Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 16:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
prikrylm píše:
Jo: https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... g_STM32.md
A zkus prolézt to, co linkoval blembondo.

Pokud má modul starý bootloader, nejde updatovat z rádia. A pokud jsem se pokoušel updatovat z Flash-Multi, tak ten hlásil, že je firmware komiplovaný na novější bootloader. Je to tento případ? (V odkazovaném zipu na Flash-Multi ten exe určitě najdeš. Pokud ne, prověř, jestli ti ho nemaže nějaký antivir - teď jsem se díval a je tam.)
Pokud je to případ starého bootloaderu, tak asi bude potřeba přehrát bootloader. Jak jsem psal, mě se ho u iRange USB kabelem přehrát nepovedlo - možná jsem nešikovný, ale std sériovkou to šlo. (resp. FTDI nástrojem, to je USB- serial)

Vybrat správný modul a zkusit flash..

Jak doporučují a vyzkoušel jsem, je lepší napájet modul z rádia a sériovka, co nahrává FW + zapojené nemá.

Asi je to dost chaotické - na konkrétní dotaz popíšu podrobněji, kdybys tápal, tak za poštovné a pivo nahraju. :)



ahoj pane, tak ten .exe v odkaze u tebe je. Tak ted to testuju. Dám Vědět. Prozatím děkuji.
A to pívo pro tebe bude i když si to nnaharju sám :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 17:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
Velké poděkování pane přikrylm !!!
PLS pošli mi SZ s adresou.

už to jede. Mám i napárované dva prijímače.
Přes ten Flasc multi je to opravdu snadné.

Připojení přes USB, vybraná COM3, vybrán stažený soubor :multi-stm-opentx-aetr-inv-v1.3.1.59.bin
Ale správně to měl být soubor verze.69.... k tomu o pár řádku níže.
V menu Advanced jsem vybral Action a volbu Instalovat drivers...
A spustil jsem Write Module.
Během instalace jsem stačil zahlednout text: instaling bootloader... tak to mne velmi potěšilo.
Po instalaci to na mne blikalo v menu modelu-Stav modulu: že to chce novou verzi.
Tak jsem na SD do Finwaru uložil soubor: multi-stm-opentx-aetr-inv-v1.3.1.69.bin a zkrátil název na multi-69.bin a spustil flasch externího modulu - stejně jako se to dělá s RX apd.
NAskočilo Zapisuji....
A bylo hotovo!!!
V taranisu X9plus mám OTX 2.3.10
Záhada která zůstává je proč se mi po stažení a rozbalení Zipu s Flasch multi, přímo z Githubu nezobrazil soubor Flasch multi.exe Jak to odhalím napíšu .

Děkuji všem, kteří do tohoto tématu přispěli. Hodně mi to pomohlo.

Zdar Supan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 0:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Verze ..59 nahrála do modulu správný bootloader? Elegantní, pro většinu smrtelníků mnohem jednodušší, než pájet piny pro přímý zápis. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 11:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
Ano ver. 59 nahrála Bootloader, předpokládám správný. Taranis pak bez problému nahrál aktuální verzi 69 přímo ze složky firmware.

Supan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 11:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
prikrylm píše:
Verze ..59 nahrála do modulu správný bootloader? Elegantní, pro většinu smrtelníků mnohem jednodušší, než pájet piny pro přímý zápis. :)


Pro mne naprosto elegantní. Toho pájení jsem se bál :-)
Supan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
supan píše:
Ano ver. 59 nahrála Bootloader, předpokládám správný....
Myslím, že to tak není. Mový bootloader je součástí flashovacího programu a měl by (asi) jít nahrát i bez vybrání verze fw MTM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 15:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
ellet píše:
Myslím, že to tak není. Mový bootloader je součástí flashovacího programu a měl by (asi) jít nahrát i bez vybrání verze fw MTM.


Ahoj, nerozumím tomu jak se mi to podařilo.
Je možné, že program Flasch multi prvně natahl ze svých dat ten Bootloader a pak tu verzi 59 uloženou v PC ?
TZN že bootlouader není součastí fw ?

Mohu jen konstatovat:
FW z SD karty nešel natáhnuot: hláška no syc
Během nahrávaní verze 59 přes Flasch Muli, jsem zahledl text : instaling bootloader...
Pak jsem z SD natáhl ver 69.

Supan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Já jsem to moc nestudoval. Mám modul Jumper 4in1-SE a po instalaci Flash multi 0.5...to šlo bez problémů. Něco se dá vyčíst tady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 9:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
(Asi TO nejvíc patří sem, tak to napíšu sem)
MPM umí komunikovat s HoTT přijímači. Přes Graupner HoTT.lua je umí i nakonfigurovat. Dle návodu (a podle toho, co jsem rozlezl z kódu) by se měly stiskem [MENU] přepínat "obrazovky" nastavení RX, Varia, GPS, ... podle toho, co přijímač umí.

Ale nedaří se mi ty obrazovky přepínat. Projde to kódem, který by měl nastavovací obrazovky přepnout, ale stále nic - GR-12L by měl umět ESC a Cust (to by mělo být přiřazování kanálů PWM výstupům). Nebo tohle GR-12L neumí?

Nemáte někdo zkušenost? Zkoušel jsem na X9-lite a na TX16S, obojí se chová stejně.

Nebo něco dělám špatně?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2020 23:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Zdravim,

brzo by mi mel dorazit IrangeX irx4 a tak si predbezne procitam jak ho budu zprovoznovat (X9D+ nebo X10S-exp)
A tak bych si chtel overit, jestli jsem to z teto diskuze a nejakych videi spravne pochopil:

1. jestlize uz bude mit nejaky aktualni FW, tak v nem bude pravdepodobne i bootloader, a aktualizace uz pojedou primo z radia?
2. Jestlize bude stary FW, tak musim pres Flash-tool a pocitac nahrat bootloader, a potom uz by to zase melo slapat pres radio?
3. Jak ho pripojim k PC? Koukam ze USB-to-serial adapter se da koupit za par korun, ale vubec netusim, jestli si musim dat pozor na konkretni typ, nebo je to dostatecne univerzalni a budou fungovat snad vsechny?
4. na IRX4 (bez plus) nejsou zadne piny, takze budu muset pajet, abych ten prevodnik pripojil?
5. rozil oproti IRX4plus je v absenci prepinace+bind( v OTX nepotrebuji) a USB portu (nahrazeno dodatecnym USB-to-serial adapterem) ? Funkcnost ohledne ovladani a podpory protokolu bude stejna?

Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2020 9:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ZS-Man píše:
Zdravim,

brzo by mi mel dorazit IrangeX irx4 a tak si predbezne procitam jak ho budu zprovoznovat (X9D+ nebo X10S-exp)
A tak bych si chtel overit, jestli jsem to z teto diskuze a nejakych videi spravne pochopil:

1. jestlize uz bude mit nejaky aktualni FW, tak v nem bude pravdepodobne i bootloader, a aktualizace uz pojedou primo z radia?
2. Jestlize bude stary FW, tak musim pres Flash-tool a pocitac nahrat bootloader, a potom uz by to zase melo slapat pres radio?
3. Jak ho pripojim k PC? Koukam ze USB-to-serial adapter se da koupit za par korun, ale vubec netusim, jestli si musim dat pozor na konkretni typ, nebo je to dostatecne univerzalni a budou fungovat snad vsechny?
4. na IRX4 (bez plus) nejsou zadne piny, takze budu muset pajet, abych ten prevodnik pripojil?
5. rozil oproti IRX4plus je v absenci prepinace+bind( v OTX nepotrebuji) a USB portu (nahrazeno dodatecnym USB-to-serial adapterem) ? Funkcnost ohledne ovladani a podpory protokolu bude stejna?

Diky.


1. S aktuálním bootloaderem se updatuje FW přímo z rádia. Jak píše blembondo, update se starším FW by mohl zvládnout ErSky (nahrát do rádia místo OpenTX, update FW modulu a pak případně zpět nahrát OpenTX, nezapomenout ozálohovat modely.)

2. Starý bootloader - zkusit fintu přes verzi 1.3.1.59, na kterou přišel supan, pokud nepůjde, tak zmíněný postup přes ErSky. Pak existuje nenulová pravděpodobnost, že stačí osadit USB konektor a použít flash-multi (asi od půlky stránky). A pokud chybí něco mezi USB konektorem a CPU (což asi bude), tak už zbývá jen přímý zápis do CPU.

3. Pokud bude potřeba přímý zápis do CPU, tak napájet/použít piny z odkazu výš a použít nějaký "std" prostředek k zápisu. Osobně jsem vyzkoušel a použil čínskou kopii FTDI a STM flash loader demonstrator. Bootloader jsem použil z instalace flash-multi 0.5.0. Asi budou fungovat všechny std USB-serial adaptéry.

4. s vysokou pravděpodobností se bude muset pájet.

5. vyvedený USB komunikuje s CPU přes bootloader, "dodatečná" sériovka píše přímo do CPU. Podrobnosti jsem trochu popsal výš. Otočný přepínač a bind tlačítko jsou potřeba jen u rádií, ke kterým se modul připojuje přes PPM. Jinak modul k fungovaní tyto věci nepotřebuje a s OpenTX / ErSky / Deviation (ješt někdo umí s MPM komunikovat přes sériovku?) rádii bude modul plnohodnotně funkční.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2020 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ZS-Man píše:
Zdravim,brzo by mi mel dorazit IrangeX irx4 a tak si predbezne procitam ...
Uvidíš, až to přijde. Tvoje úvahy jdou správným směrem :) . Vidím, že to máš nastudovaný, určitě to rozchodíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2020 11:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Ok, diky za reakce.
Až to přijde, dam vědět jak probehl update.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2020 10:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Vým, že se jedná o multiprotokol a poběží zde valná většina přijímačů.
Zajímalo by mě spíše, jestli nemáte vytipované nějaké přijímače, které jsou v kombinaci s multiprotokolem prostě nejlepší...respektive se nejvíce vyplatí?

Osobně lítám jen FlySky iA6 (do bublin a malých větroňů stačí) + mám připravený telemetrický přijímač do většího větroňě FlySky iA6B.

Popřípadě s čím máte nejlepší zkušenosti?
Rád bych jsem si udělal přehled, když bych potřeboval sáhnout po nějakém jiném přijímači.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 18:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Protože výše zmíněný HoTT má přijít do Aluly a na Alulu je prima X-lite, tak jsem pořídil MTM i do X-lite. Našel jsem akorát verzi od iRangeX. Dodaný FW byl 1.3.1.39. No, a zase problém s bootloaderem.
Malý modul se choval stejně jako jsem popisoval mé peripetie s modulem "velkým".

Zkusil jsem zase blbnout s USB, zkusil jsem i okliku přes 1.3.1.59, jak psal supan, ale nepomohlo mi to.

No tak hádejte.

Ale tentokrát na desce bylo tak málo místa, že jsem neriskoval pájení a odpájení a drze jsem v dírkách kontakty jen podržel. A zdá se, že jsem držel dobře, protože flash i následný zápis FW přímo z rádia se podařil. Tentokrát už jsem věděl jak, takže celý flash byl do půl hodiny i uschováním MTM v obalu na X-lite - v obalu je na X-lite modul vyhrazené místečko už od výroby.

Takže pokud pořídíte X-lite MTM se "starým" bootloaderem, nezoufejte, řešení existuje.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: prikrylm, Seznam.cz [Bot] a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz