Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Já si nemyslím, že by to na Futabě měl být problém. Jen to převracení stránek v manuálu a čas tím strávený, mě osobně děsí ale kdo se hrabe v menu často, může překvapit :) .


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
ellet píše:
Když jsi takový zastance šablon tak co takhle krátký a jednoduchý test. Ve vlákně o Taranisu jsme právě řešili spoušť fotoaparátu a kamery. Stručně požadavky:
Spínač "dolů" .......: servo -100
Spínač "střed".......: servo 0
Spínač "nahoru"....: servo cykluje 75 (1s)...100(1s)...0(2s).........
Nejsem žádnej borec ale zabralo mě to max 5 minut (a čas než jsem pochopil co autor chce) aniž by sáhl po nějakém manuálu. Další upravené varianty potom cca 1 až 2 minutu.


Hele taková blbá otázka - když je to tak snadné, tak proč jsi to musel někomu řešit a neudělal si to sám?? Víš, tohle je totiž podstata těch sporů v diskusích - jasně že se najde pár lidí se správnou "programátorskou mentalitou", kteří se v OpenTX vyžívají, jenže jim totálně uniká, v jaké bublině jsou a jaký malér to ve skutečnosti pro mnohu uživatelů je...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
ellet píše:
Já si nemyslím, že by to na Futabě měl být problém. Jen to převracení stránek v manuálu a čas tím strávený, mě osobně děsí ale kdo se hrabe v menu často, může překvapit :) .


U Futaby počínaje 14MZ (včetně následných levnějších typů) je logika a konzistence hodně dobrá. V podstatě jediná záludnost je u přiřazení funkcí pochopit rozdíl volby global a local, což se mimochodem týká jen modelů s více letovými režimy.
Jinak je ale minimálně GLIDER program v hodně velké pohodě a logický a v podstatě vše dokážeš bez návodu čistě intuitivně.

V OpenTX není uživatelská logika žádná - už jen nutnost skákat mezi sérií obrazovek (mixer, curves,logic, global,special...) je otrava i v Companion, na vysílači to je na rozkopání rádia. A pozor - já záměrně napsal, že chybí "uživatelská logika", ne že v tom není logika vůbec!! Je, ale vyloženě programátorská - pokud člověk myslí způsobem "nejprve definuji proměnné, pak si vytvořím funkce, ošetřím vstupy, volání externích aplikací atd. a nakonec už z toho poskládám během chvilky program", tak pak bude v OpenTX jako doma :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
tomashr píše:

A zase řeči z druhé strany - tohle by mělo jít řešit přes sequencer dost snadno.
Mimochodem ale je to zas klasická "třešnička" a vsadil bych se, že výrazně nadpoloviční většina uživatelů třeba Futaby 18SZ vůbec netuší, že tam něco podobného je.

Spíš si říkám, proč se to opentx vlastně dokola stále řeší.

Mimochodem, srovnává se přeci stále dokola cenově nesrovnatelné, třeba právě Futaba 18SZ za 28 kkč a dejme tomu Taranis X9 plus. Futaba za 6 kkč umí jen zlomek toho co Taranis a to je pro hodně lidí dost podstatné. To je jak srovnávat Sneu s nějakou čínou za 20 dolarů a divit se, že není stejná účinnost, hmotnost, životnost atd.. Aby ta diskuse měla nějaký přínos třeba pro někoho, kdo vybírá poprvé rádio, tak by tam měla být i vazba na cenu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
[quote=LV]
Futabu strednej a vyššej triedy si kupujú ľudia čo stabilizáciu nepotrebujú. A v mojej som menu na Drony ešte nikdy neotvoril tak ani netuším aké sú tam možnosti.[/quote]

Myslím lietadlo s pevným krídlom. Typická odpoveď, výhovorka. Keď niečo nejde, nedásá tak to nepotrebujem. Aj v takej stíhačke za x tisíc euro používajú stabilizáciu a nie preto že nevedia lietať, ale kvôli bezpečnosti. Načo my je také drahé rádio, keď nedokáže ani to čo o 2/3 lacnejšie. Tá stabilizácia je iba jeden z mnoha príkladov.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
tomashr píše:
...Hele taková blbá otázka - když je to tak snadné, tak proč ...
Celá diskuze začala mou odpovědí na dotaz v jiném vlákně. Psal jsem ve smyslu - OTX doporučím jen tomu, kdo zná (nebo je ochoten se naučit) alespoň význam výrazů jako...
Takže snadný - jak pro koho, musím něco znát ale není to zase moc věda.
Já osobně proti šablonám nic nemám. Jsem ale hravej a taky se programováním bavím. Každý máme svoje oblasti ve kterých se realizujeme, to ale neznamená, že nepoužívám šablony na ostatních mých systémech. Používám je a taky rád, určitě to ale není zábava. Shrnul bych to tak - těžím s obou systémů, jak se mi to právě hodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomashr píše:
Jako nijak neváhám (i v tomto vláknu) označit za plky leccos z výroků "OpenTX fans", tak zrovna v tomto případě si dovolím říct, že plkáš stejně jako oni, jen jaksi opačně.
Zrovna ta možnost použít telemetrická data jako vstup funkce je u OpenTX, ale třeba i JETI proti Futabě výhoda a smysluplné využití se najde. Já to na nic nepotřebuji spíš kvůli restrikci telemetrie v pravidlech toho, co létám, ale v jiné situaci se to využít dá.
Hlasový výstup jsem dokonce osobně užíval a na limity přiřazení u Futab jsem narazil.

Problém OpenTX je prostě v tom chybějícím základu UI - najdou se krásné třešničky na dortu, které by se mi jinde líbily také, ale jaksi před třešničkami musím mít dort :-(

Nenapísal som nič iné ako ty :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 12:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:
Myslím lietadlo s pevným krídlom. Typická odpoveď, výhovorka. Keď niečo nejde, nedásá tak to nepotrebujem. Aj v takej stíhačke za x tisíc euro používajú stabilizáciu a nie preto že nevedia lietať, ale kvôli bezpečnosti. Načo my je také drahé rádio, keď nedokáže ani to čo o 2/3 lacnejšie. Tá stabilizácia je iba jeden z mnoha príkladov.

V plošníkoch používajú stabilizáciu iba tí čo sa nechcú naučiť lietať.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Já sa len čudujem že systém OpenTX využíva čím ďalej viac a viac ľudi keď je tak zložitý a zlý. Ktorý systém na svete má väčšiu komunitu a podporu? Keď som lietal s telemetriou s OpenTX s FrSky modulom v Turnigy, Futaba ani nevedela čo je telemetria. OpenTX je stále o krok (alebo viac) popredu oproti iným systémom. Aj ja som mal v minulosti FUTABU 7C, ale od kedy je OpenTX frčím na ňom a som rád že ho už používaju aj slušné rádia, ako je FrSky Horus.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
LV píše:
V plošníkoch používajú stabilizáciu iba tí čo sa nechcú naučiť lietať.


Ja ju v dvoch modeloch mám a chcem sa naučiť lietať :D Na čiastočné eliminovanie poryvov vetra je to super. Ale tu nejde iba o stabilizáciu. Je x vecí čo na futabe nejde a s OpenTX áno.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:

Ja ju v dvoch modeloch mám a chcem sa naučiť lietať :D Na čiastočné eliminovanie poryvov vetra je to super. Ale tu nejde iba o stabilizáciu. Je x vecí čo na futabe nejde a s OpenTX áno.

To máš pravdu. Ale väčšina z nich sú pre tých čo sa hrajú...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
LV píše:
To máš pravdu. Ale väčšina z nich sú pre tých čo sa hrajú...

Takže pro všechny modeláře...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
martinni píše:
Takže pro všechny modeláře...

V tom prípade nie som modelár.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
martinni píše:
Takže pro všechny modeláře...


:lol: Skoro. Niektorý modelárstvo nemajú (nerobia) pre radosť, ale iba pre biznis. Alebo aj obi dvoje.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne čtv 23.05.2019 13:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 13:31 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Včera jsem nastavoval JETI Vario kolegovi na DC-24. S běžným nastavení modelu si poradí, o tohle mě poprosil, protože to nikdy nedělal.

Chtěl, aby rádio mluvilo, jak je vysoko každých 30sec a kdykoliv na přání.

Pokusím se popsat po paměti co jsem udělal:
Vyndání JETI Vario z krabičky a zapojení JETI varia do EXT výstupu.
Zapnutí vysílače a modelu.

V menu Časovače senzory / Senzory/ukládání dat kontrola, že Vario ve vysílači vidím.
V menu Časovače senzory / Hlasový výstup Opakovat po: 30sec už je tam nastaveno, volím příslušný Spínač a vybírám cvaknutím vybraným spínačem.
Pro Spoušť okamžitého hlášení, vybírám cvaknutím vybraným spínačem.
V Senzory, proměnné zaškrtávám v Opakuj i Spoušť informaci Relativní výška.

Hotovo, kontrola funkce.
Vypnutí modelu a vysílače.


Jak se tohle dělá v OTX? Opravdu mě to zajímá.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz