Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Co si myslíte,že je lepší (myslím z hlediska dejme tomu spolehlivosti přenosu..vstaženo k frekvenci)
Tzn Crossfire na 868Mhz, nebo v mém případě UHF Immersion na extreme hopingu tzn 433 až 450MHz.
Pokud máte někdo zkušennost z Crossfire , prosím o pocity z provozu. (Klidně i do SZ pokud se někdo bojí :-)
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 15:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Crossfire pouziva hafo lidi v ramci miniquadu a co jsem zatim nabral (sam ho nemam) je toto :

- nic neni dokonale, jsou mista kde dojde k zaruseni i u crossfire
- dosah je fakt velky
- system je overeny a podle mne i legalni (z hlediska vysilani)
- je to citlive na anteny - tam kde ojeta 2.4 v pohode jede uz ma Crossfire problem a v pripade problemu s antenou jde signal dost rapidne do kytek
- funguje i na závodech kde se 2.4 nechyta

Osobne bych volil Crossfire - je to overene a neni problem si najit co a jak. Ty systemy na 433 me prijdou ze se pouzivaj v posledni dobe mene a mene (coz ovsem muze byt vyhoda z duvodu volnějšího pasma ;-) )

Resp. jeste jinak - osobne bych to resil jen u coptery a ty ted prevadim na X-Lite takze bych tam dal frsky 900vku. Teda hned po tom co poladi mouchy a nebude potreba opravovat modul doma :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pásmo 433MHz je naprosto o ničem. Jedou na něm kdejaké chůvičky, nezdrátové zvonky, meteo staničky a podobně. Taky výkon je hodně omezený, takže legálně asi dost těžko viz. VO-R/10/11.2016-13

Edit: Srovnání ještě tady: https://www.tssgroup.cz/item/jaky-je-rozdil-mezi-pouzitim-frekvence-433mhz-a-868-mhz-/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No právě zvažuji, jestli do nových letajících aparátů pořídit Crossfire nebo to co již dlouho mám. Immersion UHF.
Ještě doplním,že přenos videa z aparátu na zem mám na 2.4Ghz a hodně výbavy včetně směrových antén od circularwireless a trackeru.
Takže mi zajímá hlavně interakce mezi Crossfire / 2.4Ghz.
Něco už na UHF odlítáno mám a ,že bych zaregistroval problem..to se říct nedá. A to jsem lítal různě :-) :-) Ono jak jsem psal to není úplně 433 , ale lítá to od 433 do 450.
Takže jsem na vážkách..jestli nacpat prachy do Crossfire, nebo zůstat u Immersion kdy mám 4 přijímače a dvě vysílací jednotky.
Jedna na 600mW a druhá až na 2W.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 20:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 731
Nejaký čas se živím jako servisák prumyslových ovladačů pro D / vlaky , jeřáby / , naše frekvence 419 - 460 Mhz , bez problémů , vysílací výkon 7 -500mW dle typu a požadavku zákazníka.
Systémy na 800Mhz děláme také, ale v pásmu je málo kanálů, a dosah proti stejnému zařízení s 434Mhz je cca poloviční.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 10:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Je to spíš otázka legality, pokud se to má provozovat podle VO, tak je zkrátka 433MHz v ČR a valné většině EU nelegální, povolené výkony velmi omezené.
V tomto směru je ta debata dost o ničem, když hodláš vše ignorovat a dělat si co tě napadne, tak je Immersion 433MHz opravdu lepší, podmínky šíření mají své výhody a při těch velkých skocích není nijak velký problém ani se zarušením. Ale případné následky si přičti sám...
U Crossfire či R9M jsou docela slušné výsledky i v režimu legálním úplně (či alespoň s mírným přimhouřením oka), což své klady má.
Jinak můj ryze osobní názor, který nikomu nevnucuji je ten, že bych dnes už možná uvažoval skoro spíš o FrSky R9M. Rozdíl ceny je značný, funkce FrSky to docela dotahuje a pokud ti stačí modul s "normálním výkonem", tak bych dokonce řekl, že to má nyní proti Crossfire Micro dotažené více. Trochu jiné téma je "velký crossfire", ale tam se opět o legalitě při plném výkonu mluvit nedá a to už si můžeš rovnou nechat Immersion :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Díky za odpověď. Na odpověď od Tomáše jsem čekal, vždy to podá fundovaně.
Netrvám za každou cenu na výkonech které jsou v oblasti ilegality. Zase tak daleko nelítám.
Prostuduju to Frsky.
Díky Tome.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Crossfire nebo UHF link
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 1:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2013
Příspěvky: 493
Bydliště: Dudince
Aky je rozdiel medzi tymito dvoma variantami?
https://www.rotorama.cz/rc/tbs-crossfire-tx
https://hobbyking.com/en_us/tbs-crossfi ... ge-tx.html
Diki.

_________________
X8 Quad Pixhawk 2Tricopter APM 2.6Race Omnibus F4 Quad HKpilot32


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MichalM a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz