když se nad tím zamyslím, tak mám pocit, že ta funkce, kterou tu opěvuješ, je přidaná právě kvůli absenci SBUS, ale nechci provokovat :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
jyrry píše:
No sláva, konečně relevantní odpověď :-)
A dá se toto nastavit i s tou T10J ?
A aby z obou přijímačů lezl někde třeba stejný kanál pro zatahovací podvozek?

Pro rýpaly - nevymýšlím si, jen popisuji jak to mám reálně na modelu... :roll:


Mam predstavu cim lietas ale uz teraz sa toho bojim.
Ale k tej futabe t10j ak som to pochopil spravne na ch1 az 4 neviem naprogramovat nic ale na ch5 az 10 vies na kazdy vystup dat ten zatahovaci podvozok alebo hocico ine.
Ch5 az 8 bude na jednom prijimaci a ch9 a ch10 bude na druhom prijimaci v pripade ak pouzijes 8ch prijimace.
Alebo toto T10J nedokaze?

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... třeba s 14SG je to banalita - prostě jeden RX bude ch1-8 a druhý ch9-16 (to je standardní režim) a pak si v menu vysílače rozházím kanály podle potřeby...

Ale stejně to nepořeší ty popsané požadavky. Teď už vidím že Futaba to prostě dělá jinak a neodvážím se tvrdit který ze systémů to dělá "lépe" či "správně".
Stejný případ jako tenkrát, kdy jsem byl nabádán řešit prosté zpomalení kanálu letovými režimy protože to T8FG zkrátka jinak neuměla (a jeden z mála korektních byl "vito", který to natvrdo napsal že ne) :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 20:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tomix píše:
...
Ale k tej futabe t10j ak som to pochopil spravne na ch1 az 4 neviem naprogramovat nic ale na ch5 az 10 vies na kazdy vystup dat ten zatahovaci podvozok alebo hocico ine.
Ch5 az 8 bude na jednom prijimaci a ch9 a ch10 bude na druhom prijimaci v pripade ak pouzijes 8ch prijimace.
Alebo toto T10J nedokaze?

No právě proto jsem se ptal, abys i ty se dozvěděl zda to půjde či ne :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 20:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Uz to tu bolo pisane skor a dufam ze som to spravne pochopil.Co sa tyka 10ch tie mi budu stacit a nemyslim ze budem niekedy potrebovat viac na vecsie modely uz nechcem ist kvoli transportu.
V podstate aj tuto belanku by som vedel este osekat vyskovku na 1 kanal svetlo vyhodit a v pripade nutnosti mozu ist aj kridielka na 1 kanal.
Este co sa tyka vysielacky vsade na pise ze je to radio strednej triedy cize akurat pre mna zaciatocnika. :D
Verim ze bude ovela lepsie ako moj stary taranis hlavne co sa tyka spolahlivosti je mi jasne ze poctom kanalov a moznostami nastavenia som siel dolu ale myslim ze to ozeliem.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T10J
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Já osobní zkušenost s T10J nemám. Mám tu ale 8J, což je hodně podobné. Co vím tak 10J umí navíc telemetrii. Ale jinak je to stejně dělané rádio. Tzn udělané tak, aby v rámci svojich programových možností sloužilo dobře. Moc toho neumí, ale i s tím co tam je ,při trošce přemýšlení ( a já tomu říkám odsedět si manuál na WC) udělat zajímavé věci.
Já ho koupil do gumovky šefovi, s tím že 8J má prokazatelně kravský dosah. Bude tam mít i autopilota takže nebude mít stres (možná :-) )
Ty 4 základní kanály jsou fixní, ale jdou s tím různě mixit ty zbylé konfigurovatelné, takže zase tak blbé to není. Co se mi vyloženě líbí,že to má uvnitř dvě antény a ty nikde nečouhají. To bych čekal i u drahých rádií..a ono to není .

Když odskočím na vlajkové lodě 18SZ...tak tam mi zatím nenapadlo nic co by s rádiem nešlo vyřešit. A co se mi hodně líbí, že PPM výstup je vázaný k programu modelu. Takže když tam mám přifaření UHF modul, tak ten jede jen na správném modelu. Jindy ne.
Já si tu 16SZ pořídil k hlavní 18SZ jen kvůli tomu abych si s tím hrál a našel limity co na tom nejde...zatím nenašel.
Jo jednu věc to neumí..funkci klasického PLC..., ale to by jsme toho asi chtěli moc. To asi umí jen Open TX, ale tam zase nevěřím spolehlivosti open source bastlu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz