Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

pon 29.06.2020 17:03

Je k dispozici nová verze MPM 1.3.1.24 ale netuším, k čemu bych měl použít (kam nahrát) druhý soubor Multiluascripts.zip - poradí někdo?

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

pon 29.06.2020 17:09

Rozbalit na kartu do adresáře scripts\tools

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

pon 29.06.2020 17:38

Tlapa píše:Je k dispozici nová verze MPM 1.3.1.24 ale netuším, k čemu bych měl použít (kam nahrát) druhý soubor Multiluascripts.zip - poradí někdo?

Vo vlákne k MTM dal Pascal link na popis...
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... ount=18479

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

pon 29.06.2020 17:58

Tady je popis i video.

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

pon 29.06.2020 19:45

Kluci díky, pochopeno a vyřešeno :-)

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

stř 01.07.2020 9:31

prikrylm píše:...Úplně stejně jako D16V2 LBT klonuju D8 .....Tak kde je chyba?...)
Ještě jsem trochu zkoušel. S přijímačem F801 to funguje, s V8R7-II se mně taky nedaří..

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

stř 01.07.2020 9:55

ellet píše: Ještě jsem trochu zkoušel. S přijímačem F801 to funguje, s V8R7-II se mně taky nedaří..

Páni, len taká otázka do diskusie: nemôže byť problém v tom, že V8 je netelemetrický prijímač? Niekto tu tie prijímače neúspešne riešil, nechodili mu ani normálne s rádiom...

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

stř 01.07.2020 10:01

Netuším v čem je problém, ale ten F801 telemertii taky neumí (moc jsem tomu zkoušení nedal, možná to ještě ověřím).

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

stř 01.07.2020 11:08

ddano007 píše:Páni, len taká otázka do diskusie: nemôže byť problém v tom, že V8 je netelemetrický prijímač? Niekto tu tie prijímače neúspešne riešil, nechodili mu ani normálne s rádiom...

Jestli jsem správně pochopil, tak tím "clone" se do MTM v režimu clone zapíše ID vysílače, který chci naklonovat, stejně jako se ID zapisuje do přijímače. Žádná telemetrie tedy není třeba.

V dokumentaci jsou zmínky o ID a tom, že se u D8 po naklonování nedá nastavit "model match" - id individuálního přijímače. Teď mě napadlo, jestli není různé klonovat rádio, když je číslo přijímače 0 a různé od nuly nebo to samé s "Freq. tuning" (u nějakého protokolu se rozdílným číslem v položce freq. tuning třeba přepíná to, přes jaký vysílací čip se vysílá - NRF24L01 ==> CC2500).

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

stř 01.07.2020 11:41

Chlapci, nechcem vám kaziť radosť, ale keď si pozriete do dokumentácie,
https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... RSKYV---25
tak FRSKYV protokol je separé, a je určený pre jednosmerné FrSky receivers V8R4, V8R7 and V8FR
Klonovanie je možné len pre FRSKYD ( a X-ká ): FrSky receivers D4R and D8R. DIY RX-F801 and RX-F802 receivers. Also known as D8.
VD5M sa tam priamo nespomína, ale je to tiež jednosmerný V- prijímač.
Tož - podľa mňa - tak...

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

stř 01.07.2020 18:39

Testoval jsem D8, přijímač V8R7-II umí i D8 a používal jsem ho prvně jako V, potom v D8. Protokol V8 jsem samozřejmě klonovat nezkoušel.

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

čtv 02.07.2020 12:21

ellet píše:Testoval jsem D8, přijímač V8R7-II umí i D8 a používal jsem ho prvně jako V, potom v D8. Protokol V8 jsem samozřejmě klonovat nezkoušel.

A môžeš mi to, prosím, vysvetliť tak, aby som tomu aj ja porozumel? Tak podarilo sa ti ho naklonovať, alebo nie?

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

čtv 02.07.2020 12:46

No nepodařilo, proto jsem můj původní příspěvek (kde jsem se chlubil, že to u mě funguje) trochu poopravil na "něco jde a něco asi nejde", protože kolegovi prikrylm to nešlo. Jinak, já to nepotřebuju a ani se tím nebudu dál zabývat, chystám se už na léto "do lesů"... :D
Pro jistotu, ještě jednou a zřetelně - klonování F801 je OK, ale V8R7-II, samozřejmě v módu D8, se mně nedaří.

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

čtv 02.07.2020 15:24

Klonují se vysílače, ne přijímače. Takže naklonovaný vysílač některé D8 přijímače poslouchají a některé ne? Rozumím tomu správně?

Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module

čtv 02.07.2020 15:39

prikrylm píše:Klonují se vysílače, ne přijímače. Takže naklonovaný vysílač některé D8 přijímače poslouchají a některé ne? Rozumím tomu správně?

Když už chceš slovíčkařit, tak já myslím, že se neklonuje ani vysílač ani přijímač. Pouze se krade (klonuje) bindování t.j ...atd...
Neznám odpověď jestli některé rx poslouchají...Může to být i tak, že si modul - z nějakého důvodu - údaje neuloží. A možná to tak je, protože po neúspěšném klonování (i když modul při párování přestane pípat), můžu dál ovládat přijímač z předchozího párování. Nechci to ale tvrdit, bylo by potřeba to několikrát opakovat a do toho se mně už nechce.
(Tomuhle popisu jsem se chtěl vyhnout, protože tuším, že to budu muset opakovaně rozvádět...)

Ještě doplním pro úplnost, že po spárování kteréhokoli z těchto dvou přijímačů s Horusem, fungují oba.
Odeslat odpověď