Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
LV píše:
Ešte raz a pomaly aby si aj ty pochopil...
Futaba, Jeti... nie je pre užívateľov ktorých hlavným kritériom je cena. Obvykle tí čo kupujú kvalitné značky vedia páčkovať a barličky nepotrebujú.
Ako by som využil stabilizáciu napríklad tu: (fúkalo 10-12m/s)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


To si napísal dobre, že obvikle kupujú tí čo vedia páčkovať. Obvikle aj taký čo len na to majú a páčkovať nevedia. Ja barličku potrebujem, lebo som ID :cry: . Zase porovnávaš neporovatelné. Sú modely ktorým vietor nevadí ešte vyhovuje. Skús pustiť do 10-12 m/s napr. Piper Cub. Ak nevieš ako stab.
využiť tak to nebude nič pre teba.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:
To si napísal dobre, že obvikle kupujú tí čo vedia páčkovať. Obvikle aj taký čo len na to majú a páčkovať nevedia. Ja barličku potrebujem, lebo som ID :cry: . Zase porovnávaš neporovatelné. Sú modely ktorým vietor nevadí ešte vyhovuje. Skús pustiť do 10-12 m/s napr. Piper Cub. Ak nevieš ako stab.
využiť tak to nebude nič pre teba.

V 10m vetre bežne vystupujeme s týmto: Ani tam nikto stabilizáciu nepoužíva a ani Frsky... A rarita je to aj na súťažiach, aerovlekoch či iných modelárskych akciách...
Na RcManii je to ale TOP. :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
LV píše:
V 10m vetre bežne vystupujeme s týmto: Ani tam nikto stabilizáciu nepoužíva a ani Frsky... A rarita je to aj na súťažiach, aerovlekoch či iných modelárskych akciách...
Na RcManii je to ale TOP. :mrgreen:


Už som tú stránku videl neboj :) Ja nikomu OpenTX ani FrSky s jeho výhodamy nevnucujem. Dá sa lietať s hoci čím. Já som iná generácia a mňa tieto nové el. veci bavia. (Stab., Telemetria atď.) a aj programovanie v OpenTX.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
LV píše:
Na RcManii je to ale TOP. :mrgreen:

Ono na RC manii je TOP aj kopec iných vecí, ktoré ľudia bežne, v reálnom živote nerobia, že?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
TomasC píše:
Včera jsem nastavoval JETI Vario kolegovi na DC-24. S běžným nastavení modelu si poradí, o tohle mě poprosil, protože to nikdy nedělal.
...
Jak se tohle dělá v OTX? Opravdu mě to zajímá.

Ja som včera, prvýkrát v živote, pripájal vario k vysielaču s OpenTX. Nikoho, kto to už robil, som o to neprosil. Ale hlásenie výšky každých 30s som nenastavoval, nepotrebujem to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 6:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Pro LV
Ahoj
Jsem přibližně v tvém věku. S modely létám cca 30let. Jsem lepší pilot se vší skromností než 90% modelářů co se předvádí na leteckých dnech pro veřejnost (show), ale to je můj názor a o tom se nechci dohadovat.
Stabilizaci (pořádnou ne za par korun) jsem si pořídil v půlce loňského roku. Není pravda, že je jen pro „ńoumy co to neuřídí“. Čím jsi lepší pilot, tím vice ji oceníš a pokud to nepřiznáš, nejsi dobrý pilot, nebo lžeš Pokud by nebyla zakázaná, na všech soutěžích by ji používali všichni piloti a nesoutěží žádní začátečníci. Pilot na stejné úrovni proti pilotovi se stabil. nemá šanci! Funguje v akrobatovi, turbíně a byl bys překvapený, jak by fungovala ve velkém historikovi WW1 a i velkém větroni na svahu( o SAFE, nebo auto level se nebavíme).
Viděl,jsem tě několikrát létal ve skupině WW1 (dříve)… a věř mi, že ty kolečka všech na jednu stranu nepovažuji za vrchol. Bez doprovodu slova, hudby a „nadšeného komentátora“ by to taky vyznělo jinak. A upřímně, jak jsem vás viděl létat, tak byste ji všichni měli začít používat povinně :D
Se stabilizaci létají i dobří piloti jen se k tomu nehlasi viz. integrace v přijímači (třeba Jeti – assist).
Musím se, ale přiznat, že mi vadí, když někdo stabilizaci používá a stydí se za to. A tohle jsem si všiml, paradoxně , že se stává právě u pilotů, do kterých bych to neřekl (lepší a nadprůměrní piloti).
Pokud bys letěl někdy s dobře nastavenou stabilizaci ani nepoznáš, že tam je. To je fakt, ne domněnka. A letadlo s ní poletí lepe … a přiznej si to, lepší letadlo, je ve většině případů důvod proč se stavějí další a další. Nikdo si záměrně nepostaví horší letadlo, než to, co už doma má, nebo ty ano?
Podobně se můžeš stavět i k EXPO. a MIXU ve vysílači, dobrý pilot to upáčkuje a pokud tyto funkce používáš, taky se nepovažuješ za horšího pilota, co používá berličky. Stejně bys mohl tuhle filosofii aplikovat na zalétání letadla. Proč to dělat a zjednodušovat si létaní, když přece dobrý pilot by to dal.
Stabilizace za tebe nelétá!
Pokud ji nechceš, dá se vypnout případně demontovat. Pokud v letadle není tak si ji ty ani Chuck Norris nezapne i když má Futabu.
Podle toho co vím a čtu tak se vyjadřuješ k něčemu (stabil) o čem nemáš ani páru. Často radíš v diskuzi pouze jednostranně bez nadhledu na věc. Sam Futabu používám, ale že je nej, bych tedy netvrdil.
Jsi dobrý modelář, zkušený, ale kde bereš jistotu, že to co radíš je i nejlepší pro druhé. Odpovědět na dotaz je v pořádku, ale aktivně přesvědčovat někoho o něčem co není pravda je úplně mimo viz stabilizace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 8:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 23.9.2016
Příspěvky: 11
Nějak se ta diskuse stáčí k „válce profesionálů“ :) Zkusím tedy „opatrně pípnout“ z opačného koutku nás „malých“ modelářů, co létáme a třeba i trochu stavíme prostě pro radost. Mám FrSky a Spektrum, tato rádia kolem 10k jsou prostě úměrná mým potřebám. Až pokročím k náročnějším modelům, pokročím třeba i tady výš.
Protože jsem „hračička“, rád si nastavím fíčurky v openTX, zvláště kolem telemetrie, a dělám to proto, že mi to přináší prostě radost. Přesto se u Spektrumu obejdu s jeho možnostmi (nastavení telemetrie je tam sice jednoduché, ale velmi omezené). Každý ten systém má svoje + a -. Proč bych ale proboha měl někoho přesvědčovat, že ta jeho volba je horší než ta moje, ohrnovat nos, povyšovat se nebo se naopak stydět za to že jsem za rádio dal pod 40k, obzvlášť když mu ta jeho volba vyhovuje, odpovídá jeho možnostem?
Ke stabilizaci – mám ji v několika lehčích modelech, zapínám ji jen v silnějším větru – prostě proto abych si mohl užít létání i když mám zrovna výjimečně volno a ono fouká, ne proto že bych to neuřídil, spíš si to můžu užít podobně jako ve slabším větru.
A tady musím souhlasit s výše prezentovaným názorem – také na letišti pozoruji, že stabilizaci používá i řada mnohem zkušenějších pilotů než jsem já, i ve velkých a „hodnotných“ modelech a také mi přijde, že se za to snad někdy „stydí“.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 0:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
OpenTX vie napr. (okrem iného) logovanie GPS a následné prehranie trasy letu v Google Earth Pro. Majú niečo podobné aj iné systémy?


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Určitě ano. Například Gr. HoTT a určitě i další které podporují čidla s GPS a variem. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 10:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2005
Příspěvky: 247
Ahoj, jaké jsi použil čidlo GPS?

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Lark píše:
Určitě ano. Například Gr. HoTT a určitě i další které podporují čidla s GPS a variem. :D


Graupner má tiež dobrú telemetriu. Loguje okrem čidiel aj polohy prepínačov, potenciometrov a pák.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 15:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
PetrSem píše:
Nějak se ta diskuse stáčí k „válce profesionálů“ ...

Mě to přijde že spíš k poměřování délek. Přitom na té délce (až na extrémy) zas tak moc nezáleží, spíš jak se s tím umí zacházet :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 20:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 10
Dostal jsem X12S a jelikož jsem amatér a lítal jsem naposledy s Gama2100 s Futaba TC6 nebo co to bylo, před 6 lety :lol: tak na to koukám jak z jara...
Dostal jsem ho s OpenTX bez jakékoliv zálohy FrOS.

S OTX co se týče aktualizace, tak jsem se tak nějak zkamarádil, ale absolutně nejsem schopný přeflashovat na FrOS. Vím, že většina lidí je zastáncem OTX, ale chci si zkusit i to.

Když použiju jakýkoliv návod z www, youtube... tak ano, přeflešuju (asi), ale radio nejde zapnout a max ta dioda u displeje svítí modře. Vždy se vrátím na OTX a vše funguje.

Poradí mě někdo co dělám špatně nebo postup? Popř zda je někdo v okolí Dvvůr Králové kdo by mě zasvětil? Děkuji :)

_________________
Frsky Horus X12S, Hacker P-51, Gama2100.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 22:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
vaca11 píše:
Dostal jsem X12S a jelikož jsem amatér a lítal jsem naposledy s Gama2100 s Futaba TC6 nebo co to bylo, před 6 lety :lol: tak na to koukám jak z jara...
Dostal jsem ho s OpenTX bez jakékoliv zálohy FrOS.

S OTX co se týče aktualizace, tak jsem se tak nějak zkamarádil, ale absolutně nejsem schopný přeflashovat na FrOS. Vím, že většina lidí je zastáncem OTX, ale chci si zkusit i to.

Když použiju jakýkoliv návod z www, youtube... tak ano, přeflešuju (asi), ale radio nejde zapnout a max ta dioda u displeje svítí modře. Vždy se vrátím na OTX a vše funguje.

Poradí mě někdo co dělám špatně nebo postup? Popř zda je někdo v okolí Dvvůr Králové kdo by mě zasvětil? Děkuji :)


Skús to podla tohoto videa:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2019 7:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 10
Tohle jsem zkousel taky i kdyz je to spis o aktualizaci.
Me jde spis o to ze nemuzu nebo me nejde se “vratit” z OTX na FrOS.

_________________
Frsky Horus X12S, Hacker P-51, Gama2100.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz