Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 22:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Osobne som mal iba T6 ta mala jednu antenu I6 ich ma dve jedna je v madle a druha v tom cudliku,prijimac ma predpokladam tiez dve anteny signal preskakuje medzi nimi a ovladanie ide vzdy cez tu ktora ma kvalitnejsi prijem.(velmi laicky vysvetlene)
Vela sa pise o ruseni ale vela z toho nie je pravda osobne som rusenie zazil iba raz ked zaply na letisku 5,8ghz radar ale aj vtedy ovladanie lietadla islo len to robilo hluposti.(pisem o flysky T6) kolega vedla mna mal futabu a ten si v pohode lietal nemal ziadne rusenie.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 6:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Jak píše kolega - má to dva výstupy na dvě antény. (Teda aspoň doufám, že jde o výstupy a nezjednodušili si to tak, že jedno je výstup a druhé vstup).
Ale my starší, co jsme si v minulém tisíciletí vyráběli soupravy na 27 MHz, jsme zvyklí při náznaku potíží se spojením zvedat ruce s vysílačkou nad hlavu a kroutit s ní na všechny strany ..


Přílohy:
FS6i.jpg
FS6i.jpg
[ 78.15 KiB | Zobrazeno 1248 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 8:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ano ma to dvě anteny jak na vysilaci, tak na prijimaci, ktere to prepina mezi sebou podle toho, kde je zrovna lepsi prenos. Proto se to jmenuje... Automatic Frequency Hopping Digital System (AFHDS). Nekde tady bylo video, ze vysilacem bnez jakekoli upravy ovladal prijimac vzdaleny 2km... Nevim jak vy, ale ja teda na pul kilometru letadlo velke 2,5 metru vidim jako miniaturni krizek...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To zvedání nad hlavu má vliv i u 2,4GHz, ale ty příznaky havárie mi připadají spíš jako jiná závada, než ztráta signálu. Chtělo by to víc informací co přesně model dělal, jestli se zastavil motor, jakým způsobem šel k zemi, funguje přijímač po havárii?
P.S. Automatic Frequency Hopping Digital System znamená že přenos probíhá na více kanálech a podle zarušení pásma vybírá jiné kanály pro přenos.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 9:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Potvrzuji co píší přede mnou. Mám Turnigy TGY i6, to je totéž s jinou nálepkou a ta má 2 antény kolmo na sebe. Měl jsem jí rozebranou, protože jsem jí koupil použitou s módem 2, který jsem změnil na 1, což jde velmi jednoduše. Je k tomu video na https://www.youtube.com/watch?v=PiR5fYBfUKg , kde je umístění antén hezky vidět.
Většina přijímačů má také 2 antény a navíc je tam telemetrie. Já mám přijímače upravené na snímání napětí baterie v modelu se zvukovým signálem vybití.
Létám sice jen na dohled, nikdy jsem neměl problém s dosahem. Problém byl, když jsem to přehnal a byla to už jen tečka a já nepoznal, jestli se vzdaluji nebo vracím.

Model mě uletěl jen 1x a to s Hitec Lite4, který má klasickou natáčecí anténu. Ale nejspíš to bylo také ztrátou orientace, byl to můj 1. model: https://premsvo.wordpress.com/fik-v-trainer/ . Naštěstí jsem tam měl jméno a telefon a druhý den mě volal poctivý nálezce. Ten model byl hrozný otloukánek, vše přežil a navíc možná má nějaký druh dosud nepoznané inteligence, protože po 2 km volného letu sám přistál bez poškození na fotbalovém hřišti ve vedlejší vesnici. Fakt nekecám, mám na to svědka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 10:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
To se nám to rozjelo :D . Pokusím se z něj vytěžit víc informací. Z toho co mi řekl, to vypadalo na rušení, ale jeden neví. Bohužel jsem nemohl jít s ním a on byl moc ,,nadrženej" a nedočkavej.
Jinak díky za informace. V těchto věcech se moc nevyznám a upřimně, docela mi stačí, že lítám.
Jít do hloubky těchto zařízení už je na mě moc. :(

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 11:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
PremSvo píše:
Ten model byl hrozný otloukánek, vše přežil a navíc možná má nějaký druh dosud nepoznané inteligence, protože po 2 km volného letu sám přistál bez poškození na fotbalovém hřišti ve vedlejší vesnici. Fakt nekecám, mám na to svědka.


Verime....
Ja som na Gamu urobil vypustacie zariadenie a moj maly pilot si z nej pustal parasutistu, chodievame na pole asi 2km od dediny
Raz sme to prestrelili a vdaka silnemu vetru nam parasutistu vzalo prec, aj som utekal krizom cez pole ale stratil sa mi ked odletel nad dedinu, ale to som videl iba z dialky
Smutne sa vracajuc domov obzerajuc sa naokolo sme ho nenasli
Este som povedal ze to by bola prdel kedy tak zosadol domov... maly odbehol za dom a uprosted travnika asi 5x5m presne v strede cakal parasutista...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 13:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Tak jsem se oklikou dozvěděl, co se stalo. Do teď měl přemotorovanýho žhavíka. Koupil Spita 1,6m. A podle toho, co mi řekli jiní, to na startu utrhl. Takže klasika pád po křídle ( pro sky 59 - PÁD PO KŘÍDLE). Prostě, jak byl zvyklej na to starý.
Jen mi to nechtěl přiznat.
Ale aspoň vím, jak je to s těma anténama. 8)

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
TGY-i6
Příloha:
PICT0048.JPG
PICT0048.JPG
[ 166.47 KiB | Zobrazeno 1002 krát ]


hrabu se v neutralizaci všech páček tak jsem to také odfotil.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Paolo-K píše:
Ano ma to dvě anteny jak na vysilaci, tak na prijimaci, ktere to prepina mezi sebou podle toho, kde je zrovna lepsi prenos. Proto se to jmenuje... Automatic Frequency Hopping Digital System (AFHDS). ...
Jen pro upřesnění, Frequency Hopping = přepínání frekvence (s přepínáním antény to nesouvisí)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 11:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Paolo-K píše:
Ano ma to dvě anteny jak na vysilaci, tak na prijimaci, ktere to prepina mezi sebou podle toho, kde je zrovna lepsi prenos. Proto se to jmenuje... Automatic Frequency Hopping Digital System (AFHDS).


To asi nebude pravda, že? Zkusil jsi si ten název aspoň přeložit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 12:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Shorty píše:
Tak jsem se oklikou dozvěděl, co se stalo. Do teď měl přemotorovanýho žhavíka. Koupil Spita 1,6m. A podle toho, co mi řekli jiní, to na startu utrhl. Takže klasika pád po křídle ( pro sky 59 - PÁD PO KŘÍDLE). Prostě, jak byl zvyklej na to starý.
Jen mi to nechtěl přiznat.
Ale aspoň vím, jak je to s těma anténama. 8)


pokial si mal na mysli mna /je dovodny predpoklad ze ano/ tak si sa sekol v nicku, a preklad je nejaky divny, nerozumiem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 13:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Když nerozumíš, tak to neřeš. Kdo ví, chápe.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MichalM, Seznam.cz [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz