Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 10:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Sem to přímo nezapadá - nejedná se o Jumper ale o 4in1 obecně. U multimodulů se někde uvádí aktivní dosah 200-240m - např. "iRangeX IRX..." nebo RF Power +22dBm např. "TMX5" a nebo není tento parametr uveden vůbec. Jsem v této problematice trochu elév - tak se ptám: Potřebuji provozovat TX s multimodulem se stejným dosahem jako mám dnes s modulem XJT - další podmínkou je pracovní napětí do 14V. Poradí mi někdo, který multimodul tyto podmínky splní.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 11:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Za sebe můžu říct, že s modulem Jumper 4in1, kvůli kterému jsem otevíral tento thread, mám na Assan protokolu identický dosah jako s původními Assan Hack moduly, vestavěnými ve Futabě nebo Hitecu. Dosah FrSky protokolů jsem nezkoumal, protože na ty používám originální modul. Na německém RC fóru bylo k měření výkonů několik threadů, ze kterých vyplývalo, že se výkon jednotlivých verzí modulů opravdu liší. Zároveň tam prokazovali, že u některého modulu je dosah degradovaný mizerným dodávaným kablíkem - pigtailem, jehož výměna mohla dost pomoct. Tuším se to týkalo iRangeX. U Jumper 4in1 tento problém není - já jsem sice pigtail taky měnil, ale jen kvůli délce, místo anteny zespoda na modulu jí mám přímo na vysílači a kromě vhodnějšího umístění antény se výměna jinak neprojevila.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 14:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
JASSoft píše:
...Potřebuji provozovat TX s multimodulem se stejným dosahem jako mám dnes s modulem XJT - další podmínkou je pracovní napětí do 14V. Poradí mi někdo, který multimodul tyto podmínky splní.

Podľa mňa žiadny. Kdesi - neviem to teraz nájsť ( pochádzala z RCGroups ) - bola taká tabuľka výstupného výkonu, kde XJT mal výkon tuším 110mW a 4-in-1 mal na CC2500 tuším tak 70mW.
Otázka znie nakoľko sa to premieta do dosahu - starší páni keď odletia s érom na 400m, už do nevidia, ergo ja som ani pri lietaní s vetroňom nedostal žiadnu hlášku od RSSI.
Inak povedané pri bežnom lietaní s modelom som rozdiel v dosahu nespozoroval...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
To bude asi ono.
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... st40897611


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 18:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Děkuji všem za snahu pomoci - přispěli jste k mému rozhodnutí: řešení odložit a vrátit se k němu až po koupi nové TX s interním i externím modulem (asi Taranis??). Současná TX mně sice plně vyhovuje - ale rozhodl jsem se v zimních měsících začít stavět minimakety (dílnu mám jednak daleko a hlavně nevytápěnou a minimakety můžu dělat na psacáku v bytě - ale pro tuto kategorii nic rozumného Frsky nenabízí - a protože zima končí, tak se k tomuto vrátím na podzim. Ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 20:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jako nové rádio bych ještě zvážit Jumper T16 Pro - tělo "inspirované" Futabou 16-18SZ, střeva inspirovaná Horusem 10 . Za ty peníze je naprosto bezkonkurenční. ddano007 určitě poreferuje.

----

Jeden iRange modul vlastním, tak jsem zkusil "hloupý" range test. Srovnal jsem interní XJT na D16 s D16 z iRange. Hodnoty se pohybovaly od (č) 90 do asi 50 (jak jsem se vzadaloval a zahýbal za roh) a u obou vysílačů byly +- stejné. Pokud by iRange vysílal 2x menším výkonem, jak je v tabulce, asi by to bylo na hodnotách range testu poznat. Díval jsem se dovnitř iRange modulu a je v něm poměrně krátký koax (jak psali, že je ten horší). Tak nevím...

---

možná- iRange dělá ještě takové mrňavé multiprotokol modulky, které díky anténě na tišťáku budou mít tak max 200 m dosah. Nebyl to on? (v odkaze verze pro FlySky i6 (tuším), dělají se i na konektor v JR šachtě)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 20:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
JASSoft píše:
... ale rozhodl jsem se v zimních měsících začít stavět minimakety (dílnu mám jednak daleko a hlavně nevytápěnou a minimakety můžu dělat na psacáku v bytě - ale pro tuto kategorii nic rozumného Frsky nenabízí ...

Neviem, čo si mám predstaviť pod pojmom minimakety, ale pokiaľ je to niečo menšie ako 1.5m rozpätie, tak Ťa dosah moc trápiť nemusí, to dáš s hocijakým 4-in-1.
A tiež neviem, čo myslíš tým, že "pro tuto kategorii nic rozumného Frsky nenabízí": RX, alebo TX? Lebo FrSky má okrem "full-size " TX aj X9Lite, čo je také trojštrťové rádio, ku ktorému existuje 4-in-1, ako aj "gamepad" TX, kam sa to tiež dá pripojiť. Lietal som kombináciu X9Lite + IRangeX IRX4 LITE a chodí to bez problémov
S FrSky je momentálne problém, že idú zakryptovať všetky TX/ RX ergo s nejakými lacnými RX klonmi si u nich už človek so vstavaným TX modulom nenabinduje...
Ešte Ti môžem dať do pozornosti RadioMaster TX16S, čo je dosť inovovaný Jumper T16, a mal by prísť na trh nejako do pár mesiacov...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2020 15:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Omlouvám se všem , kteří reagovali na můj dotaz - kdybych víc myslel, nemusel jsem se ptát a vy by jste mohli svůj čas využít jinak - stačilo se zeptat pana Gogola co se změnilo na poli mikro přijímačů a zjistil bych, že firma Oversky pustila na trh inovovanou řadu mikro přijímačů využívající různé protokoly, včetně Frsky D8 i D16 (zde včetně jednoduché telemetrie -Ubat) a proto nemusím nic řešit.
PS. To upozornění na kryptování všech TX/RX mne u plánovaného upgrade mojí TX žene do náruče konkurence Frsky (škoda) - ten tvůj typ na RadioMaster TX16S budu sledovat - vypadá lákavě.

Ještě jednou děkuji všem za snahu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Že kryptování v ACCST V2 je minulostí a je i v MTM už asi zjistili všichni. Ctěl bych ale upozornit na novou zajímavou funkčnost - MTM dostal klonování RX (D16 a D8) :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 20:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ellet píše:
Že kryptování v ACCST V2 je minulostí a je i v MTM už asi zjistili všichni. Ctěl bych ale upozornit na novou zajímavou funkčnost - MTM dostal klonování RX (D16 a D8) :D

Pro nás pomaleji chápající: (MTM je multiprotokol modul?)
- jako že ACCST v2 chvilku mělo kryptování a teď vyrobili novou verzi a už tam není?
- kde se dočtu o konování RX a co to je?

Při pátrání mě zaujalo: Protocol FrSky R9: supports 915/868MHz 8/16Channels, a SX1276 LoRa chip has to be added to the multi board

Takže novější multiprotokoly už nebudou 4IN1 ale 5IN1 ? :)

Jiří prosím, mohl bys do prvního příspěvku přidat link na extra stránku, kde se dá nakonfigurovat stažení správného FW?
toto -> https://downloads.multi-module.org/
Díky.


---
Teď jsem zkoušel do modulu dostat poslední stabilní FW (1.3.0.76) - flashmulti to zvládl, ale přes X9D+ s OTX 2.3.7 se mi to nedaří. Vymlouvá se na "NoSync". Jinak rádio s modulem normálně komunikuje, zkusmo jsem zkusil s novým FW HiTec minima a funguje...

Takže co můžu dělat s flashováním FW do modulu z vysílačky špatně? V dokumentaci k takovému hlášení píší, že modul nemá bootloader, ale FW poslední verze jsem tam přes USB dostal a stejně flash z rádia hlásí "NoSync".

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Nepoužívám OpenTx ale ErskyTx takže moc nepomůžu ale něco je tady.
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... e/page1061
Acsst V2.1.0 už je bez kryptování.Důvody nikdo nezdělil ale asi to nedával hardware a bylo to nemožné odladit bez vlivu na spolehlivost.
K tomu klonování tady..
https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... ky_rx---55
MPM je MultiProtocolModule.
5in1 to sice už je ale musíš si to tam přes Uart dobastlit sám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2020 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
... kde se dočtu o konování RX a co to je?...
Víc se o tom dočteš tady. Pár stránek zpátky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2020 17:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
A jo, toto jsem už postřehl, ale v mém rádiu stále nechodí. Možná ve ERsky, to je s multimodulem pořád krok před OpenTX.
(nevyberu master/multimodule)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2020 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
...nevyberu master/multimodule
Taky jsem to zkoušel bez úspěchu, nemám ale OTX2.3.8 zato mám dost dalších otazníků. Myslím, že pro klonování není master/multimodule potřeba ale zkompilovanou verzi (klonování v MTM) zatím nevidím ke stažení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Tak verze s klonováním je už dostupná (1.3.0.87).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MomoBrut a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz